Skocz do zawartości
r_33

Falownik JVP 130

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chyba niedawno pojawiły się w sprzedaży nowe falowniki firmy sunsun jvp130 ( i inne). Wersja jvp 110 jak dla mnie była za głośna.

Zastanawiam się na zakupem tej 130 - tylko mam wątpliwości jeśli chodzi o hałas jaki generuje.

Czy ktoś używa takiego falownika??

sunsun-jvp-130-pompa-cyrkulacyjna-2000-4


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, r_33 napisał:

Witam.

Chyba niedawno pojawiły się w sprzedaży nowe falowniki firmy sunsun jvp130 ( i inne). Wersja jvp 110 jak dla mnie była za głośna.

Zastanawiam się na zakupem tej 130 - tylko mam wątpliwości jeśli chodzi o hałas jaki generuje.

Czy ktoś używa takiego falownika??

sunsun-jvp-130-pompa-cyrkulacyjna-2000-4

To nie falownik tylko pompa cyrkulacyjna pracuje w trybie ciągłym, miałem kiedyś którąś z tej firmy, hałasuje do tego po zaniku prądu lubiła łapać lewe obroty (bardzo często jak nie za każdym razem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Paragon napisał:

To nie falownik tylko pompa cyrkulacyjna pracuje w trybie ciągłym, miałem kiedyś którąś z tej firmy, hałasuje do tego po zaniku prądu lubiła łapać lewe obroty (bardzo często jak nie za każdym razem)

Jak zwal tak zwal;)

Kurcze pisalem, ze mialem tez wczesniej jvp110 a Ty wyjezdzasz z tym samym.

To jest nowy model cyrkulatora i pytam sie o ten wlasnie model albo z tej serii.....

Starem wiem, ze chodzily dosc glosno.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w droższy i będziesz miał pewność, że będzie cichy. Np. hydor koralia nano 900 lub sicce voyager nano 1000. Mam oba cyrkulatory, są niesłyszalne. Sicce jest trochę mniejszy od hydor.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maciej01 napisał:

Zainwestuj w droższy i będziesz miał pewność, że będzie cichy. Np. hydor koralia nano 900 lub sicce voyager nano 1000. Mam oba cyrkulatory, są niesłyszalne. Sicce jest trochę mniejszy od hydor.

Zainwestuj w droższy i będziesz miał pewność, że będzie cichy. Np. hydor koralia nano 900 lub sicce voyager nano 1000. Mam oba cyrkulatory, są niesłyszalne. Sicce jest trochę mniejszy od hydor.

Dzieki za info.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
16 minut temu, r_33 napisał:

Jak zwal tak zwal;)

Kurcze pisalem, ze mialem tez wczesniej jvp110 a Ty wyjezdzasz z tym samym.

To jest nowy model cyrkulatora i pytam sie o ten wlasnie model albo z tej serii.....

Starem wiem, ze chodzily dosc glosno.

Nom nie dostrzegasz różnicy między falownikiem a cyrkulatorem cóż mogę dodać :clapping

Co do twojego pytania o te "falowniki" miałem kilka tej firmy i wszystkie były tak samo słabe nawet w słodkim mnie dobijały, jak nie podoba Ci się odpowiedz to nie pytaj, albo dodaj że czekasz tylko na pozytywne odpowiedzi, firma która je prdukuje do najlepszych jakościowo nie należy, ich cena jest dokładnie adekwatna do jakości

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, r_33 napisał:

Dzieki za info.

bierz Hydora nano 900 albo 1600 - będziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paragon napisał:

Nom nie dostrzegasz różnicy między falownikiem a cyrkulatorem cóż mogę dodać :clapping

Co do twojego pytania o te "falowniki" miałem kilka tej firmy i wszystkie były tak samo słabe nawet w słodkim mnie dobijały, jak nie podoba Ci się odpowiedz to nie pytaj, albo dodaj że czekasz tylko na pozytywne odpowiedzi, firma która je prdukuje do najlepszych jakościowo nie należy, ich cena jest dokładnie adekwatna do jakości

 

Spokojnie nie unos sie tak;)

Czekam na odpowiedzi dotyczace wylacznie tego cyrkulatora lub tej serii -osob ktore go uzywaly/uzywaja.

Nie obchodza mnie zdania o starych modelach tej firmy.

Mialemm jeden stary i zawioem sie - byl glosny.

Ale jak wszystko idzie do przodu to i moze nowe modele tej firmy dopracowaly sprzet i stal sie cichszy;)

 

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, r_33 napisał:

Spokojnie nie unos sie tak;) 

nie mam powodu

3 minuty temu, r_33 napisał:

Czekam na odpowiedzi dotyczace wylacznie tego cyrkulatora lub tej serii -osob ktore go uzywaly/uzywaja.

Nie obchodza mnie zdania o starych modelach tej firmy.

dostałeś łącznie z wideoteką, która potwierdza jaka jest jakość nowych jvp :)

4 minuty temu, r_33 napisał:

Mialemm jeden stary i zawioem sie - byl glosny.

Ale jak wszystko idzie do przodu to i moze nowe modele tej firmy dopracowaly sprzet i stal sie cichszy;)

nie oczekuj za 40-50zł jakości nie oszukuj się, ja wpisałem w google jvp-130 i jest aż nadto informacji że jest to słaby sprzęt

Jak koledzy wyżej hydor jest ok miałem jest spoko polecam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, silvia napisał:

bierz Hydora nano 900 albo 1600 - będziesz zadowolony

Te modele wiem ze wszyscy chwala:)

A do 30 litrow? To 900 czy 1600?

1 minutę temu, Paragon napisał:

nie mam powodu

dostałeś łącznie z wideoteką, która potwierdza jaka jest jakość nowych jvp :)

nie oczekuj za 40-50zł jakości nie oszukuj się, ja wpisałem w google jvp-130 i jest aż nadto informacji że jest to słaby sprzęt

Jak koledzy wyżej hydor jest ok miałem jest spoko polecam,

No ja tez wpisywalem ale oprocz rozpakowywania i wlaczania tej pompki w wiadrze nie widzialem.

Czasami sie zdarzaja produkty tanie a bardzo udane.

Liczylem na to ze moze i teraz firma susun cos zrobi cichego.

Dzieki za odpowiedz.

 


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam,  czy ktokolwiek z odpowiadających zna ten falownik czy każdy pisze co mu na sercu leży... kolega się pyta o konkretny produkt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, r_33 napisał:

A do 30 litrow? To 900

:) bo 1600 wychlapie Ci wodę :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kolalysy napisał:

przepraszam,  czy ktokolwiek z odpowiadających zna ten falownik czy każdy pisze co mu na sercu leży... kolega się pyta o konkretny produkt. 

Tez czekalem na odpowiedz o konkretnym falownimu.

Test w wiadrze czy w zlewie to zaden test.

Ten w akwa co jest wyzej na filmimu to po wlosku wiec nie wiem co gos mowi ;)

2 minuty temu, silvia napisał:

:) bo 1600 wychlapie Ci wodę :P 

Wiesz w akwa mam pompke aquaela 500l/h pompke hydora 1000l/h no i ski.mer 250l/h

Woda sie nie wylewa.

Iwiem tutaj bedzie strumien z jednego zrodla wiec prad wody moze byc silny.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw opinii akurat tego falownika, obecnie używam jvp 102 poza tym że go słychać nie napisze nic złego na jego temat, ten wydaje się mniejszy dlatego jestem zainteresowany.


c2f86a6bafadd49b25ef4206ff325303u1810a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały up...

może jest ktoś, kto napisze coś:) - o tym "konkretnym" produkcie ...


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem wersje 4000l/h do zamiatania brudu w sumpie (mam wielką komore). Kompletnie nie podrywa tego co leży, ta wydajność to chyba tylko nominalna:) jako budzetowe rozwiązanie do malej rafki może się nadac


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak sprawa hałasu i trzymania magnesów?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przyszła dzisiaj do mnie jvp-131. Jutro opiszę "doznania" :pb829304bc15305eed7d417803d678c32.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, fresz33 napisał:

Przyszła dzisiaj do mnie jvp-131. Jutro opiszę "doznania" :pb829304bc15305eed7d417803d678c32.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

super

czekam z niecierpliwościa


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Magnes trzyma mocno, dmucha mocno i jest bardziej słyszalny od jebao rw-8. Regulacja mocy nie wiele zmienia, to znaczy podobnie mocno dmucha czy to na minimum czy na maksimum. Ogólne gdyby nie dźwięk, brak możliwości ustawienia trybu falowania itd. to na duży plus w tej cenie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Magnes trzyma mocno, dmucha mocno i jest bardziej słyszalny od jebao rw-8. Regulacja mocy nie wiele zmienia, to znaczy podobnie mocno dmucha czy to na minimum czy na maksimum. Ogólne gdyby nie dźwięk, brak możliwości ustawienia trybu falowania itd. to na duży plus w tej cenie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Jest jakaś możliwość żeby spróbować ten dźwięk wyeliminować albo chociaż osłabić? Może jakaś cienka pianka między szyba a magnesem wewnątrz akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jest jakaś możliwość żeby spróbować ten dźwięk wyeliminować albo chociaż osłabić? Może jakaś cienka pianka między szyba a magnesem wewnątrz akwarium?
Możliwe że taki zabieg wygłuszy pompę. Dzisiaj już jakoś jej tak bardzo nie słyszę jak przy uruchomieniu.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dotrze się z czasem.Szukam czegoś do cyrkulacji kostki 91L z miękasami.

Chciałem zakupić takie dwie pompki ale widzę że to raczej szumowniki niż falowniki :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam taką pożyczoną od kolegi na testy. Słychać buczenie ale to przez wibracje które przenosi na szkło, według mnie podłożenie jakiegos materiału amortyzującego skutecznie wyciszyłoby ten dźwięk. Regulacja faktycznie daje niewiele, szukam właśnie metod jak zmniejszyć jej moc. Duży plus za mocowanie magnetyczne i możliwość regulacji w każdym kierunku. Wykonanie według mnie również jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, BSOD napisał:

Szukam czegoś do cyrkulacji kostki 91L z miękasami.

 

Hej...

To chyba podobna kostka do mojej 45X3...

Mialem w niej rozne cyrkulatory a teraz mam CP-25 zawieszona pionowo i robi prace za trzy poprzednie, nie zabierajac przy tym miejsca...

Ten cyrkulator zawieszony tak jak u mnie, kreci woda od lewej do prawej, wpadajac znow w pompe (Jest tam troche ustawien i mozna sie pobawic)...

Jednak jest to chinszczyzna i kulture pracy stracila po pierwszym rozebraniu (Teraz bym nie rozbieral, tylko wrzucil do octu na noc)...

Drozsze odpowiedniki to Maxpect Gyre, ktore pracuja na tej samej zasadzie i pewnie jest znacznie lepsze wykonanie...

Jest sporo osob zadowolonych z tych cyrkulatorow na forum...

Jezeli sie zdecydujesz to polecam Fish Street z wysylka z Europy, no i jest gwarancja...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.