Skocz do zawartości
Leonkrwawy

Reefmax pokrywa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Kilka dni temu wysiadło mi środkowe światło w pokrywie. Chodzi o środkową świetlówkę która świeci na osobnym kanale.

Rozkręciłem pokrywe i zobaczyłem że w zasilaczu jeden z kondensatorów jest spuchnięty. Ale jest możliwe żeby jeden kondensator w układzie zasilacza był odpowiedzialny akurat za jeden kanał?

Od dawna już świruje termometr. Pokazuje obecnie przy 26 stopniach 03.5 stopnia.

Kto$ coś może poradzić. 

Apropo może ktoś chce sprzedać samą pokrywę do reefmaxa?

Pozdrawiam

Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio padła prawie po całości...

Padły mi dwa stateczniki najprawdopodobniej z powodu uszkodzonego ich zasilania/sterowania z pokrywy. Działający został tylko jeden.

Ja poszedłem po bandzie i wywalilem wszystkie oryginalne stateczniki, zamontowalem 2 zewnętrzne 2x24w i zrobiłem oświetlenie na timerach.
Temp pokazuje mi w miarę normalnie ale wiatrak w pokrywie włącza się nawet gdy zadana temp nie została przekroczona, myślę od odlaczeniu go na stałe...
W pokrywie zostawiłem tylko sterowanie wiatrakami...
Mój RM ma swoje lata więc i tak dobrze działał prze dłuższy czas...

Gdybyś znalazł sposób na naprawę elektroniki w pokrywie chętnie się dowiem co i jak...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Proponuje Tobie przejść na świetlówki ledowe.sa zimne zywotniejsze i tak szybko się nie spała.W lecie będzie lepiej bo będziesz miał chłodniej pod pokrywa wentylatory beda się rzadziej zalaczaly ale oczywiście decyzje pozostawiam Tobie.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 godzin temu, adrianoo napisał:

świetlówki ledowe.sa zimne

a dokładnie które to ? bo o ile wiem to jeszcze nie wymyślono diod które się nie grzeją 

prawidłowo powinno to brzmieć : " nie grzeją się tak mocno jak świetlówki "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

          Stateczniki są do uratowania naprawiam nagminnie trzeba pacjenta rozłożyć i wymienić spuchnięte kondensatory to samo ze sterownikiem w pokrywie w zasilaczu puchnie kondensator i zaczyna głupieć termometr,

 

ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam troszkę inne pytanie. Czy ktoś ściągał pokrywe ?

Głównie chodzi mi o zdjęcie pokrywy z samymi świetlówkami , czy da się to rozebrac czy trzeba całą obudowę ściągnac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się i rozebrać i ściągnąć całą. Prościej zdjąć całą pokrywę bo wystarczy wypchnąć 2 bolce po bokach pokrywy w miejscu zawiasów. Tylko wtedy wyciąga się też sondę od temp. więc trzeba ją kontrolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.