Skocz do zawartości
mich771

Instalacja elektryczna w szafce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce zrobić sobie mała rozdzielnie prądu w szafce i zaplanowanej sobie takie rozwiązanie: 6 gniazdek połączonych z 6 wyłącznikami nadprądowymi 6A, połączonych z 1 16A i dalej z różnicowka. Myślę jeszcze o jakimś opóźniaczu załączenia do cyrkulacji i odpieniacza. Co o takim rozwiązaniu myślicie. Jak wpiąć do tego ten opóźniacz.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opóźniacz u mnie wpięty jest po ostatnim bezpieczniku a przed gniazdkiem zasilającym odpieniacz.
U siebie zastosowałem hmmmm bezpieczniki B10 i B16 różnicówki nie posiadam. Przed całym szeregiem bezpieczników założyłem sobie szklany bezpiecznik tzw szybki ale nie pamiętam teraz jakiej mocy jest ten bezpiecznik. Całość posiada zabezpieczenie dodatkowe w postaci zasilania z sieci domowej - która również posiada swój szereg bezpieczników.

Gniazdka mam wyciągnięte nad akwarium i pod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wyłącznik różnicowy w głównej rozdzielnicy to go nie dubluj, 6A to raczej za dużo na zapotrzebowanie urządzeń w akwarium taniej zrobisz 16A bo i tak będą służyły jako ręczne wyłączniki i zliczysz ogólne zapotrzebowanie i dasz jeden dobrany bezpiecznik przed całym obwodem może być szklany czy też topikowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda taki opóźniacz bo tylko o nim czytałem.

Chciałbym zrobić tak by w razie jakiego kolwiek przecięcia nie  wyłączyły się wszystkie urzadzenia

Bezpiecznik szklany ilu powinien być amperowy

Edytowane przez mich771 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
39 minut temu, mich771 napisał:

A jak wygląda taki opóźniacz bo tylko o nim czytałem.

 

sam sobie zrób - są na np. allegro  - układ tylko brakuje obudowy i wtyczek - za to będzie wyglądał ... jak będziesz chciał

o choćby cos takiego  / pierwszy z brzegu

https://allegro.pl/oferta/opozniacz-timer-schodowy-pwr-on-przekaznik-230v-7645760653

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, mich771 napisał:

Bezpiecznik szklany ilu powinien być amperowy

wszystko zależy od ilości i mocy urządzeń 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mich771 napisał:

A jak wygląda taki opóźniacz

tak wygląda u mnie całość. Dalej są gniazdka i przewody

WP_20181130_19_18_31_Pro.jpg

To małe okrągłe coś po lewo - tu właśnie mieści się bezpiecznik szklany i tu zaczyna się wejście całego zasilania dla akwarium.
Wcześniej jest przewód z wtyczką i wyłącznikiem podłączony do gniazdka za sumpem.
Od bezpiecznika szybkiego (szklanego) idzie całość zasilania na rozdzielnię widoczną w tle. Z której to jeden przewód cofa się na opóźniacz skąd wędruje pod zasilanie odpieniacza (gniazdo do którego jest podłączony odpieniacz) reszta gniazd ma zasilanie bezpośrednio z rozdzielni widocznej w tle.

Czy to dobre rozwiązanie - tak czy inaczej jak wywali zabezpieczenie na ten poziom domu to i tak nie będę miał zasilania dla akwarium.
Coś kiedyś odwaliłem ze zwarciem - wywaliło bezpiecznik automatyczny z rozdzielni akwariowej więc reakcja była prawidłowa - znaczy się działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako opóźniacz możesz zastosować gotowy produkt który załącza z opóźnieniem np:

Przekaźnik modułowy Kanlux KTR-230A


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 30.11.2018 o 17:03, mich771 napisał:

Witam chce zrobić sobie mała rozdzielnie prądu w szafce i zaplanowanej sobie takie rozwiązanie: 6 gniazdek połączonych z 6 wyłącznikami nadprądowymi 6A, połączonych z 1 16A i dalej z różnicowka. Myślę jeszcze o jakimś opóźniaczu załączenia do cyrkulacji i odpieniacza. Co o takim rozwiązaniu myślicie. Jak wpiąć do tego ten opóźniacz.

 

 

wiesz a nie lepiej sobie podpiąć coś takiego, masz kontrole nad wszystkim funkcja opóźnienia, zużycie pradu, moc na kazdym gnieździe i wiele wiele innych wszystko dostępne przez wifi, mam taki pojedyńczy pod drukarką 3D super sprawa:

https://pl.aliexpress.com/item/SONOFF-4CH-Automatyki-Modu-y-WIFI-Prze-cznik-Smart-Wireless-On-Off-Prze-czniki-Sterowania-Zdalnego/32954802747.html?spm=a2g17.search0104.3.44.70927ebecKRWg9&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_2_10065_10068_319_317_10696_5729415_10084_453_454_10083_10618_10304_10307_10820_10301_10821_537_536_5730515_10843_10059_10884_10887_100031_321_322_10103%2Csearchweb201603_51%2CppcSwitch_0&algo_pvid=c462adfb-4779-4ff2-a983-909d11e84e8c&algo_expid=c462adfb-4779-4ff2-a983-909d11e84e8c-6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Paragon napisał:

Gdzie w Sonoffie jest zuzycie prądu i moc na poszczegłonych gniazdach?? NIgdzie nie ma o tym w opisie tego modułu?


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.