Skocz do zawartości
karol86

MYCOSIDOL BIO CURE

Rekomendowane odpowiedzi

To po co odrazu pisac testowane bezpieczne jak i tak akwarysci sa tu testerami? 

A po tem jak zawsze tradycyjnie przy nowym produkcie 

Ta sama wymówka - winny akwarysta 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Tester napisał:

Czy Mycosidol Bio Cure to następca "starego" Mycosidolu w kapsułkach, czy też niezależny produkt?

Pytanie do producenta/dystrybutora...jeśli chodzi o skład i dozowanie diametralnie inny..( opinia użytkownika po porównaniu opisu składu i stosowania obu produktów)..

Edytowane przez alenqer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2018 o 22:29, nanokaczor napisał:

Co to dokładnie jest "tlen aktywny"?  Z czego i jak jest zbudowana jego cząsteczka? 

 

https://poolsystem.pl/chemia-basenowa-srodki-do-basenow/1527-chemoform-aquablanc-plynny-aktywny-tlen-opak-22l-lub-30l.html?gclid=Cj0KCQjwgOzdBRDlARIsAJ6_HNmhongaK9BZvyyxBS985572-9R7lalVIUDA-nT7o2jG-KTtQP7RIoQaAojNEALw_wcB

tu w postaci płynnej ale w tabletkach tez maja 

ZALETY:
  • prostoty w użyciu i stosowaniu
  • bezzapachowy
  • wysokiej jakość dezynfekowanej wody
  • właściwości glono, bakterio i grzybobójcze
  • zawiera kationowe związki polimerowe
  • produkowany przez renomowaną niemiecką firmę CHEMOFORM AG
  • posiada atesty PZH oraz aktualne badania skuteczności i szkodliwości dla środowiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, alenqer napisał:

Łał...prawie jak terminator;) ...ale mam już dość specyficznego ofa...medal dla karol86 chyba zebrał najwięcej ( coś koło110) komentarzy w nieco ponad dobę...dobrej nocy wszystkim( nie stosującym przedmiotowego preparatu}:sleeping:..

;)Nie chcę medalu chce krewetke. Dziś robię podmianę żeby pomału wypłukiwać syf z akwarium.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem w zbiorniku z koralami miękkimi (sarcophytony, zoanthusy, briareum, pseudopteragorgie, sinularia) i ukwiałami. Producent podaje, że zwykle potrzebne są 3-4 dawki. Po trzech dawkach nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków. Opierając się dodatkowo na informacjach od producenta miałem prawo uznać produkt za bezpieczny. Podstawą współpracy dystrybutora i producenta powinno być zaufanie. Jeśli producent zapewnia, że produkt był dokładnie przetestowany i bezpieczny, czy mam podstawy, aby zakładać inaczej? Nie moim zadaniem jest badanie składników produktu, to jest rola producenta i zatrudnianych przez niego specjalistów.

 

Mycosidol BioCure jest innym produktem niż „stary” Mycosidol.

 

Wczoraj napisałem do Colombo, że moderator naszego forum wysłał pytania, na które nie otrzymał odpowiedzi. Dzisiaj otrzymałem e-mail, który cytuję poniżej. Walker chciał wiedzieć czy Mycosidol przeznaczony jest tylko do akwarium FO i uzyskał na to odpowiedź. Prosił też o informację o produkcie, dlatego otrzymał ulotkę. To nie jest kwestia lekceważenia kogokolwiek ze strony producenta, gdyż Walker nie napisał nic na temat swoich złych doświadczeń i nie prosił o wyjaśnienie przyczyn. Uzyskał natomiast odpowiedzi na swoje pytania. Dlaczego ta odpowiedź nie dotarła do Walkera, nie wiem.

 

‘See below the reply I send yesterday to a mail I received from Marcin. This is the only mail I have received. Id messages has been send to info@colombo.nl it could be that these are send to Richard.

 

Op 08-10-18 08:57 heeft Andre de Voogd <a.devoogd@colombo.nl> geschreven:

 

    Dear Marcin,

   

    Mycosidol Bio Cure is not for fish tanks only.

   

    See manual attached.

   

    André.

   

    Op 08-10-18 06:36 heeft

   

        Helo,

       

        My name is Marcin _____________ I am an aquarist u and administrator of the

        largest aquarium forum in Poland www.nano-reef.pl. I would like to receive

        information from you about the new MYCOSIDOL BIO CURE product. Browsing the

        websites of stores in the Netherlands and not only it can be seen that the

        product is intended only for the aquarium fish only. In Poland, the

        distributor did not provide such information and I would like to know what

        this implies. Thank you very much for your help.

       

        Marcin ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może Pan zamieścić na forum kartę charakterystyki produktu? 

 

 

Edytowane przez chwialek
usunąłem cytat - ponieważ post nie odnosił się do cytowanej wypowiedzi. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ktryc napisał:

Testowałem w zbiorniku z koralami miękkimi (sarcophytony, zoanthusy, briareum, pseudopteragorgie, sinularia) i ukwiałami. Producent podaje, że zwykle potrzebne są 3-4 dawki. Po trzech dawkach nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków. Opierając się dodatkowo na informacjach od producenta miałem prawo uznać produkt za bezpieczny. Podstawą współpracy dystrybutora i producenta powinno być zaufanie. Jeśli producent zapewnia, że produkt był dokładnie przetestowany i bezpieczny, czy mam podstawy, aby zakładać inaczej? Nie moim zadaniem jest badanie składników produktu, to jest rola producenta i zatrudnianych przez niego specjalistów.

 

Akurat z tymi wszystkimi koralami miękkimi wymienionymi przez pana , u mnie też nie było większego problemu, tylko briareum się ,,schowało ,, na parę dni...

Edytowane przez chwialek
cytujmy fragment a nie całość na pół strony przewijania... (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, przede wszystkim proszę abyś nie rozpowszechniał moich danych, RODO bywa w takich przypadkach bezlitosne a i niekoniecznie chciałbym znaleźć się na tysiącach list spamerskich.
Co do @ niestety nadal nie otrzymałem nic. Trochę dziwi mnie ze ja pisałem do Andre osobiście a nagle pojawia się jakiś adres info... i tajemniczy Richard ale ok rozumiem że korespondencja "krąży" po firmie.
Nie ma sprawy.
Dzwoniłem przed chwilą i tym razem udało mi się dodzwonić na inny numer niż ten który dostałem od Ciebie ale niestety nie udało mi się porozmawiać z nikim kompetentnym w temacie... Szkoda ale to też nie problem napisze jeszcze raz @ do André.
Mimo wszystko chciałbym tą sprawę wyjaśnić a przynajmniej przekonać panów że mimo wszystko potrafię liczyć miarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, przepraszam. Usunąłem w swojej wiadomości nazwisko. Czy możesz to uczynić w zacytowanych fragmentach?

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tą kartą charakterystyki? Bo widzę, że nie tylko ja o to pytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po użyciu Mycosidolu efekt jak u Walkera  ->  wszystkie SPS  na śmietnik  (przeżyła tylko milka ) , LPSy  też dostały po d... padła fungia i lecą lobophylie  , reszta pomału się odbudowuje. Padły też krewetki :(  . Obecnie jakieś 2 tygodnie od użycia cyjano mam 10 x takie jak przed użyciem . Ogólnie załamka :banghead

 


akwa 230x100x70 + sump 300l ,EcoTech Vectra x 2 ,BK 300 , 2x tunze6105 + 2x BlauWaveMotion 13000, 2x ATI Sunpower 4x39w  + 2x ATI Sunpower 6x39w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jacek n napisał:

U mnie po użyciu Mycosidolu efekt jak u Walkera  ->  wszystkie SPS  na śmietnik  (przeżyła tylko milka ) , LPSy  też dostały po d... padła fungia i lecą lobophylie  , reszta pomału się odbudowuje. Padły też krewetki :(  . Obecnie jakieś 2 tygodnie od użycia cyjano mam 10 x takie jak przed użyciem . Ogólnie załamka 

 

No nie 

Jacek nie raz widziałem zbiornik 

Zwłaszcza że niecałe dwa lata temu układaliśmy razem skałę u ciebie i wiem ile było tam dodawane korali, bo nie raz razem jeździliśmy na zakupy 

Wysadzić zbiornik ponad 2000 L  :banghead

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę,ale czy dokumenty dotyczące sprzedaży towarów na terenie RP nie powinny być w języku polskim?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno załączony dokument dotyczy wyrobu o którym tu piszemy?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Stosowanie takich specyfików przez akwarystów powinno wiązać się tylko z ich odpowiedzialnością. To nie są leki na receptę żeby lekarz się pod tym podpisał. Później pretensje. Pójść na łatwiznę jest łatwo. Konsekwencje mogą być dobre lub złe. Jak są dobre to jest cacy. Szybko i fajnie. Jak źle to pretensje do wszystkich. Sorry ale jak to czytam i obserwuje zbiorniki osób doswiadczonych, to śmiech na sali. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego...zna Pan takie powiedzenie - pycha kroczy przed upadkiem - bardzo proszę, jak sprawa pana nie dotyczy , o wstrzymywanie się z takimi mądrościami,które nie wnoszą absolutnie niczego do tematu...ale pożyjemy , zobaczymy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Panie kolego to jest forum. I wolność wypowiedzi. Nie musi Pan komentować moich postów jak nie ma Pan ochoty. Widziałem niejeden zbiornik w którym chemia na glony działała i nie. Więc mam prawo do wypowiedzi. Błotem najlepiej obrzucać producenta i dystrybutora. Wystarczy zapis na ulotce - stosujesz na własną odpowiedzialność - wtedy co żale czy płacz do poduszki. Stosowanie tego specyfiku jest ewidentną odpowiedzialnością akwarysty.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, laszek napisał:

Panie kolego to jest forum. I wolność wypowiedzi. Nie musi Pan komentować moich postów jak nie ma Pan ochoty. Widziałem niejeden zbiornik w którym chemia na glony działała i nie. Więc mam prawo do wypowiedzi. Błotem najlepiej obrzucać producenta i dystrybutora. Wystarczy zapis na ulotce - stosujesz na własną odpowiedzialność - wtedy co żale czy płacz do poduszki. Stosowanie tego specyfiku jest ewidentną odpowiedzialnością akwarysty.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Osobiście w ani jednym poście nie wyraziłem żalu ani pretensji do dystrybutora czy też producenta, a tylko zwróciłem uwagę na destrukcyjne działanie( u siebie) tego specyfiku, i prosiłem potencjalnych użytkowników o ostrożność, bo jak widać problem dotyczy coraz większej liczby kolegów, a zwierzaki zdychają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, laszek napisał:

Stosowanie takich specyfików przez akwarystów powinno wiązać się tylko z ich odpowiedzialnością. To nie są leki na receptę żeby lekarz się pod tym podpisał. Później pretensje. Pójść na łatwiznę jest łatwo. Konsekwencje mogą być dobre lub złe. Jak są dobre to jest cacy. Szybko i fajnie. Jak źle to pretensje do wszystkich. Sorry ale jak to czytam i obserwuje zbiorniki osób doswiadczonych, to śmiech na sali. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Krzysztof. Pozwól że się z Tobą nie zgodzę.

Samo uruchomienie zbiornika morskiego zaczyna się od chemii, czyli od soli syntetycznej, dalej preparaty do ballinga, węgiel aktywowany itd.

Chemia jest nieodzownym elementem prowadzenia akwarium morskiego. Większość akwarystów stosuje preparaty chemiczne o różnym przeznaczeniu zgodnie z zaleceniami producentów z większym lub mniejszym skutkiem, ale ewenementem jest zastosowanie preparatu zgodnie i zaleceniami producenta i wysadzenie zbiornika. To nie jest bezmyślność ani pójście na łatwiznę. A już tego nie można zarzucić @wakerowi  czy @jackowi n.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Krzysztof. Pozwól że się z Tobą nie zgodzę.
Samo uruchomienie zbiornika morskiego zaczyna się od chemii, czyli od soli syntetycznej, dalej preparaty do ballinga, węgiel aktywowany itd.
Chemia jest nieodzownym elementem prowadzenia akwarium morskiego. Większość akwarystów stosuje preparaty chemiczne o różnym przeznaczeniu zgodnie z zaleceniami producentów z większym lub mniejszym skutkiem, ale ewenementem jest zastosowanie preparatu zgodnie i zaleceniami producenta i wysadzenie zbiornika. To nie jest bezmyślność ani pójście na łatwiznę. A już tego nie można zarzucić @wakerowi  czy @jackowi n.
Właśnie bo stało się to np. Walkerowi i jest afera. A porównywanie chemii do ballinga a do zwalczania glonów to nieporozumienie. Jak porównywać leki na receptę a reklamowane suplementy. Zwierzaków zawsze szkoda. Tu nie ma żadnych innych wyborów. Stało się. Ale ciekawr czy zwykły szarik który uruchomił akwarium 2 miesiące temu zastosował by ten specyfik i byłoby tak głośno. Tymbardziej dziwi mnie że Walker czy jacek z takim doświadczeniem i wiem że Walker nie ma piachu a wyskoczyło cyjano, i idą na taką łatwiznę. A wystarczyło piczytać forum jak w sposób naturalny ale długi można się tego pozbyć.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2018 o 20:49, ktryc napisał:

 

To co w końcu ma w swoim składzie nowy mycosidol? U mnie powoli wracają kolory. Na razie zauważyłem że skały są wyczyszczone z detrysu. Jak by je ktoś wyszczotkował. 


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, laszek napisał:

Ale ciekawr czy zwykły szarik który uruchomił akwarium 2 miesiące temu zastosował by ten specyfik i byłoby tak głośno.

Jeśli ten "szarik" po 2 miesiącach hodował by z powodzeniem wymagające SPS czyli posiadał by wielką wiedzę to też by było głośno. Uważasz że problem "kolorowego" zwiększa ciężar gatunkowy tego problemu?

 

20 minut temu, laszek napisał:

Tymbardziej dziwi mnie że Walker czy jacek z takim doświadczeniem i wiem że Walker nie ma piachu a wyskoczyło cyjano, i idą na taką łatwiznę.

Dlaczego nie można iść na łatwiznę skoro istnieją dostępne środki? Czy pójście jak piszesz na łatwiznę czyli zastosowanie dedykowanych leków czy preparatów jest głupotą?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam, bo nie znam się na chemii. Pod hasłem disodium carbonate wyskoczył mi nadweglan sodu, a pod nim takie takie rzeczy:

https://www.homebrewing.pl/nadweglan-sodu-aktywny-tlen-1000-g-p-336.html

https://www.drogeria-ekologiczna.pl/surowce-i-skladniki-do-wlasnych-proszkow-/1426-nadweglan-sodu15h202-do-proszkow-do-prania-tabletek-do-zmywarek-do-wybielania-better-land.html

Czy to jest to samo?

No i nie widzę w tej karcie niczego o bakteriach, o których pisał Krzysztof. 

Problem dotyczy mnie tylko o tyle, że przed powstaniem tego tematu planowałem kupić ten preparat, dlatego zadaję pytania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.