Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

29.08.2018r. Dzień 1

Dzisiaj zalane i posolone razem z moim małym pomocnikiem, sól się rozpuściła, trochę się wyklarowało, więc fotka cyknięta. Przednią szybę wyczyściłem czyścikiem z bąbli i zaparkowałem po lewej stronie, dlatego po prawej bąbelki zostały :D

Ułożenie skały na 98% ostateczne, pasuje mi do niecnego planu jaki mam na jej obsadzenie.

Dzisiaj wieczorem chcę wsypać żywy piach 9kg, jeśli będzie za mało to dokupię, zobaczymy.

Specyfikacja:

·        Akwarium: OptiWhite: 80x45x45

·        Skała: sucha Marco Rocks około 18kg

·        Piach: żywy Samoa Pink 9kg

·        Woda: słona 

·        Grzałka: muszę kupić taką co wejdzie do filtra

·        Filtr Tunze wewnętrzny mechaniczny - na razie pusty

·        Cyrkulacja: 2 x SICCE VOYAGER NANO 2000l

·        Oświetlenie: 2 razy 16W AQUAEL LEDDY TUBE RETRO FIT ACTINIC i 1 x 16W AQUAEL LEDDY TUBE RETRO FIT MARINE

IMG_20180829_212707921_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ułożenie skały wygląda jak by jakieś potwory miały mieszkać w tych grotach hehe :D

Na jakiej soli startujesz?

Powodzenia


c2f86a6bafadd49b25ef4206ff325303u1810a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To co masz pod skalą to jest przyklejone czy może tam podchodzić piasek itp.?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól Red Sea Salt

 spienione pcv położone na dnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bocja 9 kg piachu będzie w porządku, albo nawet za dużo.

PCV wyjmij. Będzie Ci tam tylko syf zalegał. Skąd wziąłeś ten pomysł? :) Z malawi? :p 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na ułożenie skały?....z głowy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pawel_Q napisał:

@bocja 9 kg piachu będzie w porządku, albo nawet za dużo.

PCV wyjmij. Będzie Ci tam tylko syf zalegał. Skąd wziąłeś ten pomysł? :) Z malawi? :p 

Dokładnie, uprzedziłeś mnie. 

Fajne ułożenie skały, tylko ten plastik zalegający na dnie. Teraz to nie jest w modzie.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Prawdziwa skała rafowa jest zbyt miękka żeby szkło robić. Oczywiście uważać trzeba. Ale takie podkładki są zbędę i nie potrzebne.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 3 

Zdjęcie zrobiłem dzisiaj rano, woda jeszcze trochę mleczna. Wczoraj wieczorem wsypałem piach, 9kg w zupełności starczyło i pasuje mi taka ilość piasku, może jego ułożenie trochę jeszcze poprawię, ale na to mam czas.

Trochę martwi mnie głośność filtra to jest Tunze Comline 3162, strasznie buczy, żona już mi się pyta co chwila czy to tak cały czas będzie. 

Chciałbym zasiedlić piasek i skałę jakimiś robalami, zastanawiam się nad zakupem piasku z działającego zbiornika i dołożenie trochę, nie wiem czy coś znajdę.

IMG_20180831_070052844_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie skały bardzo fajne :) co do piasku pewnie zaraz napiszą, że za dużo. Te dwa górne kawałki po lewej stronie opierają się o tylną szybę czy tylko takie złudzenie?

Bakterie jakieś lejesz? Ogólnie to czekać cierpliwie na pierwsze glony :D 

Powodzenia ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasku jest więcej z przodu na razie, z tył tylko cienka warstwa, nie wiem jeszcze jak go ostatecznie rozmieszczę, może tak zostanie, a może część przesunę do tył. Chciałbym mieć Chrususa w przyszłości i dlatego tak myślę, żeby w części akwarium tego piasku dla niego było więcej.

Złudzenie, skała o nic się nie opiera, wszędzie mogę dojechać czyścikiem. 

Bakterie sachem stability.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 4

Woda kryształ, piasek w żadnym miejscu nie jest wypłukiwany przez pompy, lekko tylko ziarna poruszają się po powierzchni, więc cyrkulacja na razie tak zostanie.

Akwarium stoi w miejscu bardzo oświetlonym światłem zewnętrznym, dlatego obawiam się trochę jak to wpłynie na baniak....zobaczymy. 

Samo szkło można oglądać z trzech stron, a głównie oczywiście z przodu i z prawej strony, dlatego konstrukcja po lewej jest wyższa od tej z prawej. Kilka zdjęć skały zanim obrośnie glonem, oby nie za mocno :bow   i widok z lewej i prawej.

Przepraszam za jakość zdjęć, ale dysponuje tyko telefonem.

15.jpg

14.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak złudzenie, najpierw skała potem wsypałem piasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz planujesz ? Do filtra daj ceramikę i watę - na początek. Pomysł z grzałką nie do końca dobry. Ona "zniknie " z akwa ale zajmie miejsce na różne,  potrzebne w późniejszym działaniu akwa wkłady. Jeśli byś prowadził akwarium na podmianach to mozesz wspomóc system filtrem glonowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W filtrze jest purigen, phosguard, matrix i matrix carbon, plus na wierzchu trochę waty. Nie mam odpieniacza. Grzałkę kupiłem eheima i jest obok filtra bo i tak mi nie weszła do filtra.

W moim założeniu cały sprzęt ma być w środku akwa i ma być go jak najmniej. Dlatego filtr glonowy odpada. 

Przed wczoraj doszło trochę piachu z działającego zbiornika i kilka ślimaków podobnych do nassariusów, ale nie jestem pewny czy to dokładnie te.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z życiem wspomoże start akwarium. Na początek nie dawaj pochłaniaczy. Matrix i wata wystarczy. A nie mogłeś też dać żywej wody? 

Teraz czekanie i dojrzewanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 12

Doszły 3 szczepki briareum, dwie trochę różniące się kolorem wersje, jedna wpada bardziej w żółty, szczególnie przy samej aktynice, świecą jakby były radioaktywne :thumbup:  Ładnie się pompują, mam tak doświetlone akwarium światłem dziennym, że wczoraj były cały dzień napompowane mimo braku oświetlenia, bo włączam dopiero wieczorem na razie na 3-4 godziny.

Na razie brak oznak jakichkolwiek glonów, mimo dużej ilości światła dziennego, nawet na szybach nie ma żadnego nalotu, jeździłem wczoraj czyścikiem dla formalności i żadnej różnicy.

 

IMG_20180909_214931_2 (1).jpg

IMG_20180909_215154_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przemyślałeś briareum na tej skale??? Wiesz, że jak mu przypasuje to rozrośnie się jak chwast. Jeżeli chcesz taką zieloną "łąkę" to ok:) Może warto odizolować tą skałę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem, dokładnie tak ma być, ma zarosnąć całą prawą wyspę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 17

Do baniaka wpadły dwa małe kraby z czerwonymi nogami, jeśli się nie mylę to Calcinus sp. red legs.

Fajnie chodzą po skale i piasku. Skała zrobiła się trochę bardziej ciemna, nie jest już taka biała jak na początku, także jakieś glony się pojawiły, ślimaki widać chętnie po skale buszują, zresztą kraby też. W piasku przy szybie widać duże ilości bąbli, to pewnie też się coś tam przegryza.

Briareum ładnie napompowane, co ciekawe rano jak zaglądam do akwarium to jest całkiem napompowane, a do tego momentu jest całkiem ciemno, bo nawet żaluzje w oknach zasłonięte. To normalne, że w nocy też jest napompowane?

IMG_20180914_195330_2.jpg

IMG_20180914_195810_3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 26

Trafiły do akwarium dwa błazenki pomarańczowy i czarny, mają się świetnie, jedzą zarówno mrożonki jak i suchy. 

Będę myślał teraz dla nich nad jakimś ukwiałem, tylko jeszcze nie wiem czy spróbuje go położyć na kawałku skały na piasku, czy na skale z lewej strony, tylko że wtedy to już będzie miał pełne pole manewrowania i chodzenia.

DSC_3899_2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko zasiedlasz akwarium. Nie było by lepiej, jak cyrkulatory byłyby na bocznych szybach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 59

·        Do baniaka doszedł chrysus i escenius bicolor, mają się świetnie i wszystko jedzą. Natomiast odszedł czarny błazenek, przyczyną najprawdopodobniej były jakieś pasożyty, miał białe odchody, długie ciągnące się, przestał jeść i schudł masakrycznie. Nie udało mi się go uratować. -_- Swoją drogą czy te czarne nie są bardziej wrażliwe? Kiedyś miałem mniejszą kostkę i wpuściłem parkę czarnych i też wtedy mi zeszły. Potem kupiłem pomarańczowe i były aż do likwidacji akwarium.

·        Do obsady jeszcze jak był czarny błazen dołączył ukwiał quadricolor rainbow, ale błazenki się nim nie interesują, teraz jak pomarańczowy jest sam, również na niego nie zwraca uwagi. Musiałem trochę przestawić skałę bo ukwiał nie chciał siedzieć tam gdzie go wsadziłem, znalazł sobie nowe miejsce, ale teraz już się nie rusza.

·        Z dodatkowych zwierzaków jest również piękna krewetka debelius, ale ciągle siedzi pod skałą, oraz ślimak strombus luhuanus, który chodzi po całym akwarium, po skale i szybie, nie zakopuje się w ogóle, polecam go fajny zwierzak.

·        Ukwiała kupiłem od koleżanki z forum, uprzedzała mnie, że ma cyjano i mimo wyciągnięcia ukwiała z worka bez wlewania wody, cyjano mnie zaatakowało, praktycznie z dwa trzy dni po jego wsadzeniu. Rozrosło się dość mocno, szczególnie w miejscach najbardziej doświetlonych światłem dziennym, tworzyły się już kożuchy na skale i miejscami na piachu. Kupiłem mycosidol, ale na razie go nie użyłem, bo zwiększenie dawki „dobrych” bakterii spowodowało cofnięcie się cyjano. Większe kożuchy odessałem, mniejsze zniknęły, na ten moment zostały długie nitki cyjano. Podejrzewam, że bakterie zasiedliły skałę i wygrywają walkę, natomiast w toni jest ich mniej dlatego te długie nitki, ale one się odrywają powoli od skały i zostają na wacie w filtrze, wtedy eksmisja. Zobaczymy co będzie dalej. :D

·        W planach mam jeszcze trzy rybki i chyba jednak spróbuję jeszcze raz tego czarnego błazna. Pewnie niektórzy powiedzą, że 7 to za dużo ryb na ten litraż, ale chciałbym żeby był spory ruch dla dzieciaków. Zastanawiam się też nad wężowidłem tym superba, ale nie wiem czy nie urośnie za wielkie jak na to akwarium i będzie dziwnie wyglądać.

IMG_20181024_201752~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 68

Do akwarium trafiła moja księżniczka flame angel. Była najbardziej pożądaną rybką w planach tego baniaka......i muszę powiedzieć, że kradnie show. :D

https://youtu.be/EAk62mkYDR4

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.