Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze!

Poszukuję wykonawcy sumpa, województwo ślaskie, najchętniej okolice Pszczyny. Proszę również o Wasze opinie o jakości. Planuje sump o wymiarach około 140 x 45 x h50. Jeżeli możecie podpowiedzieć ile zapłaciliście i za jaki wymiar, jaka grubość szkła, ile przegród to byłoby miło. Z góry dzięki za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości. Do czego potrzebujesz takiego kolosa?? Może taniej będzie zrobić sump z gotowych szkieł?? Przykład. 100x50x50 główny zbiornik, 50x50x50 komora dolewki i na przykład refugium. Trochę kominowania, ale do ogarnięcia... 

Ewentualnie na pewno ogarnie Ci to erybka, akwarium-fish z Katowic, myciok z mikołowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 150 x 60 x h50, sump taki jaki sie zmiesci pod akwarium, moim zdaniem im wiekszy tym lepszy (dsb, refugium). Dzięki za namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale z praktyki swojej i osób między innymi z forum mogę powiedzieć, że tak duże sumpy lepiej jest rozbić na mniejsze "klocki". Wtedy na przykład możesz odpiąć dsb gdyby coś się działo niedobrego, albo z refugium zrobić zbiornik na kwarantannę... O osobnym zbiorniku dolewki nawet nie wspomnę... 

No i pamiętaj, żeby w szafce zostawić sobie miejsce na graty i inne cuda potrzebne przy zbiorniku... 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge polecić Ci https://www.facebook.com/search/top/?q=Terra+Quen akwarium i sumpa u nich zamawiałem akwa bardzo fajnie ładnie sklejone a sump ok  ale sam im mówiłem, ze do sumpa maja sie nie przykładać tylko do akwa :P 

za akwarium 100x60x55 z kominem zewnętrznym full opti około 1050 zł a szyba 10mm

a sump chyba mam  cos około 80x45x40 jakoś tak szyba 5mm z 180 zł dałem a i 4 przegrody

Edytowane przez azgar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za namiary, cena brzmi interesujaco - mozesz jeszcze raz poslac link? Ten w poscie nie dziala...

 

Juz znalzlem:

http://terraqueen.pl/

Jeszcze raz dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myciok Mikołów. Racja im większy tym lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sentencja ponadczasowa:D. Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.