Skocz do zawartości
Smialek

Długo wyczekiwane 112l

Rekomendowane odpowiedzi

Po tygodni lania bakterii Seachem Stability zrobilem testy:

NO3 - 0 

NO2 - 0

GH - 8

kH- 6

pH - 7

PO4 -0

NH4 - 0,1

Co dalej? Czy cos trzeba zwiekszyć? ph może? akwarium wyglada jakby sie nic w nim nie działo. Czekać dalej czy wprowadzić coś do akwarium żeby wystartować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czym to mierzyłeś? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Smialek napisał:

Czekać dalej czy wprowadzić coś do akwarium żeby wystartować?

Weź od kogoś z funkcjonującego akwarium troszkę naprawdę "żywego " piasku. Pomoże w wystartowaniu.Po tygodniu z takimi parametrami to cykl azotowy jeszcze się nie zaczął.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy na PO4 i NH4 mam jbl a pozostale to tetra 7w1 paskowy.

Poczekam jeszcze tydzien jak sie nic nie ruszy to kupie jakis malutki kawalek zywej skaly

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To możesz je dać komuś kto ma słodkowodne akwarium.

Kup testy Saliferta, Colombo, albo AF podstawowe - No3, Po4, Ca, Mg, Kh i podaj je tutaj zobaczymy co w "trawie piszczy".

A tak jak pisał poprzednik weź od kogoś żywy piasek, skałę czy wodę z podmiany to Ci dopiero ruszy dojrzewanie. Za miesiąc możesz myśleć o dokładniu koralowców jak wszystkie parametry będą spoko.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczyłem dziś odpieniacz na probe zobaczyc jak chodzi.

Narazie jest dość głośny - pytanie czy ma szanse jeszcze sie dotrzec. Czy ktoś mial porownanie jak chodzi QQ3 a np tunze ?

I druga powazniejsza kwestia to ze strasznie duzo pieni. W 20 sekund zalewa cały kubek woda i pozniej wszystko wraca weżykiem do akwarium. O co chodzi?!?!

Nie ma jak go regulowac. Albo przeplywa powietrza jest na 100% albo zatkany 0%. Wysokosc tez nei ma znaczenia. Jak zatykam przeplywa powietrza to wtedy piana opada.

 

Edit.

Przytkałem wlot powietrza chusteczka i pieni troche slabie, wysykosc kubka ustawilem tak zeby malo wpadalo do kubka ale teraz babelki leca do akwarium. Wczesniej tez lecialy ale teraz jest ich mnostwo

Edytowane przez Smialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija 3 tydzien. Kupilem nowe testy salifera
NO2- 0,1
No3- 25
Po4-0
Kh-10,7

Pojawil sie brazowy nalot z wloskami. Czy to okrzemki? Co z tym robic czy samo zniknie? Moze zaciemnienie na 2 dni?

Ciagle mam problem z tym odpieniaczem. Kubek zapelnia w 15 sek przezroczysta woda. Jak zatkam doplyw powietrza to babelki leca do akwarium i wata nie moge ich zatrzymac.
Czy to normalne czy z odpieniaczem jest cos nie tak?f933a8d2f5831fa20e616c1872241d2d.jpg0948d41c5d197db88e615095dea9344e.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2018 o 23:04, Smialek napisał:

Przytkałem wlot powietrza chusteczka i pieni troche slabie, wysykosc kubka ustawilem tak zeby malo wpadalo do kubka ale teraz babelki leca do akwarium. Wczesniej tez lecialy ale teraz jest ich mnostwo

Cześć. Gratulacje pierwszego morskiego :)

Jeżeli chodzi o odpieniacz to nie przytykaj wężyka doprowadzającego powietrze, niech będzie otwarty na 100% aby dobrze napowietrzało wodę. 

Dziwna sprawa z tym przelewaniem. Posiadam Tunze 9004 i nie miałem takich problemów. Jesteś pewien że wszystko dobrze podpięty? Oglądając filmy na Youtube ludzie nie mieli takich sytuacji.

 

Brązowy nalot to prawdopodobnie  okrzemki, nie przejmuj się tym, z czasem zacznie znikać. 

No i fzn3 faktycznie może być trochę za mało. Mam takie same akwa i do filtracji używam panelu zewnętrznego. 

Edytowane przez Bishop358 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczony jest dobrze. Na filmiki z youtube elegancko pienil dlatego go wybralem a tu taki zonk


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja. Niestety nie umiem robic ladnym zdjec.
Parametry w normie. Mialem okrzemki teraz lekkie dino.
Do kaskady dolozylem 12 kulek maxspect bio, i do odpieniacza siporax i 3 kulki maxspect.
Z rybek mam 2 blazenki, hexatenie, gramma loreto, i babke piaskowa

TempImage.jpgTempImage.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.