Skocz do zawartości
karol86

MYCOSIDOL BIO CURE

Rekomendowane odpowiedzi

czyli mamy te same objawy. ale to tylko u nas pewnie zrobiliśmy coś źle. pewnie nie umiemy czytać i łyżką do zupy odmierzaliśmy. 


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakie powinno być dawkowanie dla, dajmy na to, 150 litrów?

1 łyżeczka - 3 dni przerwy - 1 łyżeczka - 3 dni przerwy - aż zużyjemy 10 łyżeczek? Czy też tak:

10 łyżeczek - 3 dni przerwy - 10 łyżeczek - 3 dni przerwy?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, karol86 napisał:

czyli mamy te same objawy. ale to tylko u nas pewnie zrobiliśmy coś źle. pewnie nie umiemy czytać i łyżką do zupy odmierzaliśmy. 

No chyba tak tylko mnie trochę mniej do śmiechu , bo parę korali przeszło na ,,tamtą stronę'' a cjano po wzroście Po4 wrócił jeszcze silniejsze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, karol86 napisał:

czyli wygląda na to że jesteśmy poligonem doświadczalnym dla firmy colombo. nie można mieć pretensji do sprzedawców przecież dostając produkt do sprzedaży są w przekonaniu że jest on przebadany/przetestowany. najwidoczniej my to robiliśmy

to pytanie do firmy colombo ile płacą za testy na żywym organiźmie?

Karol, to nie tak.

Czytałeś linki od @AnT ? W innych krajach są ostrzeżenia, że ten preparat jest przeznaczony tylko do fish only, dla innych organizmów jest niebezpieczny. Zatem producent ostrzega przed skutkami, pytanie tylko, dlaczego w Polsce takich ostrzeżeń nie ma. Dlaczego w polskich sklepach sprzedawany jest on jako bezpieczny. Nawet sam Krzysztof, jako jego dystrybutor do dziś dnia był przekonany, że sprzedaje produkt który nie powoduje skutków ubocznych, który nawet osobiście na swoim akwarium testował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, AnT napisał:

@Beti czytałaś temat ? 

 

No czytam wyobraź sobie,od początku  śledzę i nigdzie nie napisal  wcześniej ze mial po 4 na poziomie 0,02 tylko napisal że z poziomu 0,24 zwroslo do 0,42 wróżką nie jestem aby wiedzieć na jakim poziomie trzyma po4 u siebie w zbiorniku przed podaniem środka,mógł napisać ze było 0,02 potem tylko gorzej...stąd było moje pytanie

Szkoda sie odezwac:Blush2


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, @Beti napisał:

No czytam wyobraź sobie,od początku  śledzę i nigdzie nie napisal  wcześniej ze mial po 4 na poziomie 0,02 tylko napisal że z poziomu 0,24 zwroslo do 0,42 wróżką nie jestem aby wiedzieć na jakim poziomie trzyma po4 u siebie w zbiorniku przed podaniem środka,mógł napisać ze było 0,02 potem tylko gorzej...stąd było moje pytanie

Szkoda sie odezwac:Blush2

Raczej pomyśleć 

Jak lecą korale analogicznie Po4 idzie w górę 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zielony mintaj napisał:

Czyli jakie powinno być dawkowanie dla, dajmy na to, 150 litrów?

1 łyżeczka - 3 dni przerwy - 1 łyżeczka - 3 dni przerwy - aż zużyjemy 10 łyżeczek? Czy też tak:

10 łyżeczek - 3 dni przerwy - 10 łyżeczek - 3 dni przerwy?

Obecnie - żadne - zgodnie z jednym z wcześniejszych wpisów dystrybucja do wyjaśnienia sytuacji zostaje wstrzymana. W związku z czym proponuję wstrzymać się z dozowaniem wspomnianego środka.

Z oceną i delikatnymi złośliwościami proponuję wstrzymać się do wyjaśnień które zapewne się pojawią ze strony dystrybutora w.w środka.

(rozgoryczenie na obecną chwile w 100% popieram, ale nie znamy ostatecznego wyjaśnienia sytuacji ze strony dystrybutora - które mam nadzieję iż tutaj zobaczę za kilka dni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, chwialek napisał:


Z oceną i delikatnymi złośliwościami proponuję wstrzymać się do wyjaśnień które zapewne się pojawią ze strony dystrybutora w.w środka

O tym cały czas piszę. A koledzy delikatnie zaśmiecają wątek


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda  to ,na taką dramatyczna walkę marki Colombo o doskonały produkt ,który już nie może być taki jaki by chcieli .Kasa ucieka, na szybko naszykowali zamiennik dostosowując się do durnego prawa  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Nik@ napisał:

Karol, to nie tak.

Czytałeś linki od @AnT ? W innych krajach są ostrzeżenia, że ten preparat jest przeznaczony tylko do fish only, dla innych organizmów jest niebezpieczny. Zatem producent ostrzega przed skutkami, pytanie tylko, dlaczego w Polsce takich ostrzeżeń nie ma. Dlaczego w polskich sklepach sprzedawany jest on jako bezpieczny. Nawet sam Krzysztof, jako jego dystrybutor do dziś dnia był przekonany, że sprzedaje produkt który nie powoduje skutków ubocznych, który nawet osobiście na swoim akwarium testował.

Cały czas chodzi mi o firmie colombo czemu w instrukcji nie ma info o stosowaniu w akwarium fo? Ktryc jest tylko sprzedawcą przynajmniej tak mi się wydaje

4 godziny temu, ktryc napisał:

Nie wiem, o co chodzi. Dopytuję, gdyż chcę to zrozumieć. W zbiorniku w sklepie stosuję ten produkt profilaktycznie i nie mam żadnych problemów z koralami. Nie jestem w stanie ocenić jego skuteczności, gdyż na szczęście cyjano nie miałem, ale nie zauważyłem też negatywnego oddziaływania na korale.

Wysyłam link do tego wątku do producenta.

Krzysztof

Nik@ na pewno testował?


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, karol86 napisał:

Cały czas chodzi mi o firmie colombo czemu w instrukcji nie ma info o stosowaniu w akwarium fo? Ktryc jest tylko sprzedawcą przynajmniej tak mi się wydaje

Nik@ na pewno testował?

Sam napisał, że stosuje ten preparat profilaktycznie, nawet przytoczyłeś ten cytat. Skoro używa, to może obserwować i wyciągać wnioski. Potem na pytanie Walkera odpowiedział, że lubi sprawdzać nowe produkty zanim wprowadzi je na rynek. Dla mnie to wyczerpuje znamiona testów.  Używam, sprawdzam, obserwuję. Chyba, ze masz na myśli takie typowe testy laboratoryjne, jakie wykonuje producent, to takich zapewne nie przeprowadzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, karol86 napisał:

Cały czas chodzi mi o firmie colombo czemu w instrukcji nie ma info o stosowaniu w akwarium fo? Ktryc jest tylko sprzedawcą przynajmniej tak mi się wydaje

Nik@ na pewno testował?

W ulotce firmowej w czterech językach jest mowa o stosowaniu preparatu w zbiornikach z koralami, a nie FO. Producent uważa, że jest to środek bezpieczny dla rafy koralowej. Producent w innych krajach nie ostrzega, nie przestrzega. Prawdopodobnie niektóre sklepy same od siebie umieściły takie info, że tylko do użycia w akwarium FO. W tej chwili właśnie staram się uzyskać odpowiedź od producenta.

karol86, łatwiej by było zapytać mnie, a nie nik@. Przecież jestem tu w tej dyskusji i nie chowam się. Tak, testowałem i testuję nadal. Na razie bez strat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, chwialek napisał:

Obecnie - żadne - zgodnie z jednym z wcześniejszych wpisów dystrybucja do wyjaśnienia sytuacji zostaje wstrzymana. W związku z czym proponuję wstrzymać się z dozowaniem wspomnianego środka.

Z oceną i delikatnymi złośliwościami proponuję wstrzymać się do wyjaśnień które zapewne się pojawią ze strony dystrybutora w.w środka.

(rozgoryczenie na obecną chwile w 100% popieram, ale nie znamy ostatecznego wyjaśnienia sytuacji ze strony dystrybutora - które mam nadzieję iż tutaj zobaczę za kilka dni)

W moim konkretnym przypadku rozgoryczenie to trochę biblijne określenie, jak patrzy się min. na milkę wielkości piłki do ,,szczypiorniaka'' która była ze mną 4 lata od 3 cm patyczka, z której poszło dziesiątki szczepek, zniosła niemałe ,,burze'' przy 3 przeprowadzkach bez marudzenia, i wydawała się nie do zdarcia, a teraz dogorywa z niespełna 1,5 cm tkanką od ,, góry '' która jej została , przez bio produkt który ją wykończył...żal

Edytowane przez alenqer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof a profilaktyczne to znaczy jaką dawkę w jakim czasie stosujesz? Bo myślę że nie jest to taka dawka jak pisze producent tylko sporo mniejsza?
Możesz mi podesłać kontakt (na pw) do kogoś kompetentnego z Colombo? Tak żebym mógł do niego zadzwonić/napisać i uzyskać konkretne odpowiedzi. Nie chcę mi się wierzyć że zagraniczne sklepy w tym te z Holandii czyli z kraju producenta same sobie dodały taki opis żeby mniej sprzedawać produktu na swoim rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
4 godziny temu, ktryc napisał:

Połączenie specjalnych szczepów bakterii z tlenem aktywnym brzmi niegroźnie, a pomaga w rozkładzie detrytusu. Poza tym, w miarę możliwości sprawdzam nowe rzeczy, które wprowadzam na rynek. Właśnie po to, aby uniknąć sytuacji, jak te tu opisane. Jak widać, zawsze może zadziać się coś nie do przewidzenia.

Krzysztof

Co to dokładnie jest "tlen aktywny"?  Z czego i jak jest zbudowana jego cząsteczka? 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Walker napisał:

Krzysztof a profilaktyczne to znaczy jaką dawkę w jakim czasie stosujesz? Bo myślę że nie jest to taka dawka jak pisze producent tylko sporo mniejsza?
Możesz mi podesłać kontakt (na pw) do kogoś kompetentnego z Colombo? Tak żebym mógł do niego zadzwonić/napisać i uzyskać konkretne odpowiedzi. Nie chcę mi się wierzyć że zagraniczne sklepy w tym te z Holandii czyli z kraju producenta same sobie dodały taki opis żeby mniej sprzedawać produktu na swoim rynku.

Podawałem dawkę wedle instrukcji, kontrolowałem KH.

Cieszę się, że poprosiłeś o kontakt z Colombo, może to rozwieje pewne wątpliwości. Podam ci adres, telefon i nazwisko na pw. Andre, który odpowiada za morszczyznę, jest bardzo odpowiedzialny i rzetelny, poznałem go osobiście. Z pewnością odpowie szybko.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, alenqer napisał:

Taki wzrost może być następstwem rozkładu korali. U mnie po ,,katastrofie'' po zastosowaniu preparatu Po4 wzrosło błyskawicznie z 0,02 do 0,56 i jak sądzę było spowodowane rozkładem korali. Był wieczór, sklepy zamknięte, a w sumpie tylko phosgard który nie dał rady..no i reakcja łańcuchowa przyczyniła się prawdopodobnie do dalszej destrukcji zbiornika..

@alenqer zadalam pytanie dla @karol86 nie sądzę ze mu pady korale bo o koralach napisal tyle

1 godzinę temu, karol86 napisał:

z korali 

calustrea delikatnie zmieniła kolor

bralerium mało polipuje i straciło fluo

1 acropora w 2 miejscach straciła seledynowe kolory

Wiec gdzie mowa o rozkladajacych sie koralach i przyczyna tak wysokiego po4 bo raczej te korale wrócą do normy po paru dniach (oby)

Wiec @AnT proponuje czytać ze zrozumieniem bo przyklejasz mi late za łata na tym forum ,w przypadku @alenqer ameryki nie odkryłeś ze przy rozkladzie korali po4 idzie w kosmos,a mowa była o @karol86 i jak widzisz nic mu nie padało z korali lecz zaszły male zmiany,ale jeszcze raz zapytam @karol86 skąd wynik 0,24 był przed podaniem środka a potem zwroslo do 0.42? bo trochę to niezrozumiale napisales,wiec proszę wyjaśnij.

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel to po jakim nowym produkcie poleciały Ci korale?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, @Beti napisał:

@alenqer zadalam pytanie dla @karol86 nie sądzę ze mu pady korale bo o koralach napisal tyle

Wiec gdzie mowa o rozkladajacych sie koralach i przyczyna tak wysokiego po4 bo raczej te korale wrócą do normy po paru dniach (oby)

Wiec @AnT proponuje czytać ze zrozumieniem,w przypadku @alenqer ameryki nie odkryłeś ze przy rozkladzie korali po4 idzie w kosmos,a mowa była o @karol86 i jak widzisz nic mu nie padało z korali lecz zaszły male zmiany,ale jeszcze raz zapytam @karol86 skąd wynik 0,24 był przed podaniem środka a potem zwroslo do 0.42? bo trochę to niezrozumiale napisales,wiec proszę wyjaśnij.

 

Trochę się czepiasz..jest mowa o padniętej krewetce, inne korale też może trochę dostały ,, po grzbiecie'' i puściły soki i to mogło być powodem ..dobrej nocy:sleeping:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Piotr1 napisał:

Daniel to po jakim nowym produkcie poleciały Ci korale?

Ja o swoich pisałem w moim watku 

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podawałem dawkę wedle instrukcji, kontrolowałem KH.
Cieszę się, że poprosiłeś o kontakt z Colombo, może to rozwieje pewne wątpliwości. Podam ci adres, telefon i nazwisko na pw. Andre, który odpowiada za morszczyznę, jest bardzo odpowiedzialny i rzetelny, poznałem go osobiście. Z pewnością odpowie szybko.
Krzysztof
Ale w instrukcji nie ma nic o profilaktycznym stosowaniu tego produkty ani w polskiej ani angielskiej dlatego właśnie pytam jakie dawki w jakim czasie podajesz u siebie bo wybacz ale nie uwierzę że profilaktycznie sypiesz dwa razy w tygodniu 1miarke/15l.
Tymbardziej że wg producenta powinno się zastosować 3-4 kuracje i na tym koniec. Żadnej profilaktyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ktryc napisał:

W ulotce firmowej w czterech językach jest mowa o stosowaniu preparatu w zbiornikach z koralami, a nie FO. Producent uważa, że jest to środek bezpieczny dla rafy koralowej. Producent w innych krajach nie ostrzega, nie przestrzega. Prawdopodobnie niektóre sklepy same od siebie umieściły takie info, że tylko do użycia w akwarium FO. W tej chwili właśnie staram się uzyskać odpowiedź od producenta.

karol86, łatwiej by było zapytać mnie, a nie nik@. Przecież jestem tu w tej dyskusji i nie chowam się. Tak, testowałem i testuję nadal. Na razie bez strat.

Masz rację rozpędziłem się. Niedoczytsłem.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Walker napisał:

Krzysztof a profilaktyczne to znaczy jaką dawkę w jakim czasie stosujesz? Bo myślę że nie jest to taka dawka jak pisze producent tylko sporo mniejsza?
Możesz mi podesłać kontakt (na pw) do kogoś kompetentnego z Colombo? Tak żebym mógł do niego zadzwonić/napisać i uzyskać konkretne odpowiedzi. Nie chcę mi się wierzyć że zagraniczne sklepy w tym te z Holandii czyli z kraju producenta same sobie dodały taki opis żeby mniej sprzedawać produktu na swoim rynku.

Źle użyłem słowa "profilaktycznie", gdyż można było wywnioskować, że stosuję stale, aby zapobiegać. Chodziło mi o to, że nie miałem cyjano, więc nie w celu zwalczenia plagi. Odjąłem tylko 5% wody obliczając netto, gdyż w tym zbiorniku mam wyjątkowo mało korali i skały. Dawałem co 4-5 dni i jestem po trzeciej dawce.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, dystrybutor tego specyfiku powinien ponieść za ten "numer" pełną odpowiedzialność finansową za uśmiercone korale. Potem oczywiście sam może dochodzić odszkodowania od producenta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to dziwne, że u Krzyśka Tryca nic się nie dzieje po podaniu specyfiku a u Walkera poleciały korale.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.