Skocz do zawartości
s1ngle

[720L] Ojjj, tak to sie zaczelo moje szeryfowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam sie aktualnie o jedna kwestie, chodzi o łuski/kolor garbikow w okolicy pyszczka i ponizej. 

Moje garbiki od paru dni wygladaja o tak:

14303.jpg


Zamiast o tak:

1347_yellowtail-blue-damsel_1.jpg


Czy to wynik walk? Parametrow? Bo zadnej choroby, ktora by sie tak objawiala nie znalazlem.

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej wygląda na obtarcia. Może jak był armagedon w zbiorniku to uciekał uderzając o skałki itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minutes ago, dla syna said:

To raczej wygląda na obtarcia. Może jak był armagedon w zbiorniku to uciekał uderzając o skałki itp. 

Jest tez kwestia, ze one sa bardzo terytorialne, wobec siebie (i srebrzyc, ale one uciekaja).

Natomiast widzialem jak damsele bija sie pysk w pysk. Z pewnoscia zmiana ustawienia skal przy okazji pozbycia sie pianki, wplynela na redefiniowanie nowych terytoriow.

Chyba w ciagu 2 tygodni powinny sie uspokoic i te slady walk, badz tez obtarc zniknac.

Plus jest tez taki, ze kiedys te 11 srebrzyc NIGDY nie spalo, kiedykolwiek bym nie spojrzal to zawsze plywaly (5+ miesiecy).
Teraz, po nowym ustawieniu skal i dostarczeniu zdecydowanie wiecej miejsca do chowania, to w nocy nie widze ani jednej ryby, tyllko woda i skaly.. nic, tylko zarybiac :D

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe. W każdym razie wygląda to na uszkodzenia mechaniczne. Chorobę bym nie podejrzewał. Jak odpalisz lampę wrzuć fotki. Ciekawy jestem jak to teraz wygląda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jest tez kwestia, ze one sa bardzo terytorialne, wobec siebie (i srebrzyc, ale one uciekaja).

Natomiast widzialem jak damsele bija sie pysk w pysk. Z pewnoscia zmiana ustawienia skal przy okazji pozbycia sie pianki, wplynela na redefiniowanie nowych terytoriow.

Chyba w ciagu 2 tygodni powinny sie uspokoic i te slady walk, badz tez obtarc zniknac.
Plus jest tez taki, ze kiedys te 11 srebrzyc NIGDY nie spalo, kiedykolwiek bym nie spojrzal to zawsze plywaly (5+ miesiecy).
Teraz, po nowym ustawieniu skal i dostarczeniu zdecydowanie wiecej miejsca do chowania, to w nocy nie widze ani jednej ryby, tyllko woda i skaly.. nic, tylko zarybiac [emoji3]
Jeżeli nie spały skitrane gdzieś w skałach tylko pływały w toni to trzeba było je w nocy łapać [emoji14] na pewno było by dużo łatwiej bo one nie reagują wtedy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, fresz33 said:

Jeżeli nie spały skitrane gdzieś w skałach tylko pływały w toni to trzeba było je w nocy łapać emoji14.png na pewno było by dużo łatwiej bo one nie reagują wtedy.

Pustynia... :D
KIuImx3.jpg

 

 

11 hours ago, dla syna said:

Bardzo możliwe. W każdym razie wygląda to na uszkodzenia mechaniczne. Chorobę bym nie podejrzewał. Jak odpalisz lampę wrzuć fotki. Ciekawy jestem jak to teraz wygląda 

k1bGrjR.jpg


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie te modelki w tym solarium? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CmpCT19.jpg

 

k1bGrjR.jpg

 

Przepaść !!! Długą drogę przeszło te/to akwarium. Jestem pod ogromnym wrażeniem I gratuluję wytrwałości i samozaparcia. Szacun !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woooow!!!!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Baloon napisał:

CmpCT19.jpg

 

k1bGrjR.jpg

 

Przepaść !!! Długą drogę przeszło te/to akwarium. Jestem pod ogromnym wrażeniem I gratuluję wytrwałości i samozaparcia. Szacun !!!

Systematyczna praca i powoli do przodu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minutes ago, Baloon said:

Przepaść !!! Długą drogę przeszło te/to akwarium. Jestem pod ogromnym wrażeniem I gratuluję wytrwałości i samozaparcia. Szacun !!!

Dzieki :)

A tutaj codzienne "pieszczoty" :d

 

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, s1ngle napisał:

Pustynia... :D
KIuImx3.jpg

 

 

k1bGrjR.jpg

Temat potrzebował ponad 100 postów,ale widać że warto było,szacun za to że posłuchałes ludzi z forum,a nie dałaś się manipulować dalej serwisowi..

:czapkizgłów:)

Ps jestem jeszcze za usunięciem pianki ze sciany:secret:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super, pojasniało!!!

Srebrzyce nadal pływają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Nik@ napisał:

No super, pojasniało!!!

Srebrzyce nadal pływają?

Zostały 4 sztuki.
Kolega @s1ngle wspominał coś o przeniesieniu tematu do działu nasze akwaria jest w ogole taka mozliwosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, sith114 napisał:


Kolega @s1ngle wspominał coś o przeniesieniu tematu do działu nasze akwaria jest w ogole taka mozliwosc?

Załatwione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, @Beti said:

Temat potrzebował ponad 100 postów,ale widać że warto było,szacun za to że posłuchałes ludzi z forum,a nie dałaś się manipulować dalej serwisowi..

:czapkizgłów:)

Ufalem serwisowi przez dlugi czas, bo dla kogos kto sie nie zna, wygladalo to, powiedzmy, ze ok.
Cos tam mi switalo o stabilizacji akwarium i ze to dlugo trwa.

Ale jak zaczely ryby umierac i slysze, że "to normalne, tak bywa" to zapalila mi sie czerwona lampka i poszukalem tutaj pomocy i zaczalem sie doszkalac.

Jestem niezmiernie wdzieczny wszystkim uzytkownikom, ktorzy mi pomagali, doradzali i w ogole udzielali sie w temacie.

Niemniej, jak bardzo sie nie usmialem czytajac tematy Szeryfa, to czuje sie, jak jego brat blizniak (ktorys... mniej lub bardziej udany ;) ).

Kazdy moze obejrzec poczatek tematu.
Ja, spanikowany, szukajacy rad, by pomoc rybom, napotykam sie na niechec, agresje, arogancje i ocenianie.

Wiem, ze dla ludzi, ktorzy sa prawdziwymi hobbistami, stan rzeczy jaki byl na poczatku, mogl sie wydawac abominacja.

Ale postarajcie sie czasem zrozumiec innych. Naprawde zdarzaja sie rozne sytuacje zyciowe.

Okey, jak mysle o szeryfie to wydaje mi sie, ze on o tak przygotowywal jadlo dla rybek: 

I oczywiscie jest to osobnik ambitny, ale w bardzo zlym tego slowa znaczeniu (szczegolnie dla otoczenia).
Obrazajacy, prawdopodobnie niewyksztalcony, arogancki, nie przyjmujacy i nie rozumiejacy krytyki, nie poszukujacy wiedzy.

Niemniej mozna w obu watkach znalezc wiele podobienstw.
Przeczytalem chyba wszystkie tematy przez niego stworzone i tak, przez prawie 30% czasu myslalem, ze to jednak trol i wymysl, a nie prawdziwa sytuacja, ale coz :(

Nie chce nikomu ublizac, poniewaz tylko dzieki WAM udalo mi sie wyprowadzic (no jeszcze nie zupelnie, ale na najlepszej drodze) zbiornik na prosta z pod rak Hitlera :p

Pisze, to dlatego, ze nadchodza swieta i nowy rok, a to zawsze czas refleksji i spojrzenia z dalszej perspektywy :)

Takze wszystkim zycze wesolych swiat i szczesliwego nowego roku! Przeszczesliwych ryb, jeszcze wiekszych, ale nie mogacych ich pozrec ukwialow no i tak kolorowych SPSow, ze nawet na skali RGB tego nie znajdziecie...
fish-tank-decorations-71.jpg

 


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, @Beti napisał:

Ps jestem jeszcze za usunięciem pianki ze sciany

Ja myślę, że kolega sam się z czasem zabierze za piankę z tyłu.

@s1ngle fajie zaczyna wyglądać, widać postępy. Trzymam kciuki.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze, "stare" zdjęcie z zacytowanych przez @Baloon:

Z lewej strony akwarium widać piękna sinularie i zielony patyk. 

Patyk eydaje się, że jest/był mangrowcem? Jeśli tak, to kto go ram umieścił?

I co się stało z sinularią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nik@ napisał:

Pierwsze, "stare" zdjęcie z zacytowanych przez @Baloon:

Z lewej strony akwarium widać piękna sinularie i zielony patyk. 

Patyk eydaje się, że jest/był mangrowcem? Jeśli tak, to kto go ram umieścił?

I co się stało z sinularią?

Serwis próbował połączyć ekosystem namorzyn (srebrzyce + mangrowce) z rafą :D
No coś nie wyszło :(

 

@Nik@
No poszły do kosza. Ani to ładne ani potrzebne.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mangrowcow się nie topi, czubek musi wystawac ponad wodę. 

Mangrowce wyrsucilisvie do kosza???? Trzeba było je komuś oddać.  Aż strach zapytać jaki los spotkał srebrzyce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nik@ napisał:

Bo mangrowcow się nie topi, czubek musi wystawac ponad wodę. 

Mangrowce wyrsucilisvie do kosza???? Trzeba było je komuś oddać.  Aż strach zapytać jaki los spotkał srebrzyce

Mangorwce były zgnite.
O srebrzyce się nie bój pływają w oceanarium w Gdyni :D
Ktoś tu nie czyta dokładnie tematu :P  15 strona tematu!

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mam braki w czytaniu.

Nic dziwnego, że zgniły skoro były całe zanurzone. "Specjalista" nawet tego nie doczytal. 

Mam nadzieję, że spotka go kara. To nie autor szeryfuje, tylko ta "firma".  Szkoda, że jeszcze żab tam nie wrzucił, albo żółwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Nik@ napisał:

Szkoda, że jeszcze żab tam nie wrzucił, albo żółwia.

:clowning:rofl:dobre


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.