Skocz do zawartości
anney

Gili 217l+70

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, anney napisał:

hahahhahaahah no masz leniuchy! Chelmonek je? (

no powiem Ci ze sama jestem zdziwiona że się przyjął i nawet jedzonko wcina ładnie,tylko szkoda ze nie aiptasie:D

żaden z pokolcow go nie ściga cisza spokój...

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minutes ago, @Beti said:

no powiem Ci ze sama jestem zdziwiona że się przyjął i nawet je ładnie,tylko szkoda ze nie aiptasie:D

żaden z pokolcow go nie ściga cisza spokój...

oby tak dalej :D  

 

 

ah. to moje mini dino osadzilo sie z kilkoma babelkami w kominie, na skalach jakies mini mini wyrzuty z jednym bablem :p 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/11/2019 at 4:03 PM, @Beti said:

no powiem Ci ze sama jestem zdziwiona że się przyjął i nawet jedzonko wcina ładnie,tylko szkoda ze nie aiptasie:D

żaden z pokolcow go nie ściga cisza spokój...

Beatka, jak idzie z aiptasiami? Moje berghie działają i juz kilka róż zniknęło. 

 

Mały update: 

wszytki żyje i ma sie swietnie:)

ale... no3 5-10 (czyli tak jak moje euohyllie lubią najbardziej) , po4 zaczęło sie podnosić do 0.1 co poskutkowało krótkimi glonami (mchem) na jednej skale... rowa jest cały czas w skarpecie... 

 

rybybdostaja mrożonki, ktore sa wcześniej płukanie, raczej ich nie lrzekarmiam, bo znika wszystko w 2min, ale to po4 cały czas marne. 

Sporadyczne bąbelki odsysam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, anney napisał:

Beatka, jak idzie z aiptasiami? Moje berghie działają i juz kilka róż zniknęło. 

Niestety jak brzydal tak chełmon się tego nie chwytają:angry:jakieś marne szansę że coś z tego będzie...4szt krewetek też od dawna jest i nic:veryangry:

4 godziny temu, anney napisał:

ale... no3 5-10 (czyli tak jak moje euohyllie lubią najbardziej) , po4 zaczęło sie podnosić do 0.1 co poskutkowało krótkimi glonami (mchem) na jednej skale... rowa jest cały czas w skarpecie... 

akwarium jest świeże,jeszcze parametry będą skakać,rowa dobrze trzymaj tak dalej zawsze pomoże zbić po4,jakie masz Kh???


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrocilam z tygodniowych wakacji, a moja paradavisa wyskoczyla ze szkieletu, i torch czesciowo.....

parametry w porzadku, bo no3 ponizej 5, nh4 0, no2-0, po4 0.01 (tu dalej zbijam, bo glony niestety sie pojawily), mg 450 cal 1400,  w refugium pojawilo sie troche wirkow, ktorych w glownym nie widac (na te zamowilam blue velevt sea slug)

a juz tak dobrze bylo. 

zalamka. moje piekne euphyllie. 

Edytowane przez anney (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 0,01 jest bardzo nie korzystne dla Euphylli,dalsze zbijanie doprowadzi do śmierci korali.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ae nie jest tak, ze przy zielonym glonie (obrósł mi cała lewa skale) on wciąga nutrienty i wynik nie jest do końca prawdziwy?  

Za to różowy davis mi sie bardziej napompowal niz kiedykolwiek, a zielone para i torch jak wyżej. 

Ukwial sie podzielił, ricordee na pęknięcie jak zwykle. 

Jesli po4 0,01 tak szkodzi, to gdy miesiac temu miałam 0 euphyllie miały sie fantastycznie. 

3tyg temu kupiłam cleaner wrasse (zaraz wpisze łacińska nazwe)zniknęła następnego dnia,  kilka dni pozniej parametry w gore, zielony krótki glon na skałach, podmiana 2x 10%, parametry spadły do tych sprzed ryby, glon sie dalej utrzymuje, moj wyjazd i sytuacja z euphylliami kiepska.

 

beatka mi wcześniej zasugerowała przy innej okazji, ze moze moj odpieniacz jest za slaby. Wczoraj  czyscilam akwa i po 2 tyg wylałam 1cm brudu. 

moze rzeczywiście cos jest na rzeczy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, anney napisał:

beatka mi wcześniej zasugerowała przy innej okazji, ze moze moj odpieniacz jest za slaby. Wczoraj  czyscilam akwa i po 2 tyg wylałam 1cm brudu. 

moze rzeczywiście cos jest na rzeczy?

To co mam powiedzieć mój zbiornik bez odpieniacza :P No3/Po4 mam 0 na testach saliferta.

U Ciebie to może ukwiał się przeszedł albo robaczki męczą euphyllię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, fresz33 said:

To co mam powiedzieć mój zbiornik bez odpieniacza :P No3/Po4 mam 0 na testach saliferta.

U Ciebie to może ukwiał się przeszedł albo robaczki męczą euphyllię.

o mamo... no tak, nie pomyslalam o tym.

 

ukwial siedzi gdzie siedzial, zadowolony, mlody siedzi zaraz obok.  Rzeczywiscie problem z euphylliami zaczal sie kilka dni po tym jak zauwazylam male wirki w refugium, ale w glownym baniaku i na niestety juz pustych  szkieletach euphyllii ich nie widac (no chyba,ze sa tak male ze moje stare oko ich nie wylapuje). Brown jelly tez nie ma, wiec ta choroba odpada. 

I chyba pojda mi wszystkie, bo torch juz w polowie sie katapultowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@anney :)

jakaś aktualizacja,zbiornik jeszcze istnieje ?

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Beti :) no jasne,ze istnieje, toz to moje sieroty sa :D :p 

 

mial niestety dwie przeprowadzki (najpierw do garazu-remont w domu i potem do nowego domu). Przezyl awarie odpieniacza, dzieki ktorej (i zapewne przeprowadzki... piasek, caly sump...) przez 1.5 mialam ogromna plage cyjano.  Ale wraz z przeniesieniem do domu do sumpa poszedl curve 5 i podmianka 50%, co w rezultacie zlikwidowalo cyjano w dwa dni.

Cala przeprowadzke (3tyg) zycie przetrwalo w b dobrym stanie, mimo cyjano, ale asterina wywinela mi niezly numer.... weszla na szujnik (tzn czujnik ;) od temperatury i rano jak wstaalam temperatura w zbiorniku wynosila 40,2st...... o malo zawalu nie dostalam ;) i jedyne co mi przyszlo do glowy, to wlozenie zwakowanych mrozonek do zbiornika :p :o :o  (o mamo....    a swiezej solanki nei mialam zamieszanej), Aniol wyskoczyl ze zbiornika a, moja piekna ankora sie katapultowala.   Za to pachyclavularia i wszystie riccordee rozdymane na max i tak zostalo do tej pory, anemon sie podzielil na 4, xeni nic nie zabije  );) ale po tych numerach mam juz poki co spokoj. woda krystaliczna (pozbylam sie czarnego tla), ryby szczesliwe no i blazenki zaczely po calym zbiorniku plywac od dnia, gdy aniol wyskoczyl.

 

 

mam jeszcze troche (sporo) wlosowatych, ktore narosly wraz z cyjano, ale te juz tez sie bardzo przerzedzaja, nawet bez rwania, wiec poki co, to lap nei pcham do zbiornika... i tak duzo przeszedl.

 

ide czytac co u was, bo nie wchodzilam na forum b dlugo :* 

 

 

15 minutes ago, @Beti said:

@anney :)

jakaś aktualizacja,zbiornik jeszcze istnieje ?

 

 

Edytowane przez anney (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przygody Cie spotkały,ale że życie przetrwało w 40 st szok:w00t:

 

zapodaj fotkę:wub: podgladniemy co tam słychać w UK. :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, @Beti said:

No to przygody Cie spotkały,ale że życie przetrwało w 40 st szok:w00t:

 

zapodaj fotkę:wub: podgladniemy co tam słychać w UK. :)

 

daj spokoj, jak zobaczylam ekran z temperatura, to szukalam trupow...  juz robie zdjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz możliwości założyć jakiejś siatki czy korony, żeby rybki nie skakaly? U mnie jest siatka diy i od ponad 3 lat żadna rybka nie zginęła przez teleportację ;) Przy wargaczach, slizgach czy babkach to nawet korona nie wystarczy. U mojego znajomego pomimo korony i duzego zbiornika wyskoczyły nawet dwa hepatusy, które raczej do "skoczkow" nie należą. Cleaner wrasse to u nas "doktorek", labroides dimidiatus,  jedna z najczęściej kończących na podłodze ryb, kiedy nie ma zabezpieczenia.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Nik@ said:

Nie masz możliwości założyć jakiejś siatki czy korony, żeby rybki nie skakaly? U mnie jest siatka diy i od ponad 3 lat żadna rybka nie zginęła przez teleportację ;) Przy wargaczach, slizgach czy babkach to nawet korona nie wystarczy. U mojego znajomego pomimo korony i duzego zbiornika wyskoczyły nawet dwa hepatusy, które raczej do "skoczkow" nie należą. Cleaner wrasse to u nas "doktorek", labroides dimidiatus,  jedna z najczęściej kończących na podłodze ryb, kiedy nie ma zabezpieczenia.  

 

zamowilam juz i powinna byc w przyszlym tygodniu. teraz lampa wisi nad zbiornikiem, wiec nie bedzie problemu.

 

dzieki za doktorka, juz zapomnialam potem uzupelnic, ale znalazl sie ;) 

parametry mam dobre no3 5, po4 0.1

 

IMG_7050.JPG

IMG_7047.JPG

IMG_7046.JPG

IMG_7044.JPG

IMG_7041.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mamo.... dopiero zauważyłam, ze napisałam 40st... oczywiście było 30stopni ;) a ja sama chyba z gorączka byłam pisząc 40 :roll:

 

 

ostatnio wyrosły mi na jednej skale takie oto piękne zielska.... ktoś wie co to?

DF2FA5DF-E5D8-4893-B157-AED663F3DD94.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta w rogu to taxifolia, tak. Chodzi mi o to na większości powierzchni zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@anney jakaś fotka aktualna zbiornika ? :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja hodowle glonów ktoś chce oglądać ? Haha 

 

Po przeprowadzeniu zbiornika do domu kawa przechodziło znowu dojrzewanie (refugium, wszystko było rozmieszane)  wiec włosowate mi narosły, które są w odwrocie.

 

worowadzilam do głównego kilka caulerp tymczasowo, które sprzedaje i zbiornik zarabia właśnie na nowe korale ;) :p anemony i rico się mnożą. 
orzez ostatnie dwa tygodnie zaczęły mi wyrastać glony, które są na zdjęciu i nie mam pojęcia co to. Może ktoś zna?! 

 

Do obsady doszły tylko wundermani do obecnych od samego początku aiptasii (te były już w odwrocie, gdy miałam berghie ale podczas przeprowadzki pewnie mi zginęły biedaki, nawet ich zlokalizować nie potrafiłam).

 

parametry są stałe i jakże nie miałyby być leży takiej ilości macroglonow w sumpie i zbiorniku ;) 

 

takze póki co kawa nie jest mega malownicze(I pewnie zaraz dostanę milion reprymend ;) i na to przyjdzie czas na Boże narodzenie (po remoncie!)  ale nawet z tymi caulerpami daje dużo radości. ) 

A4D0B497-5491-44A0-88CB-22AC03D4F362.jpeg

A65AF692-D0F1-4378-A3E2-486AE3454666.jpeg

60046C86-4849-4570-B524-884651C041AD.jpeg

C541CFFC-0621-41CE-8290-6F69DBD557B1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Just now, norbi2222 said:

Czerwony fajnie kontrastuje z zielonymi glonami.

haha tak ;)  on jest bardzo bardzo wdzeczny i dla odmiany, nie zmienia koloru ;) jak moj 'rozowy' 

dostalam na priv pytanie o moje macro, wiec wypisze je tutaj.

mam caulerpa taxifolia

neomeris annulata 

caulerpa racemosa

spaghetti

i oczywiscie caulerpa taxifolia

 

oprocz tego sa jeszcze (z tych niechcianych) wlosowate haha, ktorymi zajmuje sie kroliczek :) 

bardzo powoli rosnie mi tez halimeda incrassata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.