Skocz do zawartości
hartek

Ocena testów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o ocenę testów co waszym zdaniem jest nie tak i czym najlepiej podnieść27f2cf59b8d9bc7587490891b4278fbb.png

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś stront stopniowo bo nisko  jest. Możesz lekko obniżyć zasolenie. Ale to już szukanie dziury w całym. Jeśli takie parametry utrzymują się już długo to korale powinny być bardzo ładne. Ogólnie woda bardzo dobra. 

Aa sory, podnieś jod bo prawie zero jest. O jedeo zero po przecinku się pomyliłem i nie zauważyłem tego. Jod i stront dozuj i bedzie gitez... 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jod i stront do podbicia. Żelazo też można by lekko podnieść


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żelaza też prawie nie ma. Obstawiam, że masz filtr glonowy lub refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę spagetti żelazo dozuję od kz producent zaleca 1 krople na 200 lit co tydzień ja daje 2 co 2-3 dni i dalej nie ma ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wodzie morskiej jest około 0,06mg/l żelaza więc my chyba też powinniśmy w tych okolicach oscylować, a to oznacza, że masz go za mało o 2 miejsca po przecinku. 

Swoją drogą może ktoś mi wyjaśni czemu wg ICP morna jest od 0? Przecież brak żelaza hamuje proces fotosyntezy podobno.

 

Edit: to jest poziom jodu nie żelaza, jak na złość nie mogę teraz sobie przypomnieć. Jednak rząd wielkości pozostaje ten sam.

 

Edytowane przez Przemo999 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Przemo999 napisał:

Swoją drogą może ktoś mi wyjaśni czemu wg ICP morna jest od 0? Przecież brak żelaza hamuje proces fotosyntezy podobno.

Obawiam się że nie ma żadnej normy. Zapewne gdybyś się ich zapytał według konkretnie jakiej normy ustalili zakres od 0 do 0,04 to by ci nie odpowiedzieli.Albo odpowiedź by była w stylu ktoś tam kiedyś tak ustalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem ja hehe :-). Ale ciekawy jestem że w ciągu 4 miesięcy nie dodałem ani grama jodu, baling leci ledwie 1,5ml na dobę a jod cały czas rosnie :-). I o dziwo korale też :-). 

Screenshot_20181012-201959.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.