Skocz do zawartości
elektryk2e

Podłączenie dodatkowego obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Posiadam działające akwarium w obiegu Ok 250L w najbliższym czasie będę podłączać kolejny zbiornik Ok 180L, zastanawiam się jak to zrobić aby uniknąć jakichkolwiek problemow jeżeli chodzi o parametry. Czy np. Zrobić przez 5 tygodni podmiany po 20L i zamieniać wodę pomiędzy akwariami, czy od razu podłączyć obiegi i pozwolić się wymieszać wodzie. 

Za wszelkie sugestie będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak jak piszesz w 2 opcji. Podłąćzyłem 2 akwarium do głównego zbiornika, a wode lałem do sumpa. tak woda się mieszała i 2 pompą lałem wode do 2 akwa. Wszystko się udało i nie musiałem robić podmianek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podlaczalem 380l pod 1500l akurat mialem inne rozwiazanie po posiadam w kominie jeden wolny srobunek z zaworem wiec akwarium 380l jest o 12cm nizej niz stan wody w glownym z tad mam zasilanie grawitacyjne a zrzut wody do ogolnego sumpa. Zrobilem tak ze cale 380l zalalem osmoza i zasoliem pozniej odpalilem obieg wyszlo tak jal bym zrobil duzaa podmianke

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo będzie u mnie. Dodatkowe akwarium będzie poniżej glownego. Zrobię chyba tak jak Ty, zaleje RO zasolę, pomieszam jeden dzień i podłączę obiegi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2018 o 09:22, elektryk2e napisał:

Zrobić przez 5 tygodni podmiany po 20L i zamieniać wodę pomiędzy akwariami, czy od razu podłączyć obiegi i pozwolić się wymieszać wodzie. 

wybrał bym opcję nr2 jeśli chodzi tylko o dodatek wody.

W nowym zbiorniku pełna aranżacja tj skała + piach czy baniak pod morski roślinniak? Bo tego nie określiłeś w temacie a może mieć spore znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, chwialek napisał:

wybrał bym opcję nr2 jeśli chodzi tylko o dodatek wody.

W nowym zbiorniku pełna aranżacja tj skała + piach czy baniak pod morski roślinniak? Bo tego nie określiłeś w temacie a może mieć spore znaczenie.

Baniak raczej na szczepki, 200x30x35 w tym 5kg skaly, ewentualnie kilka sadzonek mangrowca, może jak mi strzeli do łba to wpuszczę dwa koniki. 

6FAA8881-016D-4D2B-9D62-9E7F209FD96F.jpeg

Edytowane przez elektryk2e (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak dla mnie rób większą dolewkę solanki i po problemie (taka podmianka bez odlewania w ściek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.