Skocz do zawartości
Słony leszcz

Targowisko - czy i jak zmienić zasady ?

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, dale napisał:

Widocznie różnie nas wychowano - dla mnie nazwanie publicznie kogoś idiotą nie mieści się w definicji "trochę  w słowach poniosło", pozwolę sobie nie komentować mojego stosunku do tej osoby. Ani administracji do takich zdarzeń - widocznie jest to dopuszczalne skoro user z takim stażem, tak się zachowuje.

Gwoli wyjaśnienia - akwaria miałem od 1986 roku, morskie mam od ośmiu lat. Nigdy nie miałem "f*ck'up-a" w postaci plagi nie do zwalczenia, czy padania życia. Nawet jak mi przy przerybionym zbiorniku wyłączyli prąd na 24 godziny - nie padł żaden koral czy ryba. Dlatego schlebiam sobie że "jakieś" wnioski z własnych obserwacji potrafię wyciągać.

Przypadków i zbiegów okoliczności nie ma, można tylko coś przeoczyć lub wyciągnąć mylne wnioski.

Zaś co do wpływu kH - polecam na początek https://reefhub.pl/kh-czy-alkalicznosc-o-co-w-tym-chodzi/

 

Zaś co do ogłoszeń i komercji na forum, to jest to wojna z wiatrakami, zawsze znajdzie się ktoś, kto wrzuci efekt swoich wydruków z drukarki "żeby się pochwalić", a potem okazuje się że na PW można się dogadać... bo przecież drukarka w firmie stoi nie używana... Albo czy jak ktoś grzecznie prosi, to "po koleżeńsku" nie odsprzeda się paru szczepek?...

Puścić to wszystko na żywioł i tyle, admini nie są za nas odpowiedzialni, każdy ma swój rozum i odpowiada za siebie. A od ścigania nieuczciwych jest policja i skarbówka.

 

Skarbówka ściga uczciwych. Bo nieuczciwych się boi. A policja umie tylko stać w krzakach. 


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, karol86 napisał:

I dalej nie wiadomo co to jest komercja. I w jaki sposób są wybierane ogłoszenia do skasowania. 

Karol, pozwól że na chwilę wejdę w rolę właściciela forum. Gdybym nim był to podział byłby prosty

- ogłoszenie niekomercyjne - user daje je raz na jakiś czas ogłoszenie (powiedzmy pół roku), powód koral się połamał, rozrósł i parzy inne, wymienić chcę obsadę itp.; treść mniej więcej taka "oddam, lub sprzedam za symboliczną kwotę, chętnych zapraszam, ułamiemy na miejscu lub już leży połamany, weź ze sobą coś do transportu:.

- ogłoszenie komercyjne - jeżeli ktoś wystawia regularnie szczepki, zadaje sobie trud klejenia do podstawek, często widać że nie jest to świeża robota, bo są nawet oblane tkanką, pakuje je, sprzedaje w wysyłką itp. no to wybaczcie ale to już jest działanie komercyjne, po prostu handel. A tłumaczenie że to i tak taniej, zasłanianie się dobrem innych akwarystów którzy mogą kupić taniej, to słabe jest, bo jak widać pecunia non olet, a i prowizji żadnej tutaj płacić nie trzeba, jak w przypadku innych portali aukcyjnych.

A to jednak sklep i sponsorzy utrzymują to forum, a nie ci którzy tutaj handlują.

I żeby zaostrzyć dyskusję - PROPONUJĘ ZLIKWIDOWAĆ TEN DZIAŁ!!!!!!!

PS> Starałem się pisać prosto, żeby też dale zrozumiał, bo jakbym coś skomplikował, to powie że prostackie (nie rozróżni prostego o prostackiego) i poleci na skargę. Taki misiu.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ironista napisał:

Karol, pozwól że na chwilę wejdę w rolę właściciela forum. Gdybym nim był to podział byłby prosty

- ogłoszenie niekomercyjne - user daje je raz na jakiś czas ogłoszenie (powiedzmy pół roku), powód koral się połamał, rozrósł i parzy inne, wymienić chcę obsadę itp.; treść mniej więcej taka "oddam, lub sprzedam za symboliczną kwotę, chętnych zapraszam, ułamiemy na miejscu lub już leży połamany, weź ze sobą coś do transportu:.

- ogłoszenie komercyjne - jeżeli ktoś wystawia regularnie szczepki, zadaje sobie trud klejenia do podstawek, często widać że nie jest to świeża robota, bo są nawet oblane tkanką, pakuje je, sprzedaje w wysyłką itp. no to wybaczcie ale to już jest działanie komercyjne, po prostu handel. A tłumaczenie że to i tak taniej, zasłanianie się dobrem innych akwarystów którzy mogą kupić taniej, to słabe jest, bo jak widać pecunia non olet, a i prowizji żadnej tutaj płacić nie trzeba, jak w przypadku innych portali aukcyjnych.

A to jednak sklep i sponsorzy utrzymują to forum, a nie ci którzy tutaj handlują.

I żeby zaostrzyć dyskusję - PROPONUJĘ ZLIKWIDOWAĆ TEN DZIAŁ!!!!!!!

PS> Starałem się pisać prosto, żeby też dale zrozumiał, bo jakbym coś skomplikował, to powie że prostackie (nie rozróżni prostego o prostackiego) i poleci na skargę. Taki misiu.

Ująłeś to prościej w słowach :)

Jacku też jestem zdania ,że dyskusje nic nie dadzą. Jest regulamin i właściciele. Trzeba przestrzegać i tyle.

Temat wydaje mi się wyczerpany. Choć niektórzy i tak będą podważać sens wypowiedzi niektórych z Nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja taką mam refleksję. Kiedy jakieś dwa lata temu odkryłem to forum, byłem super optymistycznie nastawiony. Przestrzeń, gdzie ludzie wymieniają się wiedzą, pomagają sobie nawzajem, czy po prostu mogą sobie pogadać o wspólnym hobby. Niestety, jak się trochę rozejrzałem i zorientowałem w układach i układzikach, to okazało się że zamiast wymiany wiedzy i pomocy to więcej jest tu pyskówek, g.burzy, jakichś żali. Do tego te wszystkie interesiki, oficjalne (polityka właściciela forum, zachowania sponsorów) i nieoficjalne (wyraźne powiązania niby zwykłych użytkowników z tym czy innym sklepem/producentem/dystrybutorem). I wieczny wielki za przeproszeniem ból d...y o targowisko, część osób dla których targowisko jest jedynym sensem istnienia forum... I tak z czasem coraz bardziej dochodzę do wniosku, że jak nie potrzebujesz targowiska (ze względów czysto finansowych) i nie chcesz po cichu promować czegoś, to forum jest w zasadzie stratą czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, dale napisał:

 

Ja rozumiem dlaczego moje ogłoszenie i jurko zostały skasowane? A innych nie? Wystarczy wejść na targowisko i są podobne ogłoszenia .  To chyba też jest komercja? Niech są jasne zasady. A skasowani zostali wybrani


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Alfik1980 napisał:

Tak jak piszesz, ale forum jest własnością sklepu, a OLX ,czy FB już nie. Tu na forum maja wpływ na ogłoszenie, a tam już nie ma wpływu. Standardowe podejście do handlu, norma. Trzeba usuwać konkurencję, to chyba o to chodzi w biznesie.

Walka o klienta nie oznacza usuwania konkurencji z forum. Walczy się cenną, gwarancją, obsługa itp.  (chyba że jest się monopolistą)
Na forum najcenniejszy jest użytkownik bo bez niego forum padnie. 
Im więcej użytkowników na forum tym więcej ludzi zobaczy na nim reklamy i być może coś kupi.  
Takie zachowanie sprawia że części ludzi zraża się do właścicieli forum a kupić można w bardzo wielu miejscach. 
Ja np polubiłem zakupy w erybce, nie mają najtaniej ale miła obsługa, mili właściciele i będę tam robił zakupy własnie za tą wartości dodaną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolność Tomku w swoim domku, mimo wszystko forum kuleje mocno pod względem np. modów jest ich za mało objawia się to paroma rzeczami:

  • nagminne pyskówki których nie powinno być 
  • masa powtórzonych tematów
  • problemy z rejestracją nie wiem czy nadal trzeba czekać tydzień na akcept ale tak było jak się rejestrowałem
  • problemy z ogłoszeniami na targowisku tutaj też komunikaty powinny być jasne, dlaczego coś jest usunięte

Kolejna sprawa tutaj poruszana że nowi użytkownicy nie szukają, tutaj też jest pewnie zgrzyt tematy z działu dla świeżaków te przyklejone często są nie aktualne  w świetle nowinek, nowych sposobów prowadzenia zbiornika itp. itd.

Jestem tu już jakiś czas dziwi mnie ze administracja nie robi w zasadzie nic z problemami, jestem użytkownikiem kilku forów i to widać kiedy coś jest pozostawione samo sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rmatysiak napisał:

Walka o klienta nie oznacza usuwania konkurencji z forum. Walczy się cenną, gwarancją, obsługa itp.  (chyba że jest się monopolistą)

Radek, zastanów się proszę. Masz firmę, wydajesz środki na reklamę swojej firmy (forum to też forma reklamy dla sklepu - a jego utrzymanie kosztuje) i co, zapraszasz konkurencję żeby korzystali z Twojej reklamy, za Twoje pieniądze, bo będziesz walczył z nimi ceną, obsługą itp.? No proszę Cię.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość rarytasów ostatnio kupiłem przez grupy FB niż na forumowym Targowisku ;) A i ukwiał poszedł do innego właściciela szybciej niż się spodziewałem. Forum jest super bo można się na zlot skrzyknąc, poznać nowe osoby a i wtedy o szczepki łatwiej ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem drobna ochłodę powietrza, ale ze wam się chce grzać na tak głupi temat to podziwiam i zdrowia życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ironista napisał:

Radek, zastanów się proszę. Masz firmę, wydajesz środki na reklamę swojej firmy (forum to też forma reklamy dla sklepu - a jego utrzymanie kosztuje) i co, zapraszasz konkurencję żeby korzystali z Twojej reklamy, za Twoje pieniądze, bo będziesz walczył z nimi ceną, obsługą itp.? No proszę Cię.

ja tam się nie znam, ale w necie wszyscy walczą o liczbę odwiedzionych bo to ona jest najważniejsza. 
Ps koszt utrzymania takiego forum po kosztach to z 600 zł rocznie.....

Ps2 pokaż mi jakiś sklep który został zbanowany z targowiska. Bo ja widzę tylko akwarystów. (w każdym razie w tej odsłonie burzy) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja tam się nie znam, ale w necie wszyscy walczą o liczbę odwiedzionych bo to ona jest najważniejsza. 
Ps koszt utrzymania takiego forum po kosztach to z 600 zł rocznie.....
Ps2 pokaż mi jakiś sklep który został zbanowany z targowiska. Bo ja widzę tylko akwarystów. (w każdym razie w tej odsłonie burzy) 
Były sklepy które się ukrywały pod nickami i handlowały [emoji14] trochę już na tym forum siedzę i obserwuję co się dzieje.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, =Fresz= napisał:

Były sklepy które się ukrywały pod nickami i handlowały emoji14.png trochę już na tym forum siedzę i obserwuję co się dzieje.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Nie mówię  że tak nie było ;)
 

Cała ta afera pokazuje mi  polską mentalności. 
W Niemczech jak chcą zmniejszyć liczbę starych samochodów powiedzą Ci oddaj stary samochód dostaniesz zniżkę na nowy a w Polsce walną podatek od starych samochodów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rmatysiak napisał:

Cała ta afera pokazuje mi  polską mentalności. 
W Niemczech jak chcą zmniejszyć liczbę starych samochodów powiedzą Ci oddaj stary samochód dostaniesz zniżkę na nowy a w Polsce walną podatek od starych samochodów....

Zmień dilera :) Ja za swój stary oddałem dilerowi, dostałem rabat wysokości wartości rynkowej :)

A mówiąc poważniej, mam wrażenie że idealizujemy czasem mentalność innych nacji. A problem raczej tkwi w ludziach. Bo widzisz, ja w życiu nie sprzedałem korala czy życia, a kilka ukwiałów i kilka kilo korali (prostych, bo prostych), ale poszło do ludzi. I powiem więcej - zwykle cieszyłem się jak nie musiałem z nimi jeździć.

Natomiast takie kasowanie wątków czy spinki o to, wywołują niesmak u mnie. Niektórym dano do zrozumienia że ich ogłoszenia są niewłaściwe - przyjęli do wiadomości i ogłaszają się na olx.

Rozumiem spory o merytorykę czy nowe działy na forum. Ba, zrozumiał bym nawet spinkę o prezentację nowego sprzętu z poza oferty Przemka czy sponsorów. Niechby nawet była to jazda o kasowanie krytyki AF... Ale o ogłoszenia szczepek? Czy to jest warte tego? I tak bardzo często takie ogłoszenie prowadzi jedynie do tego, że człowiek odkrywa swojego sąsiada - akwarystę, z tego samego miasta, zgadują się, gośc przychodzi po szczepkę za "30 zł", a wychodzi po godzinie z wiaderkiem korali, za "dziękuję", jeszcze poczęstowany dobrym winkiem...

Owszem, są ludzie którzy "okazjonalnie" sprzedają "niechcący ułamany koral", a potem okazuje się że gość ma cały garaż nowych boxów na takie korale...

Ale takie przypadki zawsze będą, świata nie zbawimy, forum nie oczyści się, a smród pozostanie....

Wywali się ogłoszenie, to pojawi się wątek prezentujący akwarium ze szczepkami i dopisek że jeśli by ktoś chciał, to proszę na pw....

 

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dale napisał:

Zmień dilera :) Ja za swój stary oddałem dilerowi, dostałem rabat wysokości wartości rynkowej :)

Pisałem o rządzie :)

18 minut temu, dale napisał:

Bo widzisz, ja w życiu nie sprzedałem korala czy życia, a kilka ukwiałów i kilka kilo korali (prostych, bo prostych)

To jakbyś miał coś na wydanie daj znać, masz może takie małe wężowidła ? szukam i nie mogę znaleźć nigdzie. 

20 minut temu, dale napisał:

Natomiast takie kasowanie wątków czy spinki o to, wywołują niesmak u mnie

i dokładnie ma to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, rmatysiak napisał:

To jakbyś miał coś na wydanie daj znać, masz może takie małe wężowidła ? szukam i nie mogę znaleźć nigdzie. 

Mam  Halichoeres, więc wężowidła ani wielszczeta to raczej nie uświadczysz :( A że na razie mam jeden baniak, nie mają szans :(

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dale napisał:

I tak bardzo często takie ogłoszenie prowadzi jedynie do tego, że człowiek odkrywa swojego sąsiada - akwarystę, z tego samego miasta, zgadują się, gośc przychodzi po szczepkę za "30 zł", a wychodzi po godzinie z wiaderkiem korali, za "dziękuję", jeszcze poczęstowany dobrym winkiem...

polać mu, bo dobrze gada.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mój post zaginął :)

moderatorzy :help:
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, karol86 napisał:

Nie podkręcam tylko oczekuje że wszystkie tematy komercyjne zostaną usunięte

Tylko co Ci to da, że innym też ogłoszenia usuną? Ja rozumiem protestować przeciwko usuwaniu, ale domagać się żeby wszystkim pozamykali...? A poza tym, sam widzisz, już władza szykuje jakieś rozwiązanie problemu targowiska, to pewnie stanie się zadość Twojemu życzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domagam się sprawiedliwości. Albo nie kasują nikomu albo wszystkim. Chcą wprowadzić zmian.ok . Ale wcześniej ogłaszamy że "komercja" będzie kasowana.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, karol86 napisał:

Domagam się sprawiedliwości. Albo nie kasują nikomu albo wszystkim. Chcą wprowadzić zmian.ok . Ale wcześniej ogłaszamy że "komercja" będzie kasowana.

 

Tylko... co to jest komercja? Ile szczepek/ogłoszeń na miesiąc? Kto to oceni - oczywiście arbitralnie? Wiem, przejdźmy na kilogramy masy życia :)

A jeśli w wątku o akwarium wstawię zdjęcie szczepkarium, to będzie to komercja? A jak wstawię zdjęcie ładnego akwarium to będzie niewątpliwie reklama :)

A wszystkie wątki w DIY o drukowaniu czy odpieniaczach? Do skasowania...

Normalnie strach się bac, Kononowicz na moderatora ! :) Nic nie będzie ...

"Zaprawdę powiadam", z tego nic dobrego nie będzie....

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Słony leszcz napisał:

Ja proszę o nie "autorowanie mi" tutaj. Kiedyś, kiedyś, Chwialek wydzielił ten wątek z innego, zaczynając przypadkiem od mojego posta i stąd moje autorstwo. Swoją drogą, przez chwilę nawet miałem myśl, żeby wyedytować tytuł na coś w stylu "żale nasze powszednie":-)

no jak widać jesteś autorem tego wątku czy nie?:)


Usuwanie  co po niektórych wypowiedzi są zgodne z regulaminem,więc tego też nie zmienisz,spam,pogaduszki,itp
zawsze jest opcja zamknięcia tematu :)


wiem że trwają pracę nad zmianą zasad targowiska,ale proszę o cierpliwość.Podkręcanie już i tak gorącej atmosfery tego wątku nic nowego do sprawy nie wniesie,a wręcz jest odwrotnie.

 

9 minut temu, karol86 napisał:

Domagam się sprawiedliwości.

proszę napisz do Irminy lub Przemka
 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he he sprawiedliwości na nano-reef hehehe :-) .... to mnie rozbawiłeś karol86 .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat targowiska wzbudza zawsze spore emocje, jak już pisałam nie da się okreslić dokładnych ram, co ile, gdzie, kto - nie ma takiej mozliwości, a poza tym nikt nie ma czasu ani cierpliwości tego sprawdzać i liczyc, dlatego ocena ogłoszeń jest subiektywna.  Podejrzewam, ze nawet gdybyśmy starali się określić bardziej dokładne zasady to i tak byloby dokładnie tyle samo osób zadowolonych co nie zadowolonych. Już pisałam to wielokrotnie, targowisko powstało jako dodatek dla tych, kórzy faktycznie mają nadwyżki, chcą sprzedać stary sprzęt albo likwidują akwarium. 

Co jakiś czas wypływają różne teorie dlaczego jedne ogłoszenia są akceptowane a inne nie  - robi się burza, po której przypina się nam różne łatki , ze jesteśmy niesparwiedlwi (najłagodniejsze), pazerni, nie znosimy konkurencji, jednych lubimy bardziej niż innych itp. Trudno ciągle udowadniać, ze się nie jest wielbłądem  - jeśli ktoś uważa ze  właściciele sklepów siedzą na targowisku i liczą sprzedawane szczepki to proszę to włożyć między bajki. Mnie osobiście jest obojętnie kto i ile tego sprzedaje, ale szczerze mówić mam już trochę dosyć atmosfery, wokół tych ogłoszeń - to jest kość niezgody na każdej lini: właściciele-moderatorzy, moderatorzy-forumowicze, właściciele-uzytkownicy... to już wkracza w takie absurdy ze ktoś obraza sięna wszystkie sklepy, kóre tu mają swoje banery reklamowe, bo ma zablokowane ogłoszenie. Dodatkowo czytam, ze forum jest mało merytoryczne ale jak prosiłam tych, którzy najwiecej wystawiali na targowisku, aby również chętnie udzelali się w innych działach to krótko mówić spotkało się to z kompletnym lekceważeniem. Forum, to jest miejsce spotkań do pogadania o akwarystyce a nie platforma sprzedazowa - jak pisałam, rzozważałam kupienie modułu do płatnych ogłoszeń, ale po pierwsze to jest koszmarnie drogie a po drugie, nie wiem, czy chcę w to wchodzić. Dlatego też z końcem sierpnia zamykamy działy sprzedaż/kupię/oddam/zamienie/przyjmę  dotyczące zwierząt. Przez miesiąc wszystko bedzie działało jak dotychczas, ale od 1 wrzesnia zamykamy. 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo !!! To super decyzja :-) ! Nareszcie coś konkretnego . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.