Skocz do zawartości
promil

Oświetlenie kostki 60x60x60 -czy jest właściwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do bardziej doświadczonych.Oświetlam moją kostkę oświetleniem DIY składającym z :

- naświetlacz z wymienioną diodą LED 20W , 15000K

- 4 tubki LED 6W 20000K Aquael

W akwarium 2/3 obsady to LPS i 1/3 miękkie .Problem jest taki,że część koralowców np. zoanthus, actinodiscus cz nawet pseudogorgonia są obkurczone.Nawet Ricordea Florida wyblakła z kolorów .Zastanawiam się czy światło aktyniczne jest dobrej jakości i to one nie parzy zwierząt .Oświetlenie mam już 2 lata , w akwarium jest naprawdę jasno .

Powoli zaczynam zastanawiać się  nad zmianą oświetlenie na T5.Kolega posiada mniejszy zbiornik 120l z T5 i posiada prawie identyczne koralowce, stosujemy tą samą sól itp. A u niego korale te , które u mnie są" marne" u niego zarastają zbiornik. Ten fakt dał mi do myślenia.

Proszę o pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam

Jarek


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz akwarium 200l a świecisz ledami co maja moc 44w ja bym Ci polecił jaka lampę na t5 kupic ewentualnie jakie Ledy dodać np belkę 4x 24w i te tubki led zostawić tylko żeby to fajnie wyglądało to koronę zrobić do akwarium i myślę ze wyglądało by to wtedy ok.

Pod t5 mniej korali będzie grymasić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę właśnie nad lampą 4x24WT5

Tyko czym może być spowodowane to,że actynodiscus, rico , zoanthus są pokurczone . W ciemniejszym partiach akwarium są w prawie w pełni rozwinięte. reszta korali super.Trochę koralowców mam u znajomego z powodu poprzymykania się....

Tak wygląda zbiornik na dzień dzisiejszy.

20181021.thumb.jpg.583ea48700328622a83c6c684a9ec73c.jpg

Edytowane przez promil (wyświetl historię edycji)

W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem kupić lampę 4x24W i teraz pytanie to ,które boję się zadać ..... ;)

Jako,że wypadłem z tematu lamp T5 ,czy mogę prosić o jakieś wskazówki które potrzebuję pod moją obsadę?

Chciałbym aby w akwarium było raczej niebieskawo ,ale najważniejsze by światło pasowało moim zwierzakom .

Moja propozycja:

2x Sylvania Coralstar aktyniczna

2x Sylvania Aquastar 10000K

Proszę o pomoc,bo wybór szeroki,a mojego doświadczenia brak...

 


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj jakie dać świetlówki na forum na pewno nie 2 aktyniczne  tylko cos  z  świetlówek blue 15 000k no i do takiego akwarium najlepiej jak by była lampa z 6x 24 ale chyba nie ma takich ;/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa zamówiona ,a dobór świetlówek jest taki :

1x Sylvania Coralstar

1xATI Blue Plus

1xAtI Purple Plus

1xATI Aqua Blue Specjal

 


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.