Skocz do zawartości
boo12

Ile musi kosztować drukarka 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chodzi mi po głowie czy by się nie pobawić w drukarza, ale patrząc na ilość drukarek na rynku od 500 do kilku zer więcej rozbolała mnie łepetnyna. Chodzi o coś co będzie drukowało w miarę bezawaryjnie. Mamy tutaj kilku entuzjastów którzy mam nadzieje się wypowiedzą. Czy drukarki typu kit do samodzielnego montażu dają radę czy trzeba celować w segment gotowych rozwiązań. Proszę wybaczyć bardzo ogólnikowe pytanie nie znam się na tym (jeszcze mam nadzieje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drukarkami 3d jest dziwna sytuacja. Możesz kupić taką za 1tys a popracować nad nią i wydrukować sobie upgrady że będzie działała jak ta za 3tys. Wymaga to czasu i zabawy ale warto. Zacznij od określenia do czego Ci jest potrzebna drukarka, jeśli do zabawy to kup tanią ale polecaną i się nią baw, jeśli do poważnych rzeczy to jaki wymiar elementów, jaki materiał. Do tego dobierz coś w pasującej cenie i sprawdzonego. 

Wg mnie za tysiąc można kupić naprawdę dobry sprzęt. Na przykład anet a8. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, silvia napisał:

Tevo Tarantula ponoć lepsza

dokładnie niedroga i dobra na poczatek, lub Tornado złożona w 80%

3 godziny temu, boo12 napisał:

Witam chodzi mi po głowie czy by się nie pobawić w drukarza, ale patrząc na ilość drukarek na rynku od 500 do kilku zer więcej rozbolała mnie łepetnyna. Chodzi o coś co będzie drukowało w miarę bezawaryjnie. Mamy tutaj kilku entuzjastów którzy mam nadzieje się wypowiedzą. Czy drukarki typu kit do samodzielnego montażu dają radę czy trzeba celować w segment gotowych rozwiązań. Proszę wybaczyć bardzo ogólnikowe pytanie nie znam się na tym (jeszcze mam nadzieje)

z drukarkami niskobudżetowymi "DIY" jest taki problem że 70% to drukarz a reszta to drukarka, dobry drukarz i na taniej będzie robił świetne wydruki, alternatywą są drukarki ze wsparciem typu zoltrax czy 3D Gence, Makerbot itp., druk w nich zawęża się do znajomości podstaw i wyboru w jakiej jakosci chcesz drukować, nie musisz sie przejmować dziesiątkami ustawień bo jest to już niejako zrobione za Ciebie i wpisane w prosty wybór jakości druku

Nie chcę Cię zniechęcać ale musisz mieć świadomość ze nie jest to takie proste jak by mogło się wydawać, miej to na uwadze zeby się nie rozczarować później, dodatkowo jak nie umiesz konstruować w programach 3D, to jesteś skazany na gotowce, które nie zawsze będą dostępne, ale mimo wszystko jezeli jesteś zawzięty to drukarka 3D to bardzo fajna sprawa :) 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ali..... ta tarantula jest w fajnej kasie, czy warto dokupić coś z opcji dodatkowych co podnosi jakość wydruków itp. Można praktycznie podwoić cenę drukarki tylko czy to coś zmienia ?

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, boo12 napisał:

czy warto dokupić coś z opcji dodatkowych

pooglądaj filmiki na YT np takie - sam podejmiesz decyzję

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio szukałem drukarki i jak zobaczyłem ile ludzie rzeczy wymieniają poprawiaj żeby to drukowało w miare ładnie to mi się odechciało az trafiłem na Ender 3 drukuje od razu przyzwoicie bez niepotrzebnych poprawek i wymiany połowy części jakość podobna do prusa która mamy w robocie

 


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też właśnie poważnie myślę nad ender 3, sporo pozytywnych opinii, cena w chn ok 750pln, na allegro 900.  Trochę droższa od Aneta ale już częściowo złożona i inną konstrukcja, czy lepszą tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zipke napisał:

Też właśnie poważnie myślę nad ender 3, sporo pozytywnych opinii, cena w chn ok 750pln

kupiłem za 560 z przesyłką na gear best są jeszcze 2 sztuki jak się pośpieszysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cały czas się zastanawiam, napotkałem jeszcze jeden problem - ograniczone miejsce i jeszcze szczuplejszy budżet i zastanawiam się nad takim oto ustrojstwem:

Tronxy X1 Desktop 3D Printer https://gearbest.app.link/ciaOvKUDmR

Z minusów to pole wydruku 14x14 oraz nieperfekcyjna jakość ale do nauki myślę że akceptowalna. Jakie są wasze spostrzeżenia co do konstrukcji i czy w tej cenie warto inwestować w taki sprzęt.

Edit:

Ewentualnie Anet a2 aktualnie w promocji za ok 520pln?

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.