Skocz do zawartości
_Artur_

SeaFarm.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Opisać sytuację można bez podania nazwy sprzedawcy - w ten sposób nie pierzesz brudów publicznie. To co napisałeś sam to wg mnie proste rozumowanie - uda się reklamacja to fakt przemilczę, reklamacja będzie odmowna - obsmaruję z każdej strony. Taki delikatny szantaż emocjonalny bo a nóż widelec sprzedawca przeczyta i się przestraszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprzedawca mnie z forum nie zna ;) sprzedawca nie płaci tu za "reklamę", a ja tylko napisałem to po to żeby kolega nie odpuszczał bo to nie mała kwota...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwialek a czemu nie prać publicznie?...Niech ludzie wiedzą, szczególnie jak Zielony Amator pisze, że miał oddzwonić i się odezwać...

Przecież Zielony Amator tylko potwierdza fakty w tym co pisze, nic nie koloryzuje ani ubarwia to niech właśnie idzie w świat. Przecież nawet po takiej sytuacji można wyjść z twarzą tylko trzeba chcieć. 

Edytowane przez jar2789 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka sytuacja. Ale jest duże ale właśnie bo lubię sklep, acanki przyszły mi bardzo ładne choć jedna traciła tkankę ale opamiętała się i ładnie rośnie.

e635d62e5a38f741.jpg

99365271df395986.jpg

73f00a210fb5943a.jpg

17bc8f5188bd5a9f.jpg

To są zdjęcia zrobione po przyjściu przesyłki oraz zdjęcia ze strony sklepu. Teraz już Acroporki nabierają kolorów no i jeszcze jedno ale a mianowicie była promocja i jeszcze dostałem gratisa. Poprzednie szczepki też przyszły szaro-bure a kolorki już złapały, nie mam zdjęć porownawczych ale teraz wyglądają tak

 

4e70fe1944b89e57.jpg

413507548be172bc.jpg

b68253eb49da604c.jpg

Poprawiłem trochę oświetlenie

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ZielonyAmator napisał:

Nie polecam tego sklepu z jednego względu. Zdjęcia koralowców mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

 

tapetowy.thumb.jpg.15b62391c585247bb9eb8d1d9ca13e72.jpg

 

Też trochę nieładnie dawać zdjęcia które są w innym świetle i dawać jako porównanie bo ktoś mnie ogarnięty mógłby w to uwierzyć. Ewidentnie widać zalanie jakimś czerwonym światłem zupełnie inaczej wygląda zieleń pod czerwienią i pod niebieskim co zresztą widać po otoczeniu jednego i drugiego zdjęcia.

 

 

No i trzeba też poprawkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
3 godziny temu, ZielonyAmator napisał:

Maxspect Razor r420r kanał B 100%, kanał A 25% czyli światło na którym najlepiej widać świecenie koralowców. Ktoś wcześniej napisał abym tak ustawił to wstawiłem. Co do reszty to nie będę się odnosił bo nie ma sensu. Ten ukwiał w żadnych warunkach oświetleniowych nie miał nawet 30% barw ze zdjęcia. 

Na koniec jeszcze film przedstawiający barwy w akwarium. Żeby nie było, że coś edytuję. Moja opinia jest taka, że takie praktyki w jakichkolwiek sklepach są nieuczciwe i tyle. 

https://www.youtube.com/watch?v=c4qYjR-NO_I

W dalszym ciągu nie podałeś widma światła. Nie powiedziałeś też jakim aparatem robiłeś zdjęcia i jak było on ustawiony.

Co to znaczy "najlepiej widać świecenie koralowców" - proszę zdefiniuj ten termin. Moim zdaniem korale najgorzej świecą w tym świetle. I jest to tak samo jak twoje moje subiektywne niezdefiniowane odczucie.

W jaki sposób policzyłeś że ukwiał nie miał nawet 30% barw ze zdjęcia? Proszę objaśnij sposób w który to policzyłeś i podaj wszystkie zależności, które zostały do tego użyte. Jeśli użyłeś do tego programu proszę powiedz jakiego oraz w jaki sposób obrobiłeś zdjęcie? 

Czym jest ta reszta i proszę wyjaśnij dlaczego nie chcesz się do niej odnosić? Czy dlatego że po odniesieniu się do tej reszty sam udowodnisz że twoje oskarżenia nie mają żadnego sensu i są całkiem bezpodstawne? 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład nie umiałbym podać widma światła itp itd. Jednak dla mnie jest to zupełnie inne zwierzątko niż te co jest pokazane na stronie sklepu. 

Nanokaczor czyli idąc Twoim tokiem myślenia  osoba, która ma inny telefon. inną lampę itd itp nie ma prawa  mieć swojego zdania tak?

Powiem szczerze średnie to jest. Ty nie widzisz, że to jest inny koral czy sobie jaja robisz?

Edytowane przez jar2789 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło pod którym jest robione zdjęcia ma kolosalne znaczenie dla wyglądu koralowca. Mogę zrobić zdjęcie hystixa w swoim akwarium, w zależności od godziny będzie miał barwę od zółtej po zieloną fluo. Poza tym jest prosty trik pozwalający znacznie poprawić wybarwienie na zdjęciu, trzeba je robić zgodnie z kierunkiem padającego światła a więc od góry. Tak fotografowanej tridacny czasami nie da się poznać w stosunku do tego co prezentuje przez przednią szybę. Razory kiedyś miałem., mają mocną tendencję do wpadania w fiolet co widoczne na pierwszym zdjęciu. Można dyskutować czy zdjęcie było poprawione w programie., pomijam też jakość zdjęcia.  Zostaw tylko niebieskie diody (nie pamiętam czy da się tak ustawić w tej lampie) i zrób zdjęcie z góry.

Mam teraz hybrydę i 500W w ledach i nawet jeśli zrobię zdjęcie pod samymi diodami to spokojnie jestem w stanie tak wyprowadzić fotkę pod programem by wyglądało bardzo przyzwoicie. Przy razorze mi suwaków brakowało, co zresztą widać na twoim kolejnym zdjęciu.

Pzdr

Edytowane przez tdew (wyświetl historię edycji)

BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam nie rozumieć

Piszemy o sklepie który nie ma tu reklamy ? 

Więc ? 

Pochwały - niewolno 

Wpadki - smarujemy 

Ave 

p.s

Wystarczy tytuł zmienic 

 

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Moljzesz napisał:

U mnie taka sytuacja. Ale jest duże ale właśnie bo lubię sklep, acanki przyszły mi bardzo ładne choć jedna traciła tkankę ale opamiętała się i ładnie rośnie.

e635d62e5a38f741.jpg

99365271df395986.jpg

73f00a210fb5943a.jpg

17bc8f5188bd5a9f.jpg

To są zdjęcia zrobione po przyjściu przesyłki oraz zdjęcia ze strony sklepu. Teraz już Acroporki nabierają kolorów no i jeszcze jedno ale a mianowicie była promocja i jeszcze dostałem gratisa. Poprzednie szczepki też przyszły szaro-bure a kolorki już złapały, nie mam zdjęć porownawczych ale teraz wyglądają tak

 

4e70fe1944b89e57.jpg

413507548be172bc.jpg

b68253eb49da604c.jpg

Poprawiłem trochę oświetlenie

Co do fotek z góry, acropora z przedostatniego zdjęcia

a283bc955902ec6a.jpg


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dwa inne korale ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z zakupów w seafarmie jestem zadowolony. Fajna obsługa i korale też w porządku. Jeśli chodzi o zdjęcia - dużo zależy od umiejętności fotografującego i aparatu.

Jak będzie potrzeba mogę zrobić zdjęcie rhodactisa, i dać do porównania zdjęcie zrobione przez kolegę ze sprzętem i talentem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób jakieś ostre zdjęcie od góry w naturalnych kolorach bez tej czerwieni


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
W dniu 16.11.2018 o 21:09, nanokaczor napisał:

W dalszym ciągu nie podałeś widma światła. Nie powiedziałeś też jakim aparatem robiłeś zdjęcia i jak było on ustawiony.

Co to znaczy "najlepiej widać świecenie koralowców" - proszę zdefiniuj ten termin. Moim zdaniem korale najgorzej świecą w tym świetle. I jest to tak samo jak twoje moje subiektywne niezdefiniowane odczucie.

W jaki sposób policzyłeś że ukwiał nie miał nawet 30% barw ze zdjęcia? Proszę objaśnij sposób w który to policzyłeś i podaj wszystkie zależności, które zostały do tego użyte. Jeśli użyłeś do tego programu proszę powiedz jakiego oraz w jaki sposób obrobiłeś zdjęcie? 

Czym jest ta reszta i proszę wyjaśnij dlaczego nie chcesz się do niej odnosić? Czy dlatego że po odniesieniu się do tej reszty sam udowodnisz że twoje oskarżenia nie mają żadnego sensu i są całkiem bezpodstawne? 

 

Nie ma odpowiedzi. Znaczy że cały temat to nieudana próba... Ale może do kogoś trafi - jeśli ktoś nie robił nigdy zdjęć... 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2018 o 17:32, sith114 napisał:

Sam miałem do czynienia porównywać fotki robione aparatem z prawdziwego zdarzenia a telefonem. A z tego co widziałem Seba byle czym fotek nie robi. Nie chce tutaj nikogo bronić, ale czy uważasz @ZielonyAmator , że ktoś miałby czas koloryzować po 200 zdjęć po każdej dostawie?

Znam takich, co owszem, mają na to czas.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.