Skocz do zawartości
elektryk2e

Aquarium kontroler Magu - problem z PWM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć od dłuższego czasu mam problem ze sterownikiem by Magu. 

Soft jak i idea sterownika jest bardzo fajna, ukłony z mojej strony dla twórcy tego projektu, jednakże nie wiedzieć dlaczego pojawia się problem. Do rzeczy.

uklad steruje lampą hybrydą, wykorzystane są 3x on/Off zrealizowane na gotowym module przekaźników magnetycznych, które załączają stateczniki w lampie. 

Oraz 2x PWM sterujący mosfetami irf520.

problem pojawia się zawsze o godz 21.00 kiedy to wyłączają się T5 a zostają same ledy, wyglada na to jakby poziom PWM zawsze zostawał na tym samym poziomie. Restart lampy o godz np. 22 powoduje zadanie PWM dla godz 22. Od dłuższego czasu muszę czekac do 23 po czym restartuje sterownik i idę spać. Natomiast rano jest ciemno ponieważ PWM nie „startuje” kolejny restart powoduje przywrócenie prawidłowego cyklu pracy, tzn załączenie o odpowiednich godzinach przekaźników oraz wieczorne wyłączenie aż do 21, kiedy to sytuacja się powtarza.

czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem, a może sam mistrz @magu mógłby w jakiś sposób znaleźć przyczynę takiego zachowania. 

Z góry Dziękuję za pomoc :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Najlepiej będzie jak skontaktujesz się bezpośrednio z magiem. Zawsze jak miałem jakiś problem albo pytanie to dzwoniłem i temat załatwiony w 5 minut. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 88malolat napisał:

Witam, 

Najlepiej będzie jak skontaktujesz się bezpośrednio z magiem. Zawsze jak miałem jakiś problem albo pytanie to dzwoniłem i temat załatwiony w 5 minut. 

Pozdrawiam 

Cześć, srednio chciałbym zawracać mu głowę, ze względu na to, ze nie skorzystałem z jego usług czy produktów tylko używam softu za darmo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem.  Ale mimo wszystko warto spróbować, napisz do niego na priva jak będzie miał czas to na pewno pomoże.  Poznałem Maga osobiście i to naprawdę dobry i pomocny człowiek:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 godzin temu, elektryk2e napisał:

Oraz 2x PWM sterujący mosfetami irf520.

problem jest od zawsze ? wszystkie masy są połączone ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, silvia napisał:

problem jest od zawsze ? wszystkie masy są połączone ?

 

Problem kiedyś był inny, zawieszalo się przed wieczornym wyłączeniem przekaźników. Później jakiś czas było dobrze, teraz jest tak jak opisałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zmień rodzaj mosfetów, bo te nie są odpowiednie. Napięcie procesora jest zbyt niskie żeby bezpośrednio wysterować tego mosfeta. Zdaje się, że on potrzebuje minimum 10V żeby poprawnie się wysterować. Spróbuj zastosować IRL540 lub IRL2203
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
40 minut temu, MarekT napisał:

Zdaje się, że on potrzebuje minimum 10V

Napięcie zasilania modułu: od 3,3 V do 5 V

Obsługiwane napięcie: od 0 V do 24 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mnie obchodzi jakieś zasilanie modułu. I co obsługuje napięcie 0-24V bo nie rozumiem o czym piszesz wogole

Kolega napisał ze PWM z procesora steruje mosfetami ( i o tym JA wlasnie pisze do Kolegi Elektryk2E  ) . Znów nabijasz posty z nudów  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopaki! Dzięki za zainteresowanie tematem, z tymże bardzo proszę  bez nerwów :)

jezeli chodzi o masy to wszystkie są wspólne. 

Irf520 wydaje mi się, ze jest Ok, nie sprawdzałem datasheeta, ale raczej napiecie z arduino otwiera go na 100%.

samo arduino zasilam z zasilacza elektronicznego. Może tu jest problem, może dac zwykle trafo mostek i 7805? Albo 7812 bo na płytce chyba jest 7805..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, MarekT napisał:

Znów nabijasz posty z nudów  ?

masz jakiś problem ? to Ci przypomnę że jesteśmy na forum dyskusyjnym i zabrałem głos w dyskusji

2 godziny temu, MarekT napisał:

A co mnie obchodzi jakieś zasilanie modułu.

 w dodatku wyjaśniłem że zasilanie (czyli napięcie) tego mofseta który "zdaje Ci się" jest niższe niż Ci się zdaje i Arduino bez problemu go obsługuje ... więc komu tutaj się "nudzi" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.