Skocz do zawartości
divennn

Kostka 30l i jej przygody , v2

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Spoko. Jeszcze mi przychodzi do głowy opcja, żeby lekko zmatowioną szybkę/pleksę dołożyć na lampę. Chyba najmniej inwazyjna opcja.

Już zdecydowałem nad wymianą diody zielonej i żółtej na 1 PowerLED 3W Białą i na 1 PowerLED 3W Jasnoniebieską , stracę przez to moje majstrowanie gwarancję no ale cóż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, napisz jakim cudem przelała kaskada, oglądam swoją z każdej strony i wydaje mi się to niemożliwe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś zwrócił się do twórców tej lampy z tym "problemem"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, volf napisał:

Cześć, napisz jakim cudem przelała kaskada, oglądam swoją z każdej strony i wydaje mi się to niemożliwe. 

O, nie doczytałem. Ale też mnie fascynuje, jak to możliwe? @divennn, jakieś przeróbki własne tam robiłeś czy coś? No bo taka standardowa kaskada to jakoś nie ma opcji, żeby lała poza akwarium. Tym bardziej zainteresowany jestem, bo sam mam fzn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fannadil napisał:

A jakbyś zwrócił się do twórców tej lampy z tym "problemem"?

właśnie napisałem z pytaniem o jak najmniej inwazyjnym sposobie wymiany tych 2 ledów :)

 

8 minut temu, volf napisał:

Cześć, napisz jakim cudem przelała kaskada, oglądam swoją z każdej strony i wydaje mi się to niemożliwe. 

 

17 minut temu, Słony leszcz napisał:

O, nie doczytałem. Ale też mnie fascynuje, jak to możliwe? @divennn, jakieś przeróbki własne tam robiłeś czy coś? No bo taka standardowa kaskada to jakoś nie ma opcji, żeby lała poza akwarium. Tym bardziej zainteresowany jestem, bo sam mam fzn...

 

 

Jakim cudem? szczerze nie wiem jakim ale stało się tak parę razy ,kaskada wypoziomowana , włóknina filtracyjna dobrze ułożona i mimo wszystko tak się stało , przy wylocie wody jak jest styk pokrywki z obudową zbierała się tam woda i tym miejscem się wylewało

6J34nYU_M8ILWB_iA3brmlJzs01176lYpiIhZrcP

(nie stawało się tak od razu , po każdym wyłączeniu kaskady wszystko było w porządku , dopiero z czasem wody zaczynało się zbierać coraz więcej i więcej w tym miejscu , silnik tak jakby zaczynał mieć większą moc)  , nie był to wodospad niagara ale woda ciurkiem uciekała poza kaskadę , podejrzewałem silnik , zaczął jakoś dziwnie pracować (głośniej) , odesłałem na gwarancję do Aquaela ale Panowie stwierdzili że wszystko jest okej , straciłem tylko 20zł na wysyłkę i po tygodniu od "serwisu" stało się tak ponownie a więc zdecydowałem się na wymianę kaskady gdyż nie miałem ochoty mieć 30l wody na podłodze kolejnym razem jak wrócę do domu  :googleye być może trafiłem na ten 1 felerny egzemplarz a może staje się tak częściej , tego nie wiem i nie mam już zamiaru sprawdzać na własnej skórze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grubo nałożę waty i jak poleży ona z dzień dłużej niż zwykle, że zacznie się zapychać i spiętrzać wodę, to faktycznie w tych miejscach kilka kropel się czasem zbierze. Ale nigdy tyle, żeby to choćby wyciekło na zewnątrz, nie mówiąc już, żeby 5 litrów wody wylało się w ten sposób. A klapkę miałeś dociśniętą porządnie? Może to ten patent jakiś z gumką spowodował, że klapka jakoś się uniosła... No nie wiem... Fakt, że wykonanie całości tandetne, wszystko się wygina w ręku i słabo pasuje jedna część do drugiej, ale w taką akcje trudno uwierzyć. Widać prawo Murphiego działa nadal.

No ale nie ma tego złego. Sam bym teraz brał tidal'a (tylko pewnie od razu 110, żeby mieć te ponad 3 litry pojemności kaskady) zamiast aquaela. A przy okazji masz od razu skimer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moim zdaniem bez sensu są w lampie soczewki skupiające ;) ja mam bez i światło ładnie jest rozproszone bez dyskoteki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Słony leszcz napisał:

A klapkę miałeś dociśniętą porządnie? Może to ten patent jakiś z gumką spowodował, że klapka jakoś się uniosła..

Wszystko było tak jak powinno być założone :) watę wymieniałem prawie codziennie żeby właśnie nie dochodziło do zapychania i utrudnionego przepływu , ten "patent z gumką" nie był zastosowany w akwarium , z taką gumką wkłada się do opakowania tak jak jest sprzedawana cała kaskada żeby było ją łatwiej wyjąć z opakowania za rurkę zasysającą a dokładnie za  regulację przepływu :)

 

2 godziny temu, Słony leszcz napisał:

Sam bym teraz brał tidal'a (tylko pewnie od razu 110, żeby mieć te ponad 3 litry pojemności kaskady) zamiast aquaela. A przy okazji masz od razu skimer.

i o to tu jest kolejna ciekawostka :) aquael podaje że fzn3 ma 3 litry pojemności a seachem tidal 75 ma podane 1,9 litra pojemności i jakie zdziwienie ma człowiek gdy do tidal 75 (1,9litra) wchodzą całe media filtracyjne z fzn3 i jeszcze zostaje miejsce na dosypanie 200/250g seachem matrix , watę filtracyjną i jeszcze jest trochę miejsca :) a co dopiero tidal 110 w porównaniu do fzn3... to już przepaść w pojemności filtra musi być ogromna... taka oto sytuacja :) no i tak jak piszesz skimmer od razu wbudowany w jedność , zawsze to mniej osobnych sprzętów zwłaszcza w małym akwarium :)

 

Co do lampy , na Pana Łukasza z SiriusNano którego serdecznie pozdrawiam można zawsze liczyć i zgodził się za drobną opłata wymienić w mojej lampie led zielony na led jasnoniebieski i tutaj mój błąd , drugi led jasnego kanału to nie żółty tylko biały ciepły który zostanie wymieniony  na kolejną w drodze po spektrum zimności diodę białą

Edytowane przez divennn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, divennn napisał:

i o to tu jest kolejna ciekawostka :) aquael podaje że fzn3 ma 3 litry pojemności

A skąd to wziąłeś, te 3 litry? Z jakiejś specyfikacji? Bo ja to wszędzie widzę tylko wymiary, wydajność pompy i rozmiar akwarium sugerowany. Ale nigdzie pojemności kaskady. 3 litry? Toż to by był żart jakiś:-) W koszykach to udało mi się wcisnąć (układając starannie) ~1.3 litra siporaxu tego małego. "luzem" (chociaż ta kaskada nie nadaje się do tego, bez koszyków zaczyna hałasować a jej obsługa staje się masakrą) weszłoby może 1.5-1.8 litra sypiąc pod samą klapkę. Także napisz kiedyś jak ten tidal się sprawuje, czy nie hałasuje, nie ma z nim jakichś innych przygód... Może jeszcze sobie zrobię prezencik, albo zażyczę na jakąś okazję:-) A z aquaela bym zrobił wtedy refugium. Co prawda sprzęt zająłby wtedy drugą ściankę akwarium, ale w sumie widok na przestrzał i tak nie jest zbyt fajny.

A że z kolega od lampy się dogadasz, to się domyślałem tak jakoś:-)

Kurcze, więc mówisz że to żółte to jest ciepły biały... Trochę lipa, bo u siebie zaplanowałem 2x 1W white full spectrum o temperaturze ~4000K. Jak to będzie tak żółto wyglądać, to tak samo trzeba będzie zamienić na 10000K:-( Tyle, że u mnie soczewek nie będzie i diody 1W, 30 sztuk w sumie, więc może tęczy nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, Słony leszcz napisał:

Kurcze, więc mówisz że to żółte to jest ciepły biały... Trochę lipa, bo u siebie zaplanowałem 2x 1W white full spectrum o temperaturze ~4000K. Jak to będzie tak żółto wyglądać, to tak samo trzeba będzie zamienić na 10000K:-( Tyle, że u mnie soczewek nie będzie i diody 1W, 30 sztuk w sumie, więc może tęczy nie będzie.

Te 2 sztuki u Ciebie to "zginą" w tej ilości innych kolorów ;) więc spokojnie nie będziesz miał za żółto. A tak po za tym to po to jest kanał niebieski żeby ten biały kolor przełamać.

 

1 godzinę temu, divennn napisał:

Co do lampy , na Pana Łukasza z SiriusNano którego serdecznie pozdrawiam można zawsze liczyć i zgodził się za drobną opłata wymienić w mojej lampie led zielony na led jasnoniebieski i tutaj mój błąd , drugi led jasnego kanału to nie żółty tylko biały ciepły który zostanie wymieniony  na kolejną w drodze po spektrum zimności diodę białą

Ja bym wymienił tylko zielony, czerwony, pomarańczowy czy jakie tam kolory masz na 6500k bo w tych diodach w ich spectrum masz już te kolory. No i usunął soczewki skupiające jeżeli takowe są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Rafael31 napisał:

Na moje to coś nie tak jest z tą lampą albo tak zdjęcia Tobie wychodzą ale ewidentnie widać tęczę na skale i piasku. Tą lampę jak kojarzę ma również @r_33 i u Niego dużo ładniej ona świeci. Pewnie jakaś inna konfiguracja diod została użyta. Akwarium ladne, efekt psuje to światło.

Masz rację.

Ja nie mam tej zielonej diody. 

U mnie jest 1x ciepła.biala

A reszta to to pochodne niebieskich i uv


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fresz33 napisał:

Te 2 sztuki u Ciebie to "zginą" w tej ilości innych kolorów ;) więc spokojnie nie będziesz miał za żółto. A tak po za tym to po to jest kanał niebieski żeby ten biały kolor przełamać.

Mam 2 zielone 1W na 96 diod i jakoś się to nie ginie, widać kolorowe bliki. Tyle, ze ja je mam z tyłu i bardziej na bokach na srodek lampy nie dodawał bym napewno żadnych kolorów miałem już lampę z zielonymi czerwonymi i żółtymi 3W diodami po zaklejeniu ich izolacją ze wzgledu na gwarancję, akwarium prezetowalo sie o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Słony leszcz napisał:

A skąd to wziąłeś, te 3 litry? Z jakiejś specyfikacji? Bo ja to wszędzie widzę tylko wymiary, wydajność pompy i rozmiar akwarium sugerowany. Ale nigdzie pojemności kaskady. 3 litry? Toż to by był żart jakiś:-)

Tak tak mój błąd , rozpędziłem się z tymi 3 litrami pojemności fzn3 , faktycznie nigdzie nie pisze ,

nie wiem skąd w mojej głowie się takie przekonanie wzięło :D

5 godzin temu, r_33 napisał:

U mnie jest 1x ciepła.biala

A reszta to to pochodne niebieskich i uv

Tak też będzie zrobione u mnie tylko że z soczewkami po staremu taką jaką mam lampę , bo z tego co wiem Romek masz najnowszą wersję bez soczewek :)

 

6 godzin temu, fresz33 napisał:

No i usunął soczewki skupiające jeżeli takowe są. 

Usunięcie soczewek w starszej wersji lampy (czyli tą która mam) nie wchodzi raczej w grę gdyż diody są tak jakby trochę schowane w plastiku , co innego najnowsza wersja taką jak ma  @r_33 , soczewki są tak jakby na wierzchu przykryte tylko jakąś pleksi bądź jakimś innym przeźroczystym tworzywem do równa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem.czy mam.soczewki czy nie mam;)

Na pewno mam plexi ;)

 


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, divennn napisał:

Usunięcie soczewek w starszej wersji lampy (czyli tą która mam) nie wchodzi raczej w grę gdyż diody są tak jakby trochę schowane w plastiku

No to niedobrze, bo cały czas będziesz miał "dyskotekę" a nie porządne światło do akwarium tak jak ma r_33 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, r_33 napisał:

A ja nie wiem.czy mam.soczewki czy nie mam;)

To ja takie rzeczy wiem a Ty nie że nie masz soczewek :D? To jak to się interesujesz swoim sprzętem :D?

 

2 godziny temu, fresz33 napisał:

No to niedobrze, bo cały czas będziesz miał "dyskotekę" a nie porządne światło do akwarium tak jak ma r_33 ;)

w poprzedniej wersji Romek miał taką samą lampę jak ja z soczewkami , teraz ma nowość która niedawno weszła bez soczewek :) także wydaje mi się że dyskoteka głównie była spowodowana zielonym i białym ciepłym ledem , teraz gdy będzie jasny niebieski oraz biały chłodniejszy wszystko powinno się wymieszać i powinno być w porządku :) jak tylko będę miał lampkę po modyfikacji dam znać

 

edit.

A odnośnie tych soczewek nie wydaje mi się aby były one skupiające bo było by to bez sensu :) raczej są rozpraszające

Edytowane przez divennn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, divennn napisał:

A odnośnie tych soczewek nie wydaje mi się aby były one skupiające bo było by to bez sensu :) raczej są rozpraszające

"Goła" dioda świeci w zakresie 160-180 stopni, czyli dużo światła "ucieka" na boki. Po to się soczewki montuje, żeby skierować to uciekające światło do akwarium i dodatkowo zwiększyć natężenie światła w pożądanym kierunku. Także każda (no, przynajmniej te popularne w lampach do akwarium) soczewka na diodę jest skupiająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Słony leszcz napisał:

"Goła" dioda świeci w zakresie 160-180 stopni, czyli dużo światła "ucieka" na boki. Po to się soczewki montuje, żeby skierować to uciekające światło do akwarium i dodatkowo zwiększyć natężenie światła w pożądanym kierunku. Także każda (no, przynajmniej te popularne w lampach do akwarium) soczewka na diodę jest skupiająca.

o widzisz z takiej perspektywy o tym jeszcze nie wiedziałem , słony jak zawsze w temacie :D dzięki za objaśnienie o co chodzi oraz wyjaśnienie do mojej wypowiedzi ,

jak widać jestem zielony w temacie oświetlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jestesmy z tego samego miasta i zaopatrujemy sie w tym samym lokalnym sklepie :) Mam te same szczepki grzyba i xenii :) Zoaski tez masz z tego zrodla bo albo slabo sie rozgladalem po sklepie albo juz ich nie ma?

Akwarium coraz ladniejsze, szkoda ze straciles czas przez ta pierwotna skale (a szkoda bo ona jesli chodzi o aspekt wizualny bardzo ladnie sie prezentuje). Zapraszam do mojego watku i kontaktu PM zawsze mozna jakis zakup grupowy ogarnac. Wybieram sie niedlugo po szczeki na slask np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2019 o 10:09, gonzolak83 napisał:

Widze ze jestesmy z tego samego miasta i zaopatrujemy sie w tym samym lokalnym sklepie :) Mam te same szczepki grzyba i xenii :) Zoaski tez masz z tego zrodla bo albo slabo sie rozgladalem po sklepie albo juz ich nie ma? 

Akwarium coraz ladniejsze, szkoda ze straciles czas przez ta pierwotna skale (a szkoda bo ona jesli chodzi o aspekt wizualny bardzo ladnie sie prezentuje). Zapraszam do mojego watku i kontaktu PM zawsze mozna jakis zakup grupowy ogarnac. Wybieram sie niedlugo po szczeki na slask np.

Wybacz za tak późną odpowiedź :) niestety nie było ostatnio czasu na pisanie czegokolwiek na forum

Zaopatruje się u w TropicCreations za Starym Sączem w Popowicach :)

W akwarium sporo się zmieniło , napotkałem też na parę przygód po drodze ale to chyba każdy tak ma :)

Jak będę miał chwilę czasu wrzucę jakieś fotki oraz szybki opis obecnej sytuacji zbiornika

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygody to nieodlaczna czesc tego hobby. Tak tak Popowice:P Czekam w takim razie na update watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.