Skocz do zawartości
bober6662

Do zamknięcia...

Rekomendowane odpowiedzi

Z punktu widzenia prawa to nie jest oszustwo tylko zwykła kradzież lub przywłaszczenie jak gość nie chce oddać i tyle. Policja takimi rzeczami się oczywiście zajmuje, zgłoś, zobaczysz jak szybko gość się odezwie ...

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, Gothmog napisał:

Z punktu widzenia prawa to nie jest oszustwo tylko zwykła kradzież lub przywłaszczenie jak gość nie chce oddać i tyle. Policja takimi rzeczami się oczywiście zajmuje, zgłoś, zobaczysz jak szybko gość się odezwie ...

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

 co jeden to mądrzejszy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten portal z góry narzuca pewną jakość i zaufanie. Sam też wysyłałem przed otrzymaniem pieniędzy i na odwrót. Nigdy się nie zawiodłem. Nie ma co porównywać forum do olx. Jeśli tu się znalazł złodziej, który odebrał towar, którego nie chciał i go nie zwrócił lub nie zapłacił to jest to dla mnie złodziej i nie ma co się krygować. Złodziejstwo trzeba piętnować. Jeśli bym czegoś nie chciał lub rozmyślił się to bym to odesłał. Przecież to chyba logiczne dla uczciwego człowieka?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla każdego tylko nie dla złodziejaszka ;) nikt nie mieszka w jego pobliżu?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwnie;) ktoś z forum robi wałki i nikt z administracji nie wyciąga wniosków wobec Pana kupującego z brakiem wpłaty i bez odezwu na forum ani zwrotu pompy dla wysylającego:( może sprawa sie wyjaśniła np z moderatorem na Pw lub administracją tego nie wiemy..?a może wiemy?

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, @Beti napisał:

Trochę to dziwnie;) ktoś z forum robi wałki i nikt z administracji nie wyciąga wniosków wobec Pana kupującego z brakiem wpłaty i bez odezwu na forum ani zwrotu pompy dla wysylającego:( może sprawa sie wyjaśniła np z moderatorem na Pw lub administracją tego nie wiemy..?a może wiemy?

 

Zanim postawisz zarzuty w stosunku do administracji może przeczytaj ze zrozumieniem regulamin.

11. Targowisko jest przeznaczone do zamieszczania ogłoszeń na temat wymiany, kupna i sprzedaży pomiędzy aktywnymi użytkownikami forum NR. Właściciel forum nie ponosi odpowiedzialności za treści ogłoszeń, ani nie uczestniczy w rozwiązywaniu nieporozumień pomiędzy kupującym ani sprzedającym


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Roman.P napisał:

Zanim postawisz zarzuty w stosunku do administracji może przeczytaj ze zrozumieniem regulamin.

11. Targowisko jest przeznaczone do zamieszczania ogłoszeń na temat wymiany, kupna i sprzedaży pomiędzy aktywnymi użytkownikami forum NR. Właściciel forum nie ponosi odpowiedzialności za treści ogłoszeń, ani nie uczestniczy w rozwiązywaniu nieporozumień pomiędzy kupującym ani sprzedającym

  • @Roman.P jakie zarzuty? tylko zapytałam czy się cokolwiek wyjaśniło,:P może dziwnie zabrzmiało ,to skoro administracja nic nie może to po co to ten post zainteresowanie itp...
  •  
  • @amkkomp pilnie proszę o wypowiedź w tym temacie. (chciałbym poznać opinię drugiej strony)
  •  

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek był szybszy :) ale widac, ile osób nie czyta regulaminu, a potem ma pretensje... 

Targowisko jest tylko dodatkiem do forum. Darmowym.  Centrum rozwiązywania sporów mają niektore portale aukcyjne, które pobierają opłaty od kupujących i mają specjalistów od tego, aby rozwiązywać problemy. Tu nie ma opłat. Egezekwujemy tylko zapisy regulaminu ( w sporej części postulowanego przez Was)  i do pilnowania tych zasad są tylko osoby, które za darmo poświęcają swój czas pilnując, aby ogłoszenia sprzedaży publikowane na forum spełniały średnią Waszych oczekiwań.  

Dlatego apeluję, czytajcie regulamin, aby potem nie było płaczu pw do moderatorów czy wyzszej rangą administracji.

Edit:

@@Beti..." ktoś z forum robi wałki i nikt z administracji nie wyciąga wniosków wobec Pana kupującego z brakiem wpłaty i bez odezwu na forum ani zwrotu pompy dlawysylającego:( "

No jednak to brzmi dla mnie, jak zarzut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, @Beti napisał:

@Roman.P jakie zarzuty? tylko zapytałam czy się cokolwiek wyjaśniło,:P może dziwnie zabrzmiało ,to skoro administracja nic nie może to po co to ten post zainteresowanie itp...

Jako forumowicza interesują mnie wszystkie tematy.nie jestem tylko modem i mam prawo wypowiadać się we wszystkich tematach jako user i jako mod.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie że już nic nie wolno zapytać was:)no skoro na Pręgierzu się widzi takie wpisy jak"ban" za wałki na targowisku" to stąd to zapytałam i pomyślałam że administracja tego np pilnuje,skoro nie to ok, czyli można to nazwać kradzież i niech autor tematu zgłosi sprawę gdzie powinien..(policję  itp)

Proszę nie róbmy afery,jeśli uraziłam administrację to przepraszam(ale nie miałam nic złego na myśli)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, @Beti napisał:

mam wrażenie że już nic nie wolno zapytać was:)no skoro na Pręgierzu się widzi takie wpisy jak"ban" za wałki na targowisku" to stąd to zapytałam i pomyślałam że administracja tego np pilnuje,skoro nie to ok, czyli można to nazwać kradzież i niech autor tematu zgłosi sprawę gdzie powinien..(policję  itp)

Proszę nie róbmy afery,jeśli uraziłam administrację to przepraszam(ale nie miałam nic złego na myśli)

 

Przypomnielismy Ci tylko 11 punkt regulaminu i wyjasnilismy swoje stanowisko.  Gdzie tu  widzisz aferę? A ban za walki na targowisku dotyczy raczej innych sytuacji, niż porachunki kupujacego ze sprzedajacym. Może to dotyczyć przypadków łamania regulaminu, jak sprzedawanie ilości hurtowych lub udawanie zwykłego akwarysty sprzedającego nadwyżki z wlasnego akwarium w przez osobę w rzeczywistości prowadzącą działalność zarobkową w tej branży. 

Dla osob wrazliwych dodaję info, że to jest tylko objaśnienie, a nie robienie afery ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bober6662 napisał:

Forum kiedyś było dla ludzi z pasją,teraz jest dla wszystkich.

Kasowanie postow to najsłabsza z form waszych wypowiedzi...

A zamiatanie sprawy pod dywan daje przyzwolenie dla oszustów na takie działania.

A ja Ci powiem, że kompletnie nie rozumiem tego Twojego jęczenia publicznego i biadolenia. Nawet modzi umywają od tego ręce, choć pewnie łatwiej byłoby im ocenić sprawę, bo mają chyba dostęp do komunikacji PW, na która się powołujesz. Masz podstawy - zgłoś na policję. Na przyszłość nie wysyłaj towaru, jak się nie dogadasz co do transakcji ostatecznie. Bo na razie to bardziej sobie robisz antyreklamę, niż @amkkomp. On ewidentnie ma to gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne info: moderatorzy nie mają dostępu do wiadomości PW. 

I nie jesteśmy arbitrami, aby rozstrzygać spory, po raz kolejny przypominam punkt 11 regulaminu.

Pyskowanie na forum zabronione jest regulaminem i to jesteśmy w stanie ocenić po samych upublicznionych postach, nie ma tu mowy o utraconych pieniądzach, towarach. Jest to zachowanie które nie rodzi u nikogo materialnych strat. 

Sprzedaż to umowa między dwoma stronami transakcji, rodząca jakieś materialne skutki i za te materialne skutki odpowiadają wyłącznie strony umowy. Dorosłe strony. Każda ze stron ma swój pogląd na wykonanie umowy i nie do nas należy ocena, kto oszukał a kto został oszukany. 

Każdy kto zawiera umowę na targowisku robi to wyłącznie na własną odpowiedzialność, bo nikt z moderatorów nie będzie robił dochodzenia, zbierał dowodów, analizował prywatnej korespondencji ani wyciągów bankowych. Wskazanie paluszkiem "to on mnie okradł" niestety nie wystarcza, by kogoś uznać za oszusta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 godzin temu, bober6662 napisał:

 

Forum kiedyś było dla ludzi z pasją,teraz jest dla wszystkich.

Kasowanie postow to najsłabsza z form waszych wypowiedzi...

A zamiatanie sprawy pod dywan daje przyzwolenie dla oszustów na takie działania.

 

takie rzeczy załatwia się na policji, aczkolwiek ciężko będzie skoro wysłałeś coś bez wpłaty pieniędzy (będzie pod górkę) taka akcja to tylko jak jesteś w 100% pewny osoby do której wysyłasz, lub nie zależy Ci na kasie i w sumie bardziej liczysz na uczciwość drugiej strony, tak poza tym nic tu nie wskórasz, jako ostrzeżenie przed człowiekiem jak najbardziej ok, ale poza tym nic nie osiągniesz poza podniesionym ciśnieniem i jak najbardziej jestem po stronie moderatorów tym bardziej że jest jasno i wyraźnie napisane jakie są ich obowiązki i zakres uprawnień.

Życzę Ci aby sprawa się wyjaśnila ale pierwszy krok skoro sytuacja wygląda jak opisujesz to zgłoszenie sprawy na policje, dane człowieka masz, jakaś korespondencja jest, dowod wysyłki tez tak więc ja bym nie czekał i  działał, pozdrawiam

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ShrimpFarm

Tak prawnie to Was trochę nie ogarniam:). Towar wysłany bez akceptacji kupującego na zmianę parametrów. Na prawo domagać się zwrotu kosztow  wysyłki:) Jak nie odpowiada mimo deklaracji sprzedawcy gdzie i ile wpłacić tych kosztow to niech niebiescy robią sprawę i oceniają czy jest przywłaszczenie :). Obiektywnie nawet z opisu jednej ze stron zachowanie dwóch Panów wydaje mi się nieodpowiednie:) 

Nie kupuje argumentu ze to kwestia dogadania ceny. Kupcie używany samochód, który miał być z silnikiem, a jest bez. Chciałbym zobaczyć jak ktoś po dogadaniu ceny płaci za to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
24 minuty temu, ShrimpFarm napisał:

Tak prawnie to Was trochę nie ogarniam:). Towar wysłany bez akceptacji kupującego na zmianę parametrów. Na prawo domagać się zwrotu kosztow  wysyłki:) Jak nie odpowiada mimo deklaracji sprzedawcy gdzie i ile wpłacić tych kosztow to niech niebiescy robią sprawę i oceniają czy jest przywłaszczenie :). Obiektywnie nawet z opisu jednej ze stron zachowanie dwóch Panów wydaje mi się nieodpowiednie:) 

Jeżeli ten co dostał paczkę a jej nie chce to powinien ja zwrócić (na koszt Karola ze względu na to że tutaj była za szybka wysyłka z jego strony i tylko tutaj jest jego wina nigdzie więcej koniec tematu) problem jest z tego co pisze Karol że "janusz targowiska" nie chce zwrócić ani towaru ani kasy, kwota jest dosyć mała ale jako oszustwo/przywlaszczenie policja zainteresuje się na 100% nie miło się lata na policję  w roli złodzieja

36 minut temu, ShrimpFarm napisał:

Nie kupuje argumentu ze to kwestia dogadania ceny. Kupcie używany samochód, który miał być z silnikiem, a jest bez. Chciałbym zobaczyć jak ktoś po dogadaniu ceny płaci za to :)

nie no weź czytałeś temat autora co Ty porównujesz, tam wszystko sprawne w 100% tyko nie było gratisu w postaci zapasowej części, jak chcesz porównywać do handlu samochodami to kupujesz samochód i się okazuje że nie ma jednak opon zimowych a niby miały być :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ShrimpFarm

Ani oszustwo, ani kradzież co najwyżej przywłaszczenie.  No i chyba czyn przepołowiony, a wiec wykroczenie :) Tak z prawnego punktu widzenia. Dla szerszej wizji sprawy - ładne pare lat temu był taki patent, ze wysyłali na książki i ow zapisywali ze ich nieodeslanie jest równoznaczne z kupnem i obowiązkiem zapłaty :) wiecie co Sad powiedział? Ze adresat takiej książki nie ma obowiązku jej zwrotu:) bo to złe praktyki rynkowe były. Temida jest slepa i nie ferowalbym przed nią wyroków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 minut temu, ShrimpFarm napisał:

Ani oszustwo, ani kradzież co najwyżej przywłaszczenie.  No i chyba czyn przepołowiony, a wiec wykroczenie :) Tak z prawnego punktu widzenia.

Nie wiesz do końca o czym piszesz, gdzies coś piszczy ale nie wiesz gdzie dokladnie to tak abyś się "do edukował":

https://www.infor.pl/prawo/wykroczenia/charakterystyka-wykroczen/261393,Jaka-sankcja-za-kradziez-i-przywlaszczenie-rzeczy.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ShrimpFarm
43 minuty temu, Paragon napisał:

Nie wiesz do końca o czym piszesz, gdzies coś piszczy ale nie wiesz gdzie dokladnie to tak abyś się "do edukował":

https://www.infor.pl/prawo/wykroczenia/charakterystyka-wykroczen/261393,Jaka-sankcja-za-kradziez-i-przywlaszczenie-rzeczy.html

To oświeć mnie z tym, co napisałem źle i nie dawaj linka to artykułów opisujących nieaktualny stan prawny :) Polecam pogrzebać kodeks wykroczeń czemu nieaktualny stan prawny :) I proszę jeżeli chcesz mi napisać, że piszę głupoty to pokaż, w którym miejscu, bo póki co dyskusja jest na poziomie nie masz racji bo nie, jakoś mnie nie przekonuje :D

A tak apropo artykułu to też zawiera błędy merytoryczne, nie rozróżnia przywłaszczenia w typie podstawowym i kwalifikowanym, a to już duża różnica :) , w szczególności w zakresie sankcji prawnej za to - piękny przykład z płytą, który wskazuje że autor nie do końca wie o czy pisze:

Art.  284.  [Przywłaszczenie]

§  1.  Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§  2.  Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Mam nadzieję, że widać tu różnicę z samego przepisu - orzeczeń nie będę cytował :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle, skoro @amkkomp nie chciał pompy to po co odbierał paczkę?

Zwyczajny wał, @bober6662 zachował się spoko, chciał dobrze.

Ja miałem taki przypadek że wysłałem lampę, gość po tygodniu odzywa się że lampa jest rozwalona i zgłosił sprawę od razu do paypal i mu zwrócili kasę. Tłumaczył się tym że nie miał wcześniej czasu otworzyć paczki.

Do firmy kurierskiej próbowałem zgłosić że rozbili lampę ale na to jest 5 dni roboczych od odebrania paczki. I takim sposobem popłynąłem na 350€.

Teraz jak już wysyłam to paczki za nie dużą sumę i takie które nie są delikatne.

Nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 godziny temu, ShrimpFarm napisał:

To oświeć mnie z tym, co napisałem źle i nie dawaj linka to artykułów opisujących nieaktualny stan prawny :) Polecam pogrzebać kodeks wykroczeń czemu nieaktualny stan prawny :) I proszę jeżeli chcesz mi napisać, że piszę głupoty to pokaż, w którym miejscu, bo póki co dyskusja jest na poziomie nie masz racji bo nie, jakoś mnie nie przekonuje :D

 

4 godziny temu, ShrimpFarm napisał:

Ani oszustwo, ani kradzież co najwyżej przywłaszczenie.  No i chyba czyn przepołowiony, a wiec wykroczenie :)

Tu piszesz bzdury, akty prawne się zmieniają w szczególnie że rząd robi obecnie co chce i kiedy chce, nie podawałem ich sam sobie coś wywnioskowałeś w swoim poczuciu rzeczywistości, dałem Ci link abyś poczytał i zrozumiał czy się różni kradzież od przywłaszczenia i wykroczenia bo farmazony wypisujesz więc naświetle Ci bardziej:

"Kradzież (art. 278 kk) – zabór cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia. Pod pojęciem zaboru rozumie się fizyczne wyjęcie rzeczy spod władztwa właściciela."

"Przywłaszczenie – występek polegający na włączeniu cudzej rzeczy ruchomej lub cudzego prawa majątkowego do swojego majątku. Przywłaszczona rzecz musi wcześniej znajdować się w legalnym posiadaniu sprawcy, chociażby wskutek jej znalezienia."

"Oszustwo, wyłudzenie – przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej."

mógłbyś pisać  przywłaszczeniu gdyby nasz "Janusz" dostał by od Karola w formie dla przykładu pożyczenia na pewien czas a ten po okresie przewidzianym na pożyczkę nie chce mu tej rzeczy oddać, ale tutaj jest mowa o oszustwie  ponieważ nasz "Janusz" dostał od Karola towar, ale nie chce go ani zwrócić ani za niego zapłacić, a nasz "Janusz" obiecywał w meilach do Karola, że w sumie chce kupić i kontakt się urwał. Poza tym twoje wspomniane wykroczenie obowiązuje obywatela po skończonym 17 roku życia a całkiem możliwe ze nasz "Janusz" może jeszcze być pod opieką mamy i taty....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.