Skocz do zawartości
Pavulon

Posolony Włocławek.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Akwarium o wymiarach 120 x 40 x 50 (240 litrów). Komin wewnętrzny. Działa już od maja 2017.

Startowałem na skale Marco Rocks plus kilka kilo żywej. Piasek żywy (teraz się zastanawiam czy nie ma go za dużo - weszło koło 20 kg).

Światło to Aquael Leddy Slim 2 x 36W Actinic oraz 18W Marine. Na razie jest ok ale kiedyś chciałoby się coś lepszego.

Od samego początku stosuję sól Red Sea Coral Pro, na razie przy niej na pewno zostanę. Jest na tyle mało korali, że cotygodniowe podmiany w zupełności wystarczą.

Obecna obsada to:

Ryby:

2 x amphiprion Ocellaris

1x centropyge bicolor

1 x pomacanthus imperator (Tak wiem, muszę się jej pozbyć. Kupiłem pod wpływem namowy sprzedawcy, który stwierdził, że ryby karłowacieją i, że u mnie będzie jej dobrze.)

1 x pterapogon kauderni

4 x nassarius snail

1 x stylophora pistillata milka

3 x zoanthus

1 x goniopora

1 x ukwiał quadricolor

1 x xenia

1 x briareum

1 x eupchylia paradivisa

1 x caulastrea green fluo

2 x rurówka (jedna to indica a druga nie wiem)

96abe27bd98d1d18gen.jpg

b4b66bba08e00ee2gen.jpg

2ead4b485769a935gen.jpg

0415c4904ace1ce7gen.jpg

 

62d0c68a99b77ed3gen.jpg

cd4d852fec3842d9gen.jpg

4ee2eec39ee40041gen.jpg

i na koniec akwarium z szeryfem na górze :-)

8b229bc69e6447fdgen.jpg

Od trzech tygodni podaję Korallen Zucht na cyjano. Mycosidol był długo niedostępny. Na razie słabe efekty. Na opakowaniu jest napisane, że przy dużym ataku cyjano kuracja trwa nawet 8 tygodni, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość...

Zdjęcia oczywiście prześwietlone, nieretuszowane z telefonu.

Jeszcze raz witam wszystkich i zapraszam do komentowania, ewentualne sugestie mile widziane!

Edytowane przez Pavulon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co do zdjęć prosta sprawa otwierasz konkretne zdjęcie z linku pod zdjęciem masz ikony i między *Pucharem a okiem* jest 
taki al'a spinacz jak najdziesz kursorem myszki masz *Pobierz kody* wciskasz to wyskakuje Ci tam okienko :
Rodzaj kodów dajesz : Fora dyskusyjne
Rozmiar Zdjęcia ? : dowolny jaki chcesz możesz zostawić opcjonalny.
Po kliknięciu na zdjęcie też Twój własny wybór.
I gdy te parametry ustawisz to następnie kopiujesz cały ten kod z ramki poniżej który się tam znajduje zaznaczasz całość kopiuj i wklejasz to tutaj w temat : 
O takie coś wychodzi potem :

8b229bc69e6447fdmed.jpg

ps. Widzę ,że listę obsady masz dużą wypisaną ,ze znajduje się w zbiorniku :D a patrzę na to zdjęcie a tam ani jednej rybki nie widać :P:)


 

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Robteos za pomoc. Sam bym nie ogarnął :-) Rybki mają za dużo kryjówek i dlatego ich nie widać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Pavulon napisał:

1 x pomacanthus imperator (Tak wiem, muszę się jej pozbyć. Kupiłem pod wpływem namowy sprzedawcy, który z twierdził, że ryby karłowacieją i, że u mnie będzie jej dobrze.)

Który to taki sklep?

 

A co do akwa to tylko czekać aż zarośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, elespero napisał:

Który to taki sklep?

Chcę wierzyć, że nie było to działanie z premedytacją, aby tylko sprzedać,  choć trochę się zdziwiłem jak w domu przeczytałem do jakich rozmiarów ta ryba dorasta! Aż tak nie skarłowacieje,  żeby miała u mnie czuć się dobrze :-) Muszę po prostu złapać dobry moment kiedy ją sprzedam/zamienię na coś innego. Na chwilę obecną ma może 1 cm. Ktoś się może orientuje jak szybko ona rośnie? Mam spokojnie z rok czy mniej czasu na eksmisję ? 

Sklep to Koralomania w Łodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Pavulon napisał:

Na chwilę obecną ma może 1 cm.

Coś tu kłamiesz... :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, elespero napisał:

Coś tu kłamiesz... :p

Z linijką za nią nie biegałem bo za szybka jest. No dobra, może ma 2 - 3 cm. Tak na oko :-D Ale mam ją około 3 miesiące i wydaje mi się, że podwoiła swój rozmiar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Pavulon napisał:

Z linijką za nią nie biegałem bo za szybka jest. No dobra, może ma 2 - 3 cm. Tak na oko :-D Ale mam ją około 3 miesiące i wydaje mi się, że podwoiła swój rozmiar...

1cm to wielość paznokcia. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pavulon napisał:

Chcę wierzyć, że nie było to działanie z premedytacją, aby tylko sprzedać,  choć trochę się zdziwiłem jak w domu przeczytałem do jakich rozmiarów ta ryba dorasta! Aż tak nie skarłowacieje,  żeby miała u mnie czuć się dobrze :-) Muszę po prostu złapać dobry moment kiedy ją sprzedam/zamienię na coś innego. Na chwilę obecną ma może 1 cm. Ktoś się może orientuje jak szybko ona rośnie? Mam spokojnie z rok czy mniej czasu na eksmisję ? 

Sklep to Koralomania w Łodzi.

Cały Waldemar, cała koralopseudomania w jednym poście, ceny z kosmosu i jeszcze wciskanie ludziom kitu żeby tylko sprzedać zwierzaka, mam wrażenie że jak by ktoś przyszedł do niego i powiedział że ma słodkie to też by mu parę Ocelarisów wcisnął i powiedział że się dostosują, karłowacieje to mu mózg. 

To miejsce to totalna tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, elespero napisał:

1cm to wielość paznokcia. :D

Wiem ile to 1 cm. Przez Ciebie ganiałem przed chwilą imperatora z centymetrem. Ma bite 3 cm ;) Ale jak kupowałem był mały jak paznokieć :P

4 godziny temu, BitaSmietana napisał:

To miejsce to totalna tragedia.

Niestety, jak się mieszka w takiej metropolii jak ja to dostęp do morszczyzny jest znacznie ograniczony. Do tej pory robiłem zakupy w Koralomanii w Łodzi, Akwamarin w Krakowie oraz erybce w Markach. Na szczęście ostatnio odkryłem Crazy coral pod Bydgoszczą. Ta sama droga jak do łodzi a wybór, obsługa z doradztwem bez porównania!

Edytowane przez Pavulon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja...

 Wygrałem (przynajmniej na razie) bitwę z cyjanobakteriami. Pomocny okazał się Korallen Zucht CyanoClean. Powiem szczerze że już w niego zwątpiłem. Po pierwszej butelce nie było totalnie żadnego efektu... Teraz minęło ponad 6 tygodni, (powoli kończę drugą fiolkę) i efekt co najmniej zadowalający... ;)

0f50fe56d00f294dmed.jpg

5c6ad6c732f6ca37med.jpg

Edytowane przez Pavulon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś posty trzeba nabijać, więc...

 Po sobotniej wizycie w Crazy Coral jestem bardzo zadowolony. Udało się wyeksmitować Imperatora. Na jego miejsce przybyli:

3 x Pseudanthias squamipinnis (jeden samiec i dwie samiczki)

1 x Labroides dimidiatus

1 x Synchiropus splendidus

W końcu w akwarium widać ruch. Coś się dzieje!

Po cyjano już prawie nie ma śladu.

Muszę tylko pomyśleć o czymś lepszym do robienia zdjęć, bo moje z telefonu wyglądają strasznie słabo... :o

a11174aeb6c28a3emed.jpg

fa60f90b5e496771med.jpg

86da7cf15218b176med.jpg

aab0ce7ad69ec82cmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Jak słychać w zbiorniku ?? można liczyć na aktualizację :D


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echhhhhh. Niestety nie jest za dobrze....

Z pozytywów, zmieniłem lampę na Zetlight Qmaven II ZT6800 i włączyłem dozowanie ATI Essentials Pro. Kupiłem również dozownik AT 1 plus v2 i pozbyłem się Imperatora a na jego miejsce zakupiłem Żółtego:-) To tyle z pozytywnych rzeczy.

Głównym problemem, ciągnącym się od kilku miesięcy jest Valonia, która nie daje spokoju. Rozrosła się tak bardzo, że jedynym wyjściem jakie widziałem było lanie chemii (tak, tak wiem...). Padło na DinoX, które spowodowało, że glon był łatwiejszy do usuwania rurką, lub rwania ręką. Kurację ponowiłem i wyczyściłem skałę z tego paskudztwa w 80%. Niestety przy okazji odsysania zrobiłem burzę piaskową w akwarium i albo po tym albo po kuracji DinoX albo jedno i drugie zniknęło: Rhodactis, Xenia pulsująca, rurówka, zoanthusy w 80% zniknęły a te które zostały już nie otwierają się jak wcześniej, briareum również padło...

Obecnie w oczach glon rozrasta się z powrotem a ja właściwie nie mam pomysłu co z nim zrobić. Chemii nie chcę, chyba zdecyduję się na borsuka i percnona (chociaż krabów nigdy nie chciałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.