Skocz do zawartości
Słony leszcz

Targowisko - czy i jak zmienić zasady ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie to panowie napisali . Ja nie uważam swoich ogłoszeń za komercyjne . Wystawiałem to co mi zbywało .  Uwielbiam zoanthusy za ich różnorodność , cukierkowe kolory itd itd itd ... i dzieląc się z ludżmi którzy także są pasjonatami zoanthusów chciałem aby w Polsce w końcu pojawiły się odmiany o których do tej pory można było tylko pomarzyć . Jeżeli ludziom którzy zarządzają tym forum nie podoba się to co robię to ja tu nikomu nie muszę nic sprzedawać . Nadwyżki mogę wyrzucać do kibelka . I po problemie . Wpakowałem w zakup zoanthusów dużo kasy i właduję jeszcze więcej bo mi się podobają i taki mam kaprys aby mieć jak najwięcej odmian . Za to co zarobiłem nie postawiłem domu , nie kupiłem samochodu he he he :-)  . Kupuję nowe odmiany i akcesoria do akwarystyki . Jestem zwykłym akwarystą , pasjonatem a nie żadnym kombinatorem , handlarzem itd itp . A wmawianie mi że sprzedaję komercyjnie jest po prostu świństwem ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, jurko napisał:

Pięknie to panowie napisali . Ja nie uważam swoich ogłoszeń za komercyjne . Wystawiałem to co mi zbywało .  Uwielbiam zoanthusy za ich różnorodność , cukierkowe kolory itd itd itd ... i dzieląc się z ludżmi którzy także są pasjonatami zoanthusów chciałem aby w Polsce w końcu pojawiły się odmiany o których do tej pory można było tylko pomarzyć . Jeżeli ludziom którzy zarządzają tym forum nie podoba się to co robię to ja tu nikomu nie muszę nic sprzedawać . Nadwyżki mogę wyrzucać do kibelka . I po problemie . Wpakowałem w zakup zoanthusów dużo kasy i właduję jeszcze więcej bo mi się podobają i taki mam kaprys aby mieć jak najwięcej odmian . Za to co zarobiłem nie postawiłem domu , nie kupiłem samochodu he he he :-)  . Kupuję nowe odmiany i akcesoria do akwarystyki . Jestem zwykłym akwarystą , pasjonatem a nie żadnym kombinatorem , handlarzem itd itp . A wmawianie mi że sprzedaję komercyjnie jest po prostu świństwem ......

Dokładnie i dla takich ludzii powinno być forum. Pasjonatów. A nie ze pasjonaci po piwnicach pochowani :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety może i w piwnicach przyjdzie nam niedługo siedzieć he he he :-) ... Niestety jest sporo ludzi którzy zamiast propagować akwarystykę morską to niestety ją zabijają ......

Edytowane przez jurko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również jestem zdania, że to nieładne zachowanie administracji za pewne pod naciskiem sponsorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale przykład idzie od góry.  Był taki obrazek na Demotach,  amerykańskie nastolatki sprzedające  własnorecznie zrobioną lemoniadę. Wszyscy szczęsliwi łącznie z kupującym policjantem. I dla kontrastu w Polsce mandat. Tylko  Przez Straż Miejską, ale pewnie skarbówka (brak kasy fiskalnej), sanepid (brak odpowiedniego miejsca do produkcji),   MOPS zabranie dzieci- bo  zmuszane  do pracy itp.

 Kiedyś moje ogloszenie z błazenkami też było dyskutowane czy komercyjne.  Było ich   kilkanaście. Sklepy nie bardzo chcą przyjmować.  A ja lubię jak mi się rybki mnożą.  Teraz młoda parka pterapogonów nosi  już tydzień a to pierwsze tarło.  Może nie odławiać?  Mam zieloną sinularię urosła olbrzymia, ale gdzieś pod skałą, trzeba pociać i zrobić szczepki. ale ich będzie dużo.   Podstawki , robota itp. 

Komercyjnie to było by gdyby cena odzwierciedlała poniesione koszty plus  jakąś stawkę godzinową za  dodatkowa pracę.

  Na szczęście  jest FB.

W stopce miałam informację,  że poszukuję  ciekawych czerwonych glonów, stomatelli  płazińców i innego  nietypowego robactwa. Irmina  poprosiła o usunięcie stopki.  Jej forum,  ma prawo.  Ale IMHO nie było to ogłoszenie o sprzedaży


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie prawisz Tamara . To ja mam propozycję aby zamknąć Targowisko :-) . Nie będzie targowiska , nie będzie kłopotu , nikt nie będzie posądzany o komercję :-) .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki Tester ale nie zauważyłem, że zaakceptowane. Jednak po dość długim czasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, jurko napisał:

To ja mam propozycję aby zamknąć Targowisko :-)

W zasadzie popieram. Problem w tym, że wtedy i forum upadnie, bo wiele osób loguje się tylko ze względu na targowisko...

Forum należy do sklepu, jest sponsorowane przez inne sklepy, w związku z tym nie jest w żaden sposób niezależne. W tym właśnie problem, że w morszczyźnie u nas ci, którym się chciało, to już dawni się skomercjalizowało, a amatorom się zwyczajnie nie chce poświęcać czasu na projekty typu niezależne forum, prowadzone kompletnie pro publico bono. I nie trzeba siedzieć w tym kilkanaście lat, żeby się jako tako w sytuacji zorientować. No ale co zrobić, jest jak jest.

Co do zbywania nadwyżek szczepek, zbędnego sprzętu itd, to można by się dogadać odnośnie jakiegoś standardu ogłoszeń na olx (np stała fraza: "sprzedam koralowce", "sprzedam sprzęt do morskiego"... w tytule ogłoszenia), żeby łatwo można było wyszukiwać ogłoszenia innych morszczaków. I to by może rozwiązało temat "targowiska". Dobrze by też było, jakby się ludzie jakoś tam podpisywali swoimi nickami z forum, coby można było skojarzyć sprzedającego. Albo np umieścić link tam do tematu o swoi akwarium... No, są opcje rożne...

Bo ja osobiście cenię sobie forum jako takie. Nie jestem "fejsbukowy", nie ciągnie mnie do zagramanicznych forów, cieszę się że mogę pogadać (popisać) w swoim języku z akwarystami ze swojego kraju, żyjącymi w podobnych realiach (no dobra, cześć siedzi po londynach i niemczech różnych, no ale przynajmniej te realia znają), nie będąc (az tak bardzo) bombardowanym marketingiem. Szkoda by było, żeby to forum padło, bo wydaje mi się, że w obecnej sytuacji nic go nie zastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie rozchodzi o komercje. Tylko nikt nie wie kiedy ogloszenie staje sie komercyjne. Wszyscy na targowisku sprzedaja korale od siebie, przeciez nikt nie sprzedaje szczepek importowanych bo by poprostu sie to nie oplacalo. Rozumiem ze fitoplankton, krewetki i slimaki w ogloszeniach to tez komercja... Drodzy Panstwo, sami sobie strzelamy w kolano, nikt z nas nie stanowi konkurencji dla sklepow bo tu na forum jest tylko odsetek ludzi ktorzy siedza w akwarystyce morskiej. Akwarystyce ktora umiera i wszyscy sa tego swiadomi, malo nowych zbiornikow, malo zainteresowania nowych hobbystow. 

Sprzedaz na targowisku to nie tylko kwestiq przytulenia paru groszy. To chec dzielenia sie z innymi, a to ze kazdy chce za to pare grpszy wynikq z tego jak drogie i niepospolite jest nasze hobby. 

W slodkim jak wyrosna rosliny to scinam i wyrzucam, bo bawet nikt za darmo nie chce.

Tutaj mowimy o zwierzetach, nie mialbym sumienia wyrzucic glowki euphylli, zoanthusow czy caulustrei.

Mieszkam w Lublinie jeszcze 2-3 lata temu kazda wystawiona euphyllia czy zoantusy cieszyly sie zainteresowaniem... dzisiaj anie jednej wiadomosci... moze to kwestia zdjec... bo na pewno nie ceny... bo kupowalem jeden polip supermenow za 20 zl... dzisiaj za 20-30 polipow chce ok 50 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek się przesycił, ludzie nauczyli się hodować korale i mamy dostęp do wiedzy, sprzętu, gamy produktów itd. i jest zwyczajnie nadmiar, zwłaszcza tych łatwiejszych typu montipory, stylophory i takie tam. I takie chwasty idą za grosze.

Przecież na akwarium są i tak wydatki, akwaryści zarobią na koralach grosze - powiedzmy 100zł, to i tak w sklepie się wydadzą na sól, nowe świetlówki, testy i tu żadnej komercji w propagowaniu korali nie widzę. A jest wena, większa dbałość o zbiornik jak wpadnie parę groszy z "natury".

A odkąd ban na korale z indonezji jest, to sklepy powinny się cieszyć, że jest obieg w koralach.

 

Sam mam wystawione na targowisku montipory za grosze, nikt mnie o nie się nie pytał od kilku miesięcy (!!!!!!) i nadmiar zwyczajnie zabijam, płuczę i do reaktora wapnia - dokarmiam w ten sposób dużo wolniej rosnące, rzadsze sps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak sobie możemy pisać A cała administracja nabrała wody w usta . I jak na razie wypowiedział się tylko Tester ........ Może niech ktoś z adminów napisze wreszcie co się rozumię za ogłoszenie komercyjne . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma idealnej 100% metody na określenie czy dane ogloszenie jest komercyjne czy nie. Zwłaszcza, kiedy ktoś ma mały staż i rzadko udziela się na forum. Dlatego w dużej mierze ocena "komercyjności" ogłoszenia jest oparta na interpretacji moderatora. Nie jest to łatwe i czasami nawet dyskutujemy dane ogłoszenie na forum moderatorskim. Pamietam dokladnie ogłoszenie Tamary @TMK bo dyskutowaliśmy je na forum wewnętrznym. Ogłoszenie ostatecznie zostało zaakceptowane między innymi dlatego, że wszyscy znamy Tamarę od lat. 

Sprawa wygląda tak, że na NR sponsorzy płacą za reklamę i marketing swojego biznesu. Dlatego, jeśli ktoś chałupniczo rozmnaża błazenki i regularnie probuje sprzedawać je na forum to zaczyna się problem bo niektórzy za taką możliwość muszą płacić. Jeśłi ktoś łamie 30 główek euphylii i wystawia je targowisku co tydzień to nie robi tego bo mu sie rozrosła...

Nano Reef to prywatne forum wymiany wiedzy na temat akwarystyki morskiej w szeroko pojętym znaczeniu. Możliwość sprzedaży i kupna na targowisku jest jakby "przy okazji" i jeśli ktoś ma problem z regulaminem forum i targowiska to ma dwa rozwiązania:

- napisać do właścicieli 

- sprzedawać na allegro , olx, gumtree, facebooku.

 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie będę robił jeżeli będę miał coś na zbyciu   :-) . Tu już nic nie wstawię bo szkoda nerwów . Wczoraj przejżałem sobie ogłoszenia -  tak  z czystej ciekawości :-) . Widzisz Tester , ludzie mają wystawionych nawet ponad pięćdziesiąt sztuk szczepek i wszystko jest ok . To nie są według was ogłoszenia komercyjne . Ja nigdy tyle nie wystawiałem . A kilkakrotnie wywalano moje ogłoszenie .  No nic . Dziękuję wam i pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi przykro że tak potraktowano jurko. 
Ma piękne korale w normalnych cenach i nie rozumiem czemu administracja usunęła to ogłoszenie. Ma do tego prawo ale niesmak pozostał. 
Ps
Własnie w taki sposób zabija się forum.... a szkoda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma co się lubi...     

Jesem  tu długo i pamietam kilka  powaznych buntów na forum. Ale porównujac z tym co było dawniej na pewno jest DUŻO bardziej liberalne :).

Dla mnie akwarystyka morska to parować,  rozmnażać, propagować. Zwłaszcza jak tyle sie mówi o zagrożeniach środowiska. Więc bardzo żałuję,  że podejście właścicieli jest inne. 

Ale pamiętam, że forum jest prywatne więc ma zarabiać.   I rozumiem, że firmy  zwalczają konkurecję. Tylko, że trochę to wylewanie dziecka z kapielą. Bo zmiechęca do  rozmnażania, więc  jest więcej pozyskiwania z naturalnych środowisk.

 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Raffy14 napisał:

Ładne szczepy masz i to boli :)

Myśl co piszesz prosze. Naprawdę uważasz, że ktoś z zazdrosci odrzucił ogłoszenie?

3 minuty temu, rmatysiak napisał:

Własnie w taki sposób zabija się forum.... a szkoda. 

W takim razie nie czytałeś mojej wypowiedzi... a szkoda.  Kto powiedział, że jak jest forum to MUSI byc targowisko? Poza tym, to forum istniało na długo przed Tobą i jak napisała właśnie Tamara, było kilka buntów. Jak widzisz nie zabiło to NR bo ludzie przychodzą to po wiedze a nie na handel.

 

5 minut temu, TMK napisał:

Ale porównujac z tym co było dawniej na pewno jest DUŻO bardziej liberalne :).

Dzięki wielkie że ktoś to dostrzega :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tester napisał:

W takim razie nie czytałeś mojej wypowiedzi... a szkoda.  Kto powiedział, że jak jest forum to MUSI byc targowisko? Poza tym, to forum istniało na długo przed Tobą i jak napisała właśnie Tamara, było kilka buntów. Jak widzisz nie zabiło to NR bo ludzie przychodzą to po wiedze a nie na handel.

Czytałem, nawet ze zrozumieniem.
Powiedź mi to że były bunty i ludzie odeszli wzbogaciło forum czy je zubożyło ? Moje zdanie jest dokładnie jak w tej wypowiedzi:

 

15 godzin temu, TMK napisał:

Był taki obrazek na Demotach,  amerykańskie nastolatki sprzedające  własnorecznie zrobioną lemoniadę. Wszyscy szczęsliwi łącznie z kupującym policjantem. I dla kontrastu w Polsce mandat. Tylko  Przez Straż Miejską, ale pewnie skarbówka (brak kasy fiskalnej), sanepid (brak odpowiedniego miejsca do produkcji),   MOPS zabranie dzieci- bo  zmuszane  do pracy itp.

Ps wątpię żeby to forum było przed mną jestem dosyć starym człowiekiem :)
Ps2 przychodzą po wiedzę ale zastanów się dlaczego zostają.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Tester napisał:

Myśl co piszesz prosze. Naprawdę uważasz, że ktoś z zazdrosci odrzucił ogłoszenie?

34 minuty temu, rmatysiak napisał:

Nie ma innego wyjaśnienia jak ktoś odrzuca ogłoszenie z głupimi kilkoma szczepkami z nadwyżki ;) i kto tu ma myśleć? Jak to wyjaśnić? Zwłaszcza, że nie pierwszy raz usunęli mu ogłoszenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

Jesli ktoś , komu zostało usunięte ogłoszenie poczuł się zignorowany to proszę pamiętać,ze zawsze można do nas napisać . Gdy ogłoszenie jest odrzucone, jest podawany powód odrzucenia. W sprawie pozostałych kwestii - wszystko na ten temat zostało napisane i powiedziane :-) nie ma powodu zamykać całego targowiska - są inne działy z którego wielu chętnie korzysta. Każdy , kto ma duże nadwyżki, tnie na sprzedaż, hoduje itd może wystawiać swoje oferty na FB czy OLX. I proszę nie piszcie, ze jak ogłoszenie zostało odrzucone, to wyrzucicie korale do kibla i w ogóle już pozamiatane, koniec i trup. Z Waszych wiadomosći wynika, ze i tak nic na tym NR się nie sprzedaje a handel kwitnie najbardziej na FB. Odpowiadając na pytanie dotyczące regulacji - nie będziemy określać co ile, jak i jak często, bo nikt z nas nie będzie siedział i tego liczył , porównywał, oceniał. Chcieliśmy wprowadzić moduł do wystawiania ogłoszeń i sprzedaży na NR ale napisanie go jest tak drogie, ze porzuciliśmy ten pomysł, bo należy miedzy bajki włozyć to, ze forum przynosi jakieś kokosy. Obecność na forum traktujemy hobbistycznie, moderatorzy poświęcają swój czas kompletnie beż żadnych korzyści, robia to z pasji i na luzie i tak do tego podchodzimy. 

A w kwestii zazdrości  - to muszę się przyznać, ze tak - tak, naparwdę bardzo zazdroszczę ale wszystkim tym, którzy obecnie są na urlopie - albo się wybierają 

ciepłego, słonecznego i wolnego weekendu Wam życzę

Irmina 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze:

Bartek to forum umarło dawno temu. Ono jest bo jest. Ludzie z widzę już dawno się nie wypowiadają.

Na wyczucie obstawiam ze spadła ilość aktywnych użytkowników a jak ktoś wchodzi to wchodzi od wielkiego dzwona. 

Jakby dobrze prześledzić klikanie po stronie to tez na czucie bym powiedział ze największe ma targowisko i tak ludzie kierują swoje kroki.

Placenie za sponsoring przez sklepy/producentów raczej widać ze tez przestaje się kalkulować bo się spore grono wycofało a do tego co słyszałem opłata nie była „symboliczna”.

Forum to generalnie użytkownicy znikną użytkownicy zniknie forum. To nie są czasy 10-15 lat temu gdzie ludzie nie mieli dostępu do internetu i sól trzeba było z Niemiec wozić. 

A to ze ktoś odwiedza forum to akurat tez kwestia dobrego pozycjonowania z googla - będzie ktoś ambitny to tak ogarnie temat ze posty nano-reef znajda się poza 10 strona.

Ps. Skoro forum napędza się samo - moderatorzy nic z tego nie maja - to co boli właścicieli żeby nie akceptować wszystkich postów na Targowisku? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ...... (jasne vaty i inne podatki zrobią inne cene w sklepie vs hobbysta) - woda / prąd / sól/ suplementy itd są wszędzie używane - ale umówmy się ze ceny w sklepach są odjechane i marże na tym nie są 10% wiec może czas najwyższy żeby sklepy przestały przeginać  z cenami to i klient wróci a nie zakazując sprzedaży na forum.

Pozdr

Krzysiek


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Irmina napisał:

witam wszystkich

Jesli ktoś , komu zostało usunięte ogłoszenie poczuł się zignorowany to proszę pamiętać,ze zawsze można do nas napisać . Gdy ogłoszenie jest odrzucone, jest podawany powód odrzucenia. W sprawie pozostałych kwestii - wszystko na ten temat zostało napisane i powiedziane :-) nie ma powodu zamykać całego targowiska - są inne działy z którego wielu chętnie korzysta. Każdy , kto ma duże nadwyżki, tnie na sprzedaż, hoduje itd może wystawiać swoje oferty na FB czy OLX. I proszę nie piszcie, ze jak ogłoszenie zostało odrzucone, to wyrzucicie korale do kibla i w ogóle już pozamiatane, koniec i trup. Z Waszych wiadomosći wynika, ze i tak nic na tym NR się nie sprzedaje a handel kwitnie najbardziej na FB. Odpowiadając na pytanie dotyczące regulacji - nie będziemy określać co ile, jak i jak często, bo nikt z nas nie będzie siedział i tego liczył , porównywał, oceniał. Chcieliśmy wprowadzić moduł do wystawiania ogłoszeń i sprzedaży na NR ale napisanie go jest tak drogie, ze porzuciliśmy ten pomysł, bo należy miedzy bajki włozyć to, ze forum przynosi jakieś kokosy. Obecność na forum traktujemy hobbistycznie, moderatorzy poświęcają swój czas kompletnie beż żadnych korzyści, robia to z pasji i na luzie i tak do tego podchodzimy. 

A w kwestii zazdrości  - to muszę się przyznać, ze tak - tak, naparwdę bardzo zazdroszczę ale wszystkim tym, którzy obecnie są na urlopie - albo się wybierają 

ciepłego, słonecznego i wolnego weekendu Wam życzę

Irmina 

 

 

 

To może jak o dział sprzedaży sprzętu czy życia jest tyle płaczu usunąć. Zastąpić to forumowym szablonem pod Olxa. A zostawić sam dział „kupie”. Sama formatka ogłoszenia mogłaby być dowolna. Założyć tylko temat w którym użytkownicy nano reefa by weryfikowali się ze to oni są autorami ogłoszenia :) 

 

Bo użytkownik X na forum czy w społeczności jest znany jako X a nie Jan Kowalski. Dlatego ta weryfikacja dla swojaków ;) 

 

 

 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dzym napisał:

Bartek to forum umarło dawno temu. Ono jest bo jest. Ludzie z widzę już dawno się nie wypowiadają.

I naprawdę myślisz, że to przez targowisko?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blaaablablabla plaplaplaplapla epopeje tralalallaa kwa kwa

 

Nadal nie wiadomo czemu usunęli ogłoszenie, którego zaakceptowali i wisiało sobie w najlepsze z odświeżaniem co jakiś czas :) z mało spotykanymi odmianami w PL.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tester napisał:

I naprawdę myślisz, że to przez targowisko?

Bartek ja ogólnie - targowisko to pewnie na dziś jeden z najbardziej odwiedzanych elementów forum. Szczerze czy będzie czy nie to mnie akurat najmniej interesuje.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.