Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Totalnie brak czasu na akwarium, chula sobie samo na razie. Ograniczam się tylko do pilnowania zeostart, nie ma podmian itd. skonczy się kontrakt w pracy to coś podzialam że zbiornikiem wtedy.

2 fotki bez niebieskich swietlowek.6b4d8a309a897ad3be713ca541f582cc.jpg5d7a950cd74e8a5fede12689b0a0adaf.jpg


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że wróciły kolorki. Chyba te dwie sprawy:  stara lampa + przelany jod były tym winowajcą!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie że wróciły kolorki. Chyba te dwie sprawy:  stara lampa + przelany jod były tym winowajcą!
A gdzie tam wróciły, niewiele się zmieniło i nadal połowa jest brązowa;)

Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Vertiscire napisał:
8 godzin temu, waldek123blau napisał:
Fajnie że wróciły kolorki. Chyba te dwie sprawy:  stara lampa + przelany jod były tym winowajcą!

A gdzie tam wróciły, niewiele się zmieniło i nadal połowa jest brązowa;)

99% by chciało mieć takie "brązy" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś ocenił wygląd akwarium na żywo w porównaniu t5+led vs t5. Co prawda z tego co czytałem ta hybryda była DIY teraz masz firmową lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak byś ocenił wygląd akwarium na żywo w porównaniu t5+led vs t5. Co prawda z tego co czytałem ta hybryda była DIY teraz masz firmową lampę.
Mialem tego tak malo że nie widziałem różnicy, raptem 10procent w ledach bylo.
Jakoś mało ryb?
4 pokolce, 15chromisow, 4 anthiasy, 2 blazenki i pterapogon to nie tak malo;) ale więcej nie będzie

Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Vertiscire napisał:
19 godzin temu, sith114 napisał:
Jak byś ocenił wygląd akwarium na żywo w porównaniu t5+led vs t5. Co prawda z tego co czytałem ta hybryda była DIY teraz masz firmową lampę.

Mialem tego tak malo że nie widziałem różnicy, raptem 10procent w ledach bylo.

No własnie zastanawiam się czy robić 8x39W t5 czy 120W led sterowane + 6x39W T5. Bo kosztowo to i tak nie bedzie roznicy jakieś na korzyść ledów roboty więcej, a czy będzie efekt nikt mi nie zagwarantuje. Planuje Spsy + pare lpsów. Także dla acroporek pewnie i tak lepiej t5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek przy okazji podmiany. Kolory są jakie są - aktualnie trwa kuracja na pozbycie się metali ciężkich z wody.

 

CeZs70v.jpg

56Rk6R6.jpg

cQQdIuS.jpg

lha3CTP.jpg

UO7baGF.jpg

Q2FXU3J.jpg

7pdOGRn.jpg

 

c23aJAk.jpg

OBXmQID.jpgU75DlCf.jpg

om3QHPn.jpg

JD3tPHG.jpg

cCBnFPD.jpg

 

Pytanie do osób z KH poniżej 7 - jakie utrzymujecie PH? U mnie 7.3-7.8 PH to max:/

 


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne acroporki, tenuisa niebieskiego zazdroszczę bo mój poszedł na wieczną rafe. Możesz opisać szerzej na temat metali ciężkich co masz konkretnie na myśli i skutki.

Pozdrawiam 


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zazdroszczę żółtej akroporki :)

Niestety niskie kh to gorsze pH, ale czy warto podbijac pH specjalnie? Niższe kh, a wyższe ph i nie zajdzie jakaś dziwna reakcja w zbiorniku?

Może odrobinkę podnieś kh? Tryc trzyma na 8

 

Możesz icp wkleić?

Czym badasz po4, hanną 713?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ICP powie o ktore metale mi chodzi:) Nie widze specjalne ,zeby cos nie tak sie działo w akwarium ale wole trzymać te metale w ryzach. Może obnizenie tego pozwoli na wyciagniecie lepszych kolorów. PO4 mierzone HI713

 

Selection_098.thumb.png.17179f7ff728817f8017d2b099b3e540.png

 

Będziesz w okolicach Warki to wpadnij utniemy szczepke z Tenuisa :)


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba czego używasz do obniżenia/utrzymania w ryzach PO4 ? Coś na bazie tlenku glinu ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, chwialek napisał:

Kuba czego używasz do obniżenia/utrzymania w ryzach PO4 ? Coś na bazie tlenku glinu ?
 

No wlasnie niczego nie używałem. Dopiero teraz wrzuciłem RowaPhos, ale to już wcześniej ICP pokazywał taki Al/Cu


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja hanka pokazuje 0.00 -0.01 max więc ten ICP coś nie do końca mi pasuje tym bardziej że woda szła z 5 dni na badanie.

Teraz na Fauna Marin Professional Salt


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Icp af są tak samo dobre jak hi713:)

 

Kup hi 736 zmierzysz na bieżąco fosfor a po4 sobie sam wyliczysz tak jak robią to w af tyle że będziesz miał wiarygodny wynik prosto z akwarium.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, wojtek-lodz napisał:

Icp af są tak samo dobre jak hi713:)

 

Kup hi 736 zmierzysz na bieżąco fosfor a po4 sobie sam wyliczysz tak jak robią to w af tyle że będziesz miał wiarygodny wynik prosto z akwarium.

Polać mu!

Dlatego pytałem o te Po4, czym i w ogóle :)

713 cały czas 0,00 - 736 - 0,05

W pracy w swoim 6000L - 713 0,03 - w baniaku 0,10!!!!!!

 

https://reefs.com/2017/08/24/intro-phosphate-experience-tips-hanna-instruments-ulr-phosphorus-checker/

Edytowane przez Raffy14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,05 to masz 0,15 po4


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wojtek-lodz napisał:

0,05 to masz 0,15 po4

Ale w sensie, że porównałem 2 hanki naraz.

713 cały czas 0.00

736 pokazała 16, czyli ~0,05 Po4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to źle Cię zrozumiałem. 713 jak widzisz można wyrzucić do kosza.. 

Z fosforu nawet nie trzeba liczyć, w linku który podałeś jest gotowa tabela wyników. 


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

713 ponoć nie nadaje się do morskiej wody, producent napisał, że jest do czegoś innego. Hanna 736 ma oznaczenie "marine".

A 99% akwarystów na 713 jedzie :D 

 

Sorki za zaśmiecenie tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Raffy14 napisał:

Ale w sensie, że porównałem 2 hanki naraz.

713 cały czas 0.00

736 pokazała 16, czyli ~0,05 Po4 :)

Czyli w granicy błędu pomiarowego +/- 0,04. H713 podaje 0,00-0,04 a H736 podaje 0,09-0,01. Granica błędu się zazębia na poziomie 0,01-0,04. Można by przyjąć że wynik najbliższy prawdy to ok 0,025 :)

Godzinę temu, Vertiscire napisał:

Moja hanka pokazuje 0.00 -0.01 max więc ten ICP coś nie do końca mi pasuje tym bardziej że woda szła z 5 dni na badanie.

Teraz na Fauna Marin Professional Salt

ICP wyciąga wynik fosforanów z fosforu. Dlatego w marinlabie fosforany nie są wartością rzeczywistą i bym się tym zbytnio nie przejmował. Triton bada dodatkowo fosforany i u nich wynik jest właściwy. W moim zbiorniku spsy zaczynają grymasić dopiero przy fosforanach na poziomie 0,25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugie fosfor jest dużo bardziej stabilny od fosforanów dlatego właśnie wyliczają z niego mimo że przesyłka idzie kilka dni. Dokładność hi736 plus tabela z linku powyżej przewyższa znacznie dokładność dużej Hanki wg Triton. Hi 713 natomiast jedynie wprowadza w błąd. Wyrzucone pieniądze.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.