Skocz do zawartości
Słony leszcz

Targowisko - czy i jak zmienić zasady ?

Rekomendowane odpowiedzi

To można stworzyć warunek dodatkowy, aby skorzystać z targowiska poniżej 50 postów należy posiadać np konto min. 6 miesięcy i wprowadzić symboliczną opłatę 5pln. A dochód przeznaczyć z tego tytułu na ochronę zwierząt morskich czy coś w tym stylu. Prawnie nikt się do tego nie przyczepi a właściciele forum będą mieć reklamę i satysfakcję że czynnie pomagają w ochronie zwierząt. Osoby wystawiające ogłoszenie również będą mieli świadomość że przy okazji wspierają flore i faune. Co do kryterium wystawienia ogłoszenia platnego oczywiście pozostaje w Ich rękach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kajtek77 napisał:

Jeśli forum ma problemy finansowe można pomyśleć o opłacie All in one. Jedna niewielka opłata za dostęp do forum na rok.

Jeśli forum ma kłopoty finansowe, to może należałoby podnieść opłaty dla sponsorów. Albo obniżyć i spróbować przyciągnąć sponsorów więcej. Albo umieścić baner googla. Z takich rzeczy żyją fora, a nie z opłat za dostęp. Opłata dla użytkowników momentalnie zabije forum.

21 minut temu, Kajtek77 napisał:

Ten magiczny próg 50

Próg dotyka raczej sprzedających, niż kupujących. Potencjalny kupujący zagada na PW i wątpię, żeby sprzedający odmówił mu sprzedania, bo nie ma 50-u postów. Także nie rozumiem, w jaki sposób "próg 50" chroni korale przed młodymi akwarystami.

 

20 minut temu, dla syna napisał:

To można stworzyć warunek dodatkowy, aby skorzystać z targowiska poniżej 50 postów należy posiadać np konto min. 6 miesięcy i wprowadzić symboliczną opłatę 5pln. A dochód przeznaczyć z tego tytułu na ochronę zwierząt morskich czy coś w tym stylu. Prawnie nikt się do tego nie przyczepi a właściciele forum będą mieć reklamę i satysfakcję że czynnie pomagają w ochronie zwierząt. Osoby wystawiające ogłoszenie również będą mieli świadomość że przy okazji wspierają flore i faune. Co do kryterium wystawienia ogłoszenia platnego oczywiście pozostaje w Ich rękach.

Czyli co? Jak ktoś zapłaci 5zł właścicielowi forum, to się stanie nagle bardziej wiarygodny? Bo to jest przecież argumentem uzasadniającym ograniczenia dostępu do forum - wiarygodność ogłoszeniodawcy.

A w ogóle to temat jest o regulaminie targowiska, a nie modelu finansowania forum. Forum jest jednak świetnym medium reklamowym, myślę że sobie jednak poradzi;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Słony leszcz napisał:

Opłata dla użytkowników momentalnie zabije forum

Nie przesadzaj że korzystają z NR ludzie którzy 2 razy obrócą złotówkę zanim kupią chleb zamiast mleka. Ciekawe ilu użytkowników ma wykupionego Xbox live gold dla dzieci.

 

9 minut temu, Słony leszcz napisał:

Także nie rozumiem, w jaki sposób "próg 50" chroni korale przed młodymi akwarystam

Piszę o tych którzy chcą się pozbyć akwarium bo im nie wyszło a nie brali czynnego udziału w dyskusjach z różnych powodów.

Edytowane przez Kajtek77 (wyświetl historię edycji)

Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajtek77 - i dopiero po tym jak im nie wyszło i chcą się pozbyć przypominają sobie o istnieniu forum? - chyba nie muszę komentarza dalej rozwijać.

Z NR korzystają pasjonaci i nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie nie ważne jest ile mają i czy mają. Ważne jest co prezentują swoimi zbiornikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Kajtek77 napisał:

Jeśli forum ma problemy finansowe można pomyśleć o opłacie All in one. Jedna niewielka opłata za dostęp do forum na rok. 

Co do zaostrzania regulaminu - powstaną następne patologie i powtarzanie w kółko jak mantrę R E G U L A M I N .

Ps. Ten magiczny próg 50 i tak pewnie uśmiercił nie jednego zwierzaka u "młodego akwarysty" który miał kasę i słomiany zapał.

Ps.2 @Irmina a dla użytkowników NR pomyśleć o jakimś rabacie % na zakupy w RS

ajajajjjjjj - ale skąd pomysł, ze forum ma problemy finansowe? Forum nie jest jako takie firmą, jesli są wydatki z nim związane pokrywam to ze swojej działalnosci.

spokojnie dajemy radę - mamy kilku sponsorów a nawet , gdy ich nie będzie to forum będzie działać - tak jak to było wcześniej. Pragnę przypomnieć, ze moderatorzy i administartorzy pracują tutaj kompletnie za darmo, tak więc poświęcają swój czas i energię kierując się pasją akwarystyczną i miłością do ludzi. I bardzo im za to dziękuję. 

Nie zakładam żadnych zbiórek na forum czy opłat za członkostwo, proszę dzielcie się swoją wiedzą i zaangażowaniem. 

Kajtek77 - oczywiście są rabaty w naszym sklepie, jest wiele takich akcji - możesz je zobaczyć na naszym poforum sponsorskim . Jeśli mogę Ci "pomóc" w zakupach w Reefshopie to zapraszam na priva. 

Natomiast nie wykorzytuję danych forumowiczów do np. rozsyłania treści reklamowych, ponieważ w tym zakresie nie mam ich zdody na to i myślę, ze tak jest zdrowo :) . Dla mnie łączenie funkcjiwłaściciela forum oraz sklepu jest bardzo kłopotliwe, ponieważ bardzo często niezadowoleni z różnych decyzji moderotorów użytkownicy piszą do mnie , że nigdy już nie zrobią u mnie zakupow, nie przyjadą do mojego sklepu, albo rozszerza się to dalej: " a już chciałem kupić coś z PacifiC Sun". 

Tak wiec zostawmy już wszelkie kwestie finansowe :-) 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanówcie się, czemu w ogóle są takie limitacje?

Pamiętam jak je wprowadzaliśmy. Bylo to ze wzgledu na mnogość postów o nieuczciwych sprzedawcach. Poszukajcie w historii, pełno ich było.

 Forum nie ma żadnego zabezpieczenia transakcji ani interesów  kupującego czy sprzedającego. Jest jak słup ogłoszeniowy. Limit 50 postów na pewno nie zabezpiecza Was w 100% ale filtruje tych najmniej cierpliwych cwaniaczkow. 

Osobiście nie opiekuję się targowiskiem i rzadko tam zaglądam bo większość rzeczy jest i tak w Polsce, ale moderatorzy mają najwięcej pracy właśnie z targowiskiem, więc to dodatkowo oszczędza im robotę.

I tak jak pisali Chwiałek czy Irmina wyżej. Targowisko jest dodatkiem do NR. A jak tu Regulamin regulamin utrudnia życie to jest jeszcze Allegro i parę innych platform.

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, chwialek napisał:

Kajtek77 - i dopiero po tym jak im nie wyszło i chcą się pozbyć przypominają sobie o istnieniu forum? - chyba nie muszę komentarza dalej rozwijać.

Nie wszyscy muszą być wygadania

 

15 minut temu, chwialek napisał:

Z NR korzystają pasjonaci i nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie nie ważne jest ile mają i czy mają. Ważne jest co prezentują swoimi zbiornikami.

Dla mnie też nie ale nie róbmy z siebie dziadów. Jak napisałeś pasja czyli hobby też kosztuję.

@Irmina widocznie błędnie wywnioskowałem z kontekstu wcześniejszych wypowiedzi o kosztach utrzymania forum.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SQNS napisał:

Mysle np zeby smsowa oplacac albo miec konto na doru z ktorego automatycznie schodza oplaty

płatne ogłoszenia już tutaj były i skończyło się wielką awanturą i klapą i tyle,w czym problem tych 50 postów?to jakaś kara czy co


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sygen napisał:

płatne ogłoszenia już tutaj były i skończyło się wielką awanturą i klapą i tyle,w czym problem tych 50 postów?to jakaś kara czy co

kiedy były płatne ogłoszenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oczywiście trochę lat temu

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sygen napisał:

no oczywiście trochę lat temu

nie - nie było takiej sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

była była około 10 lat temu,jak szybko się pojawiła to szybciej znikneła

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Regulamin regulamin utrudnia życie to jest jeszcze Allegro i parę innych platform."  Taka postawa szybko kończy wszystkie interesy i sklepy. Jak Ci się nie podoba to idź gdzie indziej. "Trzeba dać kartkę że obsługujemy tylko w krawatach - klient w krawacie jest mniej awanturujący się" PRL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ja sądzę że wymóg 50 postów jest ok - pod warunkiem że nie są to posty tylko po to "by wbić się na targowisko"

słowem by były wartościowe - np opis swojego zbiornika dyskusje .. a nie jak właśnie wczorajszy przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję, aby targowisko było płatne. 
Dla nowych 12,5% od wartości przedmiotu w cenie sklepowej, a po napisaniu 50 postów 6% od ceny sprzedaży. Po nabiciu 100 postów płatność spadałaby do 2% kwoty sprzedaży lub 1% ceny sklepowej. Po kolejnych stu postach byłoby to 0,5% uśrednionej ceny przedmiotu wg sprzedaży z ostatnich 6 miesięcy na olx, allego i nano-reef. W przypadku gdyby sprzedający otrzymał ostrzeżenie lub urlop w kolejnych 180 dniach musiałby umieścić dodatkową opłatę w wysokości 1 euro po kursie z dnia dostarczenia przesyłki do kupującego (lub odbioru osobistego). 500 postów oraz pisemna, pozytywna  opinia jednego z moderatorów uprawniałby do 60% rabatu za wystawienie przedmiotu w okresie letnim bądź zimowym w roku przestępnym. Taki cennik umożliwiłby wypłatę wynagrodzeń dla moderatorów i administratorów za ich trud i wkład w rozwój forum
AquaManiac - 15% kwoty
Nik@ - 15% kwoty
chwialek - 15% kwoty
Tester - 15% kwoty
Roman.P - 15% kwoty
Walker - 10% kwoty
SkoczekPL - 20% kwoty
Reszta dla właścicieli. Aby ograniczyć wałki, kupujący wpłacałby 50% pieniędzy na konto właściciela i po 25% na konta dwóch wybranych moderatorów. Sprzedający po potwierdzeniu, że kupujący przelał pieniądze, wysyła paczkę, a gdy kupujący potwierdzi jej odbiór to moderatorzy przelewają pieniądze na konto sprzedającego, a właściciel po potrąceniu kwoty za sprzedaż resztę.

Myślę, że takie rozwiązanie zadowoli wszystkich niezadowolonych z tego, że ktoś chce coś sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jest limit 50 postów - ok. Tylko nie rozumiem kompletnie dlaczego ktoś kto napisał 50 postów nie spełnia wymagań? Na jakiej podstawie ocenia się jakość postów?  Kto to robi? Jakie są kryteria? Czy posty w których są kłamstwa i brednie nie powinny być liczone na minus 1000 ?? Czy jeśli ktoś pisze że na przykład nitratR - nie adsorbuje azotanów to znaczy że należy mu odliczyć 1000 postów? Zresztą dlaczego jest to 50 a nie 1000 albo 3000 ? 

Moim zdaniem ta regulacja nie ma żadnego sensu. Tak samo jak nie ma sensu ogólnie banowanie ludzi. Przecież w praktyce nie jesteście w stanie śledzić [ip jest zmienne a dane systemu operacyjnego czy przeglądarki też]  w internecie nawet 20 - 30 osób nie mówiąc już o setkach. W internecie łatwo się ukryć. Jedynie służby, są w stanie wyśledzić daną osobę. W internecie można rozpoznać jedynie na podstawie domysłu osoby wyróżniające się z pośród innych na przykład tym co robią lub sposobem w jaki się wypowiadają.

A co ochrony przed "oszustami" - to jest bardzo mityczna sprawa. Żadna regulacja na forum nie uchroni nikogo przed oszustwami. Każdy powinien sam decydować komu ufa a komu nie. Każdy ma wolną wolę. Centralnie sterowane rozwiązania są zawsze narażone na błąd wynikający z niedoskonałości człowieka, który decyduje. Dlatego centralnie sterowane rozwiązania nie działają poprawnie i zawsze są źródłem różnych, trudnych do przewidzenia patologii. 

Także moim zdaniem wolność rozwiązuje wszystkie problemy. 

 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, nanokaczor napisał:

Jest limit 50 postów - ok. Tylko nie rozumiem kompletnie dlaczego ktoś kto napisał 50 postów nie spełnia wymagań? Na jakiej podstawie ocenia się jakość postów?  Kto to robi? Jakie są kryteria?

Konrad dobrze mówi, Ja nabiłem 2000 zanim posoliłem wodę.

Poza tym prowodyr całego zamieszania zobowiązał się, że założy temat o swoim akwarium.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja dojrzewałem kilka lat do tego żeby założyć morskie akwarium [emoji14] zarejestrowany w marcu 2010, a akwarium od 2 lat.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, silvia napisał:

a ja sądzę że wymóg 50 postów jest ok - pod warunkiem że nie są to posty tylko po to "by wbić się na targowisko"

słowem by były wartościowe - np opis swojego zbiornika dyskusje .. a nie jak właśnie wczorajszy przypadek

Silvia i reszta zaczyna mnie troche irytowac wasze wypowiedzi. Jest napisane 50 postow. Posty byly na temat nikogo nie obrazaja. Czytajac te posty mozna czesciowo poznac moj zbiornik. Dzisiejsza dyskusja Twoje posty nie beda brane pod uwage. Czy ja pisalem posty ma zasadzie krolki i przycinki! O co chodzi to jest jakas mania chyba!!!

I do tego napisalem ze weekend przedstawie streszczenpowstawania mojego zbiornika zgodnie z prosba...

prosze zapisac kolejny punkt regulaminu zanim dojdziesz do targowiska musisz zrobic opis zbiornika i wstawic 50 zdjec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jest wiele grup na Facebooku tam jak chcesz coś kupić i sprzedać możesz pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, katani napisał:

Poza tym prowodyr całego zamieszania zobowiązał się, że założy temat o swoim akwarium.

Ja nie rozumiem po co zakładać temat, w którym piszemy sami ze sobą ewentualnie 2-3 osoby o coś tam zapytają :lol: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
2 minuty temu, abzol napisał:

Kolego jest wiele grup na Facebooku tam jak chcesz coś kupić i sprzedać możesz pisać.

A co to ma do rzeczy? 

Moderujesz taką grupę? 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz argumentów przeciwko opłatom, które juz padły i z którymi sie zgadzam, mam jeszcze kilka dodatkowych zastrzeżeń.

Jak miałoby wyglądac moderowanie takich ogłoszeń? Ktos wystawi ogłoszenie niezgodnie z regulaminem i co wtedy? Jesli juz zapłacił i je odrzucę, to zostane zeżarta żywcem i wyzwana PW od najgorszych, co już i bez opłat czasem się zdarza. Jesli opłata bedzie wnoszona dopiero po moderacji, to znacznie wydłuzy to czas aktywacji ogłoszenia. Ktoś wtedy zażąda zwrotu opłaty, bo przedmiot zdążył już sprzedać. Jeśli wystawi kilka ogłoszeń, to nie zazdroszczę roboty "księgowej" która będzie musiała parować te złotóweczki z ogłoszeniem. Jako moderatorzy nie mielibyśmy prawa sprawdzac ich pod kątem wniesienia opłaty, to by juz musiała robic Irmina lub osoba przez nia zatrudniona.Chyba, że byłaby to jakaś opłata miesięczna i ogłoszenia bez limitu ilości i dostalibyśmy tylko listę loginów, które wniosły opłatę i do kiedy jest ważna..

W przypadku opłat "za sztukę" trzeba by było moim zdaniem całkowicie zrezygnować z moderowania ogłoszeń i zablokować możliwość dodawania jakichkolwiek postów przez właściciela ogłoszenia. Dlaczego? Bo raz zapłaci za ogłoszenie, a potem bedzie dodawał do niego kolejne rzeczy i kolejne i znów powstanie problem z tasiemcami. Ludzie dla zaoszczędzenia kasy będą być może łączyć siły i w jednym ogłoszeniu wystawi 5 osób na konto jednej osoby...

Przychodzi mi do głowy jeszcze więcej problemów, których już nawet nie będę opisywać ;) Jako moderator bałabym się obsługiwac płatne ogłoszenia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin i regulamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac ta dyskusje czy ktos ma jeszcze zastrzezenia ze nic nie wnioslem na forum?:D albo moze 5 postow mi odjac za kare :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.