Skocz do zawartości
kamil162

Favia marnieje z dnia na dzień

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni mam Favie I jest z n8a gorzej z dnia na dzień. Co mogę zrobić aby poprawić jej kondycję?

Parametry

no3 - 25-50; po4 - 0.10; zasolenie 1.24

Wczoraj była podmieniana woda, akwarium jest prowadzone na soli reef crystals I działa od kwietnia tego roku
Zestaw neva more 30r, w kaskadzie chemipure blue I puregin oraz wkład Matrix.

20180828_162516-1024x2107.jpg

Edytowane przez kamil162 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co jeszcze masz w wodzie? Napisz coś więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja caulastrea tak wyglądała jak miałem awarię lampy. Wygląda jak zabiedzona/zagłodzona. Jakie masz oświetlenie? Czy pompuje się po zgaszeniu światła?

Spróbuj karmić pipetą jak się pompuje i przestaw w lepiej oświetlone miejsce.

O parametrach dosyć wysokich nie wspomnę. Ale to pewnie nie przez to.

PS. jak inne korale?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Rafa0302 napisał:

Witam. Co jeszcze masz w wodzie? Napisz coś więcej. 

Masz na myśli obsadę?

26.05.2018 - krewetka szkarłatna
26.05.2018 - xenia pulsująca
26.05.2018 - condylactis śp.
06.06.2018 - ricordea
08.06.2018 - euphyllia
09.06.2019 - lysmata wundermani
11.06.2018 - caulastrea
12.06.2018 - 2x błazenek

18.06.2018 - Ślimak nassarius
18.06.2018 - Ślimak trochus histrio
18.06.2018 - Epicystis Crucifer
03.07.2018 - Entacmaea quadricolor
11.07.2018 - Krab pustelnik
23.07.2018 - Rurowka wapienne
23.07.2018 - Krab Mitrax
24.07.2018 - Ecsenius Bicolor

23.08.2018 - Favia

6 minut temu, katani napisał:

Moja caulastrea tak wyglądała jak miałem awarię lampy. Wygląda jak zabiedzona/zagłodzona. Jakie masz oświetlenie? Czy pompuje się po zgaszeniu światła?

Spróbuj karmić pipetą jak się pompuje i przestaw w lepiej oświetlone miejsce.

O parametrach dosyć wysokich nie wspomnę. Ale to pewnie nie przez to.

Caulastrea pompuje się świetnie. Jest to zestaw neva more I oświetlenie ledowe w komplecie. Favia w nocy się nie pompuje nawet po podaniu pchytochromu pod "pyszczek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Rafa0302 napisał:

Euphyllia jest Ok? Reszta korali? 

Euphyllia I ricordea wcześniej pompowaly się dużo bardzoej

20180828_180940-600x1234.jpg

20180828_180946-600x1234.jpg

20180828_181003-1234x600.jpg

20180828_181106-600x1234.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caulastrea też ma mało światła. Caulastrea, która ma dużo światła rośnie w gęsto upakowaną kulkę, polipy co chwila się dzielą a tkanka pokrywa sporą część szkieletu pod polipem.  Tak jak na filmiku i zdjęciach z tego tematu.

Słabo oświetlona rośnie w takie łodyżki po 1 polip na końcu i z odkrytym szkieletem. Przerobiłem to u siebie.

https://www.google.com/search?q=caulastrea+poor+light&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjawPuVlJDdAhVPKVAKHciQDhEQ_AUICigB&biw=1920&bih=900#imgrc=Q6d6e64O7oV4VM:

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że Favia marnieje. Po Favi (jeżeli w kilka dni straciła tyle tkanki) widać najbardziej. Reszta korali też ledwo znosi to co się dzieje. Nie mierzyłeś nic więcej. ?Coś zmieniałeś-dokładałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Rafa0302 napisał:

Napisałeś że Favia marnieje. Po Favi (jeżeli w kilka dni straciła tyle tkanki) widać najbardziej. Reszta korali też ledwo znosi to co się dzieje. Nie mierzyłeś nic więcej. ?Coś zmieniałeś-dokładałeś? 

Właściwie to nic nie zmieniam od samego początku ostatnio przestałem dozowac no3:po4-x bo zaczęły się pojaw8ac glony nitkowate I tak mi polecono

zastanawiam się też czy nie usunąć części skały bo jest jej chyba za dużo? Około 7kg przez to trochę mało miejsca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kamil162 napisał:

Parametry

no3 - 25-50; po4 - 0.10;

Wszystko w temacie,Lpsy nie przy tak swierzym akwarium i takie parametry,Po4 już na granicy!jakie tam masz Kh,Ca,Mg Ph przyczyn może byc wielce,po skale widac ze to zaczęło dojrzewac.

Czasem nie rób teraz gwaltownych ruchów.

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to takie białe to światło masz.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry skoczyly tak od jakiś 2 tyg wcześnie po4 wskazywało 0.03 A no3 10. Euphyllia pompowaly się jak szalona przez dobre 2 miesiącea teraz wszystko zaczyna się sypać 

3 minuty temu, katani napisał:

W sumie to takie białe to światło masz.

Taki zestaw... na zdjęciu zapalone białe z niebieskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie obstawiałbym no3 i po4... miałem jakiś czas temu problem i nadal mam po4 0.15 (a skoczyło mi ponad 0.4) i oprócz tego że patyki mi jeszcze bardziej pociemniały nie stało się nic złego dunka przeżyła, euphilia też nic sobie z tego skoku nie zrobiła... powoli zbijam i Koledze też nie polecam zbijać tego szybko ;) korale skok przeżyją ale nagły spadek jest gorszy. Co do tematu to raczej obstawiałbym światło...  napisz nam czym świecisz i ile w ciągu dnia i czy zawsze stałe pory (ostatnio ktoś włączał akwarium jak był w domu i gasił jak wychodził - chwalił się na jakiejś grupie na fb :x)?


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mogę zrobić aby to jakoś ogarnąć? Po wczorajszej podmianie wody plyn z kh salifert w ogóle nie zmienił barwy z zielonej...

2 minuty temu, AmonS napisał:

Ja nie obstawiałbym no3 i po4... miałem jakiś czas temu problem i nadal mam po4 0.15 (a skoczyło mi ponad 0.4) i oprócz tego że patyki mi jeszcze bardziej pociemniały nie stało się nic złego dunka przeżyła, euphilia też nic sobie z tego skoku nie zrobiła... powoli zbijam i Koledze też nie polecam zbijać tego szybko ;) korale skok przeżyją ale nagły spadek jest gorszy. Co do tematu to raczej obstawiałbym światło...  napisz nam czym świecisz i ile w ciągu dnia i czy zawsze stałe pory (ostatnio ktoś włączał akwarium jak był w domu i gasił jak wychodził - chwalił się na jakiejś grupie na fb :x)?

Światło niebieskie świeci się od 9 rano, 0 10 świeci sie białe z niebieskim. O 20 zostaje samo niebieskie przez godzinę.

W opisie zestawu "18x białe i 6x niebieskie o łącznym zużyciu prądu tylko 7W."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem nie zacząłeś nowego opakowania soli? Sprawdź parametry u kogoś. Zasolenie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Rafa0302 napisał:

Przypadkiem nie zacząłeś nowego opakowania soli? Sprawdź parametry u kogoś. Zasolenie też.

Nie, wszystko jest bez zmian. Przyznam że nie mam testów ca mg I on Ale do tej pory wszystko było ok spławik do zasilenia był ost sprawdzany w dobrym sklepie

Edytowane przez kamil162 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle jest od dłuższego czasu. Favia jeżeli kupiona cała była w tkance to pokazała. Cała była?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Rafa0302 napisał:

Źle jest od dłuższego czasu. Favia jeżeli kupiona cała była w tkance to pokazała. Cała była?

 

23 była kupiona te 3 zielone punkty były całe zielone. Może za często robię podmiany? bo co tydzień  3l

Edytowane przez kamil162 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś korala obumierającego. U Ciebie w tej wodzie - warunkach się nie utrzyma. Problem Masz całej obsady ale Favia zapaliła czerwone światło. Parametry na CITO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Rafa0302 napisał:

Kupiłeś korala obumierającego. U Ciebie w tej wodzie - warunkach się nie utrzyma. Problem Masz całej obsady ale Favia zapaliła czerwone światło. Parametry na CITO.

Możesz pomóc mi je wyprowadzić na prostą? jestem dosyć świeży w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co wrzucasz do zbiornika. jedzenie, dodatki, suplementy.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, katani napisał:

Napisz co wrzucasz do zbiornika. jedzenie, dodatki, suplementy.

4ml bakterii seachem stability co 3ci dzień, 1/4 kostki pokarmu mrożonego mysis ocean nutrition raz dziennie, raz w tygodniu 0.6ml pchytochromu, do zeszłego tygodnia codziennie 0.6ml no3:po4-X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponów testy. Trzeba wiedzieć co szwankuje.  Tak jak napisała @Beti Czasem nie rób teraz jakis gwaltownych ruchów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup testy na Ca i Mg. Czym mierzysz kh?

Żeby mieć jako takie rozeznanie w akwarium to podstawowe testy to Kh, Ca, Mg, No3, Po4, Ph, zasolenie.

Może przy podmiance był zbyt wysoki skok któregoś z parametrów?

Czym świecisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.