Skocz do zawartości
dla syna

Prowadzenie zbiornika bez podmian

Rekomendowane odpowiedzi

Może komponenty ballinga się zestarzaly? Mają około rok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2019 o 16:43, tomko napisał:

Tak sie zastanawiam o co kaman z tym prowadzeniem zbiornika bez podmian? Traktując to jako wyzwanie to zgoda, ale czy przez to rzeczywiscie robimy dobrze mieszkańcą w akwarium? Jak można to proszę o jakiś link spektakularnego akwarium prowadzonego bez podmian. Pamiętam akwaria prowadzone na kranówce i to wcale niekiepskie ale.... Można wszystko tylko po co? Nie chce mi sie wierzyć że koszty czasowe i finansowe takiego prowadzenia są niższe, niż klasyczej podmianki 5% co tydzień. Pozdr., tomko

 

Ps. Sorry za offtopa

Ja też jestem zwolennikiem podmian wody, robię małe podmiany około 5%, jednak robię. Własnie czytam temat, w którym właściciel akwarium opisuje, że od kilku lat nie robi  podmian, a nawet nie suplementuje mikro, a kolory koralowców całkiem fajne. Link do tematu http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2535524&page=1

10 godzin temu, dla syna napisał:

Praktycznie nie możliwe jest aby sód tak podskoczył przy tej samej konsumpcji (niby o 20%) a jednocześnie taki spadek zasolenia kiedy refraktometr elektroniczny i lunetkowy się pomylił o dwa punkty jednocześnie. Reklamować badanie icp? 

Igor, ja nie jestem przekonany do prawdziwości testów ICP i przestałem je robić. Jak podawałem mikro z buteleczek, żeby utrzymać wyniki z testu ICP, to kolory się pogorszyły. Po olaniu testów i zaprzestaniu podawania kropelek widzę poprawę. Obserwuje koralowce i całe akwarium, oraz bazuje na podstawowych testach.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, norbi2222 napisał:

Igor, ja nie jestem przekonany do prawdziwości testów ICP i przestałem je robić. Jak podawałem mikro z buteleczek, żeby utrzymać wyniki z testu ICP, to kolory się pogorszyły. Po olaniu testów i zaprzestaniu podawania kropelek widzę poprawę. Obserwuje koralowce i całe akwarium, oraz bazuje na podstawowych testach.

Już wszystko jasne. Zawinił błąd ludzki. Wynniki zostały poprawione. Szacun dla marinlabu za szybki i bezpośredni kontakt i za gratisy w ramach rekompensaty. Poniżej zamieszczam poprawione i aktualne wyniki 

Screenshot_20190410-092619.png

Co do icp to im mogę zaufać gdyż obserwuję dużo lepszą kondycję spsów niż kiedy robiłem regularne podmiany. Jak narazie jestem z nich bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, dla syna napisał:

Już wszystko jasne. Zawinił błąd ludzki. Wynniki zostały poprawione. Szacun dla marinlabu za szybki i bezpośredni kontakt i za gratisy w ramach rekompensaty. Poniżej zamieszczam poprawione i aktualne wyniki 

:)Igor

to dobrze że to nie badania ludzkie,w jednym dniu wychodzi że ma pan raka,a po 2 dniach sorki to pomyłka,można się załamać:P

 

To dobrze ze się wyjaśniło choć takich błędów nie powinno być bo w tym czasie mogłeś zrobić różne ruchy zwiazane z parametrami-_-


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, fresz33 napisał:

Ale że co się poje...? :P 

Porównaj pdfy ten ostatni z przedostatnim (to jedno i to samo badanie). Chodzi o wartość sodu "Na" omyłkowo zamiast 10591 zostało wpisane 13591 przy jednoczesnym spadku zasolenia. Co do moich refraktometrów to oba pokazały 35ppt ale tu już może być rozjazd o 0,5ppt i tutaj mogę się zgodzić. Ale pierwsze wyniki icp nakręciły mi nieco schiza. Już myślałem że metoda bez podmian poszła w las ;)

Reasumując szacun dla marinlabu bo nie każdy potrafi się przyznać do pomyłki, a z doświadczenia wiem że każdy może się pomylić. Tym bardziej że kontakt zwrotny nastąpił niemal natychmiast co miało kluczowe znaczenie. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomylic sie moze kazdy ...hmmm?ale zastanawiam sie ile takich pomylek juz bylo ?bo na pewne Twoj przypadek nie jest jedyny....Moim zdaniem slowo przepraszam jest na miejscu...ale czy ono zrekompensowalo by straty gdybys cos nagle zmienil w akwa? ..nie sadze ,dlatego mysle ze jednak pomylki w tak waznych sprawach nie powinne miec miejsca .

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niwre37 być może pomyłki wcześniej się zdarzały. Natomiast skoro umieli się przyznać do błędu to świadczy o ich uczciwości. Dlatego akurat ja (nie wiem jak inni) mogę polegać na Ich uczciwości. Może wysunę daleko idącą tezę, ale mam wrażenie, że gdyby w tym przypadku coś się "sypło" wzięli by za to odpowiedzialność. Patrząc na całokształt, nie tylko w tym hobby, wolę polegać na uczciwej firmie niż jak to w życiu bywa, na firmie, która wygląda ładnie na papierze. A osobiście nie znam firmy, która nigdy się nie pomyliła. Może to zabrzmi dziwnie, ale przez tą pomyłkę mam większe zaufanie do marinlabu niż wcześniej. I to nie chodzi o otrzymane gifty (bo wybierając tą metodę sam skazałem się na wyższe koszty przy tak małym zbiorniku), a o całokształt współpracy. 

Nawet już mogę pominąć minus w postaci długiego oczekiwania na wyniki, aczkolwiek wszystko zgodnie z regulaminem o czym pisałem w innym wątku. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=24808]niwre37[/mention] być może pomyłki wcześniej się zdarzały. Natomiast skoro umieli się przyznać do błędu to świadczy o ich uczciwości. Dlatego akurat ja (nie wiem jak inni) mogę polegać na Ich uczciwości. Może wysunę daleko idącą tezę, ale mam wrażenie, że gdyby w tym przypadku coś się "sypło" wzięli by za to odpowiedzialność. Patrząc na całokształt, nie tylko w tym hobby, wolę polegać na uczciwej firmie niż jak to w życiu bywa, na firmie, która wygląda ładnie na papierze. A osobiście nie znam firmy, która nigdy się nie pomyliła. Może to zabrzmi dziwnie, ale przez tą pomyłkę mam większe zaufanie do marinlabu niż wcześniej. I to nie chodzi o otrzymane gifty (bo wybierając tą metodę sam skazałem się na wyższe koszty przy tak małym zbiorniku), a o całokształt współpracy. 
Nawet już mogę pominąć minus w postaci długiego oczekiwania na wyniki, aczkolwiek wszystko zgodnie z regulaminem o czym pisałem w innym wątku. 
Z Twojej wypowiedzi wynika ze po Twojej interwencji dopiero zareagowali i przyznali sie do bledu,a co by bylo gdyby trafil sie ktos mniej dociekliwy i wynik potraktowalby jako pewny? O takich przypadkach wlasnie pisze ,nie kazdy jest tak mocno nastawiony na wyniki jak Ty i przez to masz zapewne wieksza wiedze na ten temat niz ktos kto zrobi 1 test w roku.
Mimo wszystko powinno byc zrobione wszystko by uniknac takich bledow.
Swoja droga dodam ze tez mialem maly problem z marinlabem lecz sprawa zostala zalatwiona bardzo milo i rzeczowo .
Nie mam pretensji i nie narzekam dlatego ze ich nie lubie (bo jesli chodzi o kontakt i odpowiedzialnosc to sa w porzadku)
Kazda powazna liczaca sie firma robiaca tak wazne rzeczy powinna jednak nie dopuszczac do takich sytuacji,bo co innego pomylka przy produkcji łopaty a co innego testy .

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, niwre37 napisał:

Z Twojej wypowiedzi wynika ze po Twojej interwencji dopiero zareagowali i przyznali sie do bledu,a co by bylo gdyby trafil sie ktos mniej dociekliwy i wynik potraktowalby jako pewny? O takich przypadkach wlasnie pisze ,nie kazdy jest tak mocno nastawiony na wyniki jak Ty i przez to masz zapewne wieksza wiedze na ten temat niz ktos kto zrobi 1 test w roku.

Dlatego ja takich testów nie robię :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, niwre37 napisał:

Kazda powazna liczaca sie firma robiaca tak wazne rzeczy powinna jednak nie dopuszczac do takich sytuacji,bo co innego pomylka przy produkcji łopaty a co innego testy .

Akurat to jest firma robiąca testy wody akwariowej,do zbyt ważnych bym tych testów nie zaliczył.Co innego laboratoria badające wodę pitną,żywność czy też laboratoria medyczne.Moim zdanie nawet gdyby padło ci akwarium za miliony dolców,to ma się to nijak do zdrowia i życia ludzkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://imgur.com/a/bcyyoHN

Poszło kilka fotek. @=Fresz= czemu nie da się wyświetlić zdjęć tylko można wkleić link do albumu? 

Akwarium po małej rewolucji. Usunięto 6 lpsów i wrzucono 10 acropor. Trzy acry są jeszcze w drodze. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeże icp. Zmniejsze bor i będzie wypas 

Screenshot_20190508-181538.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wszytko rośnie. Nawet red dragon oblał podstawkę. Jak się uda, to niebawem trafi do obsady kilka rarytasów z Australii fTApOOD.jpg

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory z kamery zdecydowqnie lepsze lecz jakość kiepska

Screenshot_20190602-180730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , jaki wymiar zbiornika i czym świecisz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Dareklisc napisał:

Cześć , jaki wymiar zbiornika i czym świecisz ? 

Kostka 50x50x50cm z czego z tyłu odpada 12cm na panel. Lampa to maxpect rsx 100w, odpieniacz tunze 9004, obieg aqua nova 4000l skręcona na minimum oraz cyrkulacja glamorca gp02. Złoże Matrix 2l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.06.2019 o 12:41, Jointela napisał:

Jak masz ustawioną GP02 ?

Cykl tyl/przód (ostatnia opcja) moc +20%-20% i wszystkie zmienne w tej opcji po 4s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy koralowce sps podnoszą ph? Dotyczy zbiornika oświetlonego przez 12h.

No3 i po4 są oczywiście wykrywalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dla syna napisał:

Mam takie pytanie, czy koralowce sps podnoszą ph? Dotyczy zbiornika oświetlonego przez 12h.

No3 i po4 są oczywiście wykrywalne. 

I to lepiej niż spagetti ;)


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jacek56 napisał:

I to lepiej niż spagetti ;)

No właśnie nie do końca to taka oczywista sprawa. Przynajmniej wynika to z prac naukowych, które udało mi się przeczytać online. Niby proces odżywiania przez zooxantele daje O2 na plus, ale na dalszym etapie to już idzie w drugą stronę. @Testerna swoim blogu też ma interesujący artykuł na ten temat, ale nie jest podane czy cały cykl przebiega na + czy - dla ilości O2 bo dzięki temu ph może się dźwigać w wodzie. Chyba że są jeszcze inne czynniki. Rozumiem że masz jakieś pomiary zrobione i z doświadczenia wyszło że wraz ze wzrostem masy koralowej sps ph rośnie? Bo mam nieco inny problem. Nie robię podmian u siebie a ph mi już w nocy idzie pod 8,5 a w dzień 8,6 i szukam przyczyny, chodź nie mam dużej masy koralowej wzgledem litrażu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwanie problemu rozpocząłbym od płynów kalibracyjnych, elektrody i wiarygodności samego urządzenia pomiarowego. Trzeba mieć  rzetelny pomiar  pH . 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2019 o 01:09, Jacek56 napisał:

Poszukiwanie problemu rozpocząłbym od płynów kalibracyjnych, elektrody i wiarygodności samego urządzenia pomiarowego. Trzeba mieć  rzetelny pomiar  pH . 

Ph mierzone prawidlowo. Przed użyciem był kalibrowany sprzęt i na innym baniaku potwierdził wartość, która była mierzona poprzez sondę. 

Kolejne icp: 

 

Screenshot_20190619-181241.png

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjhL3X2.jpg

Pojawił się większy problem. Mam dużego płazinca, który jest sprytniejszy ode mnie. Właśnie przed chwilą ściągnąłem dwa małe z acry. Jakieś pomysły co pomoże je unicestwić nie niszcząc obsady? 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.