Skocz do zawartości
wiesiektbg

zjarało drivery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Mam problem z lampą, w której padł sterownik od Morświna. Lampa jest produkcji kolegi Tomasz. Połączyłem wszystko bez sterownika (mam stertownik kolegi Magu, który chciałem zastosować) tak, jak ksiażka pisze, sprawdziłem czy panele z diodami nie mają przebicia na radiator, poskręcałem do kupy, włączyłem zasilanie i tylko smrodek poczułem z driverów. Wszystkie szlag trafił. Mam zapasowe drivery, ale boję się ich użyć, bo cholera wie, co sie stało. Niby wszystko ok, a lampę szlag trafił. Macie może jakies pomysły, co to za licho?

jak sprawdzić, czy diody są sprawne, bo to diody na paskach, nie na pojedynczych podkładkach

Edytowane przez wiesiektbg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
26 minut temu, wiesiektbg napisał:

jak sprawdzić, czy diody są sprawne, bo to diody na paskach, nie na pojedynczych podkładkach

 

sprawdza sie tak samo

29 minut temu, wiesiektbg napisał:

Macie może jakies pomysły, co to za licho?

"poplątane" kable

jakie drivery i jaki zasilacz , fotka by sie przydała .. albo pytaj wytwórcę lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 godzin temu, wiesiektbg napisał:

Witam...

Mam problem z lampą, w której padł sterownik od Morświna. Lampa jest produkcji kolegi Tomasz. Połączyłem wszystko bez sterownika (mam stertownik kolegi Magu, który chciałem zastosować) tak, jak ksiażka pisze, sprawdziłem czy panele z diodami nie mają przebicia na radiator, poskręcałem do kupy, włączyłem zasilanie i tylko smrodek poczułem z driverów. Wszystkie szlag trafił. Mam zapasowe drivery, ale boję się ich użyć, bo cholera wie, co sie stało. Niby wszystko ok, a lampę szlag trafił. Macie może jakies pomysły, co to za licho?

jak sprawdzić, czy diody są sprawne, bo to diody na paskach, nie na pojedynczych podkładkach

pokaż zdjęcie jak to połączyłeś, jakie zasilanie puściłeś na drivery, jakie zasilenie na arduinio, ile diod na nitce jest jakie diody, oraz jakie masz zasilanie główne

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, wiesiektbg napisał:

diody na paskach

Jesteś pewny, że to power ledy a nie zwykłe napięciowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, boo12 napisał:

Jesteś pewny, że to power ledy a nie zwykłe napięciowe

przeoczyłem diody na paskach pod driverami co to za wynalazek czekam na foty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Paragon napisał:

 co to za wynalazek czekam na foty :)

Lampa-LED-Du-ej-Mocy-Pcb-Pusty-Panel-Alu

nigdy nie widzieliście ledów na paskach alu ? :) 

 

18 minut temu, boo12 napisał:

Jesteś pewny, że to power ledy a nie zwykłe napięciowe

zwykłe napięciowe - nie sfajczyło by driverów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

silvia a jest napisane na paskach aluminiowych, Ty to napisałeś :P a autor napisał "ledy na paskach" co mi się od razu kojarzy z taśmami led zresztą to zobaczysz jak wpiszesz w przeglądarkę google :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zakładam .. (założenie graniczące z pewnością bo brał udział w dyskusjach o ledach) że "forumowy wyga" @wiesiektb wiec co to power ledy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

No to czekamy na rozstrzygnięcie jak tylko autor zainteresuje się swoim tematem i da jakieś sensowne informacje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, silvia napisał:

zwykłe napięciowe - nie sfajczyło by driverów

power led też nie powinien sfajczyć drivera więc sprawa w kabelkach raczej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek.

Fajny link dla amatorów majsterkowania. :thumbup:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki, zle sie wyrazilem, to są diody na długich postawach aluminiowych. na foto lampy widać, jak sa poukładane. Problem mam w tym, ze niby wszystko jest ok. ale nie działa pwm. Okazuje się, że z jednego z PWM-ów na driverach (na białych) po odłączeniu zasilania i PWM, miernik pokazuje mi przepływ z PWM do minusa, przy czym przepływ jest, jak przyłoże minus do wyjścia PWm a plus do masy na zasilaniu. Po zmianie kierunków przeplywu nie ma. Myslałem, ze to moze wina drivera, wiec odpiąłem drivery. Po ich odpięciu koparka mi opadła, bo w przetwornicy 24/12v (do zasilania wiatraka) woltomierz zaczął migać i pokazywać 4,4v. Wszystko było poodpinane, kabel PWM też. Dopiero, jak podpiąłem nowe drivery, to wyświetlacz woltomierza zgasł. Dodam, ze to napewno nie wina zwarcia na kablach, bo dokladnie posprawdzałem. Za to, po odpieciu PWM od driverów i sprawdzeniu wychodzi, że przepływ jest między PWM-ami driverów a masą w jednym kierunku. Co to moze być? Na innych driverach nie mam takich problemów

lampa 2.jpg

teraz po podłączeniu kompiterka PWM, wyświetlacz znowu miga i czasami pokazuje 4,4v... fck kie licho?!

 

Edytowane przez wiesiektbg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba jestem za cienki na ten temat nic z tego nie rozumiem kolego, musisz podać jakieś szczegóły zdjęcia tych połączeń i sprzętu bo na ten moment wiem, że pomierzyłeś dużo bliżej nam nie określonych elementów co w żaden sposób nie pomoże, a multimetry potrafią pokazywać różne głupoty zwłaszcza jeśli są to sprzęty do użytku hobbistycznego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie tylko multimetr pokazuje, także woltomierz na przetwornicy, która jest do zasilania wiatraka też głupieje po podpięciu PWM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wymieniałeś tylko sterownik i nic z diodami i driverami nie kombinowałeś to raczej coś żle podłączyłeś


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popodpinałem wszystko jak trzeba, nie jest to moja pierwsza lampa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
19 godzin temu, wiesiektbg napisał:

 i tylko smrodek poczułem z driverów. Wszystkie szlag trafił. Mam zapasowe drivery,

 

42 minuty temu, wiesiektbg napisał:

 na driverach (na białych)

a dokładniej ? co to za drivery ? firma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hmm nie miałem w ręku tej firmy  ... tak czy siak trzeba sprawdzać krok po kroku / driver po driverze i szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie mam...

jeżeli mam nitkę 1000mA a driver jest słabszy, np 875 mA, to diody chyba powinny świecić słabiej, a nie jarać driver?  Po tym wszystkim to już zgłupiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wiesiektbg napisał:

pytanie mam...

jeżeli mam nitkę 1000mA a driver jest słabszy, np 875 mA, to diody chyba powinny świecić słabiej, a nie jarać driver?  Po tym wszystkim to już zgłupiałem

tak słabiej,odłącz wszystkie nitki i sprawdź może po kolei każdą nitkę czy świeci bez pwm a potem z pwm i szybciej znajdziesz o co kaman

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chciałem nitki posprawdzać słabie wysterowanym driverem i mi go zjarało, no ale nitka zaświeciła i przebicia na niej nie ma. Zasilacz 24v na każdej nitce po 6 diód... sam już nie wiem, co o tym sądzić

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wiesiektbg napisał:

no to chciałem nitki posprawdzać słabie wysterowanym driverem i mi go zjarało, no ale nitka zaświeciła i przebicia na niej nie ma. Zasilacz 24v na każdej nitce po 6 diód... sam już nie wiem, co o tym sądzić

 

Miałem też wcześniej sterownik od lubusika to bardzo podobny jak Ty masz lub taki sam i teraz mam też od magu i drivery te same.Jeśli podłączyłem bez pwm to mają świecić wszystkie i nic się nie pali i nie ma prawa palić,chyba że żle podłączone albo gdzieś jest zwarcie na przewodach


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kufa...wszystko posprawdzałem i kicha...chyba rozpieprzę i od nowa złożę

to są cree   na niebieskich i białych były drivery 900mA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.