Skocz do zawartości
Rumcajs8

125l bez siódmych potów

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry dzień kochani ,

po przegranej walce z glonami w poprzednim 60l akwarium postanowiłem, że się nie poddam i postawie większe akwarium.

Z racji braku miejsca jest to tylko 125l a całość składa się z  :

Akwarium 60dł x 40sz x 50wy przednia szyba i boczne OW , tył i dno Float , na pleckach czarne tło

szafka Juwel Lido 120

bebechy: odpieniacz Tunze 9004, cyrkulator Jecod RW4, grzałka, Oświetlenie 30W Cree - nie zamierzam mieć nić światłolubiącego level10, automatyczna dolewka, filtracja będzie przez filtr kaskadowy, na sumpa nie ma zgody

Filtr wory DO ze złożem DI

na dno tym razem nie użyje piachu a aragonit wielkości 2-4mm , w piachu miałem straszne bagno, ,,żywa skała,, osuszona wyczyszczona z odzysku

Sól od Aquaforest, w tygodniu zacznę zalewać i wsypię podłoże.  Aktualnie wygląda to tak :

20180927_170707_Film3.thumb.jpg.401634176dfcf91bf806aab2c4fbfe4f.jpg

 

192419659_20180930_201826-1.thumb.jpg.2c3d969175fd31c605c5aaa9f1cccd8c.jpg

Tej brązowej siatki nie będzie pod skałami, ale że kosztowało miliony monet to nie chcę na wstępie go rysować przy bawieniu się skałą.

 

Edytowane przez Rumcajs8 (wyświetl historię edycji)

 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzenia....coś mało tej skały, czy tylko mi się wydaje??



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór z tym podłożem. Ja też w nowym zrezygnowałem z piasku na rzecz żwirku 3-5mm i jestem super zadowolony. Koniecznie w obsadzie uwzględnij babeczkę kopiąca i podłoże będzie czyste. U mnie tak skałę ułożyłem że tylko w jednym miejscu babeczka może zrobić norkę. Oczywiście opkopała wszystkie skały dookoła ale wszędzie powkładałem większe okruchy tak że nie da się wpłynąć pod skałę. Dzięki temu ma tylko jedną norkę w samym centrum zbiornika i nie robi rewolucji w podłożu.

Powodzenia.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Blizzard2009 napisał:

powodzenia....coś mało tej skały, czy tylko mi się wydaje??

Skały jest 10kg i to faktycznie widać, nadrabia tym że jest bardzo dziurawa w sensie szczelin, ale i ryb będzie mało bo planuje 1 gatunek i tutaj się zastanawiam nad stadkiem 5szt domino, ale jestem otwarty na propozycje.

Zamysł jest bardzo oszczędny, bo nigdy nie byłem dobry w planowaniu i ułożeniu koralowców w akwarium.


 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a co to za lampa? Diy w gotowej obudowie? Czy obudowe i mocowanie sam zmajstrowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Towle napisał:

Cześć, a co to za lampa? Diy w gotowej obudowie? Czy obudowe i mocowanie sam zmajstrowałeś?

https://m.aliexpress.com/item/32887047575.html?pid=808_0000_0109&spm=a2g0n.search-amp.list.32887047575&aff_trace_key=49d3eb5d16d64426a2b190d228350027-1538492175584-04674-UneMJZVf&aff_short_key=UneMJZVf&aff_platform=msite

Sam stosuje ta lampke, nawet daje rady ale ja mam tylko 54l, podejrzewam że do tego akwarium będzie za mało mocy.


c2f86a6bafadd49b25ef4206ff325303u1810a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten model lampy, do akwarium tej pojemności jest za słaba, aby dać radę przy twardych, ale do tego co ja planuję jest ok, jest dużo testòw tej lampy i daje fajne efekty bezpośrednio pod lampą nawet w większych zbiornikach , ale jak wspomniałem pod lampą i do pewnej głębokość. Jak się uprzeć to i twardy na szczycie skały da radę, tylko u mnie ma być bez stresu. Co do lampy wracając miałem ją w 60l i szczerze mogę polecić, w Polsce cena 350zl z gwarancją cenę każdy oceni sam czyn warto czy nie. Ciekawostką jest to że nano maniacy za granicą ją kochają.

 

Edytowane przez Rumcajs8 (wyświetl historię edycji)

 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super, będę śledził. A nie planujesz pokleić skały ... fajny efekt można uzyskać.


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.