Skocz do zawartości
chwialek

Targowisko - podstawowe informacje niezbędne.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Widząc najczęściej występujące braki w ogłoszeniach oraz niezgodności ogłoszeń z regulaminem.

1. Aby umieścić ogłoszenie sprzedam wymagane jest minimum 50 postów na temat.
2. Ogłoszenie sprzedam prawidłowa konstrukcja

Dział sprzedam:
Tytuł:
[S ] nazwa przedmiotu miejscowość/wysyłka
Treść
Opis, ilość, cena, zdjęcie autentyczne sprzedawanego przedmiotu...
Jeśli szczepka łamana na miejscu - zaznaczajmy fragment kolonii macierzystej (choć przykładowy i podajmy jej cenę) W opisie warto dodać wielkość oferowanych szczepek.

3. ogłoszenia zamienię oddam kupię przyjmę.

Dział zamienię, oddam, kupię, przyjmę:
Tytuł
[ właściwa literka ]
[Z] , [O] , [K], [P] przedmiot oferty miejscowość/ wysyłka.

Opis i wymogi analogiczne do działu sprzedam. W przypadku oddam, zamienię umieszczamy autentyczne zdjęcie. Przyjmę i Kupię z oczywistego powodu nie dodajemy zdjęcia. Pamiętajcie iż w działach oddam , zamienię nie umieszczamy ogłoszeń dotyczących sprzedaży czy też wymiany na banknoty Narodowego Banku Polskiego bo to oczywiste iż będzie to ogłoszenie sprzedam a nie oddam czy zamienię :)

Jeśli posiadacie 2 szt przedmiotu w danej ofercie to umieszczacie zdjęcie każdego z nich. Dlaczego - otóż przedmiot używany może być zużyty w różnym stopniu, szczepka może być w różnej kondycji, kształcie, wielkości.

Niby proste założenia a jednak - błędów popełnianych przy umieszczaniu ogłoszeń nie brakuje.

Proszę nie ograniczajcie się w pędzie ku magicznej liczbie 50+ postów. A po osiągnięciu limitu następuje cisza i cel istnienia na forum pozostaje stricte handlowy. Dział targowisko przeznaczony jest dla aktywnych użytkowników forum. To równie ważna zasada o której niektórzy zapominają.

Pozdrawiam.



Regulamin targowiska w pełnym brzmieniu nie luźnej interpretacji mamy tutaj...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, chwialek napisał:

wymagane jest minimum 50 postów na temat.

ponad :)  (a dokładnie 51 post "otwiera" dostęp do targowiska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się ;) przyznam nie analizowałem czy 50 postów i jest dostęp czy 51...
 

Cytat

"otwiera" dostęp do targowiska



Tutaj określił bym jako dostęp do działu sprzedam bo ogłoszenia kupię, przyjmę, oddam, zamienię są zamieszczane przez 1 postowych użytkowników.

Przyznaję wpis popełniłem - jako luźną (nawet bardzo luźną) interpretację wynikającą z najczęstszych błędów i wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 50 postami jest to trochę bezsensu, powinno być jakiś staż na forum. Miesiąc czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, elespero napisał:

Z tymi 50 postami jest to trochę bezsensu, powinno być jakiś staż na forum. Miesiąc czy coś.

Ta jasne 

Jak staż to rok minimum !

Dlaczego ? 

Ile jest osób ktore kiedyś sie zarej. 

Dopiero teraz cos zaczynaja i pytaja czy moze byc 

Wiec 50 post 

Jest w sam raz 

I nie ma zmiluj 

Jestem za tym 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarku - te 50 postów jest po to aby dać coś od siebie, ukazać siebie jakim się jest użytkownikiem. Czy ma się coś do pokazania, opisania. Sam kupując zerkam kto co sobą reprezentuje z kim prowadzi wymianę zdań, z kim się zna osobiście, kto go odwiedził... Daje mi to namiastkę pewności, gwarancji że gdy wpłacę za towar to go otrzymam.

Mamy użytkowników milczących, którzy o targowisku i forum przypominają sobie dziwnym trafem w momencie likwidacji zbiornika i wtedy najczęściej pada "jestem od 2-4 lat a nie mogę umieścić ogłoszenia, może moderacja zrobić dla mnie wyjątek". Nie jest to idealne rozwiązanie ale 30 dni milczenia bez logowania to podobna opcja. Przed "wałkami" nic nas nie ochroni - jedyne czego nie mogę zrozumieć w tych wałkach... Dlaczego osoba je popełniająca liczy iż wieść nie rozniesie się w "wąskim gronie" jakby na to nie patrzeć - znamy siebie, lub znajomych i góra z górą może się zejść a co dopiero człowiek z człowiekiem :) i jak wówczas spojrzymy w twarz bliskim, znajomym, szefowi którzy usłyszą podczas powitania witaj rok, dwa, pięć czy dziesięć lat temu mnie ... na 50zł świat w którym żyjemy jest mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, chwialek napisał:

Jarku - te 50 postów jest po to aby dać coś od siebie, ukazać siebie jakim się jest użytkownikiem. Czy ma się coś do pokazania, opisania. Sam kupując zerkam kto co sobą reprezentuje z kim prowadzi wymianę zdań, z kim się zna osobiście, kto go odwiedził... Daje mi to namiastkę pewności, gwarancji że gdy wpłacę za towar to go otrzymam.

Mamy użytkowników milczących, którzy o targowisku i forum przypominają sobie dziwnym trafem w momencie likwidacji zbiornika i wtedy najczęściej pada "jestem od 2-4 lat a nie mogę umieścić ogłoszenia, może moderacja zrobić dla mnie wyjątek". Nie jest to idealne rozwiązanie ale 30 dni milczenia bez logowania to podobna opcja. Przed "wałkami" nic nas nie ochroni - jedyne czego nie mogę zrozumieć w tych wałkach... Dlaczego osoba je popełniająca liczy iż wieść nie rozniesie się w "wąskim gronie" jakby na to nie patrzeć - znamy siebie, lub znajomych i góra z górą może się zejść a co dopiero człowiek z człowiekiem :) i jak wówczas spojrzymy w twarz bliskim, znajomym, szefowi którzy usłyszą podczas powitania witaj rok, dwa, pięć czy dziesięć lat temu mnie ... na 50zł świat w którym żyjemy jest mały.

Dokładnie popieram w 100% :) , chociaż sam jestem tutaj już od jakiegoś czasu to na targowisku wystawiam rzadko bo i tak ze mnie marny sprzedawca sam wiesz :ph34r: hehe, ale jak coś kupuje to tak jak napisałeś lubię popatrzeć co osoba reprezentuje sobą jak rozmawia z innymi itd., to daje właśnie taki obraz 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle to ująłem, te 50 postów i jakiś staż. 50 postów można nabić w godzinę i po sprawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu właśnie pojawia się kolejny powód akceptacji ogłoszeń przez moderację/administrację.

ostrzegamy przez "pisaniem na siłę" tylko po to żeby zdobyć wymagane minimum.



Wbrew pozorom regulamin sporo sytuacji przewiduje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, elespero napisał:

Źle to ująłem, te 50 postów i jakiś staż. 50 postów można nabić w godzinę i po sprawie. 

My pilnujemy tez nabijaczy postow.

Niejedna osoba, chcąca sobie postami "wow" "super" "fajne akwarium" utorowac szybką drogę do targowiska się zdziwiła, kiedy skasowano jej licznik. I my staramy sie być czujni i od Was tez mamy sygnały, kiedy wykryjecie spamera, także na takie płotki sito jest dość szczelne. 

Podobie jak @chwialekwielokrotnie mialam pytania, czy nie da sie zrobić wyjatku, bo mu sie spieszy i szkoda ryb. Znaczy co, jak nie klepne ogloszenia, to puści ryby do kanalizacji? Szantaż emocjonalny... jednak my temu nie ulegamy. 

Podobnie jest z ogłoszeniami grzecznościowymi. Nie ma czegos takiego na forum! Dział sprzedam to przywilej dla aktywnych członków forum. Nie dla znajomych i znajomych ich znajomych, którzy niczego nie wnieśli do tej społeczności, a chca sobie tylko nieodpłatnie zbyć towar na cudzej "licencji". Proszę, nie proście nas, żebysmy przymkneli oko. 

Ja nie chcę odpowiadać za to, że pusciłam ogłoszenie grzecznosciowe, a ktoś nabity w butelkę od "licencjodawcy" nic nie wskorał, bo to byl nie jego przeciez towar, jedynie zamiescil dla kogos ogłoszenie.

Regulamin  być może wydaje się wielu osobom za ostry, ale odkad jestem moderatorem nie dostalam pw ani jednej skargi, ze ktos został oszukany. Kiedyś takich skarg podobno było sporo. Nawet pod ogloszeniami, ktore zamykałam dawno nie widzialam komentarzy "oszust" o sprzedającym, wiec system jednak dziala :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Nie było mnie długo na forum i chciałbym umieścić ogłoszenie "sprzedam korale" ale mam problem gdyż nie mogę tego zrobić a mam ponad 150 postów. Ktoś podpowie co może być przyczyną? 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się jakiś komunikat? Może nie dałeś tytułu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojawia się jakiś komunikat? Może nie dałeś tytułu?
Teraz poszło. Chyba moja wina bo nie rozwinąłem menu "sprzedam" gdzie znajduje się podmenu " Sprzedam życie"

Dzięki za szybką reakcję. Ogłoszenie poszło do akceptacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to funkcja targowisko gdzie bedzie widoczna?

Bo ogolnie bede pierwszy raz wystawial cos przez forum:mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SQNS napisał:

Ale to funkcja targowisko gdzie bedzie widoczna?

Bo ogolnie bede pierwszy raz wystawial cos przez forum:mellow:

Masz za mało postów. Targowisko jest dostępne od 51-go posta. Obecnie masz 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SQNS napisał:

Bo ogolnie bede pierwszy raz wystawial cos przez forum

Z tym wystawianiem musisz jeszcze trochę się wstrzymać aż uzyskasz 50 komentarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok przeczytalem tylko to bedzie widoczne u mnie w hlownum menu?

Wczesniej prosilem zawsze kogos o przysluge byl powod do spotkania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe wyjaśnienie dla wystawiających ogłoszenie.

cytaty z regulaminu:

2. Jeśli sprzedawca wystawia kilka przedmiotów, musi w pierwszym poście, na bieżąco uzupełniać informacje co już zostało sprzedane lub co jest zarezerwowane.

13. Użytkownik wystawiający na targowisku więcej niż jeden przedmiot ma obowiązek wszystkie umieścić w jednym ogłoszeniu. Niedopuszczalne jest wystawianie kilku/kilkunastu ogłoszeń jednocześnie.

Na podstawie powyższych punktów informuję że wszelkie zmiany w ogłoszeniu dotyczą tylko i wyłącznie przedmiotów wystawionych w pierwotnym ogłoszeniu.

Nie wchodzi w grę dodawanie nowych przedmiotów ani zwierząt bo przybyło.

Wszystkie ogłoszenia zmieniające asortyment lub ilość będą zamykane.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.