Skocz do zawartości
Dephire

Test ICP co do poprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy przejmować się obecnością Al oraz niskim potasem - podnieść do tego min ?

Results_2018_06_22_6067-1.thumb.jpg.51560044cf54eee32488436663cb5e8c.jpg

Edytowane przez Dephire (wyświetl historię edycji)

7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że masz chociaż wyniki. Ja wysłałem 08.10.2018 godz 10:00, doręczona 09.10.2018 godz 13:09 i nadal mam status "zaakceptowany" poprostu śmiech na sali. Ta woda w końcu zgnije zanim będzie badana... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dla syna napisał:

Ciesz się że masz chociaż wyniki. Ja wysłałem 08.10.2018 godz 10:00, doręczona 09.10.2018 godz 13:09 i nadal mam status "zaakceptowany" poprostu śmiech na sali. Ta woda w końcu zgnije zanim będzie badana... 

Widzę, że nie jestem sam. U mnie dokładnie te same daty:angry:


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma się co denerwować ja wysłałem do nich próbkę po tygodniu było że doszło w następnym tygodniu był przegląd serwisowy wyniki po dwóch tygodniach . Pytałem czy ta próbka się nadaje jeszcze do analizy stwierdzili że taki okres nie ma wpływu na wynik. Wyniki wyszły faktycznie Ok ,w ramach rekompensaty za zwłokę otrzymałem darmowy kod do następnej próbki [emoji6]



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kilka dni temu, od dnia nadania do wyników minęły 4dni.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy Panowie kolega napisał czy coś nie tak z jego wynikami,a wy się tu rozpisujecie kiedy wyniki dostaliście. A do kolegi Macieja, jeżeli w baniaku wszystko dobrze hula,to nic bym nie zmieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Dephire napisał:

Witam, czy przejmować się obecnością Al oraz niskim potasem - podnieść do tego min ?

Results_2018_06_22_6067-1.thumb.jpg.51560044cf54eee32488436663cb5e8c.jpg

Podnieś jod, potas i zasolenie. Potas źle mierzy się w domu nie mówiąc już o jodzie. Al się nie przejmuj, widziałem gorsze i było git. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, Potas Salifertem mierzy się łatwo i w miarę dokładnie, zgadzał mi się z ICP do +/- 10ppm


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Vertiscire napisał:

Nie przesadzaj, Potas Salifertem mierzy się łatwo i w miarę dokładnie, zgadzał mi się z ICP do +/- 10ppm

Potwierdzam. Prosty test i pokazujący z dość dużym przybliżeniem poprawny poziom. Chyba wystarczający do utrzymania dobrych parametrów jeśli celuje się w miarę bezpieczny przedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Vertiscire napisał:

Nie przesadzaj, Potas Salifertem mierzy się łatwo i w miarę dokładnie, zgadzał mi się z ICP do +/- 10ppm

Zgadza się, ale już kilka razy trafiłem partie testów co ni huhu nie wiadomo tak zaniżał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam salifert kosmos natomiast Colombo OK.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.