Skocz do zawartości
sevi74

Jaki to jeżowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w sklepie w Raciborzu znalazłem tego jeżowca.Niestety sprzedawca nie znał nazwy.Może ktoś rozpozna.Dzięki

fullsizeoutput_178.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Nie mogłem się oprzeć .Razem z nim dwa ślimaki porcelanki wskoczyły do solniczki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnificantus fluorostus - ciężki w utrzymaniu, bardzo rzadko spotykany, do końca jeszcze nie zbadany, ciekawe jaki koszt takiego zjawiska. pisz relację jak się sprawuje.


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz takie info bo wujek google mi nic nie znalazł na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w temacie tego jeżowca słów kilka.Bestia fajna .Po  koralach chodzi jak każdy prawie jeżowiec i na to byłem przygotowany ale na to co zobaczyłem wczoraj w nocy to już nie.Zlapalem go jak siedzi na rozgwiezdzie piaskowej i zjada jej ramiono .Po dokładnym sprawdzeniu rozgwiazda ma też wygryzioną dziurę na grzbiecie.Tymczasowo jeżowiec trafił do sumpa .Nie wiem co z nim dalej bo lubię bestię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sevi74 napisał:

No i w temacie tego jeżowca ... Nie wiem co z nim dalej bo lubię bestię 

Tak to jest, jak się kupuje życie, o którym nic się nie wie, poza tym, że ładne.

W dniu 18.10.2018 o 21:15, sevi74 napisał:

Niestety sprzedawca nie znał nazwy

 

W dniu 18.10.2018 o 22:08, sevi74 napisał:

No na forum to nie mogę nazwy podać

No pochwal się, co to za sklep. Myślę, że akurat w tym przypadku administracja przymknie oko, jak podasz nazwę sklepu, który nie jest sponsorem forum.

Generalnie, załamka:thumbdown:

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie chce brzmieć jak moralizator, bo sam popełniam pomyłki, ale ludziska, nie kupujcie nieznanych zwierząt.

Po pierwsze potem są płacze i lamenty, że ryba, krab, jeżowiec... etc, podgryzaja nam korale albo atakują inne zwierzęta w akwarium.

Po drugie prawie na pewno 49L nie wyzywi tego jezowca. Za pare tygodni/mieisęcy padnie z głodu i znów naturalna rafa przegra w starciu z człowiekiem.

Jedynym wygranym bedzie sklep... 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester nie wiem skąd te info o 49l. bo w obiegu mam 250 i całkiem sporo glonów wapiennych.Mam go od października zeszłego roku i z głodu nie zdechł 

Jeżowiec nazywa się Salmacis Bicolor jest o nim niewiele informacji niestety.A tak pozatym to naskoczyliscie na mnie jak bym zabił zwierzaka.Rozgwiazda żyje nadal i myśle ze spokojnie się odbuduje a jeżowca dam do osobnego zbiornika .Panowie więcej spokoju w wypowiedziach.Wy jesteście idealni i nie popełniacie pomyłek w waszych akwariach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za te 49L. rzuciłem okiem na akwarium @Słony leszcz

Nie rozumiem czemu sie rzucasz. Ani na Ciebie nie naskoczyłem ani nie jestem niespokony jak piszesz. Co wiecej sam napisałem, że też popełniam błedy...

Zwróciłem tylko uwagę, zresztą do ogółu czytelników, a nie tylko do Ciebie, że kupowanie zwierząt pod wpływem impulsu jest złą praktyką. I w większości przypadków kończy się problemami w akwarium i nierzadko śmiercia zwierzaka. Widzę to na forum od wielu lat dlatego nie wyssałem tego z palca.

Zachowałeś się nieodpowiedzialnie i kropka. Mam tylko nadzieje, że nie miałem racji co do zwierzaka i rzeczywiście ma się dobrze.

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by był martwy to by było nieodpowiedzialne.Ma się dobrze i mam nadzieje ze tak pozostanie.Dbam o swoje zwierzaki jak mogę najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem .Cenie twoją wiedzę i artykuły .Gdybym go zostawił w tym sklepi i tak by go sprzedawca komuś sprzedał a mogło by trafić na świeżaka i zwierze by już nie żyło.Jezowce w większości to raczej podobnie zachowujące się stworzenia i potrzeby żywieniowe tez maja podobne .Kupilem go pomimo tego ze sprzedawca nie znał nazwy bo mnie zachwycił to fakt.I w tej mojej wypowiedzi raczej chodziło o ciekawostkę co ten zwierzak może zjadać oprócz alg .Ryby czy inne stworzenia które kupujemy w sklepach i znamy ich nazwy tez czasami nie zachowują się tak jak to jest opisane czy przedstawione przez sprzedawcę a pomimo to je kupujemy i trzymamy w zbiornikach .

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.