Skocz do zawartości
kamil162

Zatoka 550L

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, @Beti napisał:

Panie :)

jodu nima :D wyparował

zasolenie bym też podniosła 

Tak proszę Pani, zgadza się ;) ale przyznam szczerze ze nie dozuje jodu. Możesz mi coś polecić? i w jakiej ilości to dozować?

Zasolenie podniosłem do 35 ppt przy niedzielnej podmianie.

Obecnie z dodatków do wody leję:

raz w tygodniu KZ Coral System 1234 po 15ml (wydawało mi się ze w którymś z płynów jest jod)

codziennie Red Sea reef energy A i B po 10ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kamil162 napisał:

Tak proszę Pani, zgadza się ;) ale przyznam szczerze ze nie dozuje jodu. Możesz mi coś polecić? i w jakiej ilości to dozować?

ja dozuje jod z Af zgodnie z zaleceniem ale co 2 dzien,bo ostatnio icp mi pokazało 0.09 czyli przesadzilam mimo że kontroluje to często :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, @Beti napisał:

ja dozuje jod z Af zgodnie z zaleceniem ale co 2 dzien,bo ostatnio icp mi pokazało 0.09 czyli przesadzilam mimo że kontroluje to często :)

Dzięki Beti :D tak też zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, @Pawel napisał:

A jak tam flavescens i xanthurum?

uspokoiło się pływały zgodnie od dłuższego czasu, niestety strzykwa którą miałem padła i strasznie skaziła wodę. Żółtek odszedl na wieczną rafę wraz z kilkoma innymi rybkami :( za to mam teraz oprócz Xanturum 2 szt scopas i jest między nimi zgoda chociaż są sporo mniejsze. Xanturum rośnie w oczach :clapping

Napewno jeszcze się zdecyduje kiedyś na Flavescens

jak narazie mam jeną scopas na wymiane za jakieś LPSy jakby był ktoś zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zakupiłem zestaw AF +1+2+3

Jak to dozować?

Spadek KH przez ostatnie dni wygląda tak

23.07-8,456

24.07-8,456

25.07-8,344

26.07-8,288

27.07-8,12

28.07-7,84

Przyznam ze mierzyłem tylko spadek KH przez ostatnie 6 dni małą hanką, czy wszystkie płyny powinienem dozować równo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zadajesz pytanie jakbyś przed chwilą założył akwarium i nie wiedział co zrobić. Jak już coś kupiłeś to powinieneś wiedzieć jak to coś dozować...albo chociaż być od tego 2018 roku oczytanym...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem instrukcję i znam mniej więcej zastosowanie natomiast popełniłem już wiele błędów więc wolę zapytać. Dzięki za pomoc :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.