Skocz do zawartości
agata-arek

moja rafa 445l w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje akwarium to druga solniczka ,zaczęłam od 54l. i powoli przeniosłam całe życie do większego akwa z sumpem. Oświetlenie mam robione w sumie 40szt12000k ,10 szt 3w royal blue, 10 szt 3w aktyniczna do tego ledy pasek które święcę trochę czerwony niebieski a potem sam niebieski,a z głównej lampy świecę tylko dwie trzecie bo za jasna., odpieniacz BUBBLE MAGUS CURVE A8 - ODPIENIACZ DO 900L 24V  ,cyrkulator tunze i pod pompę podłączona deszczownica.Do tego ok 30 kg skały włożone z dwóch dojrzałych zbiorników i sporo korali , ukwiały, kraby pustelniki 4 szt., dwie rozgwiazdy, trochę ryb ,dwie krewetki.Od niedawna ok. miesiąc podłączony balling. Duże akwarium uruchomione na początku czerwca parametry do tej pory były ok a teraz pojawiło się no2, no3 i po4 czy to może mieć coś wspólnego z podłączeniem ballinga czy raczej przekarmiam towarzystwo?

43736316_2258675194419553_521599764937048064_n.jpg

43950306_1846022058812055_2932947129653526528_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balling nie ma nic wspólnego z no3 i po4.

Warto pomyśleć nad dodatkową filtracją, ja używamy AIO biopellets xl, odpieniacz masz mocny więc mógłbyś stosować.

Dodatkowo zwiekszylbym cyrkulacje, resztki jedzenia mogą Ci gdzieś zalegac, jedna pompa to mało. Zwiekszylbym też obieg akwa-sump bo odpieniacz mocny, może zbyt wolno zachodzi wymiana wody w ww.

Co do lampy to zamień niebieskie z białymi u będzie git. Tz. 40 białych na 40 niebieskich a białych/kolorowych 10 wystarczy


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość mocną pompę powrotną która przez deszczownicę też napędza wodę jest ustawiona pod powierzchnią wody więc ruch jest spory na dnie raczej też nie zalega bo rybki mi kopią całe dno i co chwila mam tajfuny no chyba ,że problem tkwi w sumpie bo tam woda płynie spokojniej i odkłada się osad w pierwszej komorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie stanowczo za mało niebieskiego a za dużo białego i kolorowych bo jest jakoś czerwono za zdjęciach


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciach jest tylko niebieski z czerwonym led włączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

barwa swiatla to bardziej kwestia gustu. z tego co znalazlem w sieci, najwartosciowsze dla korali jest RB ok 452nm ale przy bialym zimnym tez rosną. swoja lampe zrobilem z RB i bialych 12000k w ilosci 25:10szt plus fiolet czerwien i zolty po 6 szt kazdy z regulacja nocy. z obserwacji przy mocy ok 60w korale kurcza sie po kilku godzinach, po skreceniu lampy na 50w ladnie sie pompuja caly dzien i wydaje mi sie ze te RB faktycznie swoje robia bo moc wcale nie jest wielka jak na akwarium 100l.

 

Pewnie to juz wiesz ale dopisze jeszcze: ostroznie z palythoa. mozna sobie zrobic kuku.

 

Zdjecie z oswietlenim dziennym bardzo fajne jak na taka biel:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stefan85 dziękuje a co ona może mi zrobić? No tak się składa ,że nie wiem :) Większe doświadczenie mam ze słodką akwarystyką, a za morską wzięłam się od lutego tego roku. no2, no3 i po4 dziś już ładnie spadły chyba za dużo dawałam planktonu z pokarmem,ale nie wiem ile tego powinnam dawać i jak często dla korali i czasu też nie mam zbyt wiele bo mam sporo dzieci które mi ten czas wypełniają,więc przeczytanie połowy forum nie bardzo wchodzi w grę, a oświetlenie ze względu na dzieci takie jasne. Oczywiście chcę dla swoich podopiecznych jak najlepiej i żeby nic nie odeszło bo wtedy lament i rozpacz by była w domu a dzieci za małe,żeby im wytłumaczyć.Już doktorek trzy tygodnie w skale się" chował " bo jakiegoś chuderlaka mi wcisneli i nie dał rady.Oświetlenie wiem ,że za jasne dlatego świecę 2/3 całości i skróciłam czas świecenia.

 

Molizesz  a ten AIO biopellets xl to trzeba do jakiegoś filtra dodatkowego wrzucić czy wystarczy w woreczek i do komina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, agata-arek napisał:

Stefan85 dziękuje a co ona może mi zrobić?

 Czyli nie wiesz... poczytaj o palitoksynie. likwidacja korala to przesada ale trzeba miec swiadomosc co sie ma i jak do tego podejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2018 o 18:57, agata-arek napisał:

Stefan85 dziękuje a co ona może mi zrobić? No tak się składa ,że nie wiem :) Większe doświadczenie mam ze słodką akwarystyką, a za morską wzięłam się od lutego tego roku. no2, no3 i po4 dziś już ładnie spadły chyba za dużo dawałam planktonu z pokarmem,ale nie wiem ile tego powinnam dawać i jak często dla korali i czasu też nie mam zbyt wiele bo mam sporo dzieci które mi ten czas wypełniają,więc przeczytanie połowy forum nie bardzo wchodzi w grę, a oświetlenie ze względu na dzieci takie jasne. Oczywiście chcę dla swoich podopiecznych jak najlepiej i żeby nic nie odeszło bo wtedy lament i rozpacz by była w domu a dzieci za małe,żeby im wytłumaczyć.Już doktorek trzy tygodnie w skale się" chował " bo jakiegoś chuderlaka mi wcisneli i nie dał rady.Oświetlenie wiem ,że za jasne dlatego świecę 2/3 całości i skróciłam czas świecenia.

 

Molizesz  a ten AIO biopellets xl to trzeba do jakiegoś filtra dodatkowego wrzucić czy wystarczy w woreczek i do komina?

Ma być w dobrym przepływie a gdzie to już wszystko jedno, może być np w przegrodzie sumpa. Tylko jak będziesz brał to bierz All in one xl, bo są jeszcze drugie xl ale są do bani także pamiętaj all in one xl.

Wywal tą deszczownie i daj wodzie płynąć, skoro masz słaby przepływ w sumpie to jak możesz mieć dobrą wymianę sump-akwa ? Tak na chłopski rozum..

Chyba że rzeczywiście poprostu z kamieniem zaszalałeś ;) Korale w zasadzie z samego światła wyżyć powinny, raz czy dwa razy na tydzień możesz coś rzucić, dlatego między innymi powinno być dobre światło, ja bym zmienił te proporcje albo przynajmniej pół na pół niebieskie/biale i Już będzie dużo lepiej..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktor można zrobić samemu za grosze. Na YT jest dużo filmików DIY. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady chyba przesadziłam z papu bo woda już w normie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.