Skocz do zawartości
Gość

usuwanie postów - ogłoszeń "ODDAM ŻYCIE"

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, wiesiektbg napisał:

a co, jesli chcę coś oddać za darmo i nie mam aparatu, a zależy mi na czasie, co by się zwierzak nie męczył? Nawet w prawie jest taka opcja "stan wyższej konieczności"

A co, jeśli ktoś bez zdjęcia napisze oddam ciekawego ślimaka bez muszelki, jakiś początkujący akwarysta pobiegnie i przytarga sobie płazińca?  Co, jeśli ktoś pilnie potrzebuje oddać lub zamienić koraliwca z Brown jelly? Albo jakiś sprzęt usyfiony z uszkodzonym kablem, kupa złomu? Albo z drugiej strony. Co, jeśli oddasz komuś zdrowa rybę a on Cię oskarżył że miała ospe i zarazila mu inne ryby? Albo oddasz ładna szczepkę a jakiś szeryf wsadzi do brei, zdechnie mu, a potem będzie wypisywać farmazony, że narobił kilometrów po trupa? 

Zdjęcie chroni nie tylko biorącego,  ale i zamieniajacego lub oddającego przed pretensjami.  Widziały gały, co brały.

My nie chcemy wysłuchiwac pretensji, że mamy coś zrobić z oszustem. 

Zdjęcie ma być i basta. A to, że trafiają się ogłoszenia bez zdjęć to dlatego, że działy poza sprzedam nie są moderowane, a my, jak zauważył @chwialek nie jesteśmy tu na etacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 godzin temu, wiesiektbg napisał:

a co, jesli chcę coś oddać za darmo i nie mam aparatu, a zależy mi na czasie, co by się zwierzak nie męczył? Nawet w prawie jest taka opcja "stan wyższej konieczności"

tak własnie, ale niestety niektórzy tego nie rozumieją. Szkoda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@

A co, jeśli ktoś bez zdjęcia napisze oddam ciekawego ślimaka bez muszelki, jakiś początkujący akwarysta pobiegnie i przytarga sobie płazińca?  Co, jeśli ktoś pilnie potrzebuje oddać lub zamienić koraliwca z Brown jelly? Albo jakiś sprzęt usyfiony z uszkodzonym kablem, kupa złomu? Albo z drugiej strony. Co, jeśli oddasz komuś zdrowa rybę a on Cię oskarżył że miała ospe i zarazila mu inne ryby? Albo oddasz ładna szczepkę a jakiś szeryf wsadzi do brei, zdechnie mu, a potem będzie wypisywać farmazony, że narobił kilometrów po trupa? 

Zacznijmy od tego, ze jesli ktoś oddaje za darmochę, to przecież druga osoba - odbierając zwierzaka (bo temat dotyczy konkretnej rybki) nie musi tej rybki przyjmować. Przecież widzą gały przy odbiorze, co biorą. 

Z tymi ślimakami nagoskrzelnymi to też przesada, bo stwierdzenie, ze doświadczony akwarysta świadomie wciśnie jakiemuś "zieleńcowi" coś takiego, to zakładanie "z góry", że na tym forum są sami oszuści i cwaniacy. Sam miałem płazieńca, którego kupiłem ze szczepką (schował się bardzo ładnie) i po upewnieniu sie, ze to faktycznie badziew wysłałem go w zaświaty - chociaż po czasie jeden z akwarystów stwierdził, że chętnie by go przygarnął, bo miał plagę ślimaków.

Ja rozumię, "dura lex, sed lex", ale sam pracowałem w policji i wiem, ze czasami trzeba być "elastycznym" w podejmowaniu decyzji. Czasami trzeba człowieka pouczyć, zamiast"walić z grubej rury".

Rozumię to, że moderatorzy są potrzebni na tym forum i że działacie tutaj za darmochę, no, ale przecież to wasza decyzja, czy ktoś was do tego zmuszał? Sam jestem zasłuzonym krwiodawcą i nie przestałem oddawać krwi, nawet kiedy moi madrzy przełożeni powiedziali mi, że (pracujac w systemie 12 godzinnym) nie dostanę dnia wlnego bo krew byłem oddać na wolnym, a w końcu oddaję krew honorowo. Jeden z przełożonych radził mi żebym - tak, jak on - zrezygnował z tego, a jednak nie zrezygnowałem.

Konkludując moją przydługawą wypowiedz powiem tyle, że wszyscy jesteśmy "tylko", lub "aż" ludzmi. Odrobina wyrozumialości, elastyczności i empatii po obu stronach nie zaszkodzi, a wręcz pomoże w funkcjonowaniu tego forum. W końcu moderator może napisać, pod ogłoszeniem, że dopuszcza je warunkowo w stanie "wyższej konieczności", a osoba odbierająca podarowaną rybkę bierze ją na własną odpowiedzialności. Oszczędziło by to obu stronom "bicia piany" i nerwow. Oczywiscie, nie twierdzę, że w każdym przypadku, bo w dziale sprzedam, lub zamienię fotki powinny być, bo leży to w interesie sprzedającego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to zdjecie jest twojego autorstwa michale? Odpowiesz na proste pytanie?

Co do wywodow o zdjeciach. Jest to wymóg i nie mamy od tego ustepstw... dura lex, sed lex jesli lubujemy sie w cytatach. Od mojej decyzji przysluguje odwolanie do wyzszej instancji tj @Walker @SkoczekPL lub na sam szczyt do wlascicieli portalu @Irmina @Przemek

Jak wg Was nazywa sie w mowie potocznej czlowiek ktory dopuscil sie przywlaszczenia praw wlasnosci do dobr rzeczowych i niematerialnych nie nalezacych do niego dokonujac tego bez wiedzy i zgody wlasciciela praw do tych rzeczy? Trudno to nazwac... to moze jak nazywa sie ten czyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Już wiemy że nie jest :P było poglądowe i była informacja że rybka ze wskazaniem do zbiornika fish only bo lubi zjadać koralowce :P Ten kto by rybkę przyjął byłby w pełni świadomy.

Wystarczyło dopisać "zdjęcie poglądowe z internetu bo rybka trudna do schwytania" ? ;) 

Piszecie że nie macie czasu na moderowanie ogłoszeń "oddam" ale na szukanie po Googlach czy zdjęcie jest osoby wstawiającej ogłoszenie to już mieliście czas :P 

I tak patrzę że tych ogłoszeń oddam nie jest tak w cale dużo i przejrzenie ich nie zajmuje wiele czasu :P 

I pisze to moderator z innego forum o ciut innej tematyce :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu a ile ogłoszeń wymoderowalismy... Jak widać działamy i to chyba całkiem sprawnie, skoro pomimo zajęć udało się wychwycić tak niecny występek.

W zakresie zdjęcia nie ma wyjątków wymagane są nawet z pozoru bzdurne zdjęcia wody z podmian... ale okazują stan faktyczny skąd woda pochodzi - pięknie to ukazał DarekB30 prezentując własny zbiornik - jak widać da się podejść do tematu z uśmiechem i odrobiną inwencji. I w tym zakresie widzę w nich sens... Kolega się nie postarał wybrał zdjęcie charakterystyczne, ale jakże chwytne marketingowo - co nie zmienia faktu iż najprawdopodobniej wykorzystał je bezprawnie...do tego zastosował formę groźby wobec moderatora, który zadał wprost pytanie o nazwę czynu... szkoda ze biegłe w prawie osoby tego faktu nie dostrzegają i sprytnie omijają ten fragment tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega - Michał poradził sobie z wykonaniem zdjęcia i zamieszczeniem ogłoszenia zgodnie z regulaminem zatem temat uważam za zamknięty. Co jednocześnie czynię, aby nie zaśmiecać forum...

W razie dalszych wątpliwości polecam kontakt PW - temat w razie potrzeby zostanie ponownie otwarty . Obecnie uważam go za wyczerpany w 100%. mam nadzieję iż wszyscy czują się usatysfakcjonowani tym iż - do końca pozostaliśmy jako moderacja do waszej dyspozycji choć sytuacja była naprawdę klarowna już po 1-2 wpisie.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.