Skocz do zawartości
jacek_kl

Ukwiały Quadri dymią

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać  (gdyż mało jest informacji na ten temat) o zjawisko "dymienia" ukwiałów. Ma trzy sztuki dorodnych ukwiałów 25 cm  i po zgaszeniu światła od dwóch dni wywalają mi "dym" efektem czego jest mleczna woda i skok PO4 do 0,31 (było od 0,09 do 0,12 akwarium 3 miesiące). Ukwiały siedzą na miejscu nie ruszają się, w ciągu dnia napompowane. Reszta korali bez zmian ale  Goniopora  i Pocillopora  dzisiaj zaczęła reagować na zmianę bo tylko  lekko wystawiają polipy. Włożyłem wczoraj do filtrów pełną dawkę węgiel Rowa + 1/3 dawki PhosGuard. Odpieniacz wariuje na mokro i płyn jasny ale z dziwnym zapachem. Akwarium 290 litrów parametry przed zadymą NO3 ok 10, Ph 7,7, Kh 6,7 do 7,2 z tendencją spadkową. Cyrkulacja średnia, oświeltenie 60% PS Metis XM od dwóch tygodni zmieniony na program Bali.  Obsada ryby: zółtek, strigosus, dwa kardynałki, dwa błazny, dwa debeliusy, korale 3 ukwiały, 5 LPSow małych, ogródek rico, podmiany od 3 tygodni raz w tygodniu 16 l na soli FM prof. dawkowanie dwie kropelki amino i energy, bakterie BioGro, kropelka jodu + karma dla korali BrightWell Phytochrom, gold i zooplankton ale to co 3 - 4 dzień.

Prosze o info czy działać coś zaradczo jeszcze czy czekać. Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki znam ten temat ale nigdzie nie znalazłem informacji jak to wpływa na pogorszenie parametrów, gdyż dwa dni mi dymiły po zgaszeniu światła a parametry poleciały PO4 na 0,48 a NO3 na 25. Raczej będą sie dzieliły,  bo wydaje mi się że jest to związane z zmianą cyklu oświetlenia przeszedłem z ustawień własnych na Bali i wydaje mi się ze miały za mało światła i to im nie pasowało. Jak dzisiaj walnęło słońce przez okno i wpadło do akwarium od razu ustawiły się do niego i otworzyły na maksa. Nie wiem czy to to chodzi tak gdybam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij też tu:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję uspokoił mnie ten wpis.  Chyba sytuacja wraca do normy aczkolwiek zrobiłem profilaktyczna podmianę 7% bo bałem sie o Gonioporę i sps-a jedynego, którego mam czy go to nie wykończy ale okazuje się z przy PO4 0,48 i NO3 25 (po tej zadymie) sobie radzą a odpieniacz od wczoraj pracuje normalnie i wywala to białko co wyszło z ukwiałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.