Skocz do zawartości
dla syna

Prowadzenie zbiornika bez podmian

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem w sprzedaży ślimaka czarnego z niebieskimi paskami, żywi się tylko wirkami. Może ktoś miałby pożyczyć żeby pozbyć się plagi. 
W mińsku jest sprzedawca który naprawdę doradza i dzieli się fachową wiedzą. (tylko on nie ma sklepu stacjonarnego )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rmatysiak napisał:

Widziałem w sprzedaży ślimaka czarnego z niebieskimi paskami, żywi się tylko wirkami. Może ktoś miałby pożyczyć żeby pozbyć się plagi. 
W mińsku jest sprzedawca który naprawdę doradza i dzieli się fachową wiedzą. (tylko on nie ma sklepu stacjonarnego )

Też czytałem o tym slimaku nagoskrzelnym. Są dwie mi znane odmiany barwne (czarno białe i czarno niebieskie). Niestety nie mogę namierzyć ich w sprzedaży, a do tego jest niepewna temperatura na wysyłkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytaj może starszych stażem akwarystów może oni wiedza kto w Polsce ma tego ślimaka. TMK szukała wirków może ona je ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Crazycoral zapytaj. A Ty na pewno masz te robaki? Masz jakieś lepsze foto? Po tej tricolor nie widać nic niepokojącego.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igor na ASFW działa Levamol 10%. Można stosować w akwarium ogólnym nie przekraczając dawki 2ml/100l. Ja nie stosowałem w ogólnym , ale przy płukaniu akr pozbyłem się ASFW. Niestety nie wszyskie akry dało się uratować z głównego baniaka. Teraz odbudowuję obsadę akroporową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2019 o 19:14, =Fresz= napisał:

Crazycoral zapytaj. A Ty na pewno masz te robaki? Masz jakieś lepsze foto? Po tej tricolor nie widać nic niepokojącego.
 

Mam to napewno. Tricolor jest zaatakowana w górnej części, która przyrosła do wyższej tylnej skałki. 

W dniu 1.08.2019 o 20:09, Alfik1980 napisał:

Igor na ASFW działa Levamol 10%. Można stosować w akwarium ogólnym nie przekraczając dawki 2ml/100l. Ja nie stosowałem w ogólnym , ale przy płukaniu akr pozbyłem się ASFW. Niestety nie wszyskie akry dało się uratować z głównego baniaka. Teraz odbudowuję obsadę akroporową.

W poniedziałek mam mieć PURGE AEFW z JadwigiMorskiej. Buteleczka niby droga bo prawie 300zł ale to i tak niewiele jak 22 gatunki acropor, które posiadam w zbiorniku. Ryzykuję niby obsadą, ale wartość tych korali to ok 80% całości obsady. Patrząc na ekspansję tego ustrojstwa to widać już na wszystkich egzemplarzach. Acana, turbinaria i pozostałe montipory są nietknięte. Atakuje tylko i wyłącznie acropory. Klasyczny przykład, najpierw lekko brązowieją a potem zaczyna się jazda. Infekcję można zaobserwować przez atak na konkretne gatunki a potem przenosi się na inne w różnych miejscach zbiornika. Atakuje gatunkami. 

A tak z innej beczki obecne dozowanie: 

Codziennie: 1 kropla build af, 1 kropla micro e af, 2 krople iron af, 1ml siarka triton, 0,3 ml bor triton, 3ml nitraphos minus af, balling 3,4ml component ABC af. Tygodniowo: 4 krople potas af, 5 kropli molibden triton, 5 kropli stront af, 2 krople jodu af, 2 krople fluor af, 2 krople bio-mate od korallen-zucht. Co dwa tygodnie fiolka BioDigest Prodibio. Całość podawana na 100l w obiegu. 

Karmienie po dwóch tygodniach głodówki, przez trzy dni poszło po jednej kostce mrożonki raz dziennie i kolejna głodówka na dwa tygodnie rozpoczęta. Wargacze pomimo braku pokarmu nie są w stanie opanować AEFW w zbiorniku, stąd też zapadła decyzja żeby zastosować PURGE. Efekty oczywiście opiszę w czasie lub po stosowaniu kuracji. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2019 o 11:07, Słony leszcz napisał:

. A resztę, co się nie uda wydostać w postaci szczepek, zwyczajnie brutalnie zutylizuj, skrobiąc, łupiąc skałę itd.

Nie rozumiem to tęz przecież meczenie i zabijannie zwierząt , wcześniej pisałes aby nie głodzić błazenków a teraz mordujesz korale ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Caban napisał:

Nie rozumiem to tęz przecież meczenie i zabijannie zwierząt , wcześniej pisałes aby nie głodzić błazenków a teraz mordujesz korale ?

 

A teraz jak humanitarnie dzielić korale ..... czasami wydaje mi się ,że co poniektórzy z tym meczeniem zwierząt popadają już w lekką paranoję. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Caban napisał:

Nie rozumiem to tęz przecież meczenie i zabijannie zwierząt , wcześniej pisałes aby nie głodzić błazenków a teraz mordujesz korale ?

Te korale są "chore" i jak nic z nimi się nie zrobi, to całkiem szlak je trafi. Ryby nie są chore i AEFW to jakby nie ich problem, a dodatkowo głodzenie ryb za bardzo nie rozwiąże problemu. Nie wiem co tu skomplikowanego i trudnego do zrozumienia? Autor tematu w każdym razie zrozumiał bez problemu, o co mi chodzi:-)

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszła pierwsza dawka PURGE AEFW w ilości 56g na mój zbiornik. Po aplikacji woda zrobiła się mętna i setki biało przezroczystych drobinek zaczęło pływać w toni. Korale napompowały się jak szalone. 

hfGDpXu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Arturro napisał:

Rozważ po czasie włożenie węgla- możliwe ze robaki uwalniają toksyny.

Tak, wiem. Węgiel pójdzie w podwójnej ilości po zakończeniu kuracji. Niestety to potrwa miesiąc.

 Wargacze zdecydowanie więcej dziobią miejsca zarażone. Jakby widziały że coś tam zaczyna odpadać/ruszać się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że czuję zapach podobny pomiędzy eukaliptusem a lawendą. Czuć w całym pokoju, a przy akwarium można zażywać aromaterapii... Red dragon wypuścił wąsy jakby chciał się zmienić w milleporę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dla syna napisał:

Mam wrażenie że czuję zapach podobny pomiędzy eukaliptusem a lawendą. Czuć w całym pokoju, a przy akwarium można zażywać aromaterapii... Red dragon wypuścił wąsy jakby chciał się zmienić w milleporę. 

Z tym eukaliptusem dobry trop,  mam DIP do korali który też ma ten olejek, ale w większym zapewne stężeniu, rodzina się zawsze pyta co tak pachnie eukaliptusem :) hihi tajemnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, trochę się zaczynam bać. Spsy o zmroku pozamykane na maxa. Nigdy tak nie było. Wyglądają jakbym szczepki ledwo co przykleił. Zobaczymy co będzie jutro... Na red dragonie pojawiły się jakieś nitki u podstawy jakby nitkowate glony ale w duuużej ilości. Mam nadzieję że go nie zagłuszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acropora tenuis robi się biała. Zrzuca tkankę jak szalona. Jutro zostanie biały szkielet. Tumida w 40% także biała. 60% zrobiła się brązowa. O dziwo hiacyntus i red dragon nadal się trzyma. Nie wiem o co kaman z tym preparatem, ale z JadwigiMorskiej nie mają czasu gadać... 

Millepora także trzyma się dzielnie. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tenuis zawsze się zaczyna.. Mam wrażenie że najbardziej wrażliwe :) jak robactwo białe pływa w toni to nic tylko mogłeś odsysac dziwi mnie włożenie węgla dopiero po miesięcznej kuracji w zbiorniku może już nic nie zostać. Węgiel ma zneutralizować to co puściły do wody wirki.

Widziałeś u kogoś działanie tego preparatu?? 


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dla syna Dokładnie sprawdź instrukcję na stronie producenta, nie kieruj się tym co jest napisane na przetłumaczonej przez polskiego dystrybutora nalepce - często naklejonej na instrukcję w oryginale, często są u nas w tłumaczeniach błędy, tłumaczenia są robione na szybko żeby jak najszybciej wypuścić towar do sprzedaży w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.08.2019 o 23:57, rumik21 napisał:

Od tenuis zawsze się zaczyna.. Mam wrażenie że najbardziej wrażliwe :) jak robactwo białe pływa w toni to nic tylko mogłeś odsysac dziwi mnie włożenie węgla dopiero po miesięcznej kuracji w zbiorniku może już nic nie zostać. Węgiel ma zneutralizować to co puściły do wody wirki.

Widziałeś u kogoś działanie tego preparatu?? 

Moim zdaniem bardziej wrażliwy jest red dragon. Niestety wg producenta i osoby która testowała preparat, węgiel można włożyć dopiero po skończonej kuracji, gdyż niby niektóre zawarte w nim związki zaczynają reagować po kilku dniach. Wprowadzenie węgla na etapie kuracji spowoduje, że preparat nie zadziała jak powinien. Testował to gość z JadwigiMorskiej na zbiorniku 74l.

W dniu 8.08.2019 o 00:00, Ura napisał:

@dla syna Dokładnie sprawdź instrukcję na stronie producenta, nie kieruj się tym co jest napisane na przetłumaczonej przez polskiego dystrybutora nalepce - często naklejonej na instrukcję w oryginale, często są u nas w tłumaczeniach błędy, tłumaczenia są robione na szybko żeby jak najszybciej wypuścić towar do sprzedaży w PL.

Stosuje się do zaleceń z JadwigiMorskiej. Ponoć preparat został przetestowany w Realu. Kuracji nie przerwę bo i tak bym nie utrzymał tych acropor z powodu aefw. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dla syna napisał:

Moim zdaniem bardziej wrażliwy jest red dragon. Niestety wg producenta i osoby która testowała preparat, węgiel można włożyć dopiero po skończonej kuracji, gdyż niby niektóre zawarte w nim związki zaczynają reagować po kilku dniach. Wprowadzenie węgla na etapie kuracji spowoduje, że preparat nie zadziała jak powinien. Testował to gość z erybki na zbiorniku 74l.

testowany na 74l z miękkimi :P można było leczyć inaczej ale wybrałeś PURGE mi go odradzono kiedyś. 

Trzymam kciuki aby zbiornik się wyciągnął na prostą :)


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądał mój zbiornik bez podmian 

 


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rumik21 napisał:

testowany na 74l z miękkimi :P można było leczyć inaczej ale wybrałeś PURGE mi go odradzono kiedyś. 

Trzymam kciuki aby zbiornik się wyciągnął na prostą :)

Skad wiesz że na miękkich? Masz to info z JadwigiMorskiej? 

@fal zacny baniaczek. Gęsto że aż chelmon nie miał gdzie pływać. A czemu używasz terminu tak "wyglądał" stało się coś? 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik przestał istnieć dokładnie 5 dni temu. Teraz rusza całkowicie nowy projekt jednak system prowadzenia będzie dokładnie taki sam.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszych postach pomyliłem nazwę sklepu. Produkt purge aefw zakupiłem w Jadwidze Morskiej, nie w erybce. Dlatego edytuję wcześniejsze posty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedziesz mial raczej efektow po purge. Lepiej juz zwrocic reszte butelek i zatrzymac kase na nowe acry. Wogole przy tym preparacie musisz non stop robic test na kh bo  przewaznie acrypadaja  od rozjezdzania sie parametrow. Dodatkowa sprawa to skok po4 przy wlewie, a tenuisy pierwsze na to reaguja i tkanka leci od dolu. Rwij te acry tzn. Wieksze kawalki, a reszte skaly szoruj z oblanych czesci i za tydzien te zalane skalki z resztka tkanki obumra, a Ty zdrowe kawałki  dalej moczysz. 


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.