Skocz do zawartości
anney

Gili 217l+70

Rekomendowane odpowiedzi

musze ustawic dobrze temp zatem. 

 

ten muszlowiec niesmialy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ja na twoim miejscu nie zakładał bym refugium  tylko algae reactor . Szafkę masz nie za duża a jak zaczniesz świecić wszędzie będziesz miała glony wapienne . Algae reactor nie daje światła na zewnątrz bo można go łatwo zakleić z zewnątrz . 

Jak nie zrobisz miejsc zacienionych nie będziesz miała gąbek i innych bardzo porzytecznych stworzeń które nie lubią światła . 

Ja sobie taki kupiłem 

https://youtu.be/8GdHe3s66YM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Hoom said:

 

Jak nie zrobisz miejsc zacienionych nie będziesz miała gąbek i innych bardzo porzytecznych stworzeń które nie lubią światła . 

 

w glownym zbiorniku?

 

refugium juz jest.

edit. zamowilam sobie akrylowe cienkie plyteczki w kolorze czarnym i pojda po wewnetrznych sciankach w refugium.

Edytowane przez anney (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refugium powinno posiadać tez miejsce zacienione by np. gąbki mogły tam żyć . Ja wybrałem algae reactor to można ustawić go nad sumpem i to trochę jakby powiększa jego przestrzeń bo nie zajmuje miejsca w środku a napewno będzie ci go brakować . 

Masz troszkę większe akwarium od mojego ale nie wiele większe mi sie niestety nie mieści wszystko co bym chciał i ty możesz mieć tez ten problem . 

Bedziesz musiała zmieścić zbiornik na dolewkę , odpieniacz , pompę obiegowa , jakiś filtr mechaniczny i coś do ballinga chyba ze będziesz robić tylko podmiany . Dużo tego w małej szafce  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu Zdjecie mojego sumpa. 

 

Ściankę przy spływie chce podciągnąć do góry akrylowa płytka jutro, bo rurki od spływu za krótkie zrobiłam i nie chce, zeby mi chlapalo.

poki co jest niebieska gąbka, jak juz dokleje szybkę, to wkładam biała. Gąbki lezą na kratce od korali, pod nimi jest 2kg żywej skaly, kolejna krateczka, odpoeniacz.

potem małe refugium (tu tez jutro odbieram akrylowe czarne ścianki) No i pompa.

 

mam nadzieje, ze tak jest ok (tym bardziej, ze sama cała hydraulikę robiłam ;) ) 

 

 

Załączam zdjęcia żyjących jak widac pasażerów na gapę i sumpa.

 

dzis Temp 25.5

kh 7.5

no3 35

zasolenie 1.025

A1EF63A4-17EF-4DD7-9DDD-147BDDA81FAF.jpeg

3C821F17-BA74-433C-9F90-61FC5265FC0E.jpeg

86FB92AF-052D-43AF-ADB7-19F375E92F21.jpeg

Edytowane przez anney (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj gąbek . Lepiej jest użyć waty lub maty która tniesz w dowolne kawałki . Gąbkę musisz płukać . Watę poprostu wyrzucasz . Jest to o wiele łatwiejsze w użyciu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, tylko czekam na moja biala wate wlasnie, dlatego narazie sa gabki i teraz codziennie plucze ja w solance oczywiscie.  jutro juz powinny byc biale.

Hoom, a gdzie zamawiasz wate? 

Edytowane przez anney (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, anney napisał:

wiem wiem, tylko czekam na moja biala wate wlasnie, dlatego narazie sa gabki i teraz codziennie plucze ja w solance oczywiscie.  jutro juz powinny byc biale.

@anney jesli cokolwiek płuczesz to w Ro,szkoda solanki robić,co innego jak coś chcesz umyc i masz wode z podmiany,ale obecnie nic nie podmieniasz i jeszcze dlugo nic nie podmieniaj,tylo dolewka Ro:smile_wink:

Edit jeszcze mała uwaga,jeśli dobrze widzę jedna rurka z nadmiaru jest powyżej sumpa jeśli coś sie stanie i woda będzie miała iść rewizją może Ci chlapac po szafce i poza sumpa,gdzie przy nie obecności domowników mozna sobie zalać troszku mieszkanko :-) zwróć na to sobie uwagę:smile_wink:

20181115_060821.jpg

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie @Beti , dziś wlasnie bede to robić i dodatkowo chce akrylowa płytkę wstawić jako przedłużenie boczków w tamtym rogu.   (Zauważ, ze jeden kawałek gąbki postawiłam w pionie -oczywiscie tylko na dzisiejsza noc-z obawy przed chlapaniem)  tymczasowy sump był wyższy i nie pomyslałam, ze docelowy jest niższy, taka gafa laika ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widzę to spływ,  rewizję i powrót masz w tej samej przegrodzie? :huh:. Jeśli masz za krótką rurkę to nic nie podkladaj. Zamontuj na niej wąż, taki jak do pompy o odpowiednie długości . 

Ułożenie skały i samą skalę masz super:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki @pawellb  nie, splyw i rewizja jest w przegrodzie z sumpem, a powrot w ostatniej przegrodzie za refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gili gili ten Twój sump powinien stać odwrotnie i pierwsza przegroda powinna być ciut wyżej tak żeby woda nie była nad poziomem, a równo z przegrodą. Ma być kaskada wymuszony ruch między przegrodami a nie stać i się kisić ;) 

Edit. Sorki teraz zauważyłem że tam masz jeszcze jedną przegrodę więc spływ i rewizja jest ok tylko rurki powinny być dużo niżej, dokup sobie przelotki i kawałek rurki. Gąbki być nie powinno bo to tylko produkcja Po4 i No3. Dałaś ją bo Ci pewnie za mocno chlupało/hałasowało ale to jest złe rozwiązanie, musisz te rurki przedłużyć. No i ta jedna przegroda powinna być wyżej tak jak pisałem wcześniej. 

3C821F17-BA74-433C-9F90-61FC5265FC0E.jpeg.ede793f22236738dafca54ae06451bac.jpeg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do domu, to zrobie wam porządne zdjecie. 

 

 

Te gąbki dałam, bo dziś bedzie wata i wlasnie ta gafa z za krótka rurka. 

 

Wlasnie jestem w sklepie i bede zaraz to naprawiać.

wiecie jak to baba sama klei ;)  (s tak na prawdę, to tymczasowy sump był wyższy, wiec nie miałam problemu z chlapaniem i nie pomyslałam o nowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, anney napisał:

Wlasnie jestem w sklepie i bede zaraz to naprawiać.

wiecie jak to baba sama klei ;)  (s tak na prawdę, to tymczasowy sump był wyższy, wiec nie miałam problemu z chlapaniem i nie pomyslałam o nowym)

To tym bardziej szacun za robotę jaką do tej pory sama wykonałaś ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, anney napisał:

@fresz33  moge akrylowa płytkę dokleić, zeby podwyższyć ta przegrodę, co?

Jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegrodki zrobione (za chwile dodam zdjecia)

 

dzis kh 8.5

zasolenie: 1.025

zyjatka zyja, zaczelam swiecic sunpowerem, oprocz niewielkich krociutkich glonów  na niektorych skalach nie dzieje sie nic.  Pod lampa najbardziej porowata skala wyglada na troche zarozowiona i zazieleniona (bez lampy zielen rowniez wychodzi). tyle z niusow.

 

btw, jakie macie t5 w swoich zestawach? 

krab mi sie w piasku zakokpuje w ziagu dnia, a wieczorami wedruje po akwa. 

 

dosunelismy z mezem akwa pod sciane i podloga jest krzywa, bo roznica w poziomie wody z przodu a tylem jest 0.5cm.... musimy wbic kolki pod spod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy jeszcze jednego kraba, choc pustlnik czerwony sie Nie pokazuje od rana.  Ten  jegomosc co sie zakopywal, wedruje bez muszli, na wlochate odnoza I kolor szarawy?!   

Wyglada jak gorilla crab ale jest owlosiony.... I ma ok 1.5-2cm

 

I gąbka ?!

D4DF49F6-8407-46F8-BF4D-FC9E0A4CB0AF.jpeg

8DCFB729-8B4E-4BCE-8694-8CB75C9C17CF.jpeg

Edytowane przez anney (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien #7

 

zdiagnozowany gorilla crab, musze go wylowic, zanim zabije mi slimaki i pustelnika, ktory chyba jeszcze zyje, bo slady w akwa sa.

 

poza tym, dzis mija tydzien od zalania i w akwa nie dzieje sie nic oprocz delikatnego widocznego na powyzszym zdjeciu zielonego nalotu na dwoch skalkach.

leje bakterie w dawce z ulotki i czekamy dalej (mam nadzieje,ze niedlugo sie zacznie w koncu to dojrzewanie)

 

nadal czekam na sugestie odnosnie swietlowek, jakie macie kolory (u nas 6x24)

 

milego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo no3 jest bliższe  25 

 

no2:  0

12F20956-1F85-41D8-9D3E-11596DAE8190.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Na żywo no3 jest bliższe  25 
 
no2:  0
12F20956-1F85-41D8-9D3E-11596DAE8190.thumb.jpeg.0cb82fe7c829fe56399ed30ff4135b3b.jpeg
Na zdjęciu widać 10 ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, fresz33 said:

Na zdjęciu widać 10 ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

No dokładnie @fresz33 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorilla chyba zabil pustelnika.  dzis tez nie widac sladow slimakow, ale moze siedza biedaki w skale (co sie juz zdarzylo)

za poleceniem pana z zoologicznego i reef2reef musze sie jego pozbyc, bo bedzie zabijal slimaki, inne kraby, krewetki i niszczyl korale.

 

take teraz pewnie bedzie duuuzo amoniaku po moim krabiku. martwic sie?

Mamy problem z cyrkulacja w baniaku,bo sa dwa miejsca,gdzie skupiaja sie brudy. Cyrulatory nie podbijaja ich w ton wystarczajaco, by je wyrzucic do splywu.... no i jeszcze podmiataja mi piasek.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile wyparowuje Wam dziennie wody z akwa?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, anney napisał:

ile wyparowuje Wam dziennie wody z akwa?  

mnie srednio  na dobę okolo 0.8 do 1.0 litra na 100(litrow wody w obiegu) ale ma na to dużo wpływu temp w mieszkaniu,czy akwarium jest całkiem odkryte lub zabudowane itp..:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.