Skocz do zawartości
Iceberg

Hexataenia reef safe?...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Od pewnego czasu moja Lobophyllia przestala sie pompowac jak dawniej i zaczalem szukac powodu...

Parametry, oswietlenie, wszystko w porzadku a koral coraz marniejszy...

Zauwazylem ze czesto kolo niej plywa sobie Hexataenia, ale na poczatku nie podejrzewalem ze ona moze byc problemem a po dlugim czytaniu wielu doniesien na temat tej ryby, bylem jeszcze bardziej sceptyczny, gdyz doniesien o jej szkodliwosci dla rafy nigdzie nie znalazlem...

Przypadkowo trafilem na wzmianke o karmieniu ryb, w jaki sposob to robic i czego unikac i wszystko stalo sie jasne a nie przyszlo mi do glowy by ryby karmic w miejscu, gdzie nie ma korali, gdyz te moga wyrywac pokarm, ktory dopiero co na nie spadl...

Od razu przypomniala mi sie historia z brzydalem, ktory to mial zjadac aiptasie a zabral sie za LPS'y a najciekawsze w tym wszystkim jest ze zarowno brzydal jak i Hexa robia to tak sprytnie ze ciezko jest je zlapac na goracym uczynku...

Z dna butelki zrobilem klosz, ktory mial ja chronic przed ta ryba, ale efektu nie bylo, za to zauwazylem ze w srodku jednej z mordek wystaje jakby gwiazdka o bardzo intensywnym niebieskim kolorze...

Czym byla ta gwiazdka, nie wiem, ale kiedy obudzilem sie w nocy, pomyslalem ze to dobry moment na zlapanie Hexy, ktora szybko wyladowala w sumpie...

Lobophyllia w tym momencie jest pieknie napompowana i wyglada zdrowo a jej stan byl spowodowany ciaglym podraznianiem przez Hexe, ktora sie nauczyla ze koral jest jej karmikiem...

Ogolnie na polskich stronach jest bardzo malo wiadomosci o tym pieknym i ciekawym LPS'ie...

Pozdrawiam...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ciekawa historia że hexataenia taki urwis,a czasami nie ma na tym koralu jakichś szkodników typu wirki i ryba często drażni korala zjadając je


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sygen napisał:

faktycznie ciekawa historia że hexataenia taki urwis,a czasami nie ma na tym koralu jakichś szkodników typu wirki i ryba często drażni korala zjadając je

Nie, koral jest czysty...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka lobo i mam hexe ale korali nie skubie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie jest to odosobniony przypadek.Moja hexa ,,zagląda'' i do catalaphylii i do trachyphylii i podbiera im pokarm.Ale za zasługi w w zlikwidowaniu wirków ma taryfę ulgową, ale korale mogę nakarmić tylko nocą, jak śpi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, alenqer napisał:

No niestety nie jest to odosobniony przypadek.Moja hexa ,,zagląda'' i do catalaphylii i do trachyphylii i podbiera im pokarm.Ale za zasługi w w zlikwidowaniu wirków ma taryfę ulgową, ale korale mogę nakarmić tylko nocą, jak śpi....

Kiedys Trachyphylie podgryzal mi brzydal a Catalaphylia to jeden z moich ulubionych korali i juz powoli szykuje jej miejsce...

Zaczynam sie zastanawiac czy ja w ogole, naprawde chce trzymac jakiekolwiek ryby...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, alenqer napisał:

No niestety nie jest to odosobniony przypadek.Moja hexa ,,zagląda'' i do catalaphylii i do trachyphylii i podbiera im pokarm.Ale za zasługi w w zlikwidowaniu wirków ma taryfę ulgową, ale korale mogę nakarmić tylko nocą, jak śpi....

a moja hexa nawet na wirki nie patrzy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BourbonKid napisał:

a moja hexa nawet na wirki nie patrzy :(

Moja świętej pamięci też tak miała. A od wirków się roiło. Potem zacząłem karmić ryby kiedy hexa poszła spać. Inne ryby były najedzone a hexa musiała walczyć z głodem, aż się przełamała i zaczęła wcinać wszystko co było na skałach, piachu i szybach. Potem zacząłem karmić kiedy jeszcze nie spała, ale instynkt pożerania jej pozostał aż do momentu przywleczenia ospy z inną rybą. I tak bidula zakończyła swój żywot. Ale wyżeracz z niej był na medal a przy tym spokojna co do innych mieszkańców. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja aż taka święta nie jest, zagoniła mi esceniusa stigmaturę,ale zagląda w każdy zakątek skały - BourbonKid, spróbuj tak jak napisał kolega w jakiś sposób ją przegłodzić, może zadziała.I znowu mamy przykład tego że, że 3 ryby tego samego gatunku i 3 odmienne zachowania-i być tu mądry^_^...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.