Skocz do zawartości
kamil162

Zatoka 550L

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w końcu się udało i ruszył zbiornik 550L w obiegu. Kostka o wymiarach 80x80x60h + sump

Akwarium już zasolone..

Start na soli AF sea salt - zasolenie 1,022

Bakterie - BIODIGEST - wczoraj dodana 1 ampułka (zasugerowano mi abym dawkował 2 ampułki w tygodniu)

No3PO4:X - 10ml

W akwarium:

27kg skały MARCO ROCKS

2x cyrkulator Jebao OW-25 ( pewnie z czasem coś dołożę)

Obieg AQUA NOVA N-RMC 7000 zakończona podwójnym zestawem wylotowym

 

W sumpie 7kg żywej skały

Odpieniacz Nyos Quantum 160

Pompa obiegowa AQUA NOWA N-RMC 7000

Filtr przepływowy 2,3 na pompie - jeszcze nie wypełniony

oraz SERA MARINE SILICATE CLEAR

Dolewka LEVEAUTOMATIC EYE

W przyszłości chciałbym zastosować jeszcze reaktor glonowy

 

Oświetlenie ZETLIGHT QMAVEN 6800 - 230w - jeszcze nie zawieszone

 

Czekam na Wasze opinie :)

 

20181025_064738_Easy-Resize.com.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, Co to masz tam pooklejane taśmą?

Na środku pewnie z czasem też postawisz skałkę, jak korale porosną.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katani napisał:

Hey, Co to masz tam pooklejane taśmą?

Na środku pewnie z czasem też postawisz skałkę, jak korale porosną.

Po pierwszej nocy zalewania akwarium narzeczona znalazła wąż napełniający na podłodze... zalałem pół pokoju i sąsiada przy okazji, cale szczęście gość bardzo wyrozumiały. Także musiałem to zamocować jak najlepiej a wystarczyło włożyć wąż pod kamień... Szkoda gadać :)

W przyszłości chciałbym aby góra była porośnięta np Acroporami a na dole na piasku hmm LPS-y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, kamil162 napisał:

Po pierwszej nocy zalewania akwarium narzeczona znalazła wąż napełniający na podłodze...

No to grubo :D Reczywiście lepiej go przykleić w takim razie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie - kolejna kosteczka :)

Te skałkę masz poklejone czy tylko "walnięte" jedna na drugą?

Teraz pozostaje tylko czekać na ożywienie skały.

Proponuję zamiast całej świeżej wody - poprosić posolonych z okolicy o wodę z podmianek - szybciej akwarium "zaskoczy" a plagi będą krócej trwały.

montymick

 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu blat większy od akwarium??? Trzeba było brać większe szkło skoro miejsce jest... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dadario napisał:

A czemu blat większy od akwarium??? Trzeba było brać większe szkło skoro miejsce jest... 

Taaaaaaaaaaa - też mam takie myślenie :)

Ale są tacy co chcą kwiatki koło akwarium stawiać :)

sorry za OT


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kamil162 napisał:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 godziny temu, kamil162 napisał:

.. zalałem pół pokoju i sąsiada przy okazji, cale szczęście gość bardzo wyrozumiały. Także musiałem to zamocować jak najlepiej a wystarczyło włożyć wąż pod kamień... Szkoda gadać :)

 

Hej, fajna kostka...

Pomimo ze akwarium prowadze juz dosc dlugo z przerwami, jednak niedawno do mnie doszlo ze mozna sobie naprawde umilic zycie i wszystko zaplanowac wczesniej by prace przy zbiorniku i podmianki nie byly horrorem a przyjemna forma spedzania czasu...

Warto umocowac wszystkie weze, ktore beda wlewaly i wylewaly wode, tak by latwo bylo je tez odczepic...

Ja mam pojemnik do ktorego przymocowana jest skarpeta w rogu i spokojnie moge sobie odessac detrytus , ktorego zawsze troche sie nazbiera...

Tez pare razy zalalem pokoj w mniejszym lub wiekszym stopniu a kiedy pewnej nocy obudzili mnie strazacy walacy do drzwi, pomyslalem ze trzeba cos z tym zrobic, by bylo bezpiecznie a ja tylko podlaczylem lampe UV by przez noc wyklarowala wode i wydawalo mi sie ze waz jest dobrze przycisniety rama do lampy i nie ma mowy by sie wysunal...

Pozdrawiam i zycze powodzenia;..

Edytowane przez Iceberg (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kwiatki są kwietniki... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, montymick napisał:

Pięknie - kolejna kosteczka :)

Te skałkę masz poklejone czy tylko "walnięte" jedna na drugą?

Teraz pozostaje tylko czekać na ożywienie skały.

Proponuję zamiast całej świeżej wody - poprosić posolonych z okolicy o wodę z podmianek - szybciej akwarium "zaskoczy" a plagi będą krócej trwały.

montymick

 

Skały nie wkleiłem ale mocno się trzyma. Mam małe akwarium 30l- wody z podmianek- mało. Dostanę z CORALHOUSE! :)

 

4 godziny temu, dadario napisał:

A czemu blat większy od akwarium??? Trzeba było brać większe szkło skoro miejsce jest... 

Chciałem mieć miejsce pod szafka na pierdoły ;)

Kwiatków nie będzie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne że woda jest trochę mętna? I że odparowuje jej około 8l dziennie? Ile mam wlewać tej wody z podmianek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mętna woda przy zalewaniu norma, odparowywanie zależy od wielu czynników m.in. temperatury i falowania tafli (zarówno w głównym jak i sumie).

Zabezpiecz krawędzie blatu koniecznie jeśli tego nie zrobiłeś, płyta pije wodę prawie jak gąbka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zipke napisał:

Mętna woda przy zalewaniu norma, odparowywanie zależy od wielu czynników m.in. temperatury i falowania tafli (zarówno w głównym jak i sumie).

Zabezpiecz krawędzie blatu koniecznie jeśli tego nie zrobiłeś, płyta pije wodę prawie jak gąbka.

Zbiornik zalany 2 dni temu, krawędzi jeszcze nie zabezpieczylem... czekam na boki i fronty od stolarza. Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Ale po co dozujesz teraz No3PO4:X? Daj baniakowi spokojnie dojrzeć.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, elespero napisał:

Super. Ale po co dozujesz teraz No3PO4:X? Daj baniakowi spokojnie dojrzeć.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Takie dostałem zalecenie to przecież pożywkę dla bakterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kamil162 napisał:

Takie dostałem zalecenie to przecież pożywkę dla bakterii.

Tak, pożywka. Ale nie od początku, marnowanie kasy. Daj przejść cyklowi azotowemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, elespero napisał:

Tak, pożywka. Ale nie od początku, marnowanie kasy. Daj przejść cyklowi azotowemu.

Ok, dzięki za radę.

Kupiłem 18kg piasku NATURE'S OCEAN BIO-ACTIV LIVE NATURAL WHITE SAND

Kiedy powinienem go dodać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanawiałeś się nad żwirkiem na podłoże? Przy żwirku nie ma problemu z cyrkulacją i według mnie jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w żwirku zalega więcej detrytusu niż w piasku. Piasek dodaj jak najszybciej bo po co czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciej01 napisał:

Według mnie w żwirku zalega więcej detrytusu niż w piasku. Piasek dodaj jak najszybciej bo po co czekać.

Jak go nic nie trzepie to tak, ja mam caly żwirek kilka razy dziennie przesiany. Tylko w jednym rogu muszę ręcznie, bo tam babka nie zagląda. Teren petrapogonów i gonią ją strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem o żwirku ale piasek bardziej mi się podoba. Mam nadzieję że nie będzie śmigał po całym akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym momencie powinienem uruchomić filtr z biopaletami?  jakimi konkretnie? Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

All in one biopelets xl

Ale na razie masz jeszcze sporo czasu, ładnych kilka miesięcy..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.