Skocz do zawartości
maciejk1976

Aqua Medic Power Flotor.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Czy ktoś używa taki odpieniacz Aqua Medic Power Flotor? Jak wygląda z kulturą pracy (głośność, wydajność)? Szukam czegoś do 200 litrów w obiegu. Chyba że macie inną propozycję.

Pozdrawiam

Maciej

Edytowane przez maciejk1976 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie, może ktoś miał styczność z tym odpieniaczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towar dość nowy na rynku podpytałem w sklepie dowiedziałem się, że wygląda solidnie. I że jest to odpowiedź na chińczyki na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sith114 napisał:

Towar dość nowy na rynku podpytałem w sklepie dowiedziałem się, że wygląda solidnie. I że jest to odpowiedź na chińczyki na rynku.

No właśnie tak przypuszczam bo nie za wiele można o nim znaleźć. A wpadłem na niego przez przypadek przeglądając sklep i zainteresował mnie odrobinkę. A ktoś może coś powiedzieć o tych pompach które w nich są zastosowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak mówi stare powiedzenie "kto nie ryzykował w kozie nie siedział" zakupiłem wersję M.

bedzie za dwa dni na miejscu więc opisze pierwsze wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł śmiga około tydzień w nowym zbiorniku.Na początek mogę tyle powiedzieć że jak na ta cenę bardzo ładnie wykonany w pełni rozbieralny łatwy do czyszczenia. Pompa była słyszalna w pierwszym dniu jak go ustawiłem.Kolejnego całkowicie cicho tylko delikatny szum piany. Tłumik powietrza też robi robotę tylko proponuje zamontować go po swojemu a nie przyklejać mocowania na taśmie która jest w komplecie bo odpadnie na drugi dzień tak jak u mnie. Piana bardzo ładna i gęsta. Regulacja też fajnie rozwiazana( wylot wody pod odpieniacz) ale bardzo czuła. Dosłownie milimetr obrotu i piana cm w górę albo w dół. No i jedna rzecz która mnie zaskoczyła. Ile miałem różnych odpieniaczy każdy wypuszczał przez dzień albo dwa bąbelki do wody potem się uspokajał a tu zero czysta woda bez bąbelków. Myślę że to głównie zasługa wylotu w dnie odpieniacza.

Tyle na początek bo narazie akwarium dojrzewa i trudno powiedzieć o wydajności bez obsady. Wypienił co miał wypienić w pierwszym dniu i teraz tak co dwa dni coś wyrzuci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2019 o 14:15, SenseY napisał:

zakupiłem wersję M.

Ja również zakupiłem wersję M. U mnie już chodzi prawie miesiąc i mam dokładnie takie samo zdanie. Obsadzie na razie 2 blazny i chrysus karmione codziennie pol mrożonki i tak przez dwa tygodnie. Pieni gesty ciemny ulep aż miło. 

Tłumik poszedł na silikon akwarystyczny do kubka na stałe. Tzn jego szyna bo tłumik można odczepic od mocowania 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na zakupem takiego odpieniacza w wersji L do akwarium 250l. Może ktoś podzieli się wrażenia i z użytkowania przez dłuższy czas tego sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie śmiga od kwietnia model M w akwa 180 l + sump ja jestem mega zadowolony. Gęsta piana i cicha praca u mnie na jakiś 60% mocy ustawiony. Myślę że model L też będzie ok bo to bliźniak mojego pienidła tylko ciut wiekszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Chyba mało popularny sprzęt sądząc po ilości odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.