Skocz do zawartości
natan2012

ReefMax Lubuskie

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie było podobnie. No3 przekroczyło 100 i z akwarium pozostały zgliszcza. Tylko nieliczne korale przetrwały. Pomogło podawanie no3po4x ale dozowane przez pompę bo inaczej nie było regularności . Obecnie mam no3 na poziomie 5-10 i reaktywację korali . Odżyły nawet te które spisałem na straty ale nie usunąłem szkieletu. Dziś porównywałem zdjęcia i wyszło że stopniowy spadek no3 zajął prawie 6 miesięcy,  tak więc nie poddawaj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Nokon napisał:

U mnie było podobnie. No3 przekroczyło 100 i z akwarium pozostały zgliszcza. Tylko nieliczne korale przetrwały. Pomogło podawanie no3po4x ale dozowane przez pompę bo inaczej nie było regularności . Obecnie mam no3 na poziomie 5-10 i reaktywację korali . Odżyły nawet te które spisałem na straty ale nie usunąłem szkieletu. Dziś porównywałem zdjęcia i wyszło że stopniowy spadek no3 zajął prawie 6 miesięcy,  tak więc nie poddawaj się.

Jakie dawki podawales??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 x 1 ml a od ok miesiąca 1 ml. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy testy robię dobrze, gdyż wcześniej nie robiłem.  W sumie instrukcja saliferta zrozumiała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, natan2012 napisał:

Tak się zastanawiam czy testy robię dobrze, gdyż wcześniej nie robiłem.  W sumie instrukcja saliferta zrozumiała 

juz nie jeden poległ na testach,odczytując błędnie pomiar :)warto dobrze poczytać instrukcję 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2019 o 20:06, @Beti napisał:

juz nie jeden poległ na testach,odczytując błędnie pomiar :)warto dobrze poczytać instrukcję 

Czytałem czytałem i ciągle pomiar pokazuje 100.!Normalnie ręce już mi opadają,  nie wiem co robić dalej.  Leje bakterie,  dodałem kulki z maxspecta.  Teraz zastanawiam się nad dużą podmiana.  Jednocześnie mam obawy,  że zachwieje to systemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz w okolicy jakiegoś sklepu z morszczyzną gdzie mógłbyś zrobić niezależny test ?


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że azot w systemie masz w różnej formie, począwszy od amoniaku, skończywszy na gazowym N2 rozpuszczonym w wodzie (ale ten pomijamy). Bakterie tworzą w procesach metabolicznych końcowo NO3 (upraszczając), aby jego pozbyć się z obiegu, musisz go albo beztlenowo przekształcić do N2 albo zagospodarować - wbudować w nowe kolonie bakterii lub glony. Tyle że jeśli nie usuniesz ich z systemu, to jak padną, oddadzą do wody to co wbudowały. Odpieniacz nie ruszy bakterii osiadłych.

Dlatego pomyśl nad, choćby małym refugium z właściwym oświetleniem.

Co do chemii i innych metod, pamiętaj że wszystko wymaga czasu i stosując różne metody w krótkich odstępach czasu możesz wprowadzić więcej szkody niż pożytku,


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2019 o 11:35, dale napisał:

Pamiętaj że azot w systemie masz w różnej formie, począwszy od amoniaku, skończywszy na gazowym N2 rozpuszczonym w wodzie (ale ten pomijamy). Bakterie tworzą w procesach metabolicznych końcowo NO3 (upraszczając), aby jego pozbyć się z obiegu, musisz go albo beztlenowo przekształcić do N2 albo zagospodarować - wbudować w nowe kolonie bakterii lub glony. Tyle że jeśli nie usuniesz ich z systemu, to jak padną, oddadzą do wody to co wbudowały. Odpieniacz nie ruszy bakterii osiadłych.

Dlatego pomyśl nad, choćby małym refugium z właściwym oświetleniem.

Co do chemii i innych metod, pamiętaj że wszystko wymaga czasu i stosując różne metody w krótkich odstępach czasu możesz wprowadzić więcej szkody niż pożytku,

Stosuje tylko VSV ale chyba u mnie nie zaskoczyło. Wyniki testów nie zmienne, czyli do d*py:( Refugium chcę zrobić w ostatniej komorze, ale mam też wsadzone w niej kulki maxpecta.  Zastanawiam się jak to oświetlić. Pasek led przyklejony do szyby spełni swoje zadanie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzień walki z NO3 . Widać lekką poprawę- spadło do około 50, według saliferta. Pomogło dopiero zastosowanie no3po4x red sea. Dzisiaj do ostatniej komory dołożyłem ok. 700 ml glonów spaghetti. Oświetliłem paskami led grow. Mam nadzieje, że coś to pomoże . Dzięki wszystkim za rady 

Edytowane przez natan2012 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2019 o 09:27, czesiu napisał:

 

W dniu 19.04.2019 o 09:27, czesiu napisał:

Powoli do przodu. No3 powoli spada,  obecnie ok 50. Widać poprawę po koralowcach.  

IMG_20190510_141545_HDR-1560x2080.thumb.jpg.c99d3cbad124b16a05e90451c1024699.jpg

 

IMG_20190510_141550_HDR-1560x2080.thumb.jpg.80c863197a9c10961e255012768a0c8e.jpg

IMG_20190510_141613_HDR-1560x2080.thumb.jpg.bc602d7c310e95a16c8f2184eff38c49.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy waszym zdaniem uda się upchac tutaj t5 24w??? Czy nie ugotuje elektroniki w pokrywie??

IMG_20190511_134543_HDR-2080x1560.thumb.jpg.6e32748bbc954e113405e0108100e075.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem się uda a zawsze można zamontować malutkie wentylatorkiw i będą chlodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pięciu tygodniach mojej nie obecności akwarium kręciło się samo. Jednak nastąpił atak cyjano i spaghetti z refugium rozpuściło się całkowicie. Woda brudna, że masakra. Zastosowałem filtrację mechaniczną. Co waszym zdaniem może być przyczyną rozpuszczenia się glonów???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam wybrałem taki o to zestaw jako dodatkowe oświetlenie do mojego reefmaxa. Mam tylko obawę czy dobrze dobrałem statecznik i czy ten zestaw będzie chulał???

 

image.thumb.png.36188571d0ca88278ecd5c368f55d745.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że z obsady rybnej zostały mi dwa blazenki,  szukam jakiejś inspiracji w doborze nowych rybek.  Co możecie polecić do reefmaxa??? Z góry dziękuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego drivera mozesz podlaczyc diody 1w.

Ale też 3w i 5w tylko będą słabiej lub bardzo słabo świecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszło kilka korali i ryb. :D  Akwarium kręci się samo.  Jedyne zmiany  to dołożyłem 4 x power led 3w royal blue.  Widać, że  zwierzaki polubiły światełko :D

IMG_20190913_151302_HDR-2080x1560.thumb.jpg.855f1d1e9ba056c078063c04f296f889.jpg

 

IMG_20190913_151314_HDR-2080x1560.jpg

IMG_20190906_152547_HDR-1560x2080.thumb.jpg.0fa0860892c0329ec823d0717ac7c3ad.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oryginalny odpieniacz zastąpiłem konstrukcją własnej roboty, napędza go pompa bublemagus na igle, jest za duża i będzie zmiana na mneijszą, ale NO3 mam nie wykrywalne.

Tak, tak, wróciłem do RM ;) 

Zastanawiam się czy z pierwszej komory nie przerzucić siporaxu (mam pełną komorę) do ostatniej, a z ostatniej glony przenieść do pierwszej. 
Skąd taki pomysł? Ano stąd, że zauważyłem wysyp kiełży w pierwszej komorze, z racji kierunku przepływu wody nie mają jak się przedostać do zbiornika głównego i zabija je odpieniacz, ciągle widzę w kubku zwłoki kiełży. 

Co do rozpuszczenia się Twojego spaghetti, powiedz, czym je oświetlasz w nocy...? 


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2019 o 19:38, Warszawiak napisał:

Zastanawiam się czy z pierwszej komory nie przerzucić siporaxu (mam pełną komorę)

Masz wypełnioną całą komorę czy w tych koszyczkach siporax??? Tak się ostatnio zastanawiam czy ich się nie pozbyć.  I dołożyć trochę sporaxu bądź matrixa. 

W dniu 14.10.2019 o 19:38, Warszawiak napisał:

Co do rozpuszczenia się Twojego spaghetti, powiedz, czym je oświetlasz

oświetlalem listwami led grow z przewagą światła czerwonego.  Obecnie dołożyłem troszkę światła ale mam glony codium.  Jest mały przyrost,  No 3  troszkę spada.  Ostatnio przeglądając neta natknąłem się na informacje o suplementacji żelaza.  Podobno mocno daje kopa glonom

Edytowane przez natan2012 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.nowazarowka.pl/philips-tl-d-8w-10-actinic-bl-master-29cm?qcd=1&utm_gst=88787b75538b9dcbc85fc98351c60e3f2038bbad&gclid=CjwKCAiAh5_uBRA5EiwASW3IaumQGxT1A3DvRQp0SSgbRCAtN4cWtJMndpvcON3ZoVmUL6Zx_18UcBoCQ9YQAvD_BwE

Czy ktoś z was ma może doświadczenie z taką świetlóweczką??? Chciałbym ją dołożyć do ledów by zrobić taką małą hybrydę

Edytowane przez natan2012 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie świetlówki uv do lampy owadobójczej? Bo akwarystyczna to tld 03(aquacoral)

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.