Skocz do zawartości
Heweliusz

Lampa LED DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Zzbliżają się długie jesienne wieczory, więc mozna by cos złożyć, chciałbym zrobic prostą belke led hybryde z T5 2x24 lub 4x24 on/off na akwarium 80x35x45, i teraz mam pytanie, ledy 3W, tylko ile i jakie? I jak je rozmiescic na profilu aluminiowym, może ktoś budował na podobne akwarium i może się podzielic doswiadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad ledami 1w maja lepszą wydajność. Co prawda wiecej zabawy i miejsca ale jeśli to hybryda to może nie bedziesz potrzebował zbyt dużo światła więcej :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, matar.pl napisał:

Zastanów się nad ledami 1w maja lepszą wydajność. Co prawda wiecej zabawy i miejsca ale jeśli to hybryda to może nie bedziesz potrzebował zbyt dużo światła więcej :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

mity i bajki. 1w maja taka sama wydajnosc a moze gorsza niz 3w. wszystko zaczyna sie w przeklamaniu marketingowym producenta, lumeny sa podawane jak nalezy ale moc jest zawyzona. 3w diody tak na prawde przy 700ma maja tylko ok 2.4w a to wiele zmienia co do wydajnsci.

 

 

edit. w załączniku masz projekt mojej lampy i zdjęcia gotowej, diody 3w. Niebieskie są RB 450-452nm, białe 10000K, kolorowe to żółte, czerwone i aktynika 420nm. ja robiłem każdy kanał kolorowych osobno, nie wiedziałem jak to ustawić najlepiej. Na dziś czerwone mam na 4%, żółte 20%, aktynika 90%. Ja niebieskie dawałem cree.

 

Gdybym robił od nowa, czerwone zrobiłbym przynajmniej na 2uch nitkach podłączonych do jednego drivera równolegle żeby zasilić je niższym prądem. łatwiej sterować mocą. Dodałbym też kanał zielony.

 

edit. wkradł się błąd w ułożeniu ledów, na środku powinny być 2 białe zamiast niebieskich. Nowy obrazek już załączony.

20180804_020704 - Kopia.jpg

20180810_185829 - Kopia.jpg

20180810_185814 - Kopia.jpg

 

mala_lampa.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Stefan85 napisał:

mity i bajki. 1w maja taka sama wydajnosc a moze gorsza niz 3w. wszystko zaczyna sie w przeklamaniu marketingowym producenta, lumeny sa podawane jak nalezy ale moc jest zawyzona. 3w diody tak na prawde przy 700ma maja tylko ok 2.4w a to wiele zmienia co do wydajnsci.

 

 

edit. w załączniku masz projekt mojej lampy i zdjęcia gotowej, diody 3w. Niebieskie są RB 450-452nm, białe 10000K, kolorowe to żółte, czerwone i aktynika 420nm. ja robiłem każdy kanał kolorowych osobno, nie wiedziałem jak to ustawić najlepiej. Na dziś czerwone mam na 4%, żółte 20%, aktynika 90%. Ja niebieskie dawałem cree.

 

Gdybym robił od nowa, czerwone zrobiłbym przynajmniej na 2uch nitkach podłączonych do jednego drivera równolegle żeby zasilić je niższym prądem. łatwiej sterować mocą. Dodałbym też kanał zielony.

20180804_020704 - Kopia.jpg

20180810_185829 - Kopia.jpg

20180810_185814 - Kopia.jpg

mala_lampa.jpg

a czemu nie dałeś niebieskich od 470 do 475 i 460 do 465


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, Sygen napisał:

a czemu nie dałeś niebieskich od 470 do 475 i 460 do 465

Uznałem że są zbędne. z tego co wyczytałem dla korali a właściwie zooksanteli najlepsze jest światło z pikiem ~452nm więc za podstawę wziąłem takie diody do tego barwa RB najbardziej mi się podoba. plus białe dla rozjaśnienia zbiornika i kolorowe dla podbicia kolorów. Ja jestem zadowolony z lampy. Kilka osób widziało moją rafkę na żywo i też bardzo im się podobało pomimo że sam zbiornik ... nie powala, ale fajne światło trochę nadrabia.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.