Skocz do zawartości
wiesiektbg

Jaką firmę kurierską wybrać...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...

Posta tego piszę - z jednej strony - co by ostrzec użytkowników tego forum (w końcu forum ma takze temu służyć) przed korzystaniem z usług jednej z firm kurierskich (pomarańczowo-czerwoną) - a z drugiej strony chciałem sie dowiedzieć, z usług jakich firm korzystacie i jakie macie z tym związane doswiadczenia. 

Moje "przygody" ze wspomnianą firmą zaczęły się, od czasu, kiedy chciałem sprawdzic zawartosć przesyłki przy kurierze - takie mam prawo, a niektórzy wysyłający wprost tego żądają. Kurier - notabene niezbyt miły gość - zbulwersował sie wielce, bo on jest w pracy i nie ma czasu na głupoty, a uszkodzenie mogę zgłosić pózniej. Od tej pory zaczęły sie problemy. Kiedy tylko mialem przesyłki z tej firmy, to zawsze docierały po czasie przewidzianego doręczenia, czasami na następny dzień. Szczytem było to, że kurier zniszczył paczke (ciekawe, co z nia robił) nie racząc mnie o tym powiadomić zwrócił paczkę do rozdzielni. O fakcie dowiedzialem sie dopiero od osoby wysylającej, która - po moim info, że paczka nie dotarła o czasie - zadzwonił do firmy kurierskiej. 

Wygląd ana to, ze ludzie pracujacy w tych firmach mają nas za frajerow z których nic, tylko doić kasę, a odpowiedzialnosci za powierzone im nasze mienie żadnej. Nawet zwykłego przepraszam. Następnym razem 10 razy sie zastanowię, zanim zamówie kuriera, no ale czasami trzeba, dlatego proszę Was o radę - szanowni forumowicze - z czyich uslug korzystać, a z czyich nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie nie ma dobrych ani złych firm kurierskich. Wszystko zależy od kuriera, który obsługuje dany teren. Wysyłam sporo paczek firmowych i osobiście u mnie najlepsi kurierzy to DPD i Inpost, moi klienci też najmniej narzekają na te dwie firmy. A bardzo źle oceniam firmy takie jak DHL i GLS, które mają spore opóźnienia w dostawach w moich okolicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Na moim rejonie jak zamawiam świetlówki to wszystkim prócz DPD ;) Tak jak kolega pisał, to nie kwestia firmy tylko kuriera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Inpostu uszkodzili paczkę i żadne ubezpieczenia nie pomogły , a ewidentnie ich wina . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na dole rankingu jest DHL: zero kontaktu z kurierem, chociażby po to, żeby umówić się na odbiór gdzieś na mieście, bo informacja, że "przesyłka zostanie dostarczona na adres pomiędzy 10 a 14" mnie nie urządza. Jak nie poczekam 4 godz. na kuriera, to punkt odbioru mam 50 km od siebie, a i tak raz się zdarzyło, że mimo informacji, że przesyłka czeka tam na mnie, na miejscu okazało się, że jednak jeszcze nie dotarła. I co? I pisz pan na Berdyczów...

Od dłuższego casy korzystam z paczkomatu Inpostu: po SMS-ie o dostarczeniu podjeżdżam i odbieram kiedy mi pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą 'michalfa'. Firmy kurierskie działają w miarę dobrze. To pracownicy robią całą złą robotę. A dlatego w miarę dobrze, zdarza się,  że gdy dzwonię do działu z problemem to kurier jest broniony, pokrętne tlumaczony, choć to jego ewidentna wina. Najlepsza współpraca DPD i UPS. Nie polecam DHL i Pocztex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS u mnie jest bajka, nigdy nie ma problemów + teraz InPost trochę się poprawił. Za to stanowczo odradzam KEX, przywieźli mi zbitą lampe i mimo protokołu odrzucili gwarancje bo nie udowodniłem w żaden sposób, że paczka została uszkodzona w transporcie :)


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dni po 15 sprawdzę

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
50 minut temu, Vertiscire napisał:

 teraz InPost trochę się poprawił.

bo zmienili kuriera ?  :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kur...
Masakra

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłający paczkę dzwonił do DHL wczoraj, stwierdził, ze pomimo uszkodzenia proszę paczkę przekazać jak najsybciej. Obiecali tak zrobić, tyle że już 12:30 a kuriera nie ma... co za burakie pieprzone, żeby im tak bokiem ta robota wyszła... Najbardziej szkoda mi tych ślimaczkow, co tam już pewnie ducha wyzioneły :-(

 

 

Edytowane przez wiesiektbg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza jest poczta, nawet pocztex przychodzi po 2-3 dniach, kiedy wszystkie inne firmy doręczają na następny dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukas_gr napisał:

Najgorsza jest poczta, nawet pocztex przychodzi po 2-3 dniach, kiedy wszystkie inne firmy doręczają na następny dzień

a ja z poczta nie mam problemów zalezy pewnie gdzie sie mieszka 

 

5 godzin temu, wiesiektbg napisał:

Witam wszystkich...

Posta tego piszę - z jednej strony - co by ostrzec użytkowników tego forum (w końcu forum ma takze temu służyć) przed korzystaniem z usług jednej z firm kurierskich (pomarańczowo-czerwoną) - a z drugiej strony chciałem sie dowiedzieć, z usług jakich firm korzystacie i jakie macie z tym związane doswiadczenia. 

Moje "przygody" ze wspomnianą firmą zaczęły się, od czasu, kiedy chciałem sprawdzic zawartosć przesyłki przy kurierze - takie mam prawo, a niektórzy wysyłający wprost tego żądają. Kurier - notabene niezbyt miły gość - zbulwersował sie wielce, bo on jest w pracy i nie ma czasu na głupoty, a uszkodzenie mogę zgłosić pózniej. Od tej pory zaczęły sie problemy. Kiedy tylko mialem przesyłki z tej firmy, to zawsze docierały po czasie przewidzianego doręczenia, czasami na następny dzień. Szczytem było to, że kurier zniszczył paczke (ciekawe, co z nia robił) nie racząc mnie o tym powiadomić zwrócił paczkę do rozdzielni. O fakcie dowiedzialem sie dopiero od osoby wysylającej, która - po moim info, że paczka nie dotarła o czasie - zadzwonił do firmy kurierskiej. 

Wygląd ana to, ze ludzie pracujacy w tych firmach mają nas za frajerow z których nic, tylko doić kasę, a odpowiedzialnosci za powierzone im nasze mienie żadnej. Nawet zwykłego przepraszam. Następnym razem 10 razy sie zastanowię, zanim zamówie kuriera, no ale czasami trzeba, dlatego proszę Was o radę - szanowni forumowicze - z czyich uslug korzystać, a z czyich nie.

jesli dostałeś przesyłki po czasie przewidzianym na dostawę masz prawo zglosic sytuacje i zadać odszkodowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, azgar napisał:

a ja z poczta nie mam problemów zalezy pewnie gdzie sie mieszka

mam tak samo - w większości przypadków przesyłka nadana przed 15tą (ważne) dochodzi następnego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko DPD ,reszta, in posty,dhl itd.porażka....Wysyłam sporo ceramiki która wiadomo  jest dośc krucha,nigdy nie było problemów,wysyłka do 16tej ,następnego dnia jest u klienta na drugim końcu kraju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie wysłać cos dużego jak np. całe akwarium to polecam  Raben . Oni wożą raczej tylko gabaryty i nie liczą sobie kosmicznych nadwyżek za niewymiarową paletę jak pozostałe topowe firmy 


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie DPD i Poczta ok. Za to Kex masakra, dwa razy uszkodzili paczkę w transporcie dopiero gdy sprzedający wysłał DPD lampa przyszła cała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 7.09.2018 o 12:27, silvia napisał:

bo zmienili kuriera ?  :D

tak jest prawie  z każdą firma - to żadna nowość :)  nie ma ideałów i lepiej się do tego przyzwyczaić :)

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka dotarła około 16:00 - dzień po terminie. Co ciekawe, zapakowana wzorcowo. Kurier (który dzień wcześniej paczkę uszkodził) słowem nie wspomniał, że jest uszkodzona. Powiedziałem mu, że paczka oczywiście uszkodzona, na co facet zaczął rżnąć takiego głupa, że masakra. Stwierdził, że wcale nie jest uszkodzona i że dotarła w dniu doręczenia. Facet łgał prosto w oczy i nawet okiem nie mrugnął, nie mówiąc już o skrusze i jakims "przepraszam". Oto komu powierzamy - w celu dostarczenia - swoją własność. Masakra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.