Skocz do zawartości
Andretti

Różne gatunki amfiprionów w jednym zbiorniku ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

czy ktoś trzyma / czy można trzymać w jednym zbiorniku 

różne gatunki amfiprionów np. pomidorowe z clarkami i z ocellaris ?


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem prze 2 lata parkę clarków i jednego wariata ocellaris Black. Trzymały się razem w jednym ukwiale. Moim zdaniem sukces wynikał z tego że parkę wpuściłem jak były bardzo małe i czarny je zaadoptował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3-ci rok pare clarków i latem wpuściłem parę Black Nemo Clown .Nic się nie dzieje , często widzę je razem ,żadnej agresji nie zauważyłem .

 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawiłem sobie dodatkowy baniaczek ukwiałowy, ale przez te ciągłe "innowacje" i przesiadki, padły mi ukwiały. W baniaczku pływała parka ocelarisów, ktore nie rozstawałysię z quadrikiem. No, ale quadrik padł z dnia na dzień i zostały pozbawione domciu. Wrzucilem do baniaczka quadrika złotego, ktory - na szczęście - trzyma się dobrze. Ocelarisy go olewały. Okazyjnie dokupilem sobie małego clarki, ktory od razu wprowadził się do ukwiała i zaczął go dokarmiać. Niestety, ocelarisy go przegoniły i cały czas trzymaja go na dystans. Nie są wobec niego bardzo agresywne. Wydaje mi sie, że poprostu bronią swojego ukwiałowego domciu. Wniosek z tego taki, że jeśli akwarium pomieści kilka ukwiałów, to i amphirionki sie pogodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to inaczej mam aktualnie z 6 quadrich i kupę crassa. W baniaku z amfiprionów parę frenatusów i jednego occelarisa (który jest zemną od początku przygody z morszczyną) i niestety frenatusy żądzą w baniaku a biedy ocelaris żyje przy cyrkulatorze w rogu akwarium. Niby nic się nie dzieje ale niech occelaris spróbuje odpłynąć od cyrkulatora w stronę quadri to frenatusy odraz go przeganiają (ryby były dorosłe jak wpuszczałem je do baniaka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najistotniejsze moim zdaniem aby były razem od małego i wpuszczane do akwa w tym samym czasie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spójrz na kanał ,,solniczka morska" na You Tube tam są 3 gatunki błaznów w jednym akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to akwarium zostało chyba zlikwidowane.Była tam parka a.frenatus,4xA.ocellaris i 1xA.clarkii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.