Skocz do zawartości
Nik@

Słodki projekt 225l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
11 godzin temu, Nik@ napisał:

Freszu, wszedzie mi wypominasz karmienie :D

Bo wszędzie czytam jak dużo karmisz :P nie każda rybka zawsze równo jest najedzona hehe może też za dużo przebywasz przed akwarium i szukasz dziury w całym :P

12 minut temu, dale napisał:

Koleżanki i Koledzy, trochę zardzewiałem przy słodkim, no i znowu zgrzeszyłem pośpiechem :) Znaczy mam las cienkich, soczyście zielonych glonów, nitek.

Akwa - ok 30l, świecę paskami led dostosowanymi do roślin (diody białe, czerwone i niebieskie - sprawdzone w innych baniakach, mają dobrą renomę), ok 16 godzin dziennie,

Sam sobie odpowiedziałeś 16 godzin dziennie i to jeszcze jak na moje doświadczenie dziwnymi diodami :P Ja palę okolo 5h dziennie i wystarczą diody białe 6500k żeby mieć bez glonów tak:

ZFme2s5.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie :) 

Czyli docelowo mniej światła.

A doraźnie spróbuję zmniejszyć trofizm wody. Tylko zastanawiam się jak dograć CO2 i zmniejszenie świecenia :( Bo żeby rozbujać rośliny, wypadało by poświecić przez jakiś czas i podkarmić CO2, ale zielone glony korzystają z tego samego....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rośliny też na początku były zaglonione. Jedyne, co zrobiłam, to podmiany na samej rodi i zatrudniłam rybki i krewetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy :) Zmniejszyłem świecenie do 5 godzin (na razie) za dwa - trzy dni zobaczę w którą stronę iść dalej ze światłem, no i podmiany. Boję się robić na samą RO, bez GH+ - ze względu na krewetki.

Co sądzicie o purigenie i czymś na fosfor? Jest sens teraz stosować, czy w słodkim nie sprawdzi się?

 

ps. czy ktoś zauważył zwiększenie się ilości glonów po wprowadzeniu CO2 ?

Edytowane przez dale
..... (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię po pracy, ale na razie jest to obraz nędzy i rozpaczy :) Choć jak zejdą glony, będzie to o co mi chodziło :)

W każdym razie, od chwili kiedy postawiłem jedną kostkę, mam wrażenie że choroba się rozwija i chętnie postawił bym jakiś regalik z kilkoma bojownikami :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale dawaj fotkę tak, jak jest.  Będzie widać progres :)

ja bym sobie chętnie z 250l postawiła słodziaka, tylko nie mam już gdzie :D

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wszyscy odwiedzający ten temat przeczytali informację, że nasz współmorszczak potrzebuje wsparcia w powrocie do zdrowia. Jeśli nie, to mam prośbę, przeczytajcie i wesprzyjcie kolegę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nik@ napisał:

@dale dawaj fotkę tak, jak jest.  Będzie widać progres :)

ja bym sobie chętnie z 250l postawiła słodziaka, tylko nie mam już gdzie :D

Mam tylko ze startu, to znaczy po wpuszczeniu bojownika, tak około 2 tygodnie od zalania.

Te korzenie, to dwa skrzydłokwiaty - taka namiastka hydroponiki (a poza tym, nie trzeba podlewać :) )

1.thumb.jpg.a9cdabca7431768811feb96a3eaf16fa.jpg3.thumb.jpg.6d777bba5ee5b6ef4a372240daa8aef3.jpg

A obecnie, wygląda tak:

5.thumb.jpg.18b0e591293437a60e54c9a5540da750.jpg

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2019 o 09:52, dale napisał:

 

Akwa - ok 30l, świecę paskami led ok 16 godzin dziennie,

 

I być może masz odpowiedź. Co2 dasz, to i cała reszta suplementów najpewniej dojdzie z odpowiednim światłem włącznie. Bez całego kompletu, to bez sensu. Mierzysz K i Fe, że dozujesz? Cokolwiek mierzysz?

Edytowane przez karpik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie raz dodałem, na starcie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyplukalam dziś wszystkie gąbki. Masakra, jakie one były brudne. Prałam je kilka razy i woda ciągle brązowa.

Wiem, trzeba czyścić nie wszystko na raz, ale jak wyjelam jedną gąbkę, to się taka zadyma zrobiła, że musiałam wyłączyć obieg, wypłukać wszystkie gabki i wymienić cała wodę w panelu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2019 o 22:23, dale napisał:

Na razie raz dodałem, na starcie.

Mierzyłeś i było za mało czy dałeś, bo...dałeś?

1 godzinę temu, Nik@ napisał:

 

Wiem, trzeba czyścić nie wszystko na raz

Można wszystko, ale nie do idealnej czystości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do idealnej to chyba musiałabym to w Ace uprać:)

Ale nie ruszyłam filterka z keramzytem, choć mnie kusiło, bo tam pewnie też się mułu nazbierało.

Dodałam bakterii po tym praniu. Trzeba będzie jutro jakieś testy na no3 zrobić... pewnie kiepsko wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja też po weekendowych porządkach w akwarium. Wypłukana gąbka po roku jej pracy, umyte szyby do samej góry i wycięty worek zieleniny bo już prawie nic nie było widać.

69d8c2a7d9549de6de6d56cb75dae11f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no i miałeś zapuszczone akwarium do tego stopnia że jakieś robale Ci się zalęgły... o, dwa bezczelne siedzą centralnie na dnie :)

U mnie glony cofają się.

Nika, unikaj kermazytu kiedy możesz, rozpuszcza się i robi muł.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest aktualna obsada?

A ,i jakiej płci jest prętnik na zdjęciu?image.png.055269065f8f3804c82faf2a422acf0d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, piotr07 napisał:

Jaka jest aktualna obsada?

A ,i jakiej płci jest prętnik na zdjęciu?image.png.055269065f8f3804c82faf2a422acf0d.png

A o czyją obsadę pytasz?  Bo tu kilka osób opowiada o swoich zbiornikach.

U mnie kiryski 6 sztuk, 13 neonów czerwonych, otoski 5 sztuk, 7 razbor, 2 glonojady syjamskie, 2 glonojady złote, z 5 krewetek, jeden modrook gertrudy i dwie żabki karliki. Przynajmniej powinno ich tyle być :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Robert_T napisał:

Samiec. Ostra górna płetwa.

No to świetnie,mam dwa samce;)

Godzinę temu, Nik@ napisał:

A o czyją obsadę pytasz?  Bo tu kilka osób opowiada o swoich zbiornikach.

U mnie kiryski 6 sztuk, 13 neonów czerwonych, otoski 5 sztuk, 7 razbor, 2 glonojady syjamskie, 2 glonojady złote, z 5 krewetek, jeden modrook gertrudy i dwie żabki karliki. Przynajmniej powinno ich tyle być :D

A jaka ma być docelowa obsada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko parka babeczek i parka jakiś większych niż neony kolorowych rybek pływających w toni i widocznych.

Może być też tak, że wyjdą z akwarium glonojady syjamskie, jeśli wyrosna i zaczną rozrabiac. Zostałam niestety oklamana przez pracownika sklepu, że te rybki rosną nieduże i pasują do zbiornika towarzyskiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2019 o 21:07, Nik@ napisał:

Jeszcze tylko parka babeczek i parka jakiś większych niż neony kolorowych rybek pływających w toni i widocznych.

Może być też tak, że wyjdą z akwarium glonojady syjamskie, jeśli wyrosna i zaczną rozrabiac. Zostałam niestety oklamana przez pracownika sklepu, że te rybki rosną nieduże i pasują do zbiornika towarzyskiego. 

Teraz dopiero zauważyłem,że ma być parka.No to np.pielęgniczki(ramireza,żółta,agisiza,kakadu lub trójpręga)prętniki karłowate.Z babek nie znam żadnych,co dobre będą do słodkiego z całkowicie słodką wodą o niskim ph.Jeśli odpuścisz babki i syjamy,to pomyśl o nieco większych rybach zamiast pielęgniczek:gurami mozaikowe,pielęgnice miodowe,ew.akary electric blue.Możesz też dodać neonów i razbor.Poczekaj ze 3 mies.,a samce tych drugich nabiorą miedzianej barwy.

p.miodowa 12cm image.png.c8cdb2ffb9830afd8a8326fff012911f.png

g.mozaikowe  12cm  image.png.97dc433039e582f20b428f81637d83ad.png

a.electric blue 15cm image.png.dc5530f78000dc2999d0c296895c51f4.png

p.kakadu 10cm image.png.1f6212c97d4b7b1bc1e8d757fcdf829e.png

p.agissiza 10cm image.png.b00eac4573dfe6ecaa8c882e4da98e8c.png

p.żółta 6cm image.png.6149f6f6c16f68f37f0965ae85183804.png

p.trójpręga 8cm pielegniczka-trojprega-apistogramma-trifasciata-32036594.thumb.jpg.0c1cf861db229a84d45652f5a0398074.jpg

p.karłowaty 6cm image.png.04846308306ee667d6a71d1375a73eec.png

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi się kakadu podoba. 

A babeczki stiphodon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nik@ napisał:

Najbardziej mi się kakadu podoba. 

A babeczki stiphodon?

Mogą być,ale ja bym po prostu odpuścił babki I syjamskie I dał parkę tych akar. U siebie  w 200l będę miał parę tych Akar+25 neonòw inessa,12 razbor,6-8 kirysków pstrych,8-10 barwieńców czarnych,parkę Ramirez I prętnikòw I ew.krewetki.

Edytowane przez piotr07 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.