Skocz do zawartości
divennn

Kostka 30l i jej przygody , v2

Rekomendowane odpowiedzi

Miejsca będziesz miał więcej ale wkładów włożysz sporo mniej. Uważam, że ta zamiana to złe posunięcie. Ale jeśli już to musisz poprawić rurkę wylotu dolewki. On nie może być zanurzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pawellb napisał:

Ale jeśli już to musisz poprawić rurkę wylotu dolewki. On nie może być zanurzona.

To samo chciałem napisać właśnie. Wylot rurki musi być zdecydowanie ponad woda, żeby nigdy nie było nawet cienia szansy, że wężyk zassie wodę grawitacyjnie z akwa do zbiornika dolewki. Montowanie w kaskadzie jest tym bardziej niebezpieczne, że pompa kaskady będzie utrzymywała stały poziom wody w kaskadzie, umożliwiając dalsze zasysanie wody, aż do opróżnienia akwa prawie do pusta (poziom rurki zasysającej kaskady). Pamiętaj, że to tylko elektryka, która zawsze może zawieść, coś się może zawiesić, zabezpieczenia mogą nie za działać itd itp... Zabezpieczenia zabezpieczeniami, ale podstawa to zabezpieczenia "fizyczne":

1. Zbiornik dolewki poniżej akwarium (żeby grawitacyjnie nie przelac całego zbiornika do akwarium)

2. Wylot wężyka powyżej powierzchni wody co by się nie wydarzyło, żeby zassać wodę z akwarium.

3. Pojemność zbiornika dolewki taka, żeby cała woda "awaryjnie" zmieściła się w akwarium bez przelania przez krawędź.

Z resztą, w instrukcjach do dolewek też o tym piszą.

Ta dolewka Levelautomatic EYE  - różne opinie są, nie zawsze pozytywne. Czujnik optyczny, wiec trzeba dbać o czystość soczewek. Są też podobno problemy, jak czujnik jest oświetlony przez lampę akwariową. No ale to powtarzam to co wyczytałem, bo sam mam tunze z czujnikiem magnetycznym. Tak czy inaczej, sądzę że warto uważać na te kwestie.

A mniejsza kaskada? Pisałem już, że sam bym nie poszedł w tą stronę, ale też są super oczka (np kolegi @r_33) bez żadnej kaskady i radzą sobie świetnie.

Daj fotę, jak teraz "maszynownia" i całe akwa wygląda:-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pawellb napisał:

Miejsca będziesz miał więcej ale wkładów włożysz sporo mniej. Uważam, że ta zamiana to złe posunięcie.

Znam przykłady z Internetu w których w 50 litrowych solankach były oraz są fzn1 i świetnie sobie radzą a co dopiero u mnie gdy mam niecałe 25 litrów ,myśle że  w zupełnosci wystarczy :-)

 

1 godzinę temu, pawellb napisał:

Ale jeśli już to musisz poprawić rurkę wylotu dolewki. On nie może być zanurzona.

Rurka nie jest zanurzona ani odrobinę , opiera się watę,  "zawisa" w powietrzu przez co woda spływa razem z wylotem kaskady 

 

20 minut temu, Słony leszcz napisał:

1. Zbiornik dolewki poniżej akwarium (żeby grawitacyjnie nie przelac całego zbiornika do akwarium)

2. Wylot wężyka powyżej powierzchni wody co by się nie wydarzyło, żeby zassać wodę z akwarium.

Tak też jest zrobione :)

20 minut temu, Słony leszcz napisał:

ale też są super oczka (np kolegi @r_33) bez żadnej kaskady i radzą sobie świetnie.

Między innymi także chodzi mi o ten przykład jednak ja wolę mieć  chociaż tą najmniejszą kaskade 

 

Wieczorem dodam wpis co i jak jest zrobione oraz jak jest schowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że mały system można i bez dodatkowych filtrów prowadzić.  Tylko, że taki system wymaga więcej uwagi:). Jeśli masz dużo biologii system więcej "wybaczy". Łatwiej jest utrzymać parametry. 

Wężyk musisz czymś przymocować, on nie może luźno leżeć. Gdy pompka się załączy, może ci się ten wężyk wysunąć z kaskady .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pawellb napisał:

Tylko, że taki system wymaga więcej uwagi:). Jeśli masz dużo biologii system więcej "wybaczy"

To bez wątpienia tak jak piszesz :) , jednak tak jak to bywa coś kosztem czegoś ( w tym przypadku na minus mniejsza pojemność kaskady - mniej mediów filtracyjnych ale jednak plus za więcej miejsca na którym mi bardzo zależy ) jakoś to będzie , przekonam się na własnej skórze co i jak oraz będę dawał znać na bieżąco :)

 

3 godziny temu, pawellb napisał:

Wężyk musisz czymś przymocować, on nie może luźno leżeć. Gdy pompka się załączy, może ci się ten wężyk wysunąć z kaskady .

Wężyk jest trzymany przez uciskającą obudowę od góry , nie jest kompletnie luźno gdyż w tedy tak jak piszesz wypadał bym pod ciśnieniem załączającej się pompy (dolewka leje dość mocnym strumieniem) jednakże słuszna uwaga aby dodatkowo przymocować wężyk na wszelki wypadek , coś postaram się wymyślić

 

Dzięki za zainteresowanie oraz porady :) bardzo mi miło gdy ktoś interesuje się moim tematem oraz daje pomocne rady i sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, divennn napisał:

słuszna uwaga aby dodatkowo przymocować wężyk na wszelki wypadek

Tylko nie mocuj go czasem do pokrywy. Taka sytuacja: Podnosisz pokrywę, żeby zajrzeć do kaskady i akurat wtedy dolewka decyduje się uzupełnić wodę w akwa. I strumyk wody (na szczęście RODI, a nie słonej) leci Ci w oko/do rękawa/na spodnie/na kable i urządzenia elektryczne... Moja praktyka pokazuje, że dolewka zawsze załącza się, jak się coś robi przy akwa. A, i warto mieć wyłącznik jakiś bądź po prostu wtyczkę od dolewki jakoś łatwo dostępną. Tak na wypadek pilnej potrzeby wyłączenia dolewki, jak np zaczniesz robić podmiankę a zapomnisz wyłączyć dolewkę. Albo jak którejś nocy obudzi Cię dźwięk dziwnie długo pracującej dolewki i będziesz po ciemku próbował ją wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Słony leszcz napisał:

Tylko nie mocuj go czasem do pokrywy. Taka sytuacja: Podnosisz pokrywę, żeby zajrzeć do kaskady i akurat wtedy dolewka decyduje się uzupełnić wodę w akwa.

Na pewno nie będę go mocował do pokrywy ale dzięki za podpowiedź ^_^

 

3 minuty temu, Słony leszcz napisał:

warto mieć wyłącznik jakiś bądź po prostu wtyczkę od dolewki jakoś łatwo dostępną. Tak na wypadek pilnej potrzeby wyłączenia dolewki,

słuszna uwaga , wepnę wtyczkę w bardziej dostępne gniazdo oraz z kraja aby nie szukać jej w sytuacji awaryjnej pomiędzy innymi wtyczkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak wygląda to od strony technicznej :)

5_SNCDy0ETVP2MOpEjWQ8PfrTa_vjvTaW434_8MI

QAdaRW3Hqi-dp0h7aXvca3tCOORT3GmNeXTgH0CV

QsbnyFbq8X8nqcCfyYfuajofOse7evzrfC9c6OV5

 

lgze1dCi-qhXpnyRQd2Z-Haowx_nCaixnq8PyHjp

 

T5DLeNKC3-eVgDz5Q0p_x01KBzCw8SVTRhCP6z1x

 

q6B0mgPCXsOpZ9jmb4Kf-b7UC8v9Fu-1VHtf2fhN

 

FvyoT4i2TaXcP3xBr2B0KBzefXCHPHUqcqWuCeOc

a tak w całości

eNE-2IvMnSrJuwZL6hCmTX7jZ81p3gRryT7gcIsX

 

prZwCMfY-FnsrUS05S1h4dUgu4dnbG2sbX97X3aL

 

Zrobiłem dzisiaj także pierwsze testy (Salifert)

NO2 - 0

NH4/NH3 - 0,25

Jutro mijają 4 tygodnie od startu :)

 

Edytowane przez divennn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Dzisiaj bez zdjęć :)

w akwarium pojawiło się "mleko"  , utrzymuje się już od około 3 dni / 4 dni , na zdjęciu praktycznie nie zauważalne stąd też dzisiaj bez zdjęcia , kosteczka powoli dojrzewa :)

Parametry wciąż takie same:

NH4/NH3 - 0,25

NO2 - 0

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja
 
Do kostki trafiło nowe oświetlenie :)
Jest to Sirius Nano Slim 30
W porównaniu z podstawowym oświetleniem Aquaela po prostu miażdży , różnica jest ogromna
Akwarium nabrało niesamowitych barw , spektakl dla oka , zdjęcia nie potrfią tego w pełni oddać jednak załączam kilka dla porównania
Jakość wykonania lampy jest na najwyższym poziomie , na plus również bardzo dobry kontakt ze sprzedającym
Opróćz tego w akwarium wciąż utrzymuje się "mleko" (już ponad tydzień) można zauważyć je na zdjęciach jednak nie jest to aż tak mętny widok jak na żywo

Bn-ofnIdC44quiXmKfvgOxsv4CCjPH6eB6Xqhvm1

 

3Hp5PfzvEgl2DgGAgrgIO_ynkKW9j-oaejRc8Sl7

 

1QQ18MFjc2oopd_yg-cObZ0HQba3oCsF5JvwgZse

 

U3yAxQZ8obP82HhyUy_gjxI8julUP9vZUPQq8fFe

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Woda mleko w końcu ustępuje , wszystko zaczęło się w końcu klarować :) , całe zmętnienie (woda mleko) trwało prawie trzy i pół tygodnia , wywnioskowałem że cała ta sytuacja zmętnienia wynikała z niewielkiego przedawkowania bakterii seachem stability , jak to mówią człowiek uczy się na własnych błędach , nie zawsze więcej znaczy lepiej zwłaszcza w tak małym i wrażliwym baniaku 30l :), na szczęście wszystko jest już na dobrej drodze 

Wykonałem dzisiaj resztę testów , jestem zadowolony z parametrów

Zasolenie 1.024

Temperatura 25°C / 25,5°C

NH4/NH3 - 0

NO2 - 0

NO3 - 0

PO4 - 0

pH - 8,2

KH - 12.1 dKH

CA - 370 ppm

Mg -  1350  ppm

Myślę że na spokojnie w przyszłym tygodniu w zbiorniku pojawi się coś ze zwierzątek :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2018 o 21:40, divennn napisał:

sól: Aquaforest Reef Salt

Jesli używasz tej soli to skąd Kh 12.1?

 

6 godzin temu, divennn napisał:

CA - 370 ppm

Mg -  1350  ppm

To też bym skorygowała zanim trafia korale

Co do lampy fajna zmiana jest różnica ogromna:clappingdobra zmiana


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wykombinowałeś z tą dolewką:). Wygodniej by było dać tą butelkę do jakiegoś ozdobnego kosza i postawić obok szafki. Nalewanie teraz do niej to troszkę ciężko. Światełko teraz super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, @Beti napisał:

Jesli używasz tej soli to skąd Kh 12.1?

Nie rozumiem? złe Kh mi wyszło? No takie wyszło a nie inne :)  testy salifert

Proszę wytłumacz o co chodzi bo nie rozumiem

8 godzin temu, pawellb napisał:

Ale wykombinowałeś z tą dolewką:). Wygodniej by było dać tą butelkę do jakiegoś ozdobnego kosza i postawić obok szafki. Nalewanie teraz do niej to troszkę ciężko. Światełko teraz super.

Nie jest tak ciężko jak by mogło  się wydawać :D po prostu otwieram szufladę ,"uchylam" otwór w bańce i dolewam najzwyczajniej w świecie :lol:

 

Dzięki za zainteresowanie :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, divennn napisał:

Nie rozumiem? złe Kh mi wyszło? No takie wyszło a nie inne :)  testy salifert

Proszę wytłumacz o co chodzi bo nie rozumiem

Jeśli masz zasolenie na poziomie 35ppt to Kh na tej soli ma między 7,7 a 8,3,podejrzewam błąd pomiaru bo skąd 12Kh

Edit dobrym testem na Kh jest Colombo,salifarta nie wspomniam dobrze jesli chodzi o Kh

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2018 o 18:28, @Beti napisał:

Jeśli masz zasolenie na poziomie 35ppm to Kh na tej soli ma między 7,7 a 8,3,podejrzewam błąd pomiaru bo skąd 12Kh

Hmmmm , w takim razie coś wyszło inaczej , sprawdzę jeszcze raz później ,  pomiędzy 12 a 12.3 tak pokazał test mi wczoraj

Kh mogło ulec zmianie przez jakąś inną rzecz która wydarzyła się w akwarium? (dolewałem jedynie bakterie które delikatnie przedawkowałem , dodałem także skały po niecałym tygodniu od startu na samym początku)

Edytowane przez divennn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, @Beti napisał:

Jeśli masz zasolenie na poziomie 35ppm to Kh na tej soli ma między 7,7 a 8,3,podejrzewam błąd pomiaru bo skąd 12Kh

A pamiętasz mój przypadek na skale rrr? Jak co tydzień nie podmieniłem wody to po dwóch tygodniach miałem 20kh. Widzę że kolega ma tą samą skałę.... 

Oby kolega nie trafił na taką samą cudowną skałę co ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dla syna napisał:

A pamiętasz mój przypadek na skale rrr? Jak co tydzień nie podmieniłem wody to po dwóch tygodniach miałem 20kh. Widzę że kolega ma tą samą skałę.... 

No teraz pamietam,myslisz ze będzie? to samo


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, @Beti napisał:

No teraz pamietam,myslisz ze będzie? to samo

Nie chcę gdybać, ale hmm, ja męczyłem się rok i poległem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dla syna napisał:

Jak co tydzień nie podmieniłem wody to po dwóch tygodniach miałem 20kh. Widzę że kolega ma tą samą skałę.... 

Więc w tym może być przyczyna :) zobaczymy jak to będzie dalej 

1 minutę temu, dla syna napisał:

Nie chcę gdybać, ale hmm, ja męczyłem się rok i poległem. 

Mógłbyś opisać w skrócie na czym polegał Twój problem z tą skałą :)  ? Byłbym Ci bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, divennn napisał:

Więc w tym może być przyczyna :) zobaczymy jak to będzie dalej 

Mógłbyś opisać w skrócie na czym polegał Twój problem z tą skałą :)  ? Byłbym Ci bardzo wdzięczny

Jasne :-) miłej lektury :-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, dla syna napisał:

Jasne :-) miłej lektury :-)

Przeczytałem całość , wielkie dzięki za podpięcie przez co nie musiałem szukać tematu :)

Zobaczymy jak to będzie z ta skałą u mnie , jeśli zbiornik zacznie się zachowywać podobnie jak u Ciebie z Kh będę przynajmniej od razu wiedział gdzie jest winowajca i jak zareagować :)

Dzięki za poświęcenie czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę sie nie stresuj,wykonaj pierw test na innym teście (innej firmy)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja
Zmiany zmiany zmiany

 

Start 30l v2

Kosteczka 30x30x35cm , przeźroczysty silikon , czarne tło

Oświetlenie: Sirius Nano Slim 30

Filtr: Aquael VERSAMAX FZN-1

Media filtracyjne: sera siporax 15mm , na wierzchu JBL Symec wata filtracyjna

Grzałka: Aquael Easy Heater 50W 

Cyrkulator: Jebao SW-2

Automatyczna dolewka: Aqua-Trend Levelautomatic EYE

Czyścik: Tunze 0220.006 Care Magnet Pico

Elektroniczny programator czasowy: AZE PC-02

Skała: sucha skała Marco Rocks , około 3,7kg

Klejenie: Ceresit CX5 , odrobina Deltec AquaScape dwuskładnikowy klej do skały/korali

Piasek: Blue Treasure Coral Sand Premium , użyte około 1,1kg (1/2cm wysokości w kosteczce)

Całość zalana dojrzałą wodą ze zbiornika lps , około 27l

 

Start: 4 grudnia 2018

 

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • 

 

W związku z nieustannie rosnącym Kh oraz poprzednią już historią ze skałą RRR użytkownika "dla syna" która też oddawała Kh do wody podjąłem decyzję o jej wymianie wskazując ją jako winowajcę całego zamieszania

Jak się okazało było jeszcze ciekawiej... zapraszam do lektury :)

 

Padła decyzja o rozebraniu całego zbiornika na części pierwsze

Po wyciągnięciu skały moim oczom ukazał się piasek który wydał mi się podejrzany i tutaj zaczęły się moje kolejne przygody

Żywy piasek "Nature Ocean" dosłownie zgnił.. zrobiła się "gnojówka" a woda w momencie jego wyciągania zrobiła się brązowa nie mówiąc już o zapachu zgnilizny w całym pokoju.... dowiedziałem się od sprzedawcy akwarysty że ten piasek leży miesiącami lub nawet latami na sklepowych półkach i już w tedy gnije w tych opakowaniach.. czego można nie zauważyć że jest delikatnie podgnity wkładając go do akwarium... mówił że odradza ten piasek

 

Co do skały RRR sam już nie wiem czy to ona też oddawała Kh do wody , nie jestem tego pewny na 100% z mojego przykładu gdyż obwiniam częściowo piasek który sobie gnił , miałem go około 1/2cm (niecałe 2kg) w moim 30l więc nie była to jakaś gruba warstwa piachu

 

W tym momencie pojawiła się kompletna rewolucja w mojej kosteczce.. a raczej powinienem napisać kompletnie nowej kosteczce.. :)

Akwarium Aquaela 29x29x35cm z niebieskim tłem wypalanym piecowo oraz czarnym silikonem zostało wymienione na kosteczkę 30x30x35cm z przeźroczystym silikonem oraz wszystkimi jednakowymi ściankami bez tła. Nie myślałem że różnica zaledwie 1cm w szerokości , długości i przezroczysty silikon zrobi aż taką różnicę optyczną , obecne akwarium wydaje się znacznie większe w porównaniu do poprzedniego Aquaela

 

Kolejny krok jaki wykonałem to naklejenie czarnego tła w nowym nabytku , o dziwo nie było to takie trudne jak wydawało mi się na początku i wszystko poszło po mojej myśli

 

Dalsze losy rewolucji akwarium to wyrysowanie "formy" pewnego rodzaju szablonu oraz szkicu wymiarów akwarium w kartonie aby ułatwić sobie klejenie skały , padło na suchą skałę Marco Rocks którą skleiłem wraz z moim pomocnikiem klejem Ceresit CX5 , cały proces przymiarek , "projektowania" oraz zastanawiania się jak ułożyć skałe , delikatnego wycinania w kształty które chcieliśmy otrzymać z klejeniem zajął nam jedyne 8 godzin :googleye  , po tym czasie wszystko było tak jak to sobie wymyśliliśmy , pojawił się uśmiech na twarzy oraz satysfakcja

DBFOyUL2sLqINJ9LB245yl5xSeblMzW2lZt3Xt00

 

LI0WHUkHxDDSsoh07Q8AYK1paQEZ6dIRvEl_Pj3z

 

rMNKFwT2q9l5cPAC33tiZ4GHcE7WUgUqcUDkidBh

 

Pierwsze przymiarki :)

 

JueW8AyoOGH7vV0l6IIaEHMxVi5k40_XSb4mwt9T

 

Piasek z którym wystartowałem za drugim razem to Blue Treasure Premium Coral Sand. Całość w akwarium zajmuje około 4,7kg (skała 3,7kg oraz piasek 1/2cm 1,1kg)

Machina wystartowała na nowo 4 grudnia na suchym piasku , suchej skale oraz około 27l dojrzałej wody ze zbiornika szczepek lps od mojego lokalnego sklepu akwarystycznego zajmującego się tylko i wyłącznie słonymi zbiornikami

74ng2M2w2b4PqWUtNfmOZWs9V5lLZUayfKSCticG

 

VP8omCwf32hI0FlBObPnG4Ryn9wLNyX1FwTywxbS\

 

ZfpvtQP-OZbxcTc_Tmz-bsl7LHEJ_A1zVTr4Wlhm

 

KN-7SsLxWij89c_wyZN5o6-yWRF9EO-DWIyGhkL7

 

Do kosteczki trafiła także inna cyrkulacja , zamiast Hydor Coralia 900 wleciała cyrkulacja JEBAO SW-2

 

M_UfRuywrNOlnqKtAxNp9spiCPMlh3H18GjKH1TI

 

LxVRN83LO78Mn4aJSIkdy-K73JIX6Ws3ol4I-_7k

 

 

Wczoraj na skale pojawiły się długie falujące "nitki" 

 

18BI1xamAFUcnYIN4NOPIJVTeFasAWBoamRLoKwb

 

Pcyp5mSUchSIhC6KrfZCc8Q3xnXNoBdqsaVI_Ltw

 

To tyle na obecną chwile :)  

Edytowane przez divennn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała poklejona kozacko - super ułożenie. Niestety życie ponownie zweryfikowało moje plany i prawdopodobnie też będę uruchamiał taką kosteczkę (zamiast większej) dlatego proszę o pozwolenie na skopiowanie ułożenia. Przy ewentualnym braku i tak skopiuje :P Gdzie zamawiałeś skałe?

Czemu wymieniłeś cyrkulacje? Koralia była za słaba? Czy chodziło o sterowanie?
Btw. jak już wymieniałeś szkło to nie chciałeś zamówić większego, aby całą szafkę zajęło? Dodatkowe litry zawsze spoko :D

A i jeszcze jedno - ile cm ten fzn1 wystaje poza akwarium?

Edytowane przez goclik (wyświetl historię edycji)

232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.