Skocz do zawartości
Słony leszcz

Targowisko - czy i jak zmienić zasady ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor
4 minuty temu, Nik@ napisał:

Oprócz argumentów przeciwko opłatom, które juz padły i z którymi sie zgadzam, mam jeszcze kilka dodatkowych zastrzeżeń.

Jak miałoby wyglądac moderowanie takich ogłoszeń? Ktos wystawi ogłoszenie niezgodnie z regulaminem i co wtedy? Jesli juz zapłacił i je odrzucę, to zostane zeżarta żywcem i wyzwana PW od najgorszych, co już i bez opłat czasem się zdarza. Jesli opłata bedzie wnoszona dopiero po moderacji, to znacznie wydłuzy to czas aktywacji ogłoszenia. Ktoś wtedy zażąda zwrotu opłaty, bo przedmiot zdążył już sprzedać. Jeśli wystawi kilka ogłoszeń, to nie zazdroszczę roboty "księgowej" która będzie musiała parować te złotóweczki z ogłoszeniem. Jako moderatorzy nie mielibyśmy prawa sprawdzac ich pod kątem wniesienia opłaty, to by juz musiała robic Irmina lub osoba przez nia zatrudniona.Chyba, że byłaby to jakaś opłata miesięczna i ogłoszenia bez limitu ilości i dostalibyśmy tylko listę loginów, które wniosły opłatę i do kiedy jest ważna..

W przypadku opłat "za sztukę" trzeba by było moim zdaniem całkowicie zrezygnować z moderowania ogłoszeń i zablokować możliwość dodawania jakichkolwiek postów przez właściciela ogłoszenia. Dlaczego? Bo raz zapłaci za ogłoszenie, a potem bedzie dodawał do niego kolejne rzeczy i kolejne i znów powstanie problem z tasiemcami. Ludzie dla zaoszczędzenia kasy będą być może łączyć siły i w jednym ogłoszeniu wystawi 5 osób na konto jednej osoby...

Przychodzi mi do głowy jeszcze więcej problemów, których już nawet nie będę opisywać ;) Jako moderator bałabym się obsługiwac płatne ogłoszenia. 

 

Wolność usuwa wszystkie problemy te które są i te które hipotetycznie mogą się pojawić.  

A ilość użytkowników forum może potencjalnie wzrosnąć. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już to poruszałem, nawet kilkukrotnie.
Aktualnie dostęp do targowiska ma każdy, nawet osoby spoza forum (w ogłoszeniach często udostępniamy prywatne numery telefonów i maili) Może warto było by ograniczyć taki proceder.
Niech forum ma pewne działy dostępne po uiszczeniu opłaty członkowskiej(głównie do targowiska), tylko ci członkowie mogą zakładać nowe tematy (zmniejszy to ilość powielanych pytań w nowych tematach typu "a co lepsze?" itp) a  dodatkowo dla tych osób zwiększony zostanie limit załączników. Oczywiście limit 50postów jest jak najbardziej ok jak dla mnie. 
Prosta opłata na miesiąc/3msc/6/rok. Do wyboru. Dla czytających niepotrzebna, dla aktywnych dająca korzyści. Dla wszystkich zabezpieczenie przed oszustwami, spamem, itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SQNS... Tak żebyś nie musiał czytać już całego regulaminu to przytoczę element regulaminu forum:


1. Piszemy na temat !
9. Posty w stylu "popieram", "masz rację" itd. nic nie wnoszące do dyskusji będą automatycznie usuwane z forum.
12. Osoby uciążliwie podważające autorytet moderatorów serwisu i kwestionujące zasadność decyzji przez nich podejmowanych w sprawach związanych z administracją stron serwisu będą automatycznie usuwane z forum.
21. Jeśli masz jakieś pytania związane z zasadami określonymi wyżej - skontaktuj się z którymś z moderatorów lub administratorem serwisu.
22. Rejestrując się na forum, czytając jego treść lub też pisząc na nim - akceptujesz powyższe warunki.


I wg mnie jeden z ważniejszych wpisów w regulaminie targowiska do któego pogoń rozpocząłeś dwa dni temu:
pkt 11 regulaminu targowiska zawiera zapis " pomiędzy aktywnymi użytkownikami forum NR."
Oraz
" Od razu ostrzegamy przez "pisaniem na siłę" tylko po to żeby zdobyć wymagane minimum. "

Ile pkt naruszyłeś i jak się ma do tego "pisanie na siłę"

Jak to ładnie się określa masz parcie na szkło = targowisko. I informacyjnie tak moderator/administrator/właściciel ma możliwość przed umieszczeniem twojego ogłoszenia ręcznie ocenić czy to pisanie na siłę czy faktyczne rzeczowe udzielanie się na forum. patrz pkt 12 regulaminu. Nie warto chyba dalej się cisnąć w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 postow jest ok logicznych sensownych opisujacych nigdzie nie ma napisanego ze to musi byc w 3 dni lub jeden wieczor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy pisanie na sile ze napisalem ze stosuje taka lampe albo ze mi falownik buczy albo jaki czyscik kupic albo czesc mam zbiornik 500l ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Co to znaczy "pisane na siłę" - Czy mogę poprosić o jakąś definicję tego sformułowania? Czy to jest dokładnie wyjaśnione w regulaminie albo w prawie? 

To jest bardziej na temat i w dodatku dotyczy to całego regulaminu, który jest traktowany wedle mniemania moderatorów. Jeśli mniemanie się zmienia to dostajesz bana i nikt nie potrafi ci wyjaśnić jaki dokładnie punkt regulaminu złamałeś. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, nanokaczor napisał:

Co to znaczy "pisane na siłę" - Czy mogę poprosić o jakąś definicję tego sformułowania? Czy to jest dokładnie wyjaśnione w regulaminie albo w prawie? 

bez urazy ale załóż swoje forum i tam sobie wymagaj - po to jest załoga bo to "ogarnęła" - skoro uzna że coś jest pisane na siłę to jest i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tlumaczenie  dobre.idac tym tropem spelnilem wymagania bez zastrzezn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, SQNS napisał:

Chwialek caly czas jest ten sam temat

temat jest taki że miałeś "w nosie" forum blisko 2 lata - a podjąłeś aktywność wczoraj - tylko po to by coś wystawić na targowisku (o tym był Twój pierwszy post)

i teraz powinna zadziałać załoga - zaliczyć te posty ... albo nie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, SQNS napisał:

Czytajac ta dyskusje czy ktos ma jeszcze zastrzezenia ze nic nie wnioslem na forum?:D albo moze 5 postow mi odjac za kare :D

Ja mam? Nie mnie oceniać czy robisz dobrze czy źle,ale pyskówki twoje w kierunku moderatorów chyba nie są na miejscu opanuj sie chłopie;-) i tak Chwialek ma cierpliwość do Ciebie z tego co widzę.

Każdy ma jakieś przejscia za sobą ale trochę pokory:banghead

Bardzo aktywny się zrobiłeś od wczoraj 58 postów 

Edit sorry juz 63

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo pokorny i dyskutuje a nie pyskuje...

3 minuty temu, silvia napisał:

temat jest taki że miałeś "w nosie" forum blisko 2 lata - a podjąłeś aktywność wczoraj - tylko po to by coś wystawić na targowisku (o tym był Twój pierwszy post)

i teraz powinna zadziałać załoga - zaliczyć te posty ... albo nie

 

I widze ze nie czytasz moich wypowiedzi. Napisalem wczesniej ze czytalem forum uczylem sie . Wiec nie wiem na jakiej podstawie mowisz ze mialem w nosie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SQNS napisał:

Tlumaczenie  dobre.idac tym tropem spelnilem wymagania bez zastrzezn.

Musisz pisać 1 post raz na pół roku i będzie ok :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, calak napisał:

Musisz pisać 1 post raz na pół roku i będzie ok :lol:

Ale nie ma takiego punktu chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, SQNS napisał:

Jestem bardzo pokorny i dyskutuje a nie pyskuje...

nabiłeś sobie posty naszym kosztem wciągając nas w bezsensowne tematy, Piotrek ma rację zdziwił bym się gdyby dopuścił Cię do targowiska według mojej oceny dodatkowo powinieneś dostać urlop, za zaśmiecanie forum każdy widzi dlaczego zacząłeś się udzielać, za bardziej błache sprawy ludzie podostawali urlopy, masz dużą taryfę ulgową nie do końca rozumiem dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SQNS napisał:

Ale nie ma takiego punktu chyba?

To był żart dla rozluźnienia atmosfery :) właściciele opli, renault i volvo się tak nie żrą między sobą jak ludzie tutaj na forum :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może jakimś rozwiązaniem ograniczającym wałki na targowisku i jednocześnie ułatwiła wystawianie ogłoszeń był by taki wariant:

Wszystkie ogłoszenia [K], , [Z] z odbiorem osobistym nie wymagają stażu ani limitu postów. Zmiana w treści dotycząca sposobu odbioru = zakaz pisania na forum przez 30 dni, recydywa ban.

Ogłoszenie z informacją o przesyłce dla forumowiczów o stażu X i aktywności Y tylko z linkiem do portali sprzedażowych.

Ogłoszenia z informacją o przesyłce dla forumowiczów o stażu X" i aktywności Y"  bez ograniczeń. Czyli dla tych którzy posiadają zaufanie innych.

Wartości X,Y,X",Y' uzyskać w formie ankiety albo decyzją właścicieli forum i adminów.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, Roman.P napisał:

Być może jakimś rozwiązaniem ograniczającym wałki na targowisku i jednocześnie ułatwiła wystawianie ogłoszeń był by taki wariant:

Wszystkie ogłoszenia [K], , [Z] z odbiorem osobistym nie wymagają stażu ani limitu postów. Zmiana w treści dotycząca sposobu odbioru = zakaz pisania na forum przez 30 dni, recydywa ban.

Ogłoszenie z informacją o przesyłce dla forumowiczów o stażu X i aktywności Y tylko z linkiem do portali sprzedażowych.

Ogłoszenia z informacją o przesyłce dla forumowiczów o stażu X" i aktywności Y"  bez ograniczeń. Czyli dla tych którzy posiadają zaufanie innych.

Wartości X,Y,X",Y' uzyskać w formie ankiety albo decyzją właścicieli forum i adminów.

Jest to jakiś kierunek, dobry był by jeszcze wątek typu feedback, gdzie można było by pisać opinie po transakcjach o sprzedających na targowisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, nanokaczor napisał:

Co to znaczy "pisane na siłę" - Czy mogę poprosić o jakąś definicję tego sformułowania? Czy to jest dokładnie wyjaśnione w regulaminie albo w prawie? 

To jest bardziej na temat i w dodatku dotyczy to całego regulaminu, który jest traktowany wedle mniemania moderatorów. Jeśli mniemanie się zmienia to dostajesz bana i nikt nie potrafi ci wyjaśnić jaki dokładnie punkt regulaminu złamałeś. 

Nie wszystko da się ubrać w definicję, podobnie, jak określenia "mało", "dużo", "wysoko". Wszystko, co nie zostało doprecyzowane w regulaminie, a dotyczy forum (łącznie z targowiskiem)rozstrzygane jest przez kolorowych. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczepnie czy tak jak jest obecnie jest faktycznie aż tak złą formą aby ją usprawniać?

Idealnie nie jest - ale idealnie nigdy nie będzie.

Paragon - feedback - i o czym to nas poinformuje ? Jedynie kto jakie kółko wzajemnej adoracji za sobą ciągnie. Druga sprawa którą wówczas uzyskamy to kto ile i w jakich odstępach czasu sprzedawał. Nowi też są uczciwi a oni nie uzyskają pozytywnej oceny zanim czegoś nie sprzedadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatni raz mieliście potwierdzone informację o jakimś cwaniaczku że "sprzedawał" towar którego nie posiadał. Bo ja z tego co kojarzę to kilka lat wstecz. Ale mogłem coś przegapić.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
17 minut temu, Nik@ napisał:

Nie wszystko da się ubrać w definicję, podobnie, jak określenia "mało", "dużo", "wysoko". Wszystko, co nie zostało doprecyzowane w regulaminie, a dotyczy forum (łącznie z targowiskiem)rozstrzygane jest przez kolorowych. 

 

Jeśli w prawie coś nie jest określone ściśle to można to interpretować w sposób dowolny, zależny tylko od wyobraźni. Z tego powodu można stwierdzić że każdy post jest pisany na siłę. Do jego napisania trzeba bowiem użyć siły - inaczej nie da się wcisnąć klawisza o ile oczywiście uznamy że zasady dynamiki Newtona obowiązują. Podkreślam że zasady dynamiki Newtona nie obowiązują w skali wszechświata - tak samo jak nie obowiązuje zasada zachowania energii i zasady termodynamiki.   We wszechświecie energia i masa może powstawać z niczego - tego dowodzą najnowsze odkrycia w dziedzinie fizyki... Z tego powodu mozna więc stwierdzić że do napisania postu nie trzeba wciskać klawisza - wystarczy go duchowo zamieścić a więc że żaden post nie jest pisany na siłę. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kajtek77 napisał:

Kiedy ostatni raz mieliście potwierdzone informację o jakimś cwaniaczku że "sprzedawał" towar którego nie posiadał. Bo ja z tego co kojarzę to kilka lat wstecz. Ale mogłem coś przegapić.

Właśnie dzięki regulaminowi i kryteriami akceptacji ogłoszeń przez kolorowych wiele z nich nie ujrzało światła dziennego i nie dopuściło do przekrętów.

"Sito" pozwoliło ochronić forumowiczów.

Skończcie wreszcie z off. To zaśmieca temat.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.