Skocz do zawartości
s1ngle

[720L] Ojjj, tak to sie zaczelo moje szeryfowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktorys z tych slimakow moglby przezyc obecnosc rogatnicy?

margarita snail
turbo snail
dolabella auricularia

Podobno dobrze radza sobie z glonami, chyba ze sa inne pomysly? Jak GFO lub ceramika?


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając rogatnice zje wszystkie bezkręgowce :) Nawet te które nie zmieszczą się na raz.

Jak dobrze rozumiem GFO usuwa fosforany. Czyli samo nie zadziała tak że znikną glony, trzeba jeszcze w ryzy wziąć azotany.

Ceramika pomoże Ci utrzymać dobre parametry wody. Czyli jak najbardziej przyda się aby glonów było coraz mniej i nie wracały. Jednak nie jest środkiem na ekspresowe pozbycie się glonów.

Jak się mają ryby? Jakieś zmiany w akwarium po podniesieniu zasolenia? 


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, kris88 said:

Znając rogatnice zje wszystkie bezkręgowce :) Nawet te które nie zmieszczą się na raz.

:(

Czyli zostaje DSB+refugium+skimmer.
No i ten PhosMinus AquaForest, ktory dodaje.
No i ewentualnie to potencjalne GFO i ceramika.
Co myslicie o wzbogaceniu DSB o jakies bezkregowce lub glony?

Quote

Jak dobrze rozumiem GFO usuwa fosforany. Czyli samo nie zadziała tak że znikną glony, trzeba jeszcze w ryzy wziąć azotany.

Dzisiejsze wyniki testow, przeprowadzonych za pomoca testow kropelkowych JBL oraz AquaForest (powtorzone):

https://imgur.com/a/vdmnnlI

Z tych testow, tak na moje, wynika, ze aktualne parametry to:
Zasolenie: 27.2
Temperatura: 26.4
NO3: 0.5 ppm  < x < 10mg
PO4: 0.2 < x < 0.4

Quote

Ceramika pomoże Ci utrzymać dobre parametry wody. Czyli jak najbardziej przyda się aby glonów było coraz mniej i nie wracały. Jednak nie jest środkiem na ekspresowe pozbycie się glonów.

Ok, polecacie jakies konkretne produkty?

Jeszcze slyszalem o opcji "wsysacza" podlaczonego do szczoteczki do zebow, aby recznie usuwac Deitrus, jakies opinie?

Quote

Jak się mają ryby? Jakieś zmiany w akwarium po podniesieniu zasolenia? 

Nie, caly czas wesolo plywaja i jedza, ospy i oodinozy nie widac, poza jednym garbikiem.

Roznica jest w niektorych koralach, robia sie w trakcie dnia wieksze niz wczesniej.


Jezeli chodzi o odchody i karmienie to mam ambiwalentne odczucia, poniewaz dobre karmienie wplywa na system immunologiczny ryb, natomiast zwieksza poziom glonow. Ciezko tutaj wybrac zloty srodek.

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ceramiki klasyka w postaci siporaxu czy może coś innego np kulki od Maxspect albo matrix?

Po wynikach widać, że akwa się broni. Co prawda parametry nie są jeszcze idealne, ale zmierzają ku dobremu. Wystarczyło zacząć działać i małymi krokami do przodu. Wiadomo, że jeszcze długo droga przed kolegą. Musi doprowadzić parametry do przynajmniej dobrych i zacząć myśleć nad estetyką tzn pozbycie się glonów. Szukamy również nowego domu na srebrzyc czyli 11 ryb idzie out ze zbiornika.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna podmiana, dzisiaj 20L.

Aktualne parametry:
Zasolenie 28.3
Temperatura: 26.1

Wymiana waty, kolejne czyszczenie szczoteczka + elektroniczny zasysacz do dna, no i po 3h kolejna wymiana waty (po tym czyszczeniu juz byla cala czarna).

Z dobry wiesci: garbik wyglada o niebo lepiej, ma dwie szramy (pewnie od Edka) ale oodinoza/czy ospa zmniejszyla sie na nim o 80% (!) i wyplywa czesciej no i jest zarloczny  :)

Aktualna dieta (raz dziennie):
- 1 krewetka koktajlowa (te najmniejsze)
- 1 kostka sekstetu morskiego
- 3 pstryki maripearls
- 2 szczypty Ocean Nutrition Formula One Flakes

mp23gnG.jpg

Zastanawiam sie nad jakimis roslinami.
Czytalem, ze niektorzy tez karmia np.podgrzana/rozgotowana salata rzymska czy tez szpinakiem, macie jakies sugestie?
Czy ta dieta jest wystarczajaco zroznicowana?

 

Aktualne uzdatnianie wody (poza podmianami solanki 38 PPM Aquaforest: Color your corals), to 1x na noc:
- 10 ml AquaForest NitraPhos Minus
- 10 ml MicrobeLift Special Blend
- 2ml vodki
- pare kropel limonki

Oswietlenie: 
- DT 11:00-21:00 (bo mam tylko 236 Watt na 540 L (720 brutto) zbiornik
- DSB i Refugium 20:00-12:00

Przyrost glonow w filtrze glonowym szacuje na 15% dziennie.


Oczywiscie, jak zawsze, bede wdzieczny za kazda krytyke, eeee, tzn.sugestie :)

 

 

Aha, ponawiam tez pytanie kolegi Sith114, poniewaz, o ile moge, chcialbym reagowac i polepszac warunki dla życia w akwa jak najszybciej.

Quote

Co do ceramiki klasyka w postaci siporaxu czy może coś innego np kulki od Maxspect albo matrix?

 

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co vodka i nitraphos minus? Przecież to poniekąd dublowanie pożywki. Uważaj na przyrost glonów bo wyciągają mocno micro z wody (żelazo, potas i jod zasysają aż miło a to podstawa dla korali) został bym tylko przy nitraphos minus 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, dla syna said:

Po co vodka i nitraphos minus? Przecież to poniekąd dublowanie pożywki. Uważaj na przyrost glonów bo wyciągają mocno micro z wody (żelazo, potas i jod zasysają aż miło a to podstawa dla korali) został bym tylko przy nitraphos minus 

Gdzies wyczytalem, ze ten MicrobeLift Special Blend lubi dodatkowo vodke i limonke.

Moje rozumowanie jest takie, ze sa to bardzo znikome ilosci przy tym litrarzu (0.003 promila), wiec raczej watpie, aby mogly zaszkodzic, a noz ciut pomoga (moze odrobine przyspiesza DSB? to taki moj chlopski rozum).

Ale ja jestem jak dziecko bladzace we mgle :) 
Niemniej ciagle czytam rozne fora, a takze kupilem dwie ksiazki, ale pelno w nich wzorow chemicznych :x

Jeszcze mam pytanie co do spania rybek:

- garbiki w nocy znikaja, zadnego nie dojrze, nie wiem co robia
- srebrzyce nigdy nie spia, plywaja po calym akwa 24/dobe
- pokolce sie tez chowaja, ale czasem jakiegos dojrze (z charakterystycznym znakiem ZAKAZ WJAZDU na ciele, ktory zanika w dzien)
- foxface kladzie sie poziomo na podlozu i wsuwa pod skale, tak ze mu tylko ryjek wystaje (ale nieco brazowieje)
- rogatnica wplywa w dziure w skale i tak pod katem 45 stopni w dol spi, ze wystaje jej tylko tylna pletwa

Czy to wszystko normalne zachowania? Czy moze powinienem zmieniac tryb pracy falownikow na noc?

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, s1ngle napisał:

Jeszcze mam pytanie co do spania rybek:

- garbiki w nocy znikaja, zadnego nie dojrze, nie wiem co robia
- srebrzyce nigdy nie spia, plywaja po calym akwa 24/dobe
- pokolce sie tez chowaja, ale czasem jakiegos dojrze (z charakterystycznym znakiem ZAKAZ WJAZDU na ciele, ktory zanika w dzien)
- foxface kladzie sie poziomo na podlozu i wsuwa pod skale, tak ze mu tylko ryjek wystaje (ale nieco brazowieje)
- rogatnica wplywa w dziure w skale i tak pod katem 45 stopni w dol spi, ze wystaje jej tylko tylna pletwa

Panie Kolego:)wszystko zgodnie z upodobaniem rybek śpią gdzie chcą i jak chcą,nic się nie martw co do rybek...

Nie stosuj za dużo pożywki bo będziesz zaraz pisał że masz mgłę w akwarium(czyli zakwit bakteryjny)

Pokaż fotkę czy sie coś zmieniło u Ciebie na + czy - ???


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minutes ago, @Beti said:

Panie Kolego:)wszystko zgodnie z upodobaniem rybek śpią gdzie chcą i jak chcą,nic się nie martw co do rybek...

Czesc, dzieki wielkie, ze znalazlas czas, aby zainteresowac sie moim tematem.

Quote

Nie stosuj za dużo pożywki bo będziesz zaraz pisał że masz mgłę w akwarium(czyli zakwit bakteryjny)

Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem, ale chodzi Ci o MicrobeLift Special Blend oraz AquaForest NitraPhos Minus? Czy tez o te drobniutke krople vodki i limonki?

Quote

Pokaż fotkę czy sie coś zmieniło u Ciebie na + czy - ???

Na pewno na plus, ale to ciagle wyglada tragicznie :( ale wyniki chemiczne wygladaja bardzo obiecujaco.
 

DjcAkQV.jpg

J2NVOWX.jpg

f6muVvt.jpg

 

 

To jest robione w nocy, wiec, to ze korale wygladaja tragicznie, to dlatego ze spia, wlaczylem na 10 sekund swiatlo by zrobic zdjecia.

 

Wiem, ze dla wiekszosci z Was to nie ma znaczenia, ale jak zobaczylem tego garbika, jedynego, schorowanego, z dwoma szramami po ataku innej ryby, ktory byl wczesniej prawie w 80% pokryty pasożytami (mąką), dzisiaj........

Przez prawie tydzien przestawialem falowniki recznie, bo go nie widywalem, wiec planowalem, aby jego zwloki wylowic...

A dzisiaj go zobaczylem wesolego, szramy ma te same, ale slady po chorobach sa naprawde ledwo widoczne, a ten wariat szaleje za jedzeniem :)

Mam po prostu satysfakcje, moze i bledna, ale spedzania tych kilku godzin dziennie nad akwa i czytaniem i pracowaniem, potwierdzona chemicznie, ze... wydaje mi sie, ze moglem mu uratowac zycie

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, s1ngle napisał:

Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem, ale chodzi Ci o MicrobeLift Special Blend oraz AquaForest NitraPhos Minus?

Bakterie zgodnie z zaleceniem a NitraPhos Minus też,chodzi mi o to abyś nie przesadził z tym bo czesto gęsto się czyta o zakwicie bakteryjnym spowodowanym przedawkowaniem.

NitraPhosh  Minus to dość skuteczny środek na No3 i Po4 można go szybko przedawkowac lejac go nie kontrolujac parametrów,stąd moje info do Ciebie abyś rozważnie podszedł do tego,jedni twierdzą że to nie działa (co dziwne),a jedni sobie chwalą i ja do tych osób należę;-)

Jeśli stosujesz NitraPhosh Minus to wódki juz nie.

Zdjecia rzeczywiście nie ciekawe,ale być dobrej myśli,jak coś pytaj jest wiele osób które Ci pomogą i wyjdziesz z tego.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, @Beti said:

Bakterie zgodnie z zaleceniem a NitraPhos Minus też,chodzi mi o to abyś nie przesadził z tym bo czesto gęsto się czyta o zakwicie bakteryjnym spowodowanym przedawkowaniem.

Przy tylu glonach, to zakwit bakteryjny, bylby chyba pozadany?

Quote

NitraPhosh  Minus to dość skuteczny środek na No3 i Po4 można go szybko przedawkowac lejac go nie kontrolujac parametrów,stąd moje info do Ciebie abyś rozważnie podszedł do tego,jedni twierdzą że to nie działa (co dziwne),a jedni sobie chwalą i ja do tych osób należę;-)

Leje dosc dziwna dawke, inna niz zalecana, mozesz zobaczyc, bo jest to nadmienione co najmniej 3 krotnie w moich wczesniejszych postach.

https://imgur.com/a/vdmnnlI

Quote

Jeśli stosujesz NitraPhosh Minus to wódki juz nie.

Ale wlasnie vodke stosuje, aby polepszyc dzialanie Special Blend.

Quote

Zdjecia rzeczywiście nie ciekawe,ale być dobrej myśli,jak coś pytaj jest wiele osób które Ci pomogą i wyjdziesz z tego.

No ostatnio ten temat troche zamarl, a jest wiele pytan, chociazby odnosnie ceramiki :x



Powtorze pytania moze:

> Co myslicie o wzbogaceniu DSB o jakies bezkregowce lub glony?

> Co do ceramiki klasyka w postaci siporaxu czy może coś innego np kulki od Maxspect albo matrix?

> Zastanawiam sie nad jakimis roslinami.
> Czytalem, ze niektorzy tez karmia np.podgrzana/rozgotowana salata rzymska czy tez szpinakiem, macie jakies sugestie?
> Czy ta dieta jest wystarczajaco zroznicowana?

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, s1ngle napisał:

No ostatnio ten temat troche zamarl, a jest wiele pytan, chociazby odnosnie ceramiki :x

poszukaj info na temat siporaksu i Matrixa  jaka ma wydajność filtracyjna z litra objętości i wybierz wydajniejszy.(na forum są o tym tematy)

zapewne tylu ilu akwarystów to tyle będzie zróżnicowanych opinii .u jednego to działa lepiej u drugiego tamto a jeszcze o trzeciego będzie bez ceramiki :) 

 siporax ma to do siebie ze można go układać w kolumny przez co zajmuje ponoć mniej miejsca (tylko o tym czytałem nie mam doświadczenia) 

ja od kilku lat używam tylko Matrix i nie zamierzam go zmieniać :) 

 

Co do skały w Twoim akwa to wygląda już znacznie lepiej :) 

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, s1ngle napisał:

Ale wlasnie vodke stosuje, aby polepszyc dzialanie Special Blend.

a gdzie to wyczytałeś?

Special Blend,Wódka,NitraPhos Minus,+ mnóstwo glonów co jeszcze chcesz tam wlewać?musze się podszkolic coś pominęłam :(

Wódka to pożywka tak samo jak Nitra Phosh Minus


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, niwre37 said:

poszukaj info na temat siporaksu i Matrixa  jaka ma wydajność filtracyjna z litra objętości i wybierz wydajniejszy.(na forum są o tym tematy)

zapewne tylu ilu akwarystów to tyle będzie zróżnicowanych opinii .u jednego to działa lepiej u drugiego tamto a jeszcze o trzeciego będzie bez ceramiki :) 

 siporax ma to do siebie ze można go układać w kolumny przez co zajmuje ponoć mniej miejsca (tylko o tym czytałem nie mam doświadczenia) 

ja od kilku lat używam tylko Matrix i nie zamierzam go zmieniać :) 

Czesc niwre37! 
Problem jest w tym, ze dostep do wiedzy jest ogromny, takze wiekszosc ludzi pisze o tym co im sie sprawdzilo, w ich akwariach.
Oczywiscie, ze tutaj, bedzie podobnie, to sa bardzo skomplikowane sprawy, nikt, nawet bedac ichtiologiem i majac dostep do laboratorium, moze sie pomylic.
Takze, chce zebrac tyle informacji ile moge, szczegolnie od doswiadczonych osob.
Nie chcialbym probowac na zywych zwierzetach, ale tak to wyglada na ten moment :(

 

Quote

Co do skały w Twoim akwa to wygląda już znacznie lepiej :) 

Dzieki :) kazdy dzien to walka :)

5 minutes ago, @Beti said:

a gdzie to wyczytałeś?

Special Blend,Wódka,NitraPhos Minus,+ mnóstwo glonów co jeszcze chcesz tam wlewać?musze się podszkolic coś pominęłam :(

Wódka to pożywka tak samo jak Nitra Phosh Minus

Szczerze mowiac to na "reefcentral", chyba jednym z najwiekszym forum slonowodnym, wyczytalem, ze przy dodawaniu bakterii, jest dobrze im dodawac taka pozywke.
Nie bylo tam zadnych informacji o NitraPhos oraz SpecialBlend. Wiec moze robie ogromny blad i bede wdzieczny za jak najszybsze naprostowanie mojego rozumowania

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, s1ngle napisał:

Czesc niwre37! 
Problem jest w tym, ze dostep do wiedzy jest ogromny, takze wiekszosc ludzi pisze o tym co im sie sprawdzilo, w ich akwariach.
Oczywiscie, ze tutaj, bedzie podobnie, to sa bardzo skomplikowane sprawy, nikt, nawet bedac ichtiologiem i majac dostep do laboratorium, moze sie pomylic.
Takze, chce zebrac tyle informacji ile moge, szczegolnie od doswiadczonych osob.
Nie chcialbym probowac na zywych zwierzetach, ale tak to wyglada na ten moment :(

 

Dzieki :) kazdy dzien to walka :)

Szczerze mowiac to na "reefcentral", chyba jednym z najwiekszym forum slonowodnym, wyczytalem, ze przy dodawaniu bakterii, jest dobrze im dodawac taka pozywke.
Nie bylo tam zadnych informacji o NitraPhos oraz SpecialBlend. Wiec moze robie ogromny blad i bede wdzieczny za jak najszybsze naprostowanie mojego rozumowania

Panie Kolego no tłumaczę Ci że wódka to pożywka,NitraPhos Minus też,więc lej jedno,nie mieszaj wszystkiego bo to wysadzisz..


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, @Beti said:

Panie Kolego no tłumaczę Ci że wódka to pożywka,NitraPhos Minus też,więc lej jedno,nie mieszaj wszystkiego bo to wysadzisz..

Rozumiem teorie, ale, czy naprawde 10 ml bakterii i 2 ml vodki moze wysadzic cos w zbiorniku 550 netto (+sumpy i rury 700L)?

2 ml vodki to jest dokladnie 0.0000002 pojemnosci akwarium

 

To jest prawie poziom medycyny homeopatycznej, ale nie chce zmieniac torow tej konwersacji, poniewaz niektorzy w nia wierza, a nawet dla mojego przyjeciela sie ona sprawdzila, po 10 latach latach medycyny konwencjonalnej i braku rezultatow, zdecydowal sie na nia, no i srodek o podobnej (0.0000002) gestosci mu pomogl.

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, s1ngle napisał:

Rozumiem teorie, ale, czy naprawde 10 ml bakterii i 2 ml vodki moze wysadzic cos w zbiorniku 550 netto (+sumpy i rury 700L)?

2 ml vodki to jest dokladnie 0.0000002 pojemnosci akwarium

 

To jest prawie poziom medycyny homeopatycznej, ale nie chce zmieniac torow tej konwersacji.

Wprawdzie te dawki to nie sa kosmiczne dawki lecz po co to je dublować ? to tak jak byś brał dwa rożne antybiotyki na ta sama chorobę :) ,z jednej strony pytasz o rade a z drugiej uparcie tkwisz w swoich przekonaniach :P ,pewne rzeczy potrzebują czasu by było widać pozytywne efekty  , moim zdaniem na "sile " nic nie przyspieszysz co najwyżej może być tylko "KUKU" :) 

 

@Beata widzę ze bardzo Ci się spodobał  zwrot "Panie Kolego " :D 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, niwre37 napisał:

@Beata widzę ze bardzo Ci się spodobał  zwrot "Panie Kolego "

Ale czyż nie jest ładny:Pzwraca uprzejmość a jednoczesnie przekaz do kolegi:wub:

 

@s1ngle czy teraz rozumiesz co chcialam Tobie przekazac?:) na spokojnie i cierpliwie i bakterie zaskoczą.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, @Beti napisał:

Panie Kolego no tłumaczę Ci że wódka to pożywka,NitraPhos Minus też,więc lej jedno,nie mieszaj wszystkiego bo to wysadzisz..

Wiadomo,że wódka to pożywka i nie należy mieszać pożywek no i oczywiście nie podawać na czczo bo można się wysadzić.:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, niwre37 said:

Wprawdzie te dawki to nie sa kosmiczne dawki lecz po co to je dublować ? to tak jak byś brał dwa rożne antybiotyki na ta sama chorobę :) ,z jednej strony pytasz o rade a z drugiej uparcie tkwisz w swoich przekonaniach :P ,pewne rzeczy potrzebują czasu by było widać pozytywne efekty  , moim zdaniem na "sile " nic nie przyspieszysz co najwyżej może być tylko "KUKU" :) 

Akurat mi chodzi o to, ze mam
- zbyt duza przemiane materii (ryb)
- zbyt duza ilosc glonow
- DSB, ktore, podobno jest dobre, ale potrzebuje jeszcze pol roku.

2 hours ago, niwre37 said:

@Beata widzę ze bardzo Ci się spodobał  zwrot "Panie Kolego " :D 

Potwierdzam, jest urocze :D

2 hours ago, @Beti said:

Ale czyż nie jest ładny:Pzwraca uprzejmość a jednoczesnie przekaz do kolegi:wub:

@s1ngle czy teraz rozumiesz co chcialam Tobie przekazac?:) na spokojnie i cierpliwie i bakterie zaskoczą.

Wlasnie tu jest moj problem, skoro, ciagle walcze z pierwsza faza glonow, deitrusem/Phaeophyceae i one zaduszaja cokolwiek jest w zywej skale, to nie wiem czy to ma szanse odpalic.

 

42 minutes ago, m-babka said:

Wiadomo,że wódka to pożywka i nie należy mieszać pożywek no i oczywiście nie podawać na czczo bo można się wysadzić.:P

Haha, dobre, ale moj punkt odnosnie statystyk, nie jest obalony. To po prosty fizycznie i statystycznie nie moze byc problemem, nie w takiej dawce.
Moge wziac profesora fizyki lub doktora akadami nauk akwarystycznych, ale jestem pewien ich opinii.
Przepraszam, jezeli wychodze na bufona, ale od 2 tygodni, moje cale zycie to, to akwarium.
I nie zartuje, tak, zdobede takie ekspertyzy, jezeli zdania na forum beda przeciwne od mojego.


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się to się wypowiem :)

Cytat

Ale wlasnie vodke stosuje, aby polepszyc dzialanie Special Blend.

Zrozum, że Nitraphos Minus to jest WÓDKA, albo inaczej wódka to jest uboga wersja Nitraphos minus jak wolisz.

Cytat

2 ml vodki to jest dokladnie 0.0000002 pojemnosci akwarium

Nie lejesz 2ml vódki tylko lejesz 12 ml pożywki !!! (10ml Nitrphos Minus i 2ml wódki) gdzie przy Twoich parametrach NO3/PO4 pomyślałbym raczej pomału o zmniejszaniu dawki Nitraphose i wprowadzeniu ewentualnie jakiegoś absorbera na redukcję samego PO4, ale co do takiego kroku musiałby się ktoś mądrzejszy ode mnie wypowiedzieć.

Cytat

Przy tylu glonach, to zakwit bakteryjny, bylby chyba pozadany?

Hmm... jeżeli wolisz "oglądać" bakterie niż rybki to oczywiście :D.

Mały cytat z https://reefhub.pl/metna-woda-w-akwarium-morskim/

Cytat

Największym niebezpieczeństwem wynikającym z zakwitu jest gwałtowny wzrost zapotrzebowania na tlen – BOD (Biolgical Oxygen Demand). Niezauważony zakwit bakteryjny (np. taki, który pojawił się w nocy) może doprowadzić w szybkim czasie do uduszenia ryb w akwarium.

A tak poza tym to mocno kibicuję w wyprowadzeniu zbiornika na prostą i trzymam kciuki aby się udało :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! :) Zrozumiano.
Przechodze wtedy na tryb zmienny: albo nitraphos, albo vodka, kazdego dnia naprzemiennie


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, s1ngle napisał:

Przechodze wtedy na tryb zmienny: albo nitraphos, albo vodka, kazdego dnia naprzemiennie

:banghead aaaaaaaa @s1nglenie słuchasz:Blush2jak przemiennie,to jest jeszcze wiele pożywek na rynku to kup na codzień inna.. 7dni w tyg:D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minutes ago, @Beti said:

:banghead aaaaaaaa @s1nglenie słuchasz:Blush2jak przemiennie,to jest jeszcze wiele pożywek na rynku to kup na codzień inna.. 7dni w tyg:D

Mam na mysli tymczasowo, po prostu, aby zredukowac dawke o polowe.

btw. skoro slimaki odpadaja to moze: Blue Tuxedo Urchin?


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, s1ngle napisał:

Mam na mysli tymczasowo, po prostu, aby zredukowac dawke o polowe.

btw. skoro slimaki odpadaja to moze: Blue Tuxedo Urchin?

Ślimaki może padają bo przez glony micro zostało wchłonięte? Bez jodu i krzemianow będą tylko trupy. Nie wiadomo jak inne micro podupadło przez taki wysyp glonów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.