Skocz do zawartości
Gato

Zielony glon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Razem z końcem lata zaczęła się w moim zbiorniku dziwna plaga.

Początkowo nie zwracałem na nią uwagi, mysląć, że problem sam zniknie... W końcu parametry były "książkowe" czyt. stabilne.

Ale... nie daje mi tetaz ona spokoju.

Zbiera się pod tym masa syfu, połowa alg wapiennych znikła (może i dobrze) no i najgorsze, ze musze dokładać starań aby przez ten syf zaraz nie miec problemu z no3 i po4, a powoli zaczęły się pojawiać.

Dziś zauważyłem, ze w ciągu tygodnia Mg z 1300 zjechał do 1100 a ca z 380 do 300.

"Glon" jest zieloniutki, konsystencją przypomina cyjano.

No3: 3

Po4: 0.1 <

Mg: 1190

Ca: 320

Kh: 7

Parametry po korekcie prochami ballinga.

13716549_20181202_193255.jpg

13716550_20181202_193244.jpg

Ktoś miał podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na zielone sinice,kuracja taka sama jak przy pladze brązowych sinic.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuwać to mechanicznie, walczyć probitykami, zrezygnować na jakis czas z podmian wody i zaciemnia akwarium czy użyć chmiclean ?

Kiedyś to kupiłem i nigdy nie używałem.

Miło by było przeczytać kilka rad. Nigdy nie miałem tak dużego wysyputego świństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest teoria która mówi ze wysoki Mg hamuje wzrost glonów ,obecnie masz go bardzo nisko .Ja swego czasu miałem problem z Valonia(ponoć działa tez na glony)  i ktoś mi polecił właśnie podniesienie Mg (miałem sporo powyżej 1500) valonia jakby przystopowała i może nawet nieco się cofała inne makro glony tez stanęły w miejscu  ,niestety nie jestem cierpliwy i kupiłem Borsuka on załatwił sprawę.Tak wiec nie mogę stwierdzić na 100% ze to zasługa Mg ale ja na Twoim miejscu   na początku bym  podniósł Mg a jeśli nie pomorze to wtedy chemia lub inne "znachorskie"środki .

Po zdjęciu nie widać żeby była tragedia ..

 

a może np .kup salariasa on lubi "skrobać" skałki pozbędziesz się glona i zyskasz naturalnego zjadacz glonów.

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niwre37

Słyszałem o tej teorii dlatego aktualnie podbija Mg z nadzieją, że zadziała. Zobaczymy jaki będzie efekt bo z tego co pamiętam ten wysyp zrobił sie przy Mg 1380 i po zmianie grotech na AF (aktualnie nie podaje mikro)

Mam dwa jeżowce, salariaska, dwa pokolce ale nie jedzą tego zielonego diabelstwa. 

Tragedii nie ma ale jeżeli faktycznie to cyjano to martwi mnie toksyny, które wydziela. W dłuższym czasie w końcu zaszkodzą.  Na osłabionej calustrei (poparzona przez ukwiał) w miejscach gdzie pokazała szkielet widze zielony osad, 0% szans na regenerację koralowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. I jak pozbyles się tego bo ja mam ten sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.