Skocz do zawartości
Nik@

Pomoc dla trzylatka chorującego na nowotwór

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem za :-), ale zabaweczka też by się zdała bo jednak to dziecko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też super pomysły  :animier:Ja nigdy nie miałam syna, więc nie wiem, czym można sprawić frajdę chlopcu w wieku 3 lat.

Tak bardzo mi zależy, żeby wywołać duży uśmiech na tej małej buzi po tak długim czasie walki.  Nie wiadomo, czy Olek wyzdrowieje i doczeka kolejnego Mikołaja, choć mam ogromną nadzieję, że doczeka też mikołaja swoich własnych dzieci :)Szanse na to znacznie wzrosły od momentu diagnozy.

@ILUZJONISTA dziękuję pieknie, zaufam temu, co wybierzesz, bo ja sie kompetnie nie znam na trzylatkach płci męskiej :d będzie też datek od innego dobrego duszka, który prosił, by o nim nie wspominać, ja oczywiście też coś dorzucę, więc już na teraz jakiś prezencik będzie dla Olka :)

Wiele osób przekazało już wcześniej na leczenie datki, w kwotach, o jakich nawet nie marzyłam, myslalam raczej o drobnych, symbolicznych datkach, więc uważam, że jesteście wspaniałymi ludźmi.

Dlaczego tak mówię? Bo ja sama niestety nie udzielam się zbytnio w pomaganiu potrzebującym. Jest ich tak wielu, że choćbym ostatnią koszulę sprzedała, to nawet 1% nie pomogę, a ile z tego 1% to faktycznie ludzie w dramatycznej sytuacji, ktorym trzeba pomóc vs lenie i pijawki społeczne żerujące kosztem uczciwych obywateli ... dlatego ja angażuje się raczej w takie bliższe ciału przypadki, które znam z sąsiedztwa, lub znają moi znajomi. Olek jest właśnie takim przypadkiem z mojego otoczenia. 

Tym bardziej biję Wam pokłony, bo nie znacie ani Olka, ani Jego rodziny, ani nawet mnie, a mimo tego pomagacie. Za to Wam ogromnie dziękuję, daliście więcej, niż oczekiwałam i niż ja potrafilabym dać w analogicznej sytuacji. Ale od dziś, jeśli ktokolwiek z morszczaków będzie potrzebował pomocy dla swojej rodziny, czy innych znajomych sobie rodzin, to ja nie pozostanę bierna.

Morszczacy, z rozmów PW wiem, że Wy sami lub Wasze rodziny czy bliscy znajomi bywacie w podobnych krytycznych sytuacjach.

Jeśli potrzebujecie pomocy dla siebie czy innych bliskich Wam osób piszcie na forum. Dział Off-topic jest otwarty i jak widać po historii Olka jest fajny odzew :)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja zbieram, jakby ktoś chciał się złożyć to proszę pw, podam numer konta. Nie potrzeba na to grubej kasy, wystarczy jak się więcej osób zrzuci po 5 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Nik@ napisał:

Nie wiadomo, czy Olek wyzdrowieje i doczeka kolejnego Mikołaja, choć mam ogromną nadzieję, że doczeka też mikołaja swoich własnych dzieci :)Szanse na to znacznie wzrosły od momentu diagnozy.

Ja to liczę, że już niedługo zrobimy zrzutę nie na leczenie Olka (bo już nie będzie takiej potrzeby), tylko na jakieś pierwsze słone oczko dla chłopaka:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jesteście niesamowici. Zaglądam na konto, są na mikołajki wpłaty od Was, nie licząc tego, co chciałam dołożyć od siebie już 300 zł!!! Myślałam o składce po 5 zeta, a tu przyszły takie tłuste wpłaty, że aż mi się oczy zaszkliły :bow

Co robimy? Całość wydajemy na prezent, czy część na prezent a część do koperty na leczenie? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freszu, na prezent to i tak już moim zdaniem jest za dużo :) Myślałam o jakimś drobiazgu do stówki, bo tam jeszcze jest brat Olka i mogłoby mu być przykro, że dla Olka góra prezentów, a on dostanie zapewne mniej. Czy ta Twoja składka mogłaby pójść na leczenie? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyślę dziś wieczorem. Być może będzie księgowanie dopiero jutro, tak że wstrzymaj się z prezentem:-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dla syna dziękuję Ci pięknie, ale na prezent już mamy :) nawet za dużo.

Jednak zbiórka na leczenie cały czas jest aktualna. Aczkolwiek ta prośba jest do osób, które jeszcze tu nie trafiły i chciałyby pomóc, wielu z Was dało spore datki i nie chcę od Was wyciągać kolejnych pieniędzy ;)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś  najbliżej z nas Olka więc wiesz na co potrzeba nie musisz pytać , bo leczenie jest ważne i radość chłopaka też .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że najlepiej będzie zapytać się bezpośrednio rodziców co mu kupić. Oni najlepiej wiedzą co by chciał Olek dostać. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jest 380 zl od Was na Mikołajki, kończę więc zbiorkę w tej intencji :)Bardzo się cieszę że udało się uzbierać w try miga więcej, niż zakłdałam wydac. 

Budżet mamy więc ogromny.

Wydaje mi się, że jeśli dla Olka zrobimy taką wielką paczkę, to jego bratu może być przykro, jeśli dostanie mniej prezentów. Ten zdrowy chłopczyk też ma ciężko teraz, wszystko w domu do góry nogami i chory brat. Ma 7 lat.

Możemy:

- za całość kupić tylko dla Olka, ale wtedy by mi było bardzo szkoda brata

- za około 100 zł kupić mniejszy prezent tylko dla Olka, a resztę przekazać na leczenie

- kupić coś obydwu chłopcom za całość 

- jakiś inny pomysł?

Co myślicie?

Pomyślałam też, żeby zapakować w taką torebeczkę, żeby był akwarystyczny akcent ;) tylko spróbuję w sklepach poszukać bo wysyłka kosztuje 8 zeta.

 

https://allegro.pl/disney-torebka-prezentowa-gdzie-jest-dory-i7127540347.html

Edit: rozmawiałam właśnie z tatą Olka, pytalam, z jakich rzeczy z bajki Olek by się ucieszył. Trudno mu było odpowiedzieć, powiedział, że pizamek to ma sporo, ale ręcznika czy pościeli nie ma i na pewno by się ucieszył.  Zabawek podobno mają bardzo dużo, więc tu uszanuję, że kolejna pewnie się już wysypie z kosza. Zapytałam też o starszego chłopca, bo to nie może tak być, żeby jedno dziecko się cieszyło, a drugie było smutne. Najwyzej zrobimy tak, że za składki od Was kupię prezenty dla Olka, a sama kupię jakąś grę dla starszego, bo podobno bardzo lubi gry planszowe, chyba, że zgodzicie sie, żebym coś dla niego uszczknęla z Waszych wpłat dla Olka, to jeszcze coś dorzucę. Mikołaj podobno kocha wszystkie dzieci, prawda? ;)

Tata Olka prosił bardzo Wam podziękować od całej rodziny i w szczególności od Olka :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno info, bo z tatą Olka rozmawiałam przez mamy telefon, a został jeszcze potem kilka minut u rodzicow pogadać. Póki co wszystko idzie dobrze, na dniach mają jechać do Warszawy z Olkiem na jakieś specjalistyczne badania. Tam będą w hotelu. 

Zapewne na swoj koszt, wiec te pieniądze od Was wpłacone bezpośrednio na konto pewnie ratują ich bardzo, to nie jest 100 zł taka wyprawa do Warszawy, a gdzie jeszcze ciągle kursowania do szpitala, specjalne odżywcze napoje i pewnie jeszcze wiele innych wydatków.

Ale póki co idzie dobrze, Olek do tej chemii ma miec jeszcze włączone naswietlania. Kurcze, strasznie dużo tego na tak małe ciałko.  Trzymajmy kciuki. Oby wyniki tych badań były bardzo dobre i terapia szła zgodnie z planem.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to możesz zrobić prezenty dwóm chłopakom .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję:) poczekam jeszcze na inne opinie, to są datki od Was i chcę je spożytkować zgodnie z Waszą wolą. Jutro podskoczę do 5.10.15, może coś upoluje fajnego na black friday :)

Wszystko Wam tu od razu obfotografuję i wrzucę. Znam rozmiary obydwu chłopców.

Aaa, tata Olka przyszedł razem z tym starszym chłopcem i mama małemu powiedziała, że zbiera listy do Mikołaja, więc żeby napisał list i jutro przyniósł. Ale chlopczyk jest dość nieśmiały, nie wiadomo, czy przyniesie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@, ludzie ufają Ci, przesyłają Ci kasę na konto bez żadnych dodatkowych ceregieli, to i w kwestii prezentów Ci zaufają. Jak piszesz, że dobrze by było bratu też coś kupić, to tak zrób. Jeśli dzięki temu Olek, brat czy ich rodzice się uśmiechną choć na chwilę, to już będzie znaczyło, że było warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiles w sedno, okazaliscie mi ogromne zaufanie, choc nie mialam okazji na takie dotąd zapracować.  I mnie bardzo zależy, żeby tego zaufania nie zawieść :)

Dlatego pytam, aby spożytkować datki zgodnie z Waszą wolą.  I też tak po prostu od serca czuje potrzebę, aby z Wami rozmawiać, być w kontakcie :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Brat Olka nie może być "gorszy" i też bym mu coś kupił ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, 3 głosy pod rząd za, więc myślę, że i pozostali będą też podobnego zdania. Wiec bedzie tez prezent dla brata, a tym samym dwa dziecięce uśmiechy na Waszym "sumieniu"  :D

Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za. Masz moje pełne poparcie. Zdrowia i uśmiechu dla Olusia i rodzinki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spędziłam dziś miło ze trzy godziny w sieci licząc, że uda się w black friday upolować dużo pięknych prezentów w piątkowych cenach. Niby były promocje w 5.10.15 ale ceny w promocji były takie, jak normalnie na allegro i nie było w 5 10 15 pościeli w małym rozmiarze 140x200  jedynie 160x200.

Pojechałam więc do mamy, bo co dwie baby, to nie jedna ;) i po długich poszukiwaniach w intrernetowych sklepach udało nam się upolować w końcu fajne rzeczy u jednego supersprzedawcy, ktory ma ponad 99% dobrych opinii. Za jednym kosztem wysyłki i mam nadzieję, że produkty faktycznie w dobrej jakości tak, jak sprzedawca deklaruje. Tata Olka podpowiedzial, ze piżamek ma Olek duzo, ale posciel czy reczniczki do dobry pomysl, wiec wybrałyśmy dla Olusia takie rzeczy :

1) kocyk i podusia, moze cos z tego bedzie mógł wziąć do szpitala  i przyda się w oczekiwaniu na badanie czy zabieg

https://allegro.pl/koc-kocyk-poduszka-psi-patrol-zestaw-na-prezent-i7661759811.html?snapshot=MjAxOC0xMS0yM1QxODo0Mjo1OS40MzZaO2J1eWVyOzViODk0YmI4NTQ5NjQzNmY5ZDE5NDNlMDkzNTI0YTI1MDhmMjk5MjAxMTdmMWM0YThiMTcyOWQ5OWZhODcyNGY%3D

2) piękna kolorowa pościel 100% bawełny w pieski z ulubionej bajki, żeby miał na przepustkach w domu kolorowe sny

https://allegro.pl/posciel-psi-patrol-marshall-140x200-bawelna-100-i7610747213.html?snapshot=MjAxOC0xMS0yM1QxODo0Mjo1OS4zNzRaO2J1eWVyOzAxNTdhNjBmMmFkMzBhZDE5MDZmZWI1OGJlNTM2MTNlNTc3Mjg4N2YzNjQzOTIyZjY5MmQ3MWM4OTFhZjExMDQ%3D

3 i 4) reczniczki w różnych rozmiarach, może będzie mógł je ze sobą zabrać do szpitala

https://allegro.pl/recznik-do-przedszkola-psi-patrol-marshall-2-szt-i7543951605.html?snapshot=MjAxOC0xMS0yM1QxODo0Mjo1OS44OTBaO2J1eWVyOzk0Y2ZkNTA1YjRiNGFmZGViYjhiZGM4MmIzNjVkOTcyMTgyN2NkOGM0ZTQ1NjVkMDU4MzY5OTJkNWRjNGZhNTQ%3D

https://allegro.pl/recznik-kapielowy-plazowy-psi-patrol-paw-70x140-i7456616685.html?snapshot=MjAxOC0xMS0yM1QxODo0MzowMC4yNDVaO2J1eWVyOzU3M2Q1YWY4YTFiYTJhYTNjNjgzZDE0ZjFjY2QwOWFkNDY2NTFhZTI4NjhlYzY1ZDBkNGE0NGJiM2Y1YjFiZTU%3D

5) skarpetki oczywiscie psi patrol

https://allegro.pl/skarpetki-psi-patrol-3-pak-r-23-26-i7627095261.html?snapshot=MjAxOC0xMS0yM1QxODo0MzowMC4xNDlaO2J1eWVyO2FiNTdiOGFjMDcxYzM5YzFjN2QzMmRlYWQwYzcwZjQ3MGIwNjFkNjIwYTI1OWM3NzkwYzdjMWQzMjE5NDIzMTM%3D

6) mała saszetka na ramię, dla odmiany w psi patrol ;) żeby mógł w niej przemycić swoje drobne skarby do szpitala :)

https://allegro.pl/torba-torebka-psi-patrol-listonoszka-cudo-i7574458832.html?snapshot=MjAxOC0xMS0yM1QxODo0Mjo1OS45NDJaO2J1eWVyO2NjZWY0Y2ZiYWE2ZjNiNWEwZTRmNDRjMGE5NjFhYjRjMjkxMDdmYmZlYzYzMmQzY2E5OGU3YTMxZTAxMzZkYjU%3D

Razem z przesyłką wyszło niecałe 230 złotych i jakoś wszystko wyszło z ulubionymi bohaterami z bajki.

Została jeszcze do kupienia dla Niego jakas fajna zabaweczka i myślę, że będzie miał bardzo piękny prezent.

Nie mam jeszcze prezentu dla starszego Karola.

Jutro przypuszczam atak na empik. Po pierwsze mam nadzieję tam złowić jakąś fajną, niedużą zabaweczkę dla Olka, którą będzie mógł zabrać ze sobą do szpitala w saszetce. Coś, czym będzie mógł się bawić sam albo z innymi pacjentami całymi godzinami :)

No i dla Karola planuje tam kupić zestaw klockow lego lub/i jakąś fajną grę planszowa. Co myślicie o tym?

https://www.empik.com/lego-4-x-4-response-unit-lego,p1135962708,zabawki-p

i jeszcze jakieś drobiazgi, żeby nie czuł się smutny, że dostał mniej prezentów. Skoro Karol lubi gry planszowe, to może coś takiego z morskim akcentem? ;)

https://m.ceneo.pl/48071947;pla?se=o0w8_g-rMF_UzhLJwB5t3PUL_WUc7rQs&gclid=Cj0KCQiA597fBRCzARIsAHWby0GyzMSq0Kz0-X7m5i7UL4K6Z8M6LqiIzgEc1C9vl9BDfI6gPfWoB4YaAqLfEALw_wcB#tab=click

Łącznie do wydania będzie troszke ponad 400 zl i pomyślałam dla Olusia wydać około 280 zł  (to, co powyżej juz zamowione plus jakaś zabaweczka) dla Karola około 120-140, tak, żeby też coś miał w tej paczce, jakaś grę, bo lubi plus koszulkę, klocki czy może macie inne pomysły? 

Słodycze pewnie dostaną od rodziny więc ja tylko symbolicznie po czekoladzie i jajku niespodziance wrzucę. Wszelkie pomysły odnośnie zabawek dla 3latka i 7latka mile widziane, bo ja sie kompletnie na chłopcach nie znam :) może Wy mi podpowiecie co Waszym synom w tym wieku dało dużo frajdy, a jednocześnie pomagało ćwiczyć u dziecka refleks, zrecznosc, spostrzegawczość czy wzbogacało wiedze? 

Za moich czasów zabawki były zupełnie inne :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Nik@ napisał:

wzbogacało wiedze? 

zerknij na książki Nela mała reporterka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.