Skocz do zawartości
Gość

usuwanie postów - ogłoszeń "ODDAM ŻYCIE"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

mam pytanie który to taki mądry jest, że usuwa mi ogłoszenie w kategorii "Oddam życie" ?

co takie wam przeszkadzało w tym ogłoszeniu ?   zdjęcie ? TAK ? 

 

jest takie powiedzenie "darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby"  czy ktoś z moderatorów ten przekaz rozumie ?   

życie oddaje za darmo więc czego się jeszcze czepiacie ?  

co trzeba jeszcze zrobić abyście nie byli tacy upierdliwi ?   może po prostu jesteście złośliwi wobec innych forumowiczów ? 

 

 

   

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem jako główny winowajca Twoich żali.

Ogłoszenia przeglądam charytatywnie i jeśli spełniają one regulamin to ich zwyczajnie nie usuwam. Ale żeby wszyscy mieli pogląd obustronny jak to niedobry i zły człowiek jest z tego moderatora dopełnię Twoją wypowiedź o dwa dość istotne z mojego punktu widzenia fakty o których zapomniałeś wspomnieć. Otóż...

Ogłoszenie oddam pojawiło się - w momencie gdy w niezatwierdzonym ogłoszeniu sprzedam zapytałem się czy zdjęcie umieszczone jako "autentyczne" jest Twojego autorstwa (odpowiedzi do dziś nie otrzymałem). Uniesiony chwilą postanowiłeś nie będę sprzedawał tylko zamieszczę ogłoszenie oddam - bo te są mniej upierdliwe - lecz jak widać również je przeglądamy pod kątem zgodności z regulaminem. Nic bym nie zrobił gdybyś strzelił fotkę zamazaną, nieczytelną albo widoczne były by na niej choćby zarysy ryby. Ale po cóż zamieszczać fotkę własnego autorstwa skoro jest coś takiego jak google grafiki i można wybrać czyjąś fotkę - ale za to jakże chwytliwą i czytelną - przedstawiającą rybę w idealnej kondycji i idealnym świetle.

Więc w zęby nikt nie zamierza zaglądać - ale szanujmy się nawzajem i szanujmy czyjeś prawa autorskie.

Ktoś uważa iż potrzebny jest dalszy komentarz do zaistniałej tutaj sytuacji to zapraszam do dyskusji.

PS... Takie sprawy można załatwić na PW z moderatorem, który usunął Twoje ogłoszenie - z tego co wiem powinieneś dostać zwrotkę kto i co zrobił z Twoim znikającym ogłoszeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Roman.P proszę hamuj się z oskarżeniami bo sprawa może skończyć się o naruszenie dóbr osobistych !  Jak tego nie doświadczyłem to możesz przekonać się tym bardzo szybko.  Nie wiesz, to nie twierdź, że  ukradłem jakieś zdjęcie !!!!    

  A tak wracając do tematu to chciałem oddać coś za darmo, a wy to skutecznie uniemożliwiacie !  Zero  zdrowego podejścia do sprawy - zawsze można moderować tekst czy post, a nie kasować całości. Chyba takie jest wasze zadania, czy nie ?   ale wy lubicie tak po  prostu jak się komuś dokopie.  Pewnie was to cieszy. Co ?  to bawcie się dalej :)  

 Dziwni jesteście i to mega - nie tylko ja tak twierdzę, ale sporo osób z którymi do tej pory rozmawiałem z tego forum. Niedługi tu sami zostaniecie. Pozdrawiam.       

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, twardovski.michal napisał:

Roman.P proszę hamuj się z oskarżeniami bo sprawa może skończyć się o naruszenie dóbr osobistych !  Jak tego nie doświadczyłem to możesz przekonać się tym bardzo szybko.  Nie wiesz, to nie twierdź, że  ukradłem jakieś zdjęcie !!!!    

Jeśli czytasz ze zrozumieniem to zadałem pytanie.

Czy Ty jesteś autorem tego zdjęcia?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Moderatorzy... ja rozumię "prawo to świetość", tyle że wszystko od interpretacji tego prawa zalezy. Ze swojego dośwadczenia wiem, że czasami przesadzacie z tym sztywnym trzymaniem się zasad. Chociaż, z drugiej strony, to duzo racji w waszym działaniu, bo gdybysmy nie trzymali sie zasad, to mogło by dojśc do anarchii. W tym jednak przypadku to mogliście zachować trochę elastycznosci, w końcu jeśli ktoś chciał by widzieć tego "darowanego konia" co bymu w zęby zaglądać, to może poprosić o wysłanie fotki. A pytanie zadane przez jednego z moderatorów: Czy Ty jesteś autorem t ego zdjęcia? Czy je ukradłeś żeby wstawić do swoich ogłoszeń?  posiada znamiona oskarżenia o kradzież, czyli godzi w uczciwość osoby zamieszczającej ogłoszenie. 

Zarówno moderatorzy, także i my - użytkownicy tego forum jesteśmy tylko ludzmi. Traktujmy się więc po ludzku (byle nie w sposób negatywny i nie przystojacy cywilizowanym - poniekad - mieszkańcom tej planety

 

Edytowane przez wiesiektbg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wiesiektbg

Tu nie chodziło o zaglądanie darowanemu koniowi w zęby - kopać się z koniem też nie zamierzamy...
Jeżeli napisałem do autora ogłoszenia prośbę, a zarazem pytanie czy zdjęcie zamieszczone w ofercie sprzedaży należy do niego. A zamiast odpowiedzi następuje nagły zwrot akcji - wynikający z tego iż nie mogę sprzedać bo najprawdopodobniej nie mam fotki to na złość zrobię oddam umieszczając dokładnie to samo zdjęcie to jak to byś nazwał?
Dla mnie skoro tak lubicie posługiwać się przysłowiami to brzmiało jak " gadaj z d*pą to cię osra. " więc reakcja była szybka zamknięcie z powodu niezgodności z regulaminem, autor wiedział który punkt narusza w przypadku ogłoszenia sprzedam - to samo naruszył przy oddam... Do wielu z Was piszę na PW uzupełnij miejscowość, zdjęcie, literki - często sam dodaję - bo krócej wyedytować i dopisać literkę niż tłumaczyć iż jest to również wymysł regulaminu.

Jako użytkownik chciałbyś jechać 100km po rybę w stanie agonalnym? Lub bez płetw ? Zgodnie z Waszymi prośbami i wytycznymi mamy dbać o to aby na targowisku było bezpiecznie, zgodnie z zasadami, bez wałków i niedomówień. Ostatnio nawet chcieliście aby szczepki posiadały wymiar.

Jeśli mamy tutaj naruszenie praw autorskich, posługiwanie się czyimś dobrem (zdjęciem) bez wiedzy i zgody autora to wg Ciebie czym jest to zagrożone i jak to się nazywa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewne wątpliwości.   Dokładnie obawiam się, że idąc tym  tokiem myślenia  żeby wystawić ogłoszenie  bedziemy musieli

napisać oświadczenie, że jesteśmy autorem zdjęcia lub przedstawić dokumenty,ze mamy prawa do  zamieszczenia go  (jakieś potwierdzenie z istockphoto)

Jeśli sami robimy zdjęcie to  data zrobienia i oswiadczenie,ze ryba tak jak na zdjeciu ma jeszcze płetwy.

No i windows, android laptop czy telefon tez nie moze byc kradziony.

Nie bedziemy robić interesów z  przestępcami- zaswiadczenie o niekaralności .

 

Ok. Pewnie przesadziłam. Tylko gdzie wyznaczyć granicę?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMK w regulaminie jest wymaganie, aby przedstawiać autentyczne zdjęcie przedmiotu. Nie zdjęcie poglądowe, ściągnięte z internetu. Chodzi o to, zeby kupujacy widział na zdjęciu dokładnie to, co kupuje (WYSIWYG).  Nie żądamy żadnych oświadczeń.  Kolega zapytał, bo zdjęcie nie wyglądało na własne. 

Jeśli kupuje rybę to ma być zdjęcie tej ryby, żebym widziała, w jakiej jest kondycji, czy ma zdrowa skórę, czy nie wygląda na wychudzoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A to nie jest tak że w tym dziale niema obowiązku wstawiania zdjęć tego co sprzedawane? Bo jest sporo takich ogłoszeń. Jeżeli Michał wstawił poglądowe zdjęcie to tylko jego dobra wola żeby przyjmujący wiedział o czym mowa, a z tego co kojarzę że napisał też że wskazane do fish only.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak że zdjęcia są wymagane tylko w dziale sprzedam - są one wymagane w targowisku ... wyjątek z oczywistego powodu stanowi dział kupię.

Podam źródło zdjęcia i samo zdjęcie - nadal myślicie iż mamy tutaj styczność z właścicielem praw do tych zdjęć?
https://www.ultimatereef.net/showcase/dianas-hogfish.2373/
Dla rozwiania wątpliwości sprawcę zamieszania @twardovski.michal proszę o wklejenie zdjęcia autentycznego oferowanej ryby. Może wówczas wszyscy zrozumieją w czym leży problem autentyczności zdjęcia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To dlaczego przepuszczacie ogłoszenia bez fot ? ;)

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @fresz33.

Czytałeś regulamin?

6. Każde ogłoszenie dotyczące zarówno sprzedaży jak i zamiany czy oddania musi zawierać autentyczną fotografię przedmiotu ogłoszenia.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fresz33 napisał:

To dlaczego przepuszczacie ogłoszenia bez fot ?

są usuwane na miarę naszych możliwości - nie jesteśmy tutaj na etacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kolego@fresz33.
Czytałeś regulamin?
6. Każde ogłoszenie dotyczące zarówno sprzedaży jak i zamiany czy oddania musi zawierać autentyczną fotografię przedmiotu ogłoszenia.
W takim razie ogłoszenia oddam/zamienię też powinny przed dodaniem zostać przez Was dopuszczane tak jak dział sprzedam ;)

Pomysł podsunięty tylko wprowadzić do życia.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I powiedzieć wszem i wobec że to pomysł Fresza - wszelkie pretensje proszę kierować do niego :) tak żeby Twoich dóbr niematerialnych nie naruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co, jesli chcę coś oddać za darmo i nie mam aparatu, a zależy mi na czasie, co by się zwierzak nie męczył? Nawet w prawie jest taka opcja "stan wyższej konieczności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
I powiedzieć wszem i wobec że to pomysł Fresza - wszelkie pretensje proszę kierować do niego [emoji4] tak żeby Twoich dóbr niematerialnych nie naruszać.
Przyjmę skargi na klatę, a interesantowi odpowiem że jak się nie podoba to są inne portale [emoji14] niema się co pieścić heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że jak wystawiłem dużo postów w dziale sprzedam z aktualnymi zdjęciami to byłem posadzone o sprzedaż że sklepu i pusty zostały scalone w jeden. W tym temacie jest jak w polityce porostu musi się cos dziac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bart7891 uderz w stół nożyce się odezwą i bardzo dobrze iż się ujawniłeś :) cóż skoro napisałeś 17 ogłoszeń i każde z każdego dnia byś napisał 17x up :) aby być na pierwszej stronie ogłoszeń sprzedam.
Tak Twoje ogłoszenie to również moja sprawka :) To też ktoś  oprócz Ciebie uważa za błąd moderatora?
Jako użytkownik wolę przebrnąć przez 1 temat a nie 17 zwłaszcza iż wszystkie dotyczyły sprzedam zoa i miękkich...

Nadal czekam na odpowiedź czy zdjęcie ryby jest własnością
@twardovski.michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
[mention=15608]Bart7891[/mention] uderz w stół nożyce się odezwą i bardzo dobrze iż się ujawniłeś [emoji4] cóż skoro napisałeś 17 ogłoszeń i każde z każdego dnia byś napisał 17x up [emoji4] aby być na pierwszej stronie ogłoszeń sprzedam.
Tak Twoje ogłoszenie to również moja sprawka [emoji4] To też ktoś  oprócz Ciebie uważa za błąd moderatora?
Jako użytkownik wolę przebrnąć przez 1 temat a nie 17 zwłaszcza iż wszystkie dotyczyły sprzedam zoa i miękkich...

Nadal czekam na odpowiedź czy zdjęcie ryby jest własnością [mention=29529]twardovski.michal[/mention]
To akurat też mnie raziło w oczy i dobrze że zostało połączone ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie można robić aktualne zdjęci edytować i dodawać do tematu już istniejącego, a nie z każdym lecieć do admina i mu d.... zawracać. Z takim podejściem ludzie będą musieli się zwolnić z pracy żeby akceptować lub odrzucać i pisać dlaczego to zrobili. Nie wyobrażam sobie, że jest tu np 2tys użytkowników i każdy czeka na odp. To będzie trwało wieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bart7891Nie wyobrażam sobie sensu istnienia forum jeśli cała społeczność sprowadzi jego funkcjonowanie do działu targowisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bart7891 co napisałeś oprócz up, sprzedam, kupię, zamienię przez ostatnie pół roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.